Skocz do zawartości

Problem z kierunkowskazem


cypajak

Rekomendowane odpowiedzi

Oto co się dzieje w mojej Pandzie 1.2 z 2004roku

1. Problem dotyczy tylko kierunkowskazu lewego

2. Występuje niezależnie od prędkości, pracy silnika, położenia kierownicy

3. Żarówki kierunkowskazu (wszystkie tył, środek i przód) działają idealnie

Wbijam kierunkowskaz i dźwięk ma "standardową" częstotliwość a po kilku sekundach częstotliwość "klikania" wzrasta dwukrotnie i towarzyszy temu oczywiście dwukrotnie szybsze miganie strzałeczki na liczniku. Po kilku sekundach wszystko wraca do normy i za kilka sekund znowu to samo częstotliwość 2x i miganie strzałeczki 2x szybciej. Niezależnie jak szybko klika kierunkowskaz i strzałeczka na liczniku żarówki migają z właściwą prędkością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym obstawiał zwarcie, prawdopodobnie w tylnej lampie, przyjrzyj się wieczorem jak będzie ciemno czy razem z kierunkowskazami nie mruga również inna żarówka w lampie, najlepiej widać wieczorem bo czasami mruga tak delikatnie że w dzień tego wcale nie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oto co się dzieje

> 1. Problem dotyczy tylko kierunkowskazu lewego

> 3. Żarówki kierunkowskazu (wszystkie tył, środek i przód) działają idealnie

> Wbijam kierunkowskaz i dźwięk ma "standardową" częstotliwość a po kilku sekundach częstotliwość

> "klikania" wzrasta dwukrotnie i towarzyszy temu oczywiście dwukrotnie szybsze miganie

> strzałeczki na liczniku. Po kilku sekundach wszystko wraca do normy i za kilka sekund znowu to

> samo częstotliwość 2x i miganie strzałeczki 2x szybciej. Niezależnie jak szybko klika

> kierunkowskaz i strzałeczka na liczniku żarówki migają z właściwą prędkością.

Praca kontrolki kierunkowskazów jest efektem ubocznym pracy samego przerywacza, więc jej szybsze miganie musi być połączone z szybszym miganiem jednej żarówki "głównej" czyli 21W - przód lub tył.

Samo zaś szybsze miganie to taki rodzaj sygnalizacji, że ta "główna" żarówka nie działa. Zrób sobie test na prawej stronie: odepnij wtyczkę żarówki np. przedniego kierunku (powinien być łatwiejszy dostęp) i włącz kierunek - powinien migać szybko.

Tak więc problemem może być jakiś niepewny styk w lewych kierunkach, który pojawia się i znika grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obstawiam zwarcie na światłach.

Choinka bądź brak styku - miałem tak w jednym samochodzie. Pojawiało się co jakiś czas, w końcu złapałem dojeżdżając na parking. Żarówka z przodu. Wyglądała źle, wymieniłem, sprawdziłem - działa. Złożyłem, nie działa smile.gif Coś w gnieździe żarówki. Rozebrałem znowu, pogmerałem, złożyłem (dużo na parkingu pod pracą bez narzędzi nie zrobisz) - działa. Pojechałem, parę razy się znowu objawiło (nie chciało mi się już tego dotykać) po czym wróciło do normy i tak już parę miesięcy dobrze hehe.gifhehe.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.