Skocz do zawartości

modernizacja dróg


wilu

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj przejechałem odcinek (przejeżdżam go co tydzień od kilku lat) no i natknąłem się na efekty takiej modernizacji. Na odcinku kilkunastu kilometrów w miejscach gdzie jeszcze przed tygodniem, rokiem, dwa lata, trzy lata itd była linia przerywana, dziś zastałem linie ciągłą. I to jest cała modernizacja spineyes.gif. Malowanie przeprowadzono tak, że o ile w miejscach zacienionych widać, że na przerywaną położono kreskę ciągłą to jadąc bezpośrednio pod słońce trudno zauważyć efekty pracy malarzy (patrząc w lusterka "ze słońcem" linia ciągła jest wyraźna pod słonce praktycznie wcale)

Przez takie modernizacje podwójna ciągła coraz bardziej staje się dla mnie jedynie sugestią niż znakiem zakazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj przejechałem odcinek (przejeżdżam go co tydzień od kilku lat) no i natknąłem się na efekty

> takiej modernizacji. Na odcinku kilkunastu kilometrów w miejscach gdzie jeszcze przed

> tygodniem, rokiem, dwa lata, trzy lata itd była linia przerywana, dziś zastałem linie ciągłą.

> I to jest cała modernizacja . Malowanie przeprowadzono tak, że o ile w miejscach zacienionych

> widać, że na przerywaną położono kreskę ciągłą to jadąc bezpośrednio pod słońce trudno

> zauważyć efekty pracy malarzy (patrząc w lusterka "ze słońcem" linia ciągła jest wyraźna pod

> słonce praktycznie wcale)

> Przez takie modernizacje podwójna ciągła coraz bardziej staje się dla mnie jedynie sugestią niż

> znakiem zakazu.

Jechales 79 ?

Tam zrobiono dokladnie to samo, teraz legalnych miejsc do wyprzedzania zostało niewiele, a przy większym ruchu wcale

Co ciekawe zrobiłem ostatnio trochę km po SK i HU, tam ciągłych prawie nie ma

Już faktycznie musi być brak widoczności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przez takie modernizacje podwójna ciągła coraz bardziej staje się dla mnie jedynie sugestią niż

> znakiem zakazu.

Nie bój nic - niektórzy tak sobie biorą do serca linię ciągłą, że dzisiaj kilka aut jechało pokornie za furmanką, linie ciągłe na tym odcinku to jakieś 1,5km... hehe.gificon_eek.gifpad.gif

Tak, wiem, jestem piratem grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie bój nic - niektórzy tak sobie biorą do serca linię ciągłą, że dzisiaj kilka aut jechało

> pokornie za furmanką, linie ciągłe na tym odcinku to jakieś 1,5km...

i o czym to świadczy?

o braku znajomości przepisów ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> konkretnie to nie pisałem nigdzie o podwójnej ciągłej

> > Nie bój nic - niektórzy tak sobie biorą do serca linię ciągłą, że dzisiaj kilka aut jechało

P-2 "pojedyncza ciągła" oddziela pasy ruchu o tym samym kierunku i oznacza zakaz przejeżdżania/najeżdżania. Do oddzielenia pasów o kierunkach przeciwnych służy P-4 "podwójna ciągła".

Teraz wyjaśnisz, na jakiej podstawie można wyprzedzać/omijać furmankę przy "linii ciągłej"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Furmankę na ciągłej wyprzedza się tak samo jak rowerzystę - szybko i z zachowaniem bezpiecznego odstępu.

W przypadku rowerzysty możemy trafić na idiotę, który ma kamerkę i wyśle film na policję z naszym wielkim przestępstwem, a może nawet do telewizji. W przypadku furmanki jest mniejsze prawdopodobieństwo, że koń będzie miał na homoncie zamontowane go pro zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Furmankę na ciągłej wyprzedza się tak samo jak rowerzystę - szybko i z zachowaniem bezpiecznego

> odstępu.

Quote:

Jakie przepisy pozwalają na przejechanie przez podwójną ciągłą przy wyprzedzaniu/omijaniu furmanki?

Konkretnie poproszę


Jaki przepis na to pozwala? Pytam po raz kolejny. Nie pytam jak to można zrobić, tylko o przepis, który pozwala na przekroczenie ciągłej.

> W przypadku rowerzysty możemy trafić na idiotę, który ma kamerkę i wyśle film na policję z naszym

> wielkim przestępstwem, a może nawet do telewizji. W przypadku furmanki jest mniejsze

> prawdopodobieństwo, że koń będzie miał na homoncie zamontowane go pro

Nie o tym była mowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz wyjaśnisz, na jakiej podstawie można wyprzedzać/omijać furmankę przy "linii ciągłej"?

na AK nazywa się to "zdrowy rozsądek" palacz.gif

na AK przepisy są mało ważne, ważny jest ten zdrowy rozsądek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.