Skocz do zawartości

Przyczepka towarowa domowa jaka powinna być?


bielaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Interesuje mnie zakup przyczepki towarowej na potrzeby domowe

-czasem jakieś drewno przewieźć

-jakieś graty

-skuter/motocykl/quad

Jakie powinna mieć wymiary? Do 3m długości wystarczy czy może być krótsza? Z plandeką czy bez? Dno pewnie lepsze z blachy więc takiej będę szukał, chyba że macie jakieś polecane, które nie kosztują krocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym będziesz ją targał ? Ile masz DMC przyczepy z hamulcem/bez ?

Długosć 3m jak na przyczepkę to sporo, musiała by być na dwóch osiach, lub na jedej, ale bardzo mocnej konstrukcji. Marketowe sobie odpuść, chyba, że będziesz woził bardzo lekkie towary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Interesuje mnie zakup przyczepki towarowej na potrzeby domowe

> -czasem jakieś drewno przewieźć

Wystarczy 1,5 metra. No bo ile tego drewna zamierzasz zapakować? zlosnik.gif Będą Cię potem ręce od siekiery bolały. hehe.gif

> -jakieś graty

A to już zależy jakie graty. Jak pudełka, to mała wystarczy. Ale jak kanapa albo szafa, to taka ze 2 metry długości będzie w sam raz.

> -skuter/motocykl/quad

Musisz się zastanowić jak ten pojazd przymocujesz na zwykłej przyczepce towarowej. Przydałyby się specjalne uchwyty, dlatego do tego typu transportu są dedykowane przyczepy.

> Jakie powinna mieć wymiary? Do 3m długości wystarczy czy może być krótsza?

Po co Ci taka długa przyczepa? Ile razy w życiu wykorzystasz jej możliwości? Może lepiej kupić małą poręczną przyczepkę na 99% potrzeb, a na specjalne okazje po prostu wypożyczać odpowiednio długą za 50 zł/dobę?

> Z plandeką czy bez?

Plandeka i stelaż są demontowalne, więc musisz ocenić stosunek ceny do przydatności. Plandeki są w różnych wysokościach, więc należy również oszacować co się będzie na tej przyczepce wozić.

> Dno pewnie lepsze z blachy więc takiej będę szukał,

Blachę zawsze można przyciąć i przykręcić, a sklejkę wymienić.

> chyba że macie jakieś polecane, które nie kosztują krocie

Ja bym brał przyczepkę na resorach. Resor zapewnia odpowiednią miękkość prowadzenia przyczepy. Odpuściłbym sobie natomiast przyczepki na drążkach skrętnych, bo strasznie podskakują na pusto. Dla wymagających gładkości Świdnik produkuje przyczepy na wahaczach wleczonych i sprężynach i amortyzatorach, ale niektórzy twierdzą, że takie przyczepy myszkują, stąd najpewniejszym, najtrwalszym i najprostszym rozwiązaniem są jednak resory (jak w żuku czy polonezie).

Podsumowując ja bym kupił niewielką (do 2 metrów długości) przyczepkę na resorach. Spełni 99% potrzeb i obleci niejedną budowę. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Im oś przyczepy jest dalej od zaczepu tym łatwiej się manewruje.

Ale zwiększa się też promień skrętu. 270751858-jezyk.gif Mój ojciec specjalnie skracał dyszel, żeby mieć skrętną przyczepkę, bo jak plac manewrowy jest mały (np. wąska ulica), to z długim dyszlem się nie złamiesz. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił(na moje potrzeby) z paką o wymiarach minimum 1,25x2,6 (plus po kilka cm zapasu) - by wygodnie przeiwezc płyty g-k oraz osb.

Plandeka napewno bedzie przydatna (ja nie mam i jak sie rozlał deszcz gdy przewoziłem meble to była bieganina z plandeką i taśmą streczową. cool.gif Wez wymiary gratów które bedziesz woził i zdecyduj. A i maksymalna ladowność tez jest istotna, u mnie po załadowaniu 500kg (troszke przeciążona) bardzo siadała... 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczepka w domu to nieocenione dobro ok.gif

mam od kilku lat Neptuna Sorelpol z Castoramy i przewoziła już wszystko możliwe, czasami nawet ponad tonę i się nie zarwała zlosnik.gif

Zastosowana sklejka tez jest ok, mimo, ze czasami stoi na deszczu - to nic sie jej nie stało.

ale w przyszłości wolałbym już chyba przyczepę na wahaczach, a nie na osi skrętnej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tyle, że do wprowadzania na nią motocykla będziesz musiał zatrudniać jakiegoś karła.

to raczej jednorazowe i rzadkie akcje, jakoś się podniesie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale co chcesz podnieść?

> Mówię o wysokości stelaża - trochę ponad metr. Przykładowo ER5 ma 107cm wysokości.

> Pomijam już zatrudnianie karła/wprowadzania moto.

> NB - w norauto jest stówkie niżej

stelaż się ściągnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli co takie coś może być?

> neptun

Jeżeli chcesz, żeby taka przyczepa długo i bezproblemowo Ci posłużyła to nie ładuj na nią więcej niż 200kg.

Pierwsze co zrób po zakupie to wymień instalację elektryczną na porządniejszą, bo to co jest to nie nadaje się na dłuższą metę do niczego.

Po prostu kup porządny 7 żyłowy kabel z żyłami minimum 1,5 mm kwadratowego.

Potem sprawdź i dokręć wszelkie śruby.

Pamiętaj, że sklejka na podłodze ma chyba około 0,5cm grubości i szybko się odkształca i niszczy.

Cała rama jest wykonana z metalowych profili tłoczonych z cienkiej blachy. Wszystko jest nitowane lub skręcane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli chcesz, żeby taka przyczepa długo i bezproblemowo Ci posłużyła to nie ładuj na nią więcej

> niż 200kg.

jaaaasne yikes.gifkrolik.gif

> Pierwsze co zrób po zakupie to wymień instalację elektryczną na porządniejszą, bo to co jest to nie

> nadaje się na dłuższą metę do niczego.

jaaasne mlot.gif

> Po prostu kup porządny 7 żyłowy kabel z żyłami minimum 1,5 mm kwadratowego.

> Potem sprawdź i dokręć wszelkie śruby.

to zawsze w kazdej mozna zrobić ok.gif

> Pamiętaj, że sklejka na podłodze ma chyba około 0,5cm grubości i szybko się odkształca i niszczy.

mam tka sklejkę w przyczepie z 2010 roku i jakos nie dolega jej nic a pracowala u pierwszego wlasciciela na budowie - bez plandeki wiec 5 lat ciągle na powietrzu + gruz + materiały budowalne + betoniarki itepe.

> Cała rama jest wykonana z metalowych profili tłoczonych z cienkiej blachy. Wszystko jest nitowane

> lub skręcane.

zgadza sie

zaznaczam ze do DOMOWYCH zastosowań taka przyczepka jest spoko i nie trzeba nic wymieniac - ja do swojej dorobiłem plandekę wg własnego projektu bo mi była potrzebna (wyższa i otwierana razem ze stelażem )

co do ładunku to spokojnie mysle powinna wytrzymać to co ma w papierach a okazyjnie znacznie wiecej.

waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli co takie coś może być?

> neptun

Ja jakiś czas temu kupiłem przyczepkę Tema 263x125 dwuosiową i sprawdza się idealnie, do tego plandeka i jest full wypas. Jak jest potrzeba to można na nią załadować i sporo ponad tonę, jest duża więc czasami można załadować jakieś większe graty, dość łatwo się manewruje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Ja kupiłem ponad rok temu jednoosiową przyczepkę o długości 2,65m w Castoramie (długość podyktowana potrzebą przewożenia materiałów na budowę). Jestem b. zadowolony. Do domowych potrzeb nic więcej nie potrzeba. Kupiłem z plandeką i powiem, że się sprawdza. Zakładanie plandeki i zdejmowanie zajmuję chwilę a odpada problem, że coś zwieje podczas jazdy czy zamoknie. Stelaż zakładasz na stałe a jak nie ma potrzeby to zdejmujesz plandekę i nie ma oporów powietrza.

PS: od czasu do czasu trzeba poskręcać stelaż bo śrubki się jednak odkręcają.

Pozdrawiam MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.