Skocz do zawartości

Nie działaja klamki,tył


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam problem,oddałem wczoraj autko do prania tapicerki(dokładnie to jeden fotel i kanapa tył) odebrałem kolo 18 i wszystko działało jak trzeba,natomiast dziś rano ( w nocy było -5 st) odmówiły posłuszeństwa klamki tylnie obie,pic polega na tym że klamki od środka otwierają drzwi natomiast zewnętrzne kaput. Możliwe że weszła wilgoć i coś przymarzło ?? Ma ktoś jakiś pomysł ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie mam problem,oddałem wczoraj autko do prania tapicerki(dokładnie to jeden fotel i kanapa

> tył) odebrałem kolo 18 i wszystko działało jak trzeba,natomiast dziś rano ( w nocy było -5 st)

> odmówiły posłuszeństwa klamki tylnie obie,pic polega na tym że klamki od środka otwierają

> drzwi natomiast zewnętrzne kaput. Możliwe że weszła wilgoć i coś przymarzło ?? Ma ktoś jakiś

> pomysł ??

W najlepszym przypadku przymarzlo, w najgorszym wymiana klamke, tam jest takie plastikowe ucho, ktore lubi sie wygiac, i niestety potem sie nie da auta otworzyc od zewnatrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W najlepszym przypadku przymarzlo, w najgorszym wymiana klamke, tam jest takie plastikowe ucho,

> ktore lubi sie wygiac, i niestety potem sie nie da auta otworzyc od zewnatrz.

oby tylko przymarzło ale gdyby się okazało że trzeba wymienić to wystarczy zakupić takie coś ??

http://allegro.pl/mechanizm-klamki-croma-ii-i5034244406.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie mam problem,oddałem wczoraj autko do prania tapicerki(dokładnie to jeden fotel i kanapa

> tył) odebrałem kolo 18 i wszystko działało jak trzeba,natomiast dziś rano ( w nocy było -5 st)

> odmówiły posłuszeństwa klamki tylnie obie,pic polega na tym że klamki od środka otwierają

> drzwi natomiast zewnętrzne kaput. Możliwe że weszła wilgoć i coś przymarzło ?? Ma ktoś jakiś

> pomysł ??

Obu raczej nie popsuli, stawiam, że po prostu przymarzło od wilgoci. U mnie tak często się dzieje w mroźne i wilgotne dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obu raczej nie popsuli, stawiam, że po prostu przymarzło od wilgoci. U mnie tak często się dzieje w

> mroźne i wilgotne dni.

Dobrze takie coś czytać smile.gif popsuć na pewno nie popsuł(kolega wiec gdyby coś to by powiedział)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie mam problem,oddałem wczoraj autko do prania tapicerki

no , przyznam, ze dosc odwazne posuniecie z praniem w zimie i bez garazu na noc (pomijam niezbedna koniecznosc)

Ja raz wypralem w listopadzie lanosa i..... 10 h w garazu suszylem farelka bo nie dalo sie uzywac tak parowalo all.

Jesli pranie to tylko w lecie i aby autko przewialo w sloncu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bolączka Cromy

> mi we fiacie kiedyś w zimie umyli samochód. I nie dosuszyli,.

> I na szcześcei - gościowi jak mi auto wydawał za 4 godziny - nie chciały się drzwi otworzyć.

> Wymienili .

Kurczę jakie te auta delikatne smile.gif jak prawdziwa włoszka smile.gif zobaczymy o się stało,autko oddane do mechaniora i maja tapicerkę ściągać i popatrzeć

> Nie wolno myć na mrozie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A może zalało Ci wiazke lub moduł komfortu pod tylną kanapą? To by tłumaczylo jednoczesną awarie

> obu zamków.

Dzwonił warsztat, facet rozebrał wszystko i jak podpina na krótko to wszystko chula,natomiast jak składa do kupy to dupa od zewnątrz dalej nie da rady otworzyć, i powiedział że szczerze nie wie o co biega. Co to jest ten moduł komfortu i gdzie to się znajduje ?? steruje to klamkami zewnętrznymi ?? Powiedział że może złożyć na dwa sposoby 1-bede musiał owtwierać auto z kluczyka i wtedy klamki tylne zewnętrze działają albo opcja 2 otwieranie z pilota i klamki z tyłu kaput. Pomocy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co to jest ten moduł komfortu i gdzie to się znajduje ?? steruje to klamkami

> zewnętrznymi ?? Powiedział że może złożyć na dwa sposoby 1-bede musiał owtwierać auto z

> kluczyka i wtedy klamki tylne zewnętrze działają albo opcja 2 otwieranie z pilota i klamki z

> tyłu kaput. Pomocy

A widzisz, może faktycznie zalany moduł, lub wypięta, uszkodzona wiązka ?

moduł komfortu na alle

A czy działa centralne zamykanie otwieranie przyciskami z tunelu?

Z centralki pod kanapą sterowane są również szyby tylne, klapa wlewu paliwa i chyba bagażnik- sprawdź działanie.

Można spróbować podłączyć się komputerem, sprawdzić błędy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A widzisz, może faktycznie zalany moduł, lub wypięta, uszkodzona wiązka ?

> moduł komfortu na alle

> A czy działa centralne zamykanie otwieranie przyciskami z tunelu?

> Z centralki pod kanapą sterowane są również szyby tylne, klapa wlewu paliwa i chyba bagażnik-

> sprawdź działanie.

> Można spróbować podłączyć się komputerem, sprawdzić błędy

Otwieranie/zamykanie z tunelu działa,szyby działają normalnie,bagażnik+oświetlenie bagażnika też chodzi. Po pracy podepnę pod komputer i zobaczę czy coś wyskakuje.

Edit-ten moduł trzeba jakoś adaptować ?? czy kupuje podpinam i po sprawie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Otwieranie/zamykanie z tunelu działa,szyby działają normalnie,bagażnik+oświetlenie bagażnika też

> chodzi. Po pracy podepnę pod komputer i zobaczę czy coś wyskakuje.

> Edit-ten moduł trzeba jakoś adaptować ?? czy kupuje podpinam i po sprawie ??

Powinno zadziałać, ewentualnie osiowanie proxi.

Ale wcześniej zrób jeszcze restart (odłącz na chwilę klemę).

Moduł jest raczej sprawny skoro otwiera-zamyka. Można zobaczyć czy nie jest zawilgocony i wysuszyć, ale nie wiem czy jest rozbieralny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powinno zadziałać, ewentualnie osiowanie proxi.

> Ale wcześniej zrób jeszcze restart (odłącz na chwilę klemę).

> Moduł jest raczej sprawny skoro otwiera-zamyka. Można zobaczyć czy nie jest zawilgocony i wysuszyć,

> ale nie wiem czy jest rozbieralny.

z tego co pamiętam to moduł jest rozbieralny, moze trzeba rozebrać i wysuszyć ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tego co pamiętam to moduł jest rozbieralny, moze trzeba rozebrać i wysuszyć

Na zdjęciach wydaje się do rozebrania,zobacze zaczne od odłączenia jednej klemy jak nie pomoże to podłączę kompa czy jakieś błędy są a na końcu wyciągnę wrzoda i osuszę grinser006.gif a właśnie, gdzie go szukać ?? Czy go wyciągając odłączyć akumulator ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na zdjęciach wydaje się do rozebrania,zobacze zaczne od odłączenia jednej klemy jak nie pomoże to

> podłączę kompa czy jakieś błędy są a na końcu wyciągnę wrzoda i osuszę a właśnie, gdzie go

> szukać ?? Czy go wyciągając odłączyć akumulator ??

jest pod tylną kanapą wink.gif

dla bezpieczeństwa odłącz aku ok.gif

Pewnie trochę wilgoci dostał i szaleje grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moduł jest pod kanapą. Jest można zdjąć obudowę, a wewnątrz będzie płytka. Możliwe, że do cromy

> pasuje ten od stilo (widziałem na alle nawet po 10zł). Po wymianie nie powinien wymagać

> osiowania proxy.

Odłączenie aku nic nie dało. Powiedzcie mi proszę,przednie drzwi w takim razie są podłączone pod inny moduł ?? że z nimi jest wszystko ok ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odłączenie aku nic nie dało. Powiedzcie mi proszę,przednie drzwi w takim razie są podłączone pod

> inny moduł ?? że z nimi jest wszystko ok ??

drzwi kierowcy i pasażera mają swoje sterowniki w drzwiach smile.gif

dziwne uszkodzenie - jakby program się rozsypał

ja mam tak (AlfaOBD demo - centralka pod siedzeniem):

Quote:

Informacje o centralke:

Numer rysunku FIAT: 46828007

Nuemr HW: 90-100000

Wersja HW: 04

Numer SW: NVB

Wersja SW: 0209

Numer homologacji:

Kod ISO: 07070702EC

Data zaprogramowania: 14/06/2005

__________________________

Wersja kierownicy: Ukl. kierown. lewostr.

Czas sredni czujn. Hall PSX: 7936 msec

Czas sredni czujn. Hall PDX: 0 msec

Prad podn.szyb tyl.le.: 0,0 A

Odlacz.podnos.szyb tyl.le.: 17,5 A

Prad podn. szyb tyln. pr.: 0,0 A

Odlacz.podnos.szyb tyl. pr.: 17,1 A

Przyscisk podn.szyby tyl.lewy: Zwolnione

Tylny prawy przycisk elektryczne okno: Zwolnione

Wej. klamki lew. dla Passive Entry: Nie aktywne

Wej. klamki prawy dla Passive Entry: Nie aktywne

Wyjscie podn. szyby PSX: Zwolnione

Wyjscie podn. szyby PDX: Zwolnione

Blokada drzwi tyl. lew.: Nie aktywne

Super zamkniecie drzwi tyln. lew.: Nie aktywne

Tylny lew. zamek moc silnika: Nie aktywne

Blokada drzwi tyl.PR: Nie aktywne

Super zamkn. drzwi tyln. praw.: Nie aktywne

Prawy tylny zamek moc silnika: Nie aktywne

Tylny lew./prawy oświetlenie przycisków: Zapalone

Silnik tylny lew. dla Pass. Entry: Nie aktywne

Silnik tylny prawy dla Pass. Entry: Nie aktywne

Lewy tylny okno aktualna pozycja: 443 impulsy

Suw maksymal. szyby PSX: 441 impulsy

Tylne prawe okno aktualna pozycja: 441 impulsy

Suw maksymal. szyby PDX: 442 impulsy


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, podłączyłem fes i w module silnika wyskakuje " U1601-usterka linii c-can" Po połączeniu z modułuem nadwozie i dalej Servis can zauważyłem że po otwarciu od środka drzwi komp widział je jako zamknięte,z przednimi było ok i zmieniało się otwarte/zamknięte. Wnioski ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie gdzieś jest słaby styk na którejś z linii CAN. Sprawdź kostki i piny w złączach modułu pod kanapą i w złączu drzwi. Przy okazji do przejrzenia cała wiązka między kanapą a drzwiami, możliwe, że czyścili to jakimś odkurzaczem piorącym, może mocno gdzieś docisnęli tapicerkę, dywanik i uszkodzili wiązkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak dla mnie gdzieś jest słaby styk na którejś z linii CAN. Sprawdź kostki i piny w złączach modułu

> pod kanapą i w złączu drzwi. Przy okazji do przejrzenia cała wiązka między kanapą a drzwiami,

> możliwe, że czyścili to jakimś odkurzaczem piorącym, może mocno gdzieś docisnęli tapicerkę,

> dywanik i uszkodzili wiązkę.

"w złączu drzwi" eee głupie pytanie ale gdzie tego szukać ?? aa i po oddaniu auta z warsztatu wyskoczył na desce trójkącik z wykrzyknikiem i komunikatem "bezp.tyl.l.drzwi niepodł" jakoś tak smile.gif

edit. jak sie ściąga tapicerkę drzwi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> "w złączu drzwi" eee głupie pytanie ale gdzie tego szukać ?? aa i po oddaniu auta z warsztatu

> wyskoczył na desce trójkącik z wykrzyknikiem i komunikatem "bezp.tyl.l.drzwi niepodł" jakoś

> tak

> edit. jak sie ściąga tapicerkę drzwi ?

a oglądałeś tą centralkę?

wilgoć w centralce może powodować takie błędy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a oglądałeś tą centralkę?

> wilgoć w centralce może powodować takie błędy

tylko nieźle musieli by lać żeby tam się woda dostała.

W oplu miałem złamany kablek w drzwiach na zgięciu.

A w stiolo - kumpel miał dokładnie to samo . Ale niestety nie mam z nim obecnei kontaktu.

Czekam na odpowiedz z maila.

Dzieci miały radoche bo wchodziły przez bagażnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem się do modułu,w środku suchutki,przedmuchałem styki i podłączyłem ponownie, następnie podłączyłem fesa i brak jakichkolwiek błędów ale klamki dalej kaput smile.gif i teraz nie wiem co robić-kupować nowy moduł,kupować nowe klamki czy co ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to chyba zakup klamke zostanie.

> A czujesz jakis opór przy próbie otwierania, czy klamka idzie luzna do samej góry?

dobre pytanie smile.gif i właśnie oporu brak,np w porównaniu do klamki kierowcy.idzie luźno do końca. I właśnie zakupić klamkę sama czy z mechanizmem klamki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobre pytanie i właśnie oporu brak,np w porównaniu do klamki kierowcy.idzie luźno do końca. I

> właśnie zakupić klamkę sama czy z mechanizmem klamki ??

z tego co pamietam to ja cala zewnetrzna klamke wymienialem, i placilem 44 euro z nia.

Bo mialem identyczny efekt, ale w lato, bylem posprzatac wnetrze, wyjechalem z myjni, podjechalem pod sklep, chce otwierac drzwi, a tu nic,klamka do samego konca luzno szła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobre pytanie i właśnie oporu brak,np w porównaniu do klamki kierowcy.idzie luźno do końca. I

> właśnie zakupić klamkę sama czy z mechanizmem klamki ??

To raczej nie problem ośki (klamka zewnętrzna) - bo przecież jak odblokujesz centralnie i zamykasz

to klamki działają prawidłowo - drzwi się otwierają i po zamknięciu blokują.

Jest problem z informacją o stanie drzwi - komputer widzi je jako zamknięte wg fesa ??

czyli może jakieś styki w klamce środkowej albo krańcówki drzwi (nie pamiętam teraz czy z tyłu są)

ale mogą być uszkodzone wejścia w centralce - odczytujące stan drzwi

Jeżeli problem wystąpił jednocześnie z obu stron to raczej centralka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobre pytanie i właśnie oporu brak,np w porównaniu do klamki kierowcy.idzie luźno do końca. I

> właśnie zakupić klamkę sama czy z mechanizmem klamki ??

A czy blokada dla dzieci w drzwiach ruszaliście? Może jest ustawiona po środku zlosnik.gif Teoretycznie nie ma ona nic wspólnego z klamką zewnętrzną ale....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To raczej nie problem ośki (klamka zewnętrzna) - bo przecież jak odblokujesz centralnie i zamykasz

> to klamki działają prawidłowo - drzwi się otwierają i po zamknięciu blokują.

> Jest problem z informacją o stanie drzwi - komputer widzi je jako zamknięte wg fesa ??

> czyli może jakieś styki w klamce środkowej albo krańcówki drzwi (nie pamiętam teraz czy z tyłu są)

> ale mogą być uszkodzone wejścia w centralce - odczytujące stan drzwi

> Jeżeli problem wystąpił jednocześnie z obu stron to raczej centralka.

Dostałem e-mail od kolegi,dziękuje smile.gif wg Fesa komp widzi drzwi prawidłowo tzn zamknięte info zamknięte a jak otworze od środka to wyskakuje informacja że otwarte smile.gif Zobaczymy,zmieniłem warsztat i zobaczymy co powiedzą

Edit smile.gif klamki zrobione,co się okazało....za mocno szarpałem i coś się rozłączyło między klamka a zamkiem smile.gif

Edit-aby nie zakładać nowego wątku,przy otwarciu tylnych drzwi nie rozświetla się wnętrze lampkami natomiast z drugiej strony przy otwieraniu szyby w dół idzie normalnie natomiast w góre skokowo przy ciągłym trzymaniu przycisku ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ponawiam pytanko. W przeszłości pisaliście o awariach przefnich klamek. Powodem był wygięty

> sworzeń. Czy w tylnych klamkach występuje takie samo rozwiązanie, czy też tam pęka plastik i

> konieczna jest wymiana klamki na nową?

jak kupowałem w listopadzie swoją to drzwi kierowcy otwierały się za drugim pociągnięciem, zdemontowałem i zmontowałem i jest za pierwszym, nic nie wymieniałem tylko namęczyłem się by ją dobrze złożyć ok.gif

od listopada czeka pasażera ale to na wiosnę, ta się wcale nie otwiera od zewnątrz, obstawiam że spadł język

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podłącze się do tematu. Od wakacji kapryśnie działa mi tylna klamka zewnętrzna. Kapryśnie to znaczy

> otwiera ale dopiero za 3, 4 pociągnięciem. Czy tam jest ten sworzeń i wystarczy go wymienić,

> czy tez od razu mam sobie kupić klamkę?

Niestety bez rozebrania się nie obejdzie,u mnie polużniło się jakieś łączenie klamki z zamkiem i kaput.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety bez rozebrania się nie obejdzie,u mnie polużniło się jakieś łączenie klamki z zamkiem i

> kaput.

być może spadł języczek, tak to u mnie wyszło, ze strony pasażera wiem że poprzednik zmienił klamkę więc obstawiam że będzie tylko rozebranie i złożenie od nowa, najgorzej to dobrze klamkę złożyć na te zatrzaski, 4 godziny mi to zajęło angryfire.gifsciana.gif dlatego czekam do wiosny pub2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.