Skocz do zawartości

Stary - nowy olej silnikowy, jak to w końcu jest


mateob

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ci ja 10L oleju silnikowego Platinium 5W-50. Nówka sztuka, w zamkniętych oryginalnie butelkach. Data produkcji na korku 04/05/04. Przeleżał w piwnicy tyle lat nieużywany, nieodkręcany.

Jak to jest w końcu, można tym zalać silnik i używać, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam ci ja 10L oleju silnikowego Platinium 5W-50. Nówka sztuka, w zamkniętych oryginalnie butelkach.

> Data produkcji na korku 04/05/04. Przeleżał w piwnicy tyle lat nieużywany, nieodkręcany.

> Jak to jest w końcu, można tym zalać silnik i używać, czy nie?

Do jakiegos starego sztrucla to mysle, ze bez problemu mozna zalac.

Do wspolczesnego auta, raczej bym nie ryzykowal mimo, ze pewnie nic zlego by sie nie stalo grinser006.gif

Ale oszczednosc nie wielka, wiec gra nie warta swieczki wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie cały czas się mi tu przewija komfort psychiczny.

A ja poszukuję odpowiedzi na pytanie, czy taki stary olej traci swoje właściwości. Nawet doradca techniczy z Orlenu nie umiał udzielić mi odpowiedzi wink.gif Podejrzewam, że jest gdzieś jasna odpowiedź: tak można stosować, nie nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja poszukuję odpowiedzi na pytanie,

> Podejrzewam, że jest gdzieś jasna

> odpowiedź: tak można stosować, nie nie można.

Napiszę kolejny już raz o oleju przekładniowym, dedykowanym do opla.

Więc olej ten stojąc sobie w butelce, na półce, ma datę przydatności do spożycia 3 lata od daty produkcji.

Ten sam olej, wlany do skrzyni i użytkowany - nie podlega wymianie... dziwne, co nie? niewiem.gif Przynajmniej producent auta nie wspomina nic o jego wymianie, nawet nie ma korka spustowego. pad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napiszę kolejny już raz o oleju przekładniowym, dedykowanym do opla.

> Więc olej ten stojąc sobie w butelce, na półce, ma datę przydatności do spożycia 3 lata od daty

> produkcji.

> Ten sam olej, wlany do skrzyni i użytkowany - nie podlega wymianie... dziwne, co nie?

> Przynajmniej producent auta nie wspomina nic o jego wymianie, nawet nie ma korka spustowego.

To ,że nie ma korka spustowego nie znaczy wcale ,że nie da się go inaczej wymienić wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Oplu kiedyś chodził mi po głowie montaż jakiegoś spustu w tym deklu, bo nalać to można przez

> odpowietrznik.

Raz na 100kkm można przeboleć demontaż "miski olejowej" i koszt nowej uszczelki. A olej wlałem przez otwór łącznika świateł cofania, bo jakoś do mnie nie przemawia brak konieczności wymiany oleju... hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.