Skocz do zawartości

Zabezpieczenie przyczepki kempingowej - antykrazieżowe


golobek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zakupiłem przyczepkę kempingową i chciałbym w tym roku na wakacje ruszyć z rodzinką w PL trip, wyznaczam już trasę itp. rzeczy ale martwi mnie jeden fakt. W dużych miastach będę zostawiał auto i przyczepkę na przedmieściach (stacje paliw itp.) wraz z autem i zwiedziła miasta komunikacją miejską. Martwoi mnie tylko zabezpieczenie przyczepki abym jak wrócę zastał ją w tym samym miejscu. Nie mam doświadczenie w karawaningu dlatego może Wy macie jakieś patenty itp. rzeczy. O zabezpieczenie samej przyczepki bez auta się nie martwię bo znalazłem patent firmy ALKO montowaną zamiast kuli haka samochodowego. Chodzi mi o zabezpieczenie aby nikt nie odpiął przyczepki od auta.

Pozdrawiam i dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po pierwsze koniecznie zaznajomić się z forum karawaning

> po drugie jak masz zapietą przyczepę to w zaczepie jest miejsce na taką wkładkę z zamkiem, a po

> trzecie to daj jakąś fotkę cenę i rocznik

Przyczepka to KIP KL 330 CAMPING rocznik 1976. Foty nie mam zrobię po świętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 3000 zł, kupiłem ja od starszego małżeństwa, mieli ja od 15 lat. Zadbana i cała.

I sadzisz ze w bialy dzień ktoś będzie kradł przyczepę za 3kzl hmm.gif

Obok stoi kupa aut które sa wiecej warte i duzo latwiejsze do podprowadzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość przyczep ma jakieś zabezpieczenie na mocowaniu haka, więc tutaj raczej ciężko się bawić w odpinanie.

Ja z przyczepami jeżdżę prawie 30 lat. Nigdy się nie zastanawiałem nad tym, że ukradną. I jak dotąd nie ukradli. Tym bardziej, jak przyczepa ma prawie 40 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardziej obawiałbym się, że Ci do tej przyczepy ktoś wlezie i oszabruje. Nikt nie będzie kradł

> przyczepy wartej kilkaset euro..

ok.gif

dlatego wartościowych rzeczy nie zostawia się w przyczepie, bo tam zamek to atrapa, mocniejsze szarpnięcie i po problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I sadzisz ze w bialy dzień ktoś będzie kradł przyczepę za 3kzl

> Obok stoi kupa aut które sa wiecej warte i duzo latwiejsze do podprowadzenia

Mógłbym podejrzewać, że ktoś by dopiął żeby na spokojnie w ustronnym miejscu wyszabrować z niej wszystko co wartościowe.

Najprostsze co mi przyszło do głowy to kula od haka wsadzona w zaczep i przekrecony kluczyk. Mogłaby być na kawałku rurki i stanowić od razu podparcie do dyszla. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O zabezpieczenie samej przyczepki bez auta się nie martwię bo znalazłem patent

> firmy ALKO montowaną zamiast kuli haka samochodowego.

Nie wiem jakie jest to zabezpieczenie Alko ale może to się przyda

https://www.jula.pl/catalog/motoryzacja/...listego-339322/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.