Skocz do zawartości

Długo się wahałem ale w końcu się przełamałem


_jedrek_

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

W zeszłym sezonie miałem okazję skosztować jazdy motocyklem jako kierowca i jako plecak. No i chyba mnie wzieło zlosnik.gif

W związku z czym mam kilka pytań:

1. Prawo jazdy - nie mam kat A musze zrobić na co zwrócić uwage? Moze ktos poleci godne uwagi szkoly w okolicy Katowic. Jak wyglada egzamin jest to do zdania?

2. Pierwszy moto co wybrac budzet do 10tys chce cos co starczy mi na 3-4 lata zeby po roku nie zmieniac. Na co zwrocic uwage kupujac motocykl o ile z samochodem nie mam problemow na motocyklach sie nie znam yikes.gif

3. Na akcesoria typu stroj, kask i reszta ubioru chce przeznaczy ok 5tys czy to wystarczajaca suma? Na co zwrocic uwage kupujac ubior? Tez mile widziane namiary na sklepy na slasku smile.gif

Chyba wszystko dzieki za info smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam.

> W zeszłym sezonie miałem okazję skosztować jazdy motocyklem jako kierowca i jako plecak. No i chyba

> mnie wzieło

> W związku z czym mam kilka pytań:

> 1. Prawo jazdy - nie mam kat A musze zrobić na co zwrócić uwage? Moze ktos poleci godne uwagi

> szkoly w okolicy Katowic. Jak wyglada egzamin jest to do zdania?

Egzamin do zdania jak się przylozysz i trafisz na dobrą szkole. Jest trudno, ale jakas tam zdawalność jest.

> 2. Pierwszy moto co wybrac budzet do 10tys chce cos co starczy mi na 3-4 lata zeby po roku nie

> zmieniac. Na co zwrocic uwage kupujac motocykl o ile z samochodem nie mam problemow na

> motocyklach sie nie znam

Ciężko doradzić motocykl bo w ogóle nie sprecyzowales czy chcesz naked, Sporta, turysta czy armaturę wink.gif

> 3. Na akcesoria typu stroj, kask i reszta ubioru chce przeznaczy ok 5tys czy to wystarczajaca suma?

> Na co zwrocic uwage kupujac ubior? Tez mile widziane namiary na sklepy na slasku

> Chyba wszystko dzieki za info

Co do ubioru to jak wyżej, zalezy na czym chcesz jeździć, bo trochę śmiesznie będziesz wyglądać w teksie na litrowym przecinaku zlosnik.gif

Możesz uderzyć do Piotrka, do motomody. Ma sklep naprzeciw hotelu Rezydencja na obwodnicy Piekar wink.gif

To LwG w takim razie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Egzamin do zdania jak się przylozysz i trafisz na dobrą szkole. Jest trudno, ale jakas tam

> zdawalność jest.

co takiego ciezkiego jest? Kurde wlasnie cos mi sie obilo o uszy, ze jakies problemy sa z prawkiem teraz

> Ciężko doradzić motocykl bo w ogóle nie sprecyzowales czy chcesz naked, Sporta, turysta czy

> armaturę

no fakt zapomnialem sciga chce smile.gif

> Co do ubioru to jak wyżej, zalezy na czym chcesz jeździć, bo trochę śmiesznie będziesz wyglądać w

> teksie na litrowym przecinaku

> Możesz uderzyć do Piotrka, do motomody. Ma sklep naprzeciw hotelu Rezydencja na obwodnicy Piekar

> To LwG w takim razie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no fakt zapomnialem sciga chce

Ja tam zawszę będę powtarzał - dla początkującego naked bike.

Bo przynajmniej "czujesz" prędkość po wietrze.

[oczywiście w granicach rozsądku, tzn. nie GSR, superduke, Bking, speedtriple, wiadomo... zlosnik.gif]

Ze znanych manewrów z odzieżą to poprzymierzać w sklepach, a potem znaleźć tańsze w sieci alien.gif

Ja nie gardzę używanymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam.

> W zeszłym sezonie miałem okazję skosztować jazdy motocyklem jako kierowca i jako plecak. No i chyba

> mnie wzieło

> W związku z czym mam kilka pytań:

> 1. Prawo jazdy - nie mam kat A musze zrobić na co zwrócić uwage? Moze ktos poleci godne uwagi

> szkoly w okolicy Katowic. Jak wyglada egzamin jest to do zdania?

Jest do zdania. Nie za pierwszym to za drugim albo trzecim razem. Nie ma co się zniechęcać.

Chociaż ja bym wybrał od razu WORD, w którym zdaje się na XJ6 - jest łatwiej.

Nie wiem jak jest teraz - kiedy ja zdawałem to większość szkół była jeszcze słabo przygotowana na przygotowywanie do nowego egzaminu.

> 2. Pierwszy moto co wybrac budzet do 10tys chce cos co starczy mi na 3-4 lata zeby po roku nie

> zmieniac. Na co zwrocic uwage kupujac motocykl o ile z samochodem nie mam problemow na

> motocyklach sie nie znam

Dodaj z 5 i znacznie powiększysz wybór.

Już doczytałem, że ma być ścigacz zlosnik.gif

Mówiąc prawdę teraz to też bym nakeda kupił na pierwsze, a ściga na drugie moto zlosnik.gif

Ale co tam - poniżej litra nie schodź! biglaugh.gif (600 po roku będziesz chciał zmienić)

> 3. Na akcesoria typu stroj, kask i reszta ubioru chce przeznaczy ok 5tys czy to wystarczajaca suma?

> Na co zwrocic uwage kupujac ubior? Tez mile widziane namiary na sklepy na slasku

> Chyba wszystko dzieki za info

Jest tych sklepów trochę zlosnik.gif

Ciuchy to sprawa indywidualna - chyba tylko odradzałbym jednoczęściowy kombinezon skórzany biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to zalezy. Kask shoei, skora dainese i braknie

Tak, ale w większości przypadków na forach odpowiada się na pytania, czy da się ubrać za 2 tysie!

Jak nie wyda się ponad 2000zł na kask i okazyjnie trafi się dobrego kombiaka w tych granicach to 5 tysięcy jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam.

> W zeszłym sezonie miałem okazję skosztować jazdy motocyklem jako kierowca i jako plecak. No i chyba

> mnie wzieło

> W związku z czym mam kilka pytań:

> 1. Prawo jazdy - nie mam kat A musze zrobić na co zwrócić uwage? Moze ktos poleci godne uwagi

> szkoly w okolicy Katowic. Jak wyglada egzamin jest to do zdania?

nie do zdania. dlatego nikt nie ma prawo jazdy A wink.gif

> 2. Pierwszy moto co wybrac budzet do 10tys chce cos co starczy mi na 3-4 lata zeby po roku nie

> zmieniac. Na co zwrocic uwage kupujac motocykl o ile z samochodem nie mam problemow na

> motocyklach sie nie znam

naked 50-100 KM smile.gif

> 3. Na akcesoria typu stroj, kask i reszta ubioru chce przeznaczy ok 5tys czy to wystarczajaca suma?

tak. kask od 1200-2000 tys (można i drożej). kurtka i spodnie 2000. rękawice + buty - ok.700 (ale ja mam tylko buty miejskie).

do tego jakas kominiarka + ciuch przeciw deszczowy i włala.

ja mam ciuchy z tego "pułapu".

> Na co zwrocic uwage kupujac ubior? Tez mile widziane namiary na sklepy na slasku

na markowość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiem przecież że 5tysi styknie w zupełności

> Idzie Jendrek właściwym tropem myślenia

> Myślisz ze litr na poczatek styknie?

może lepiej dwie 0,7 potem wytrzeźwieć, zastanowić się jak nie pomoże to powtórzyć kurację po którejś iteracji wpadnie do głowy mądra myśl że może lepiej zacząć od czegoś co będzie się ogarniało swoimi umiejętnościami...

Przepraszam, nie wytrzymałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2. Pierwszy moto co wybrac budzet do 10tys chce cos co starczy mi na 3-4 lata zeby po roku nie

> zmieniac. Na co zwrocic uwage kupujac motocykl o ile z samochodem nie mam problemow na

> motocyklach sie nie znam

ze ścigiem ten problem że wszystko pod plastikami się kryje i trzeba by je zdjąć żeby obejrzeć czy śladów po upadku nie ma

i teraz zależy co chcesz za ściga, jak z prawdziwego zdarzenia no to

r6, ninja 600, gsxr 600 - oczywiście pojemność możesz zwiększać, aha jak masz mało wiosen to i tak możesz tylko prawko A2 zrobić na mniejszą moc

jak bardziej lajtowo ale też z owiewkami to honda cbr 600F

jak dla początkujących sprzęcik to ninja 250r

> 3. Na akcesoria typu stroj, kask i reszta ubioru chce przeznaczy ok 5tys czy to wystarczajaca suma?

> Na co zwrocic uwage kupujac ubior?

wystarczy,

- kask integral z blendą (okulary wysuwane) oraz pinlock (zeby nie parował), ja mam sharka model jakiś s9000 i jest spoko, cena poniżej 1000

- rękawice ze dwie pary, jedne grubsze na chłodniejsze dni i poranki, drugie cieńsze na upały, w 500 się zmieścisz

- buty do 1000 długie

- i teraz zależy co chcesz kurtka skóra lub materiał i spodnie jakieś jeans lub camo, albo kombinezon pełny, za 2 tys spokojnie coś wybierzesz, ważna wentylacja i wygoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem ten temat w zeszłym roku.

Egzamin zdałem już za trzecim razem grinser006.gif

Kupiłem Suzuki GSF 600N z 2004r za 8k slinka.gif

Teraz się ubieram:

Kurtka skórzana (300pln )lekko używana-po znajomości spy.gif

Kask HJC TR-1 (599 pln) mlot.gif

Rękawice Vanucci (150 pln) bokser.gif

Buty(okazyjka)(350 pln) but.gifbut.gif

Sezon mam już otwarty bananaevil.gif

LwG banana-wave.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.