Skocz do zawartości

Schodząca farba z tablicy rejestracyjnej, a reklamacja...


RobsonT

Rekomendowane odpowiedzi

> ...przerabiał ktoś?

Tak.

> Tablica ma raptem 5 m-cy a czarna farba zaczyna schodzić.

U mnie w trzech ciągnikach siodłowych rejestrowanych jednego dnia wytrzymały ok. dwóch miesięcy (taka seria felerna).

Piszesz krótkie pismo do WK o niezwłoczną wymianę tablic z powodu wadliwej powłoki itp.

Ja dopisałem że pojazdy są wykorzystywane do DG i proszę o tzw. priorytet.

Koszt wymiany i naklejek legalizacyjnych ponosi wytwórca, czyli koszt zero zł.

Jedyny minus jest taki, że musisz oddać DR wraz z tablicami i czekać.

Edyta - tablice mają 3 lata gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czekałeś jedynie na to, by gdzieś dziurę znaleźć i pozwolić sobie na taki komentarz. Średnio mnie

> interesuje co się działo przy czarnych tablicach (te nawet farbą mogłem sobie poprawiać nie

> 20, a 30 i może więcej lat temu, dorobić 3 etc.), ale sytuacja obecna. Jeżeli ktoś bardzo chce

> sobie realizować nowy nadruk "wybiórczy" bez dotykania okolic naklejki legalizacyjne - jego

> wybór. Tak czy inaczej, jest to ingerencja w oryginalną tablicę rejestracyjną i w obecnej

> sytuacji zdecydowanie jestem przeciwny takim zabiegom - co innego zgłoszenie się do WK po

> nowe, ze stosownym uzasadnieniem.

Ale w takim razie nie pisz bajek tylko poświęć parę minut obejrzyj filmik i zobacz czy tych "testowych" blachach w miejscu gdzie potem jest owa nalepka czy zostaje tam ślad po folii.

Nie chcesz przyjąć do wiadomości że nie ma znaczenia czy blachy czarne (oczywiście piszę o alu a nie plastiku) czy białe a zasada oklejania ta sama.

Wydaje mi się że dalszym ciągu nie wiesz jak to jest produkowane ponieważ piszesz "nadruk wybiórczy" tak jakbym napisał że naklejają folię z wyciętą dziurą na naklejkę facepalm%5B1%5D.gif

Obejrzyj filmik to zobaczysz że najpierw maszyna nakleja folię na blachę (jedzie z metra) potem tnie na kawałki, tłoczy obramówki, następnie tłoczą litery i cyfry a na samym końcu pokrywają to czarną folią i możesz sobie tak pokryć kilka razy bez uszczerbku dla całej reszty.

Odnośnie WK, Twój wybór masz czas, chcesz czekać bez auta na blachy i trochę się uszarpać w WK to proszę bardzo ok.gif

Ja bym wolał załatwić to na własną rękę w punkcie dorabiania w ciągu 5 minut, ile to może kosztować ?? 5zł ??

Jeżeli kpl. blaszka z "ksywką" i nadrukiem kosztuje 20zł to ile mogą chcieć na sam nadruk, 5zł-10zł hmm.gif myślę że nie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zlazł Ci sam nadruk z cyferek czy folia się odklejała ??

Nadruk. Wyglądało to jakby folii w ogóle tam nie było.

> Ile czasu trwał "priorytet" ??

Minęło już trochę czasu nie pamiętam dokładnie, ale ok 4-5 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nadruk. Wyglądało to jakby folii w ogóle tam nie było.

bo to nie jest folia tylko taki "nadruk" na gorąco

> Minęło już trochę czasu nie pamiętam dokładnie, ale ok 4-5 dni.

czyli tak jak podejrzewałem że około tygodnia bo zanim wyślą i za nim wróci to jednak chwilę trwa.

ja obecnie nie mogę szkody zgłosić bo Policja jest trakcie ustalania sprawcy i przekazują sobie sprawę z komendy do komendy a poczta Policyjna wychodzi raz w tygodniu facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo kolego masz czarne, ale plastikowe. Wcześniej były blaszane. I te co chwilę się malowało bo

> rdzewiały. Ale przy dzisiejszym trzepaniu przez , poiprawki malarskie na pewno nie przejdą.

jakie...? rotfl.gifrotfl.gifrotfl.gif

Większej głupoty nie słyszałem, są BLASZANE na 200% zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakie...?

> Większej głupoty nie słyszałem, są BLASZANE na 200%

może masz już z nierdzewki 270751858-jezyk.gif ale jedno z moich aut miało tablice rejestracyjne z 93 roku, w 97 wymagały "odświeżania" bo wielkie "gie" było widać zlosnik.gif Na kawał blachy najzwyklejszą farbę połozono hehe.gif Zapomniałem dodać, że tak gdzie nawiercono dziurę pod wkręt tak skorodowały, że przy ponownym montażu trzeba było szukać takich z większym "łbem" rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakie...?

> Większej głupoty nie słyszałem, są BLASZANE na 200%

Nie sadź się tak kolego, bo jesteś za młody, żeby pamiętać takie rzeczy.

Do końca lat siedemdziesiątych były ze zwykłej blachy i te rdzewiały już po trzech miesiącach. A ty masz późniejsze, nie wiem z którego roku - były z blachy ocynkowanej. I te jak pamiętam nie rdzewiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie sadź się tak kolego, bo jesteś za młody, żeby pamiętać takie rzeczy.

Kolega przyczepił się do słowa >>blaszane<<.

Ty tak napisałeś, mając w domyśle blachę stalową, kolega zaś doprecyzował, że obecne też są z blachy, tyle, że aluminiowej grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie sadź się tak kolego, bo jesteś za młody, żeby pamiętać takie rzeczy.

> Do końca lat siedemdziesiątych były ze zwykłej blachy i te rdzewiały już po trzech miesiącach. A ty

> masz późniejsze, nie wiem z którego roku - były z blachy ocynkowanej. I te jak pamiętam nie

> rdzewiały.

Nie sadze się, ale napisałeś PLASTIKOWE - zbyt duży skrót myślowy zlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może masz już z nierdzewki ale jedno z moich aut miało tablice rejestracyjne z 93 roku, w 97

> wymagały "odświeżania" bo wielkie "gie" było widać Na kawał blachy najzwyklejszą farbę

> połozono Zapomniałem dodać, że tak gdzie nawiercono dziurę pod wkręt tak skorodowały, że przy

> ponownym montażu trzeba było szukać takich z większym "łbem"

No raczej coś co nie koroduje, bo są postrzępione z każdej strony nożycami do metalu a nic nie koroduje - musiałem przyciąć przy wymianie ramek - ramki na nowe tablice są mniejsze jak i nowe tablice. Stare czarne sa większe w pionowym wymiarze zlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.