Skocz do zawartości

Usunięcie współwłaściciela z dowodu rejestracyjnego


DoLeCk

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Mam takie zapotrzebowanie a urząd skarbowy jak i wydziałem komunikacji nie są w stanie powiedzieć jak temat załatwić... no.gif

Sprawa wygląda następująco.

Jedno auto, dwóch współwłaścicieli (relacja ojciec syn) z czego jednego chcemy usunąć z DR.

Umowa kupna została spisana bez jakichkolwiek rozpisek (czy procentowych, czy wartościowych wkładu) i US nie jest w stanie powiedzieć czy jakie byłyby opłaty w przypadku odsprzedania przez jednego współwłaściciela drugiemu.

Opcja darowizny też jest dość nie ciekawa ponieważ syn otrzymał już pokaźną darowiznę (w świetle prawa na pograniczu by nie wnosić z tego tytułu opłat). W tym wypadku US także nie jest w stanie podać konkretnych liczb...

Pomożecie przedstawiając jakieś rozwiązanie sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale w przypadku darowizny ojciec-syn nie ma limitów darowizn. Jest tylko zgłoszenie darowizny.

Podczas rozmowy z US nie był tego pewny więc i ja już sam osłupiałem.

A co z kwestią kto ma ile?

Na logikę każdy po 50%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podczas rozmowy z US nie był tego pewny więc i ja już sam osłupiałem.

są dwa warunki w darowiznach w tzw grupie zerowej;

- poniżej (chyba) 9000,- / rok nie ma obowiązku niczego, ani umów, ani zgłoszeń ani innych dyrdymałów,

- powyżej tego musi być zgłoszenie przed upływem 6.mcy (um. jest opcjonalna), darowizny w gotówce MUSZĄ być przekazane na konto bankowe - limitów brak

> A co z kwestią kto ma ile?

> Na logikę każdy po 50%?

jeżeli nie ma w umowie nic to jest 50-50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zglaszajac na druku do US chyba i tak musisz podac kwote wiec ten procent trzeba okreslic a potem

> zamienic na pln w rubryczce

I tu mamy problem kolejny ponieważ kiedy chciałem uzyskać wartość rynkową pojazdu w TU z dnia podpisania umowy OC także trafiłem na mur.

Jak wycenić teraz taki pojazd, którego nie ma w tabelkach forexu czy innego tam excelika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli to jest wyznacznik dla mnie i US.

> W umowie więc nadmienić jedynie o darowiźnie 50% wartości auta czy innej formy użyć?

Ja napisalem "50% co stanowi caly udzial darczyncy" czy cos w tym rodzaju.

Co do samego zglaszania, mimo ze "kwotowo" nie trzeba bylo to 2 rozne US roznie temat chcialy rozegrac.

US w Bialymstoku (moj - obdarowanego) nie widzial jakiejkolwiek potrzeby zglaszania, a Lomza (ojca) uparla sie, ze przywali swoja pieczec na umowie darowizny (zadnych oficjalnych pism, wnioskow nie skladalismy).

Jak zwykle, co kraj to zwyczaj, nam latwiej bylo sie dopasowac do ich widzimisie niz walczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I tu mamy problem kolejny ponieważ kiedy chciałem uzyskać wartość rynkową pojazdu w TU z dnia

> podpisania umowy OC także trafiłem na mur.

> Jak wycenić teraz taki pojazd, którego nie ma w tabelkach forexu czy innego tam excelika?

W darowiznie zawsze pisalem cene z glowy, ba nawet wciagajac auto do srodkow trwalych tez wycenialem na oko z glowy porownujac do ogloszen w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli to jest wyznacznik dla mnie i US.

> W umowie więc nadmienić jedynie o darowiźnie 50% wartości auta czy innej formy użyć?

jak się da to poszukaj ze 2-3 ogł. sprzedaży podobnego, wyciąg średnią i wpisz obok.

Dla spokoju wydrukuj ogł. i podepnij pod swoje archiwum wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak się da to poszukaj ze 2-3 ogł. sprzedaży podobnego, wyciąg średnią i wpisz obok.

> Dla spokoju wydrukuj ogł. i podepnij pod swoje archiwum

I tu wracamy do tego co napisałem, wyżej smile.gif

Takiego nie znajdziesz egzemplarza na żadnym ogłoszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lanos z zewnątrz z 2.0T od Saab pod maską, zawieszeniem Opla, hamulcami BMW i Opla - to tak w

> skrócie

ta wydumka co kiedyś w tvnturbo była?

wpisać wartość lanosa z tego rocznika, skarbówka tjunu i tak nie ogarnie, a jak wpiszesz za dużo to zaczną się zastanawiać WTF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ta wydumka co kiedyś w tvnturbo była?

> wpisać wartość lanosa z tego rocznika, skarbówka tjunu i tak nie ogarnie, a jak wpiszesz za dużo to

> zaczną się zastanawiać WTF.

To był Lanos kolegi Grzybu z tegoż foruma i tam był seryjny motorek z T i NOS na sam koniec wink.gif

Owszem, jednak zmiana jednostki jest odnotowana w dokumentach i prawnie wszystko wyprostowane, stąd jak słyszą inną pojemność to woda w usta i nagle nic nie wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To był Lanos kolegi Grzybu z tegoż foruma i tam był seryjny motorek z T i NOS na sam koniec

znaczy zaraźliwe zlosnik.gifok.gif

> Owszem, jednak zmiana jednostki jest odnotowana w dokumentach i prawnie wszystko wyprostowane, stąd

> jak słyszą inną pojemność to woda w usta i nagle nic nie wiedzą.

tego Ci nikt za free nie wyceni, a robienie indywidualnej wyceny mija się z celem zupełnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znaczy zaraźliwe

Nie zakaźne wink.gif

> tego Ci nikt za free nie wyceni, a robienie indywidualnej wyceny mija się z celem zupełnie.

Kiedyś z czystej ciekawości dokonam takowej wyceny jednak to jeszcze jakiś czas upłynąć musi wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie zakaźne

> Kiedyś z czystej ciekawości dokonam takowej wyceny jednak to jeszcze jakiś czas upłynąć musi

Chlopie, kto sie w jakims urzedzie bedzie brandzlowal nad Lanosem z paroma dodatkami z innych aut (o ile jeszcze kumam, ze jak cos tam wie o motoryzacji to sie silnikiem moze podjarac, pod warunkiem ze wie, ze takiej serii nie bylo, cala reszta to podobnie jak w kazdym innym pelnoletnim cudzie motoryzacji).

Wstaw cene jak za Lanosa i sie nie przejmuj.

Nie jestem tez w stanie skumac na kij Ci profesjonalna wycena tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem powyżej czemu, a fakt zrobienia tego po kosztach bądź za przysłowiowego browara bardziej zachęca wink.gif

Czekam właśnie na podanie ceny jaką będzie się US zasłaniał. Udało mi się wygrzebać dojście, tyle dobrego w tym wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napisałem powyżej czemu, a fakt zrobienia tego po kosztach bądź za przysłowiowego browara bardziej

> zachęca

> Czekam właśnie na podanie ceny jaką będzie się US zasłaniał. Udało mi się wygrzebać dojście, tyle

> dobrego w tym wszystkim.

mozesz wpisac i banke w umowe, nikogo to nie interesuje w US w tej lini pokrewienstwa, chyba ze chcesz sam dla siebie miec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.