Skocz do zawartości

[KZAK}Młotowiertarka, czyli dylemat


WaWeR

Rekomendowane odpowiedzi

Że stary Bosch siadł, pora bym se coś kupił, nie drogiego, do sporadycznego uzytku. Do powiedzmy MAX 250- 300pln.

Chciałem lidlowa, ale nie ma.

Skoro nie ma to może coś innego, tylko z jaką mocą mam szukać?

Obecnie mieszkam w wielkiej płycie, więc wymagania co do ścian są jakie są. Zakup raczej na już zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Że stary Bosch siadł, pora bym se coś kupił, nie drogiego, do sporadycznego uzytku. Do powiedzmy

> MAX 250- 300pln.

> Chciałem lidlowa, ale nie ma.

> Skoro nie ma to może coś innego, tylko z jaką mocą mam szukać?

> Obecnie mieszkam w wielkiej płycie, więc wymagania co do ścian są jakie są. Zakup raczej na już

KLIIIIIIIIIIK!!!

Mam akurat pożyczone takie coś. Daje radę. Tylko dość duże i ciężkie. Do wiercenia, a nie wyburzania, wolę jednak coś mniejszego, co daję radę jedną ręką obsłużyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> KLIIIIIIIIIIK!!!

> Mam akurat pożyczone takie coś. Daje radę. Tylko dość duże i ciężkie. Do wiercenia, a nie

> wyburzania, wolę jednak coś mniejszego, co daję radę jedną ręką obsłużyć.

Oglądałem, i właśnie za duże. przy podłodze wiercić pod kołki było by mooooocno niewygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Że stary Bosch siadł, pora bym se coś kupił, nie drogiego, do sporadycznego uzytku. Do powiedzmy

> MAX 250- 300pln.

> Chciałem lidlowa, ale nie ma.

> Skoro nie ma to może coś innego, tylko z jaką mocą mam szukać?

> Obecnie mieszkam w wielkiej płycie, więc wymagania co do ścian są jakie są. Zakup raczej na już

ja z tanich mlotowiertarek polece ta od kilku lat robi u mnie na budowach kilka szt i dzielnie daja rade (nie sugeruj sie podana waga, bo 7,5kg to chyba z walizka nie wazy caly zestaw)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wielkiej płyty kupiłem Boscha PBH 2100 RE - remont przeżył, wierci się tym przyjemnie - bez nacisku, udar jest "w sam raz" - tj. można wygodnie wiercić bez rozwalenia tynku dookoła.

Do budowlanki profesjonalnej pewnie się to raczej nie nadaje (zakładam, że nie wytrzyma ciągłego masakrowania - jak to każdy sprzęt z serii zielonej), ale do domu IMHO ideał.

W sumie do sklepu pojechałem po zupełnie inną młotowiertarkę, ale po kilkuminutowej walce z uchwytem SDS (jak już "pożarł" wiertło, to nie chciał go oddać...) i porównaniu m.in. jego działania z odpowiednikiem w Boschu odłożyłem tamtą marketówkę i wziąłem jednak chyba bardziej sprawdzony sprzęt (różnica w cenie była minimalna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja z tanich mlotowiertarek polece ta od kilku lat robi u mnie na budowach kilka szt i dzielnie

> daja rade (nie sugeruj sie podana waga, bo 7,5kg to chyba z walizka nie wazy caly zestaw)

Mam dokładnie taką samą. Kupiłem do remontu jednego mieszkania z myslą że ja po remoncie wyrzucę, a ona działa i działa i działa... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kilka lat temu Makita - taka najprostsza z kablem. Jest niesamowita - w beton wiertła wchodzą jak w masło. Cos niesamowitego. Nie wiem jak oni to zrobili, poprzednia (tez z udarem) - Bosch - wiercila we betonie, ale trzeba było sie napracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tego boscha moge miec za 300. Ale czy te 550W wystarczy?

No on tyle kosztuje normalnie smile.gif

Zależy co chcesz robić - jeżeli wyburzać ściany - na pewno nie. Jeżeli chcesz coś podkuć, skuć kafelki, jakąś bruzdę wykuć, wywiercić otwory "normalnej" średnicy itp. to IMHO bez problemu (u mnie sobie z tym poradził).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burzyc nie bede. Na cito musze przewiercic 2 sciany tak do fi 12 max szerokie na jakies 15cm. w plytkach gres powiercic otwory pod listwe. Wykuc bruzde na przewod...

Starego boscha nie chce wykonczyc a remont jest na tyle trudny ze nikt nie umie go rozebrac. A pluje dziad jakims smarem czyli pewnie lozysko poszlo.

A co do ceny. W sklepie kolo mnie najtaniej 350.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> ja z tanich mlotowiertarek polece ta od kilku lat robi u mnie na budowach kilka szt i dzielnie

> daja rade (nie sugeruj sie podana waga, bo 7,5kg to chyba z walizka nie wazy caly zestaw)

Też zakupiłem niedawno - jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak już zrobisz co masz do zrobienia to zdaj relację, ciekawy jestem jak się sprawuje.

Skoro mój zakupiony z 3-4 lata temu wytrzymał wtedy remont w bloku ( płyty żelbetonowe ) wykuwałem nim w ścianach miejsca pod rury wodne to uważam że egzamin zdał.

Pracuje do dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.