Skocz do zawartości

Dziwna sytuacja ze światłami


michbaran

Rekomendowane odpowiedzi

Przytrafiła mi się dzisiaj taka sytuacja że przy włączeniu świateł mijania na manetce zaświecają się tylko postojowe oraz kontrolka od włączonych świateł drogowych. Światła mijania oraz drogowe nie świecą wcale w żadnej pozycji manetki, nawet nie mrugają drogowe, wszystkie podświetlenia zegarów oraz przeciwmgielne działają dobrze, tylne światła również. Może ktoś się spotkał w jakimś aucie z podobną sytuację i podpowie gdzie szukać przyczyny, napięcie nie dochodzi do kostek przy żarówce, bezpieczniki dobre. Problem wystąpił nagle

Autko to Outlander 05r 2,0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jest tam od groma elektroniki łącznie z jakimś modułem oświetlenia, komfortu, nadwozia czy jak tam jeszcze to skomplikowali grinser006.gif Podpiąć pod komputer i będzie jasne. Za dużo nie działa jednocześnie, żeby to była manetka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie działają tylko światła mijania i drogowe do tego świeci się kontrolka od drogowych, wszystkie

> inne działają

AŻ, nie tylko. Na dodatek świeci coś, co nie powinno. Tym bardziej, że, jak piszesz, "miganie" też nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy tam w ogóle są przekaźniki od świateł?

Niestety niektóre firmy (marki) są bardzo oszczędne i nawet kilku przekaźników żałują i wtedy problem padającego przełącznika przy kierownicy się zdarza.

Jak jest w tym wypadku-nie wiem, trzeba by się zapoznać ze schematami tego auta lub wypytać użytkowników ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko czy tam w ogóle są przekaźniki od świateł?

> Niestety niektóre firmy (marki) są bardzo oszczędne i nawet kilku przekaźników żałują i wtedy

> problem padającego przełącznika przy kierownicy się zdarza.

> Jak jest w tym wypadku-nie wiem, trzeba by się zapoznać ze schematami tego auta lub wypytać

> użytkowników

Nie wiem, ja sugeruję a użytkownik musi się dokopać do schematu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schematu niestety nie mogę nigdzie znaleźć, na pierwszy ogień idzie wyłącznik zespolony, jak to nie pomoże to następny będzie moduł świateł (znajduje się w nim całe sterowanie światłami wraz ze stycznikami), przy załączaniu słychać jak pstrykają tam styczniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj znalazłem na allegro kompletny przełącznik światła + wycieraczki za 50PLN więc zakupiłem. Dzisiaj z racji wolnego czasu postanowiłem sobie już wykręcić przełącznik żeby mieć gotowe jak przyjdzie przesyłka i tylko wsadzić. Jak już miałem wyciągnięty postanowiłem go rozebrać i zobaczyć co siedzi w środku. Został rozebrany na części pierwsze (było z tym sporo roboty i kilka problemów), wszystkie styki przetarte delikatnie papierkiem ściernym, podgięte delikatnie i popsikane preparatem do styków el. Najwięcej zabawy było z poskładaniem, żeby kierunkowskazy dobrze odbijały, jest tam kilka sprężynek, zapadek i nie mogłem się wstrzelić z tym wszystkim. No i na koniec podpięcie do kostek - działa tak jak ma działać więc problem rozwiązany smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.