Skocz do zawartości

Płukanie silnika?


grzes25

Rekomendowane odpowiedzi

Czy stosował ktoś np. takiego . Sprawa wygląda tak, ze jest sobie auto, które długi czas stało nie jeżdżone i prawdopodobnie nie przepalane. W tej chwili silnik bierze ok. 0,5l/1000km, a zanim gość przestał je używać nie brało oleju (to pewne). Czy mogą to być zapieczone pierścienie, silnik tdi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak korzystałem ok.gif Silnik włożony z "anglika" który przestał ponad pół roku w szopie. Po włożeniu do auta, wymianie filtra oleju, w trakcie eksploatacji po przejechaniu ok. 3 tyś. km potrzebny był 1 litr na dolewkę. Po zastosowaniu płukanki dolewka w ilości 1 litra nastąpiła po 5 tyś. km. Po ponownym zastosowaniu płukanki auto przejechało ok. 7 tyś. km, w tym czasie ubytek rzędu 0,5-0.6 litra ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy stosował ktoś np. takiego . Sprawa wygląda tak, ze jest sobie auto, które długi czas stało nie

> jeżdżone i prawdopodobnie nie przepalane. W tej chwili silnik bierze ok. 0,5l/1000km, a zanim

> gość przestał je używać nie brało oleju (to pewne). Czy mogą to być zapieczone pierścienie,

> silnik tdi?

w BMW uzywam przy kazdej wymianie oleju co 10kkm (silnik bardzo wrazliwy na jakosc oleju)

w Subaru stosuje co druga wymiane oleju

w obu przypadkach uzywam porfilatycznie

natomiast stosowałem pluykanki do odblokownai pierscieni tlokowych w starym subaru, (poprzedni wlasciciel jedzil na 10w40 i zmiany co 20kkm facepalm%5B1%5D.gif) i pomoglo. z 1l/1000km spalanie oleju spoadlo do 0,3l/1000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ja spytam jeszcze o coś takiego

> stukają jakby popychacze i kupiłem takie coś.

> Czy po tym trzeba zmieniac olej? całe wlać jak do silnika wchodzi ok 3l oleju?

Nie, nie trzeba. LM proponuje, aby dodawać go po wymianie oleju. 300 ml wystarcza na 6l oleju, więc 150 ml na 3l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem płukankę Millersa. W jednym aucie zalałem przed wymianą, nic się nie stało, praca silnika się nie zmieniła. W drugim aucie zastosuję na wiosnę, bo zauważyłem że miska olejowa delikatnie się poci, więc przed uszczelnieniem michy wleję tego specyfiku. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy stosował ktoś np. takiego . Sprawa wygląda tak, ze jest sobie auto, które długi czas stało nie

> jeżdżone i prawdopodobnie nie przepalane. W tej chwili silnik bierze ok. 0,5l/1000km, a zanim

> gość przestał je używać nie brało oleju (to pewne). Czy mogą to być zapieczone pierścienie,

> silnik tdi?

polecam plukanke BG 109

UWAGA

Smierdzi jak cholera zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ja spytam jeszcze o coś takiego

> stukają jakby popychacze i kupiłem takie coś.

> Czy po tym trzeba zmieniac olej? całe wlać jak do silnika wchodzi ok 3l oleju?

do silnikow w ktorych lubia stukac popychacze mozna probowac lac cos takiego

http://wynns.pl/top/view_product.php?product=647

polowa uzytkownikow MX5 NA na forum to stosuje, wlacznie ze mna zlosnik.gif. Cos tam daje, tj. ja zastosowalem raz, wlalem i wymienilem olej po 500km, potem przez ok 5000km byl calkowity spokoj, nastepnie stopniowo zaczelo wracac. W tym roku uzyje po raz drugi, moze bedzie jeszcze lepiej, a moze tak samo.

Generalnie popychacze lubia stukac na zbyt rzadkim oleju np. 5W30 zamiast 5W40, lub gdy jest zbyt maly poziom oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po tygodniu, czy nawet miesiącu to chyba pierścienie by się nie zapiekły!!! długi okres = ok 1,5

> roku.

> > Co to znaczy długi czas? Bo dla jednego tydzień a dla innego rok.

Ja w silniku który brał sporo oleju (w sumie nie wiedziałem z jakiego powodu, ale obstawiałem zapieczone pierścienie zgarniające) zastosowałem inny "pantent". Nie miałem nic do stracenia więc przekręciłem silnik tak, aby wszystkie tłoki były na równej wysokości - w połowie tulei cylindrowych, wykręciłem świecę i do każdego cylindra wstrzyknąłem bo ~10ml nafty i zostawiłem tak silnik na 2 dni. Po dwóch dniach zakręciłem świece i uruchomiłem na chwilę silnik, żeby wypalił resztki nafty, po czym wymieniłem olej na nowy. Po tym zabiegu zdecydowanie i zauważalnie spadł apetyt silnika na olej pomiędzy wymianami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przekręciłem silnik tak, aby wszystkie tłoki były na równej wysokości - w połowie tulei

> cylindrowych, wykręciłem świecę i do każdego cylindra wstrzyknąłem bo ~10ml nafty

Masz jakieś wytłumaczenie/uzasadnienie dla takiego ustawienia tłoków, czy to raczej kaprys? Co to miało dać? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to konieczne, aczkolwiek lać 10ml nafty to za mało. Nalałbym 100ml-200ml/cylinder i odkręcił korek spustowy miski olejowej, najlepiej powtórzyć to następnego dnia jeszcze. Zabieg z naftą dobrze robił na zapieczone pierścienie w Oplu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz jakieś wytłumaczenie/uzasadnienie dla takiego ustawienia tłoków, czy to raczej kaprys? Co to

> miało dać?

Bardziej to kaprys, chodzi mi głównie o to, aby żaden tłok nie był w GMP (tzn. żadna para tłoków jeśli mówimy o silniku R4)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie jest to konieczne, aczkolwiek lać 10ml nafty to za mało. Nalałbym 100ml-200ml/cylinder i

> odkręcił korek spustowy miski olejowej, najlepiej powtórzyć to następnego dnia jeszcze. Zabieg

> z naftą dobrze robił na zapieczone pierścienie w Oplu.

Można wlać więcej nafty - racja. Tylko potem trzeba ją wydmuchać/wyczyścić z cylindrów dokładnie.

200ml to trochę przesada wg mnie, bo jeśli silnik ma 2000cm3 pojemności to każdy cylinder ma 500cm3 (w dieslu płaska komora spalania) więc to wychodzi prawie połowa pojemności jednego cylindra. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.