Skocz do zawartości

Renault Thalia - co o nim wiemy?


Jaruga

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam taniego i praktycznego dzieciowozu/wózka na zakupy dla zona.gif

I po wpisaniu kryteriów na otomoto wypluło mi Thalie stojącą niedaleko o dealera.

jakiś tekst

Wiem że straszny brzydal, ale tani i praktyczny.

Czy to coś ma jakieś dyskwalifikujące bolączki? Ten silnik znosi taki przebieg bez problemu?

Ile to realnie w mieście pali?

Będzie jeździć czy raczej będzie stać u mechaników? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i masz Renault Clio z plecakiem. Albo, biorąc pod uwagę wielkość, torbą podróżną. Bo kufer masz ogromny. Ogólnie auto bezproblemowe i jak najbardziej będzie jeździć. Przebieg, jeśli prawdziwy, to też bez problemu. Thalię kupowało mnóstwo starszych ludzi do jeżdżenia na działkę itd. dlatego może warto rozważyć poszukanie czegoś od właściciela zamiast z komisu. Większa szansa na zadowolenie z zakupu. Spalanie to w mieście raczej 9/100 nie przekroczysz, a jeździ całkiem całkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Będzie jeździć czy raczej będzie stać u mechaników?

Będzie jeździć! Czasem jakiś czujnik temperatury, włącznik stopu czy inny pstryczek za 70 złotych nawali, ale w tym zakresie cena/jakość/mobilność/awaryjność/praktyczność nie masz alternatywy na rynku old.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto raczej bezawaryjne, aczkolwiek ten z ogłoszenia ma już spory przebieg. Jeździ się tym całkiem przyjemnie, zużycie paliwa jest na rozsądnym poziomie, wygłuszenie w miarę jak na klasę samochodu. Bagażnik ogromny. Największa wada moim zdaniem to fatalna tylna kanapa - siedzi się bardzo niewygodnie a wyżsi pasażerowie uderzają głową w dach na progach zwalniających zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Będzie jeździć! Czasem jakiś czujnik temperatury, włącznik stopu czy inny pstryczek za 70 złotych

> nawali, ale w tym zakresie cena/jakość/mobilność/awaryjność/praktyczność nie masz alternatywy

> na rynku .

Oprócz Logana - czort wie, który brzydszy, technika ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy to coś ma jakieś dyskwalifikujące bolączki? Ten silnik znosi taki przebieg bez problemu?

Mam w domu (właśnie do dowożenia dzieci przez żonę) Cio 2 FL '2002 z tym silnikiem więc pytaj.

> Ile to realnie w mieście pali?

Zależy od nogi moim zdaniem. U mnie wychodzi 7,5. W trasie spokojnie schodzi poniżej 6. Na pewno w trybie emeryta byłoby niżej

> Będzie jeździć czy raczej będzie stać u mechaników?

Nie jest źle. U mnie padł rozrusznik i czujnik walu wymagał czyszczenia.

Ma bardzo kiepską zwrotność jak na takie małe autko.

Specyficznie działa skrzynia biegów, nieprecyzyjna (po przyzwyczajeniu jest ok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja pierwsza służbówka to była THALIA 1.5dci

pomimo silnika który nie jest lubiany samochód jeździł aż miło i miał dobre wyposażenie jak na "brzydala mieszczucha"

ALE w środku było brzydko, metalowo i czuć że to tanie autko, brak wygłuszenia w klapie itp. niuanse, ogólnie polecam dla niewymagających ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam taniego i praktycznego dzieciowozu/wózka na zakupy dla

> I po wpisaniu kryteriów na otomoto wypluło mi Thalie stojącą niedaleko o dealera.

> jakiś tekst

> Wiem że straszny brzydal, ale tani i praktyczny.

> Czy to coś ma jakieś dyskwalifikujące bolączki? Ten silnik znosi taki przebieg bez problemu?

> Ile to realnie w mieście pali?

> Będzie jeździć czy raczej będzie stać u mechaników?

Tak się składa, iż niedawno stanąłem przed podobnym dylematem i kupiłem Thalię.

Z tego co wiem od ludzi z zaprzyjaźnionego ASO to są to dość pancerne samochody. Trafił mi się silnik 1.4 16v 98 KM i powiem szczerze, że rewelacja. Dobre osiągi, niezłe spalanie (około 7 l) to chyba najlepszy wybór do tego samochodu.

Oczywiście Thalia to taki bardziej dziadkowóz więc próżno tu szukać jakiegoś komfortu. Prowadzi się to dość lekko, ale jest bardzo miękko, chyba za miękko. Szybsza jazda przyśpiesza akcję serca grinser006.gif

Z plusów:

- niska cena zakupu

- dużo miejsca w środku i bagażnik ponad 500 l

- Tanie części, prosta konstrukcja zawieszenia

- dynamiczny silnik 1.4 16v

Z minusów:

- słabe prowadzenie

- jako takie hamulce

- zerowy prestiż

- lewarek od biegów połączony ze skrzynią sztywnym mechanizmem (nie na linkach) co powoduje tyranie lewarka przy każdej zmianie biegów itp grinser006.gif

- często padają siłowniki zamka centralnego

Jeśli szukasz taniego toczydełka to Thalia wydaje się rozsądnym wyborem. Dodatkowo te samochody są dość dobrze zabezpieczone przed rdzą więc jeśli trafisz nie bitą sztukę to nie powinno być problemu z nadwoziem. Chciałem w między czasie kupić Palio II z tego samego rocznika, ale jak zobaczyłem je za dnia to się przeraziłem - rdzewiało wszystko jak leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.