Skocz do zawartości

Przebieg w D


xyz

Rekomendowane odpowiedzi

> Koledzy jak ma się prawdziwy przebieg auta, a ten podawany w mobile.de . Zastanawie mnie , że tam

> mało aut ma powyżej 200tys.

> Pozdrawiam

> xyz

Nie ma reguły. Dużo oczywiście zależy od klasy auta, ale są też takie, które jeżdżą mało. Przykład mojego szefa (kiedyś pracowałem w D), Suzuki Samurai robił 100km/1m-c, Audi 500km/1m-c, Voyager 500km/1m-c i raz w roku 3-4 kkm na wycieczce.

Przykład drugi, kupiłem 11 letnie Stilo od pierwszego właściciela w D. Przez 11 lat zrobił 150 kkm, potwierdzone historią serwisową z ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koledzy jak ma się prawdziwy przebieg auta, a ten podawany w mobile.de . Zastanawie mnie , że tam

> mało aut ma powyżej 200tys.

> Pozdrawiam

> xyz

zależy kto sprzedaje, rozmawiałem ostatnio z człowiekiem prowadzącym komis i sprowadzającym auta z zachodniej EU i powiedział, że w DE obecnie bardzo dużo jest komisów prowadzonych przez Turków, Rumunów etc. i nauczyli się od Polaków "naprawiać" liczniki bo źle wskazywały przebieg... Obecnie siedzę trochę na forum Audi A4 i wrzucają tam ludzie przykłady aut wystawionych w DE ze skręconymi przebiegami.

Jeżeli jest to natomiast komis przy salonie ASO danej marki albo osoba prywatna to ryzyko kupna skręconego auta jest nieduże - ale takie auta też są odpowiednio droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W takim razie gdzie szukać auta w DE? Niedługo się wybieram i może by coś przytargał na handel...

No wlasnie u Turków szukac. A gdzie indziej? Zwlaszcza ze mówisz ze na handel.

Ja kazde auto (swoje tez, oprócz obecnego) kupowałem u Turków..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli jest to natomiast komis przy salonie ASO danej marki albo osoba prywatna to ryzyko kupna

> skręconego auta jest nieduże - ale takie auta też są odpowiednio droższe.

Odpowiednio droższe i niesprzedawalne w PL, moja Alfa kupiona jako 11 letnia w ASO z ori przebiegiem 175k km, wystawiłem zaraz po zakupie z 2 kompletami kół, pełną historią serwisową, cena ciut wyższa niż okazje na allegro i nikt nie zadzwonił zlosnik.gif W sumie się nie dziwię, jak do kolegi do warsztatu przyjeżdżają 147 to wszystkie mają o wiele niższy przebieg zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wlasnie u Turków szukac. A gdzie indziej? Zwlaszcza ze mówisz ze na handel.

> Ja kazde auto (swoje tez, oprócz obecnego) kupowałem u Turków..

ok.gif

Jak będę miał czas to się porozglądam, chyba, że pogonie swoim...to wiesz, przez Radom pocisnę... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dalej na zachód tym ,,pewniej''-pytanie czy to opłacalne-paliwo,trasa,nocleg+ samochód lekko droższy od standardu i przebieg w 70% prawdziwy-5letni diesel 178tys.km. grinser006.gif

Mieszkałem w zagłebiu handlarzy-cytuję-jak dla siebie to za zagłębie, jak na spend to taineilstrasse 11 i Turas.

5 letni diesel robi tam od 30 do 60tys km średnio , bena połowę tego.

7 letnia bawara 530d miała u niego 166kkm-stan licznika-pytałem ile zdjął-=150kkm. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odpowiednio droższe i niesprzedawalne w PL, moja Alfa kupiona jako 11 letnia w ASO z ori

> przebiegiem 175k km, wystawiłem zaraz po zakupie z 2 kompletami kół, pełną historią serwisową,

> cena ciut wyższa niż okazje na allegro i nikt nie zadzwonił W sumie się nie dziwię, jak do

> kolegi do warsztatu przyjeżdżają 147 to wszystkie mają o wiele niższy przebieg

to juz wiem czemu o moją (176k km) od 3 miesięcy 2 zadzwoniło biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odpowiednio droższe i niesprzedawalne w PL, moja Alfa kupiona jako 11 letnia w ASO z ori

> przebiegiem 175k km, wystawiłem zaraz po zakupie z 2 kompletami kół, pełną historią serwisową,

> cena ciut wyższa niż okazje na allegro i nikt nie zadzwonił W sumie się nie dziwię, jak do

> kolegi do warsztatu przyjeżdżają 147 to wszystkie mają o wiele niższy przebieg

dlatego z DE z ogłoszenia od osoby prywatnej lub z ASO przywozi się samochód dla siebie ok.gif

Handlarze mają swoje place i auta stamtąd nawet nie trafiają na portale jak mobile czy autoscout tylko od razu na lawety i na wschód, po drodze na granicy część ma naprawiane liczniki, reszta naprawia na miejscu w PL, pucuje, pastuje kierownice pastą do butów, na plastki kilogram plaka, zawodowemu fotografowi 100-200zł za piękne podrasowane zdjęcia i handel się kręci... sciana.gif

EDIT: Ja też mam auto kupione w takiej cenie w 2013r że nikt mi w to nie uwierzy że tyle dałem... ba, nawet ja głupi od tej kwoty płaciłem akcyzę to się na mnie w Urzędzie Celnym patrzyli jak na kosmitę facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Im dalej na zachód tym ,,pewniej''-pytanie czy to opłacalne-paliwo,trasa,nocleg+ samochód lekko

> droższy od standardu i przebieg w 70% prawdziwy-5letni diesel 178tys.km.

> Mieszkałem w zagłebiu handlarzy-cytuję-jak dla siebie to za zagłębie, jak na spend to

> taineilstrasse 11 i Turas.

> 5 letni diesel robi tam od 30 do 60tys km średnio , bena połowę tego.

> 7 letnia bawara 530d miała u niego 166kkm-stan licznika-pytałem ile zdjął-=150kkm.

Wyjazd daleko na zachód, niejako przy okazji, jest gdzie nocować za free.. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ta, i trafisz auto w cenie takiej jak u nas na allegro a chodzi o to zebys trafil u Turka

> najtańsze z najtańszych

Są ludzie którzy płacą 30% więcej bo chcą mieć idealną idealność a nie chce im się jeździć i załamywać po placach w PL. Mój kolega w rok dorobił się dostawczaka i nowej przyczepy na takich klientach i woził na zamówienie dieselki z oryginalnym przebiegiem 120 000km pod zamówienie płatne z góry ok.gif Ot, przeciwna strona medalu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najtańszej z najtańszych kast od Turasa-chyba, że na picowanie, skręcanie, drutowanie i spęd.

Zastanawiam się nad profilem potencjalnego nabywcy takiego cuda na 4 kołach? Ślepy, głuchy czy o co chodzi zlosnik.gifniewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam się nad profilem potencjalnego nabywcy takiego cuda na 4 kołach? Ślepy, głuchy czy o co

> chodzi

Zdarzają się tacy. Z własnego podwórka znam dwa przypadki, że chłopaki swój wybór ograniczyli do konkretnego komisu- ot pochodził po placu i sobie wybrał to co akurat było na stanie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdarzają się tacy. Z własnego podwórka znam dwa przypadki, że chłopaki swój wybór ograniczyli do

> konkretnego komisu- ot pochodził po placu i sobie wybrał to co akurat było na stanie

Takich klientów jest pełno, moim zdaniem nawet większość - ze kupuja na slepo. A jeśli ktoś w to nie wierzy, to chyba mało wie o swiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeciez mobile.de to turecki portal ogłoszeniowy... Wiekszosc aut tam to tureckie place.

Niemiaszki tez się wyrobiły i prowadzą trochę autohandli a i raz trafilismy "polskiego niemca" jako właściciela zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.