Skocz do zawartości

Podstawa pod telewizor - jak najtaniej ;)


Hubert_

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

trafiła się okazja i żona za bezcen dostała TV 32" LCD,

jedyny problem, że nie ma podstawy pod niego.

Teraz zastanawiam się co tu wykombinować, by wykonać jakąś

szybką i tanią podstawę, żeby się to kupy trzymało.

Jakieś pomysły?

PS.1. Tak, wiem, że to dziadowanie, ale nie ma kasy na zakupienie oryginalnej. wink.gif

PS.2. Nie, nie ma możliwości zamontowania na ścianie. no.gif

PS.3. Estetyka nie jest priorytetem.. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć,

> trafiła się okazja i żona za bezcen dostała TV 32" LCD,

> jedyny problem, że nie ma podstawy pod niego.

> Teraz zastanawiam się co tu wykombinować, by wykonać jakąś

> szybką i tanią podstawę, żeby się to kupy trzymało.

> Jakieś pomysły?

> PS.1. Tak, wiem, że to dziadowanie, ale nie ma kasy na zakupienie oryginalnej.

> PS.2. Nie, nie ma możliwości zamontowania na ścianie.

> PS.3. Estetyka nie jest priorytetem..

To może powiesić go na szafie, ewentualnie dorobić do stolika tył w postaci jakieś płyty,

albo jakieś dwie kantówki.

Można też dorobić "nogi" tylu "L" lub odwrócone "T" które przykręcisz do uchwytu ściennego.

Z doświadczenia wiem, że oryginalne podstawy do telewizora maja zwykle bardzo nietypowe połączenie z telewizorem, natomiast uchwyty do mocowania na ścianie są zwykle uniwersalne i bez problemu da się coś dobrać do każdego TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazwyczaj tv mają na plecach otwory gwintowane do powieszenia. Zainwestuj w w jakieś dwie szyny z dziurami, kątowniki i podstawkę, w której zrobisz dziurki. Będzie najszybciej, a castorama Twoim celem zlosnik.gif

> Cześć,

> trafiła się okazja i żona za bezcen dostała TV 32" LCD,

> jedyny problem, że nie ma podstawy pod niego.

> Teraz zastanawiam się co tu wykombinować, by wykonać jakąś

> szybką i tanią podstawę, żeby się to kupy trzymało.

> Jakieś pomysły?

> PS.1. Tak, wiem, że to dziadowanie, ale nie ma kasy na zakupienie oryginalnej.

> PS.2. Nie, nie ma możliwości zamontowania na ścianie.

> PS.3. Estetyka nie jest priorytetem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> PS.1. Tak, wiem, że to dziadowanie, ale nie ma kasy na zakupienie oryginalnej.

poszukaj na olx lub alle takiego samego z uwalona matryca. Koszt podobny do dobrego wieszaka na sciane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> trafiła się okazja i żona za bezcen dostała TV 32" LCD,

> nie ma podstawy pod niego.

> co tu wykombinować, by wykonać jakąś

> szybką i tanią podstawę, żeby się to kupy trzymało.

> Jakieś pomysły?

> Estetyka nie jest priorytetem..

Zrobisz to najtaniej, wykorzystując otwory służące do powieszenia na ścianie.

Najprostsza chyba wersja to dwa płaskowniki i jakakolwiek podstawa - jeśli ma być tanio, to z płyty meblowej lub innego "przydasia" grinser006.gif

Ew. zamiast płaskowników również fragment płyty meblowej przykręconej do podstawy. Tu nie ma jakiejś większej filozofii, pomalujesz finalnie na czarno lub antracyt i gotowe grinser006.gif

Możesz też jako podstawy użyć kawałka blachy i wtedy płaskowniki możesz spawać - to już wszystko zależy od dostępnych materiałów i możliwości sprzętowych. biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak poprzednik radzi..

Zrobil bym podstawę z dwóch kawałków

płyty wiórowej laminat mozna wybrac pod kolor.

Połączyć je w odwrocona literę T.

Jak tv będzie niestabilnie stał to można płyty pogubić, skręcać dwie do kupy.

Albo poszukać w sklepie lub u stolarza resztek odpadów po docieciu blatu na wymiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć,

> trafiła się okazja i żona za bezcen dostała TV 32" LCD,

> jedyny problem, że nie ma podstawy pod niego.

> Teraz zastanawiam się co tu wykombinować, by wykonać jakąś

> szybką i tanią podstawę, żeby się to kupy trzymało.

> Jakieś pomysły?

> PS.1. Tak, wiem, że to dziadowanie, ale nie ma kasy na zakupienie oryginalnej.

> PS.2. Nie, nie ma możliwości zamontowania na ścianie.

> PS.3. Estetyka nie jest priorytetem..

Jeżeli masz jakiś stolik drewniany / z płyty, to dorabiasz do tego "plecki" usztywnione profilem aluminiowym, albo choćby drewnianą kantówką, do tego przykręcasz tani uchwyt naścienny (nie musisz mieć dużej regulacji - wysokość ustawisz już samą wysokością mebla) i gotowe.

Ewentualnie po prostu poszukać identycznego, zepsutego telewizora (identycznego = z tej samej linii modelowej - czasem nawet różnego rozmiaru telewizory mają podobne/ identyczne podstawy), lub popytać w serwisach RTV - często można tam znaleźć ciekawe rzeczy pozostałe po "złomowanym" sprzęcie.

Możesz też zerknąć na portalach typu north.pl ok.gif IMHO zakup podstawy w cenie rzędu 50-150 złotych do "darmowego", sprawnego telewizora to i tak nie jest duży wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> trafiła się okazja i żona za bezcen dostała TV 32" LCD,

> jedyny problem, że nie ma podstawy pod niego.

Jaki to TV ?

Bo u mnie się wala niepotrzebna podstawka od Samsunga - coś takiego (foto przykładowe z netu):

196480887_1_1000x700_nowa-podstawa-stopa-do-tv-stojak-pod-tv-samsung-ue40f6500-szczytno.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podaj model tu, na fb ... masa ludzi ma tv na ścianie a uchwyty w piwnicy " na wszekki wypadek "

Myślę źe mogą być tacy co już nie mają tego tv ale uchwyt ciągle zalega w piwnicy / garażu.

To Twój target :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najlepiej podaj model tu, na fb ... masa ludzi ma tv na ścianie a uchwyty w piwnicy " na wszekki

> wypadek "

> Myślę źe mogą być tacy co już nie mają tego tv ale uchwyt ciągle zalega w piwnicy / garażu.

> To Twój target :-)

Witam,

chyba jednak poczekam na trafienie się takiej okazji do nabycia oryginalnej za grosze.

Samsung 32"

Model: LE32S81B

Model Code: LE32S81BX/XEC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> chyba jednak poczekam na trafienie się takiej okazji do nabycia oryginalnej za grosze.

> Samsung 32"

> Model: LE32S81B

> Model Code: LE32S81BX/XEC

stojący uchwyt do monitora, albo taki przykręcany do blatu z odpowiednim rozmiarem VESA

406230_ZB_00_FB.EPS_250.jpg

img1_500_986889.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> stojący uchwyt do monitora, albo taki przykręcany do blatu z odpowiednim rozmiarem VESA

To podrzuć linka...

Spotkałem takie stojaki tylko Z "monitorowym" rozmiarem VESA, czyli do 100x100. Telewizor 32" ma większy rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> stojący uchwyt do monitora, albo taki przykręcany do blatu z odpowiednim rozmiarem VESA

Ale takie coś kosztuje ok 400PLN więc więcej niż jest wart ten telewizor.

Choć przyznam, ze kierunek jest dobry. Mozna na podstawie tego coś samemu zmajstrować za niewielkie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To podrzuć linka...

> Spotkałem takie stojaki tylko Z "monitorowym" rozmiarem VESA, czyli do 100x100. Telewizor 32" ma

> większy rozmiar.

w zaprzyjaźnionej poligrafii wiszą tak 27-29'' monitory, wątpię że są na 100 oparte.

Zawsze zresztą można taki uchwyt przerobić, choć jak już się bawić to lepiej od początku na puzzlach niż przerabiać gotowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.