Skocz do zawartości

,,Koło'' podtynkowe


bart220

Rekomendowane odpowiedzi

> Najpewniej pływak się zawiesił. Nie masz problemu z kamieniem w wodzie?

> Mam chyba identyczny zestaw.

Nowe toto jest miesiąc ma.Więc trochę słabo ,jeśli chodzi o kamień(przynajmniej drogą dedukcji).Szukam po google i nie bardzo widzę ,przydał by się jakiś manual rysunkowy.I kaj ten pływak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nowe toto jest miesiąc ma.Więc trochę słabo ,jeśli chodzi o kamień(przynajmniej drogą

> dedukcji).Szukam po google i nie bardzo widzę ,przydał by się jakiś manual rysunkowy.I kaj ten

> pływak jest.

U mnie po miesiącu kamień można było już meselem drzeć smile.gif

No pływak w zbiorniczku - niebieski taki. Zdejmij przycisk (podważasz do góry i do siebie) i pomerdaj w środku łapą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zanim moderatorzy przeniosą na zrób to sam ,co się mogło stać.Woda w kibelku leje się cały czas.Coś

> a la to-taki zestaw.

system napełniania w tym/pływak to jakieś nieporozumienie.

Prędzej czy później jeszcze po spłukaniu będzie ciekła woda, bo uszczelka pokryje się kamieniem i nie będzie dobrze dolegała do otworu którym spływa woda ze zbiornika.

Jeśli przelewa się górą to na pływaku skręć regulację aby niżej poziom wody był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zanim moderatorzy przeniosą na zrób to sam ,co się mogło stać.Woda w kibelku leje się cały czas.Coś

> a la to-taki zestaw.

U mnie na początku używania zablokował się zawór napełniający ( nie zamykal się) i woda ciekła kanałem przelewowym. Podobno to częsta usterka na początku eksploatacji szczególnie jak jest nowa instalacja. Wystarczył rozebrać przeczyścić i działa ok. Acha mam geberita ale pewnie to jeden pies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zanim moderatorzy przeniosą na zrób to sam ,co się mogło stać.Woda w kibelku leje się cały czas.Coś a la to-taki zestaw.

Nie widziałem tego zestawu, ale wszystkie spłuczki projektowane są na podobnej zasadzie, więc musisz sprawdzić dwie rzeczy:

- czy szczelny jest zawór spustowy (uruchamiany przyciskiem),

- czy zawór napełniający jest prawidłowo ustawiony (jeśli ma źle ustawiony pływak, do zbiornika wlewa się za dużo wody i przelewa się ona do muszli przez rurę zaworu spustowego - zdejmij przycisk i sprawdź poziom wody).

Gdy spuścisz wodę i zbiornik zacznie się napełniać, leje się od razu (oto wskazuje na wadę zaworu spustowego), czy dopiero po jakimś czasie (jeśli tak, prawdopodobnie źle ustawiony jest zawór napełniający)?

Jeśli nieszczelny jest zawór spustowy, musisz stwierdzić dlaczego (wadliwa uszczelka, źle założona uszczelka, zanieczyszczenie itp.).

Jeśli przelewa zawór napełniający, musisz zmienić ustawienie pływaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie widziałem tego zestawu, ale wszystkie spłuczki projektowane są na podobnej zasadzie, więc

> musisz sprawdzić dwie rzeczy:

> - czy szczelny jest zawór spustowy (uruchamiany przyciskiem),

> - czy zawór napełniający jest prawidłowo ustawiony (jeśli ma źle ustawiony pływak, do zbiornika

> wlewa się za dużo wody i przelewa się ona do muszli przez rurę zaworu spustowego - zdejmij

> przycisk i sprawdź poziom wody).

> Gdy spuścisz wodę i zbiornik zacznie się napełniać, leje się od razu (oto wskazuje na wadę zaworu

> spustowego), czy dopiero po jakimś czasie (jeśli tak, prawdopodobnie źle ustawiony jest zawór

> napełniający)?

> Jeśli nieszczelny jest zawór spustowy, musisz stwierdzić dlaczego (wadliwa uszczelka, źle założona

> uszczelka, zanieczyszczenie itp.).

> Jeśli przelewa zawór napełniający, musisz zmienić ustawienie pływaka.

Jeśli ktoś mogłby wskazać jak chłopu na miedzy gdzie jest ten pływak byłbym zobowiązany.

Znalazłem takie coś

od 1:19 widać to co nas interesuje.Ale nie wiem gdzie wsadzić śrubokręt. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> system napełniania w tym/pływak to jakieś nieporozumienie.

> Prędzej czy później jeszcze po spłukaniu będzie ciekła woda, bo uszczelka pokryje się kamieniem i

> nie będzie dobrze dolegała do otworu którym spływa woda ze zbiornika.

był.

E tam. Mam mocno zazelaziona wodę i problem, o którym piszesz, wystąpił w jednej na trzy muszle dopiero po ok. 18 latach.

Wystarczyło wymontować i rozebrać "dzwon", nic nawet nie pękło, dobrze go umyć pod cieplą wodą i z uzyciem Cilitu, śmiga dalej z tą samą oryginalną uszczelką i nic nie cieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma takie same objawy ale w grohe może dlatego , że jest rzadko używane.Natomiast w kole którego używamy regularnie nic się nie dzieje. U mnie to ewidentnie wina zakamienionej wody. Czasem wrzucam jakieś kostki do zbiornika a jak to nie pomaga to przez otwór przycisku wyciągam cały mechanizm i czyszczę z kamienia. Reszte łapą wewnątrz zbiornika. Z tego co kojarzę z Twoich postów to mieszkamy niedaleko siebie i pewnie u Ciebie też kwestia wody.Zresztą nawet po czajniku widać... Poprzednio jak mieszkałem na prądniku żadnych problemów z zakamienioną wodą nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zanim moderatorzy przeniosą na zrób to sam ,co się mogło stać.Woda w kibelku leje się cały czas.Coś

> a la to-taki zestaw.

Jeśli po spuszczeniu wody leje się cały czas, to znaczy, że nie trzyma zawór wypuszczający wodę. Jeśli jest chwila spokoju, spłuczka się napełnia a potem zaczyna się lać, to leje zawór napełniający. Jak to jest u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> system napełniania w tym/pływak to jakieś nieporozumienie.

> Prędzej czy później jeszcze po spłukaniu będzie ciekła woda, bo uszczelka pokryje się kamieniem i

> nie będzie dobrze dolegała do otworu którym spływa woda ze zbiornika.

Potwierdzam. Woda sączy się przez zakamienioną uszczelkę i zostawia piękny szlak z kamienia na muszli. Szczególnie uciążliwe gdy stosuje się kostki odświeżające wrzucane bezpośrednio do zbiornika - wtedy smuga ma kolor kostki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nowe toto jest miesiąc ma.Więc trochę słabo ,jeśli chodzi o kamień(przynajmniej drogą

> dedukcji).Szukam po google i nie bardzo widzę ,przydał by się jakiś manual rysunkowy.I kaj ten

> pływak jest.

Jak miejska woda to miesiąc wystarczy.

Wrzuć du spłuczki (albo lepiej zawieś w siateczce plastikowej) kostkę. Potem profilaktycznie co 1-3 miesiące (lub jak znów pojawi się problem) powtarzasz tę czynność.

Ćwiczyłem coś takiego z podtynkowcem grohe.

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli po spuszczeniu wody leje się cały czas, to znaczy, że nie trzyma zawór wypuszczający wodę.

> Jeśli jest chwila spokoju, spłuczka się napełnia a potem zaczyna się lać, to leje zawór

> napełniający. Jak to jest u Ciebie?

Cały czas leje-bez chwili odstępu na napełnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak miejska woda to miesiąc wystarczy.

> Wrzuć du spłuczki (albo lepiej zawieś w siateczce plastikowej) kostkę. Potem profilaktycznie co 1-3

> miesiące (lub jak znów pojawi się problem) powtarzasz tę czynność.

> Ćwiczyłem coś takiego z podtynkowcem grohe.

> PZDR

No to niezłe jaja- o jakiej kostce mówisz zmiękczającej wode?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ściągasz ten przycisk. Po lewej bedziesz miał niebieską rurke i białą nakrętkę - podkręć ja o 2-3

> obroty. Załóż przycisk.

Poproszę turturial zlosnik.gif Niestety postrzykło mnie w kręgosłupie i jeszcze tym się nie zajmowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ściągałem wczoraj przycisk ,nie ma ani niebieskiej rurki ani białej nakrętki Zrobię dziś fotki i

> zamieszczę

taki masz zawór napełniający (po prawej lub lewej stronie):

f4a1013d417baba0.jpg

regulujesz tym żółtym aby niebieski pływak przesunął się niżej - jesli przelewa Ci się górą przez zawór spustowy (leci po napełnieniu zbiornika wodą)

a taki masz zawór spustowy:

kolo-zawor-spustowy-do-stalazy-podtynk-oryginal_0_b.jpg

Jeśli woda spływa do muszli już w trakcie napełniania to musisz go wypiąć (mniej więcej na wprost otworu na tylnej ściance będzie klips mocujący) i dokładnie wyczyścić widoczną gumową uszczelkę.

Przy montowaniu zwrócić uwagę na proste ustawienie zaworu względem otworu którym spływa woda ze zbiornika (lubi się przesunąć i uszczelka nie dolega równo = znowu płynie woda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem foto tego co jest w środku

288212166-2.jpg

Strzałka zaznaczona na niebiesko pokazuje gdzie kapie woda

Czerwona jest ta rureczka (od pływaka) co wnosze z Twoich zdjęc.Jak podniosłem ja do góry przestawała się lać.

Niestety miejsca tam nie ma za wiele.a ja mam duże i grube łapska.Da się to wszystko zrobić przez ten otwór z przycisku? hmm.gif

post-74111-14352528376205_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Da się. Mam identycznie ustawione i nic mi się nie przelewa. Podkręć to tak jak oodnosiłeś i

> powinno być w orządku.

Wymieniony zawór napełniający -pisze tak w kwestii formalnej.Nowy ,fabryczny Koło wytrzymał cały miesiąc pad.gifWad montażowych się nie dopatrzyłem.Kupiłem uniwersalny za 20 dychy -niby PL produkcja niestety nic innego nie było.Z drugiej strony czy jest sens płacić za taki jak był 60zł(tyle na stronie koła kosztuje) skoro tak słabo wytrzymuje niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z drugiej strony czy jest sens płacić za taki jak był 60zł(tyle

> na stronie koła kosztuje) skoro tak słabo wytrzymuje

Trzeba było reklamować. Co do trwałości mój ma 2,5 roku i (odpukać) działa prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trzeba było reklamować. Co do trwałości mój ma 2,5 roku i (odpukać) działa prawidłowo.

Będę reklamował ok.gifZakładam ,że nie każą przynosić całego zestawu tylko uszkodzoną cześć zlosnik.gifBędzie na później,ponoć ten element się często psuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.