Skocz do zawartości

Kupujemy przyczepe kempingową na działkę


Vadero

Rekomendowane odpowiedzi

Działka jest, grodzić się będzie za parę tygodni, na działeczce garaż blaszak, prąd jak wyślę wniosek też będzie pewnie niedługo ;]

Zanim cokolwiek na niej powstanie na pewno ze 2 lata będzie sobie stała. Pomyślałem coby ją tujami dookoła obsadzić  -niech sobie rosną.

 

A w środku może bym postawił przyczepkę kempingową. Będzie gdzie usiąść jak się działkę będzie odwiedzać, gdzie herbaty zrobić, albo piwko schłodzić. A za 2 lata najwyżej się sprzeda dalej.

 

Głupi pomysł? 

 

Ile kosztuje taka przyczepka, w stanie dobrym?  -sucha, z działającymi instalacjami etc, zarejestrowana i dopuszczona do ruchu (chciałbym ją od czasu do czasu zabrać na pobliską stacje benzynową - na myjni umyć, wodą zbiornik napełnić żeby była w kranie, kibel spuścić).

Na zimę mogę ją do teścia na plac zawieźć, przykryć jakąś plandeką, niech stoi  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działka jest, grodzić się będzie za parę tygodni, na działeczce garaż blaszak, prąd jak wyślę wniosek też będzie pewnie niedługo ;]

Zanim cokolwiek na niej powstanie na pewno ze 2 lata będzie sobie stała. Pomyślałem coby ją tujami dookoła obsadzić  -niech sobie rosną.

 

A w środku może bym postawił przyczepkę kempingową. Będzie gdzie usiąść jak się działkę będzie odwiedzać, gdzie herbaty zrobić, albo piwko schłodzić. A za 2 lata najwyżej się sprzeda dalej.

 

Głupi pomysł? 

 

Ile kosztuje taka przyczepka, w stanie dobrym?  -sucha, z działającymi instalacjami etc, zarejestrowana i dopuszczona do ruchu (chciałbym ją od czasu do czasu zabrać na pobliską stacje benzynową - na myjni umyć, wodą zbiornik napełnić żeby była w kranie, kibel spuścić).

Na zimę mogę ją do teścia na plac zawieźć, przykryć jakąś plandeką, niech stoi  :hmm:

na ile osob??

z n 126 mozna kupic zarejestrowana od 1500zł.

za jakas wieksza 4 osobowa nie zarejestrowana od 3000zł.

zarejestrowana wieksza od 5 tys w góre

tylklo jak stawiac przyczeepe nazime to pod wiatkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ile osob??

z n 126 mozna kupic zarejestrowana od 1500zł.

za jakas wieksza 4 osobowa nie zarejestrowana od 3000zł.

zarejestrowana wieksza od 5 tys w góre

tylklo jak stawiac przyczeepe nazime to pod wiatkę...

Plandeką jak przykryje to bedzie git?

Na haku w beemie mam chyba 1500kg wiec spoko, jak najwiekszą ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, to ma byc tymczasowe i mobilne - na razie nie ma tam wody, ani nawet prądu. Wiec sobie z gazu zrobie prąd i podciągne ją pod stacje celem nalania wody. Domu holenderskiego se nie podciągne ;)

 

tylko po co sobie ciagac... przeciez efektywniej bedzie dowiezc baniak wody niz targac cala przyczepe zeby nalac 100litrow do zbiornika :D

 

studnie sobie wywiercisz bedziesz mial do podlewania tujek i do mycia, gotowac herbate mozesz z 5litrowego zywca zdroj, wykopiesz dół, podlaczysz toalete i normalnie działkowicz pełna gęba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plandeką jak przykryje to bedzie git?

Na haku w beemie mam chyba 1500kg wiec spoko, jak najwiekszą ;]

nie bardzo

musi byc zadaszenie czyli przyczepa pod dachem - zeby był przewiew powietrza.

tak trzymaja ludzie przyczepy na dziłakch oraz w ośrodkach wczasowych na mazurach...

 

post-4959-0-25530900-1312749493.jpg

540x405_odstapie-dzierzawe-zadaszona-prz

 

szkoda kasy na trzymanie przyczepy pod samo plandke bo sie szybko zacznie rozpadac. jesli nie  masz 2 lewych rak to kupisz 6 stempli/ kołków; kilka desek i  i zbudujesz wiatke pokrytya blachą. Inaczej szkoda kasy na przyczepe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


szkoda kasy na trzymanie przyczepy pod samo plandke bo sie szybko zacznie rozpadac. jesli nie masz 2 lewych rak to kupisz 6 stempli/ kołków; kilka desek i i zbudujesz wiatke pokrytya blachą. Inaczej szkoda kasy na przyczepe

 

Jak podsumujesz koszt taiej wiaty, to wyjdzie połowa ceny taniej przyczepki. Jak rozumiem autor chce tę przyczepę raczej tymcasowo, więc myślę że te pare sezonów może spokojnie przetrwać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, to masz te wode czy nie ? ;)

 

Kupisz przyczepe za 1500, jak będzie ciekło to cię szlag trafi że trzeba naprawiać. 

 

Za 1000 - 2000 kupiłbym taki drewniany domek działkowy albo sam zbudował (na pewno wyjdzie taniej) 

 

Coś takiego, pierwszy z brzegu http://drewpack.sklep.pl/produkt/domek-ogrodowy-narzedziowy-3.html?gclid=Cj0KEQjw8-GtBRCMl7m54PzgjNQBEiQAIZckv3LyMVnCRWV4e_xE5UsM_A9pdTlUR3UB0cPic7lCdO4aAhtM8P8HAQ

 

Jak się znudzi/zniszczy, to masz opał ;) 

A prąd/wodę/kanalize, to zacznij już się starać, bo trochę trwa. A bardzo przydatne, szczególnie elektryczność ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam podobne założenia odnośnie przyczepki. Latem na ogródek działkowy zamiast altanki, po sezonie pod blokiem przechować pod jakimś pokrowcem. Ewentualnie jakiś wypad wakacyjny. Ceny zarejestrowanych Niewiadówek n126 w przyzwoitym stanie zaczynają się od 3000 zł. Lepiej szukać po sezonie urlopowym bo ceny są niższe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam podobne założenia odnośnie przyczepki. Latem na ogródek działkowy zamiast altanki, po sezonie pod blokiem przechować pod jakimś pokrowcem. Ewentualnie jakiś wypad wakacyjny. Ceny zarejestrowanych Niewiadówek n126 w przyzwoitym stanie zaczynają się od 3000 zł. Lepiej szukać po sezonie urlopowym bo ceny są niższe. 

Po co przykrywać przyczepę pokrowcem? Moja aktualna ma 18 lat i nic się jej nie dzieje. Samochód też przykrywasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak obserwuję sąsiadów. Kupili działkę z zamysłem postawienia domu. Zainwestowali w zieleń (ok). Postawili przyczepę kempingową  i tak przez 3 lata dokładają do niej kasę (zrobili podest przed wejściem, potem zadaszenie, pociągnęli wodę bo z ujęcia przy bramie było za daleko).  Na działce w ciągu roku są w sumie może ze 2 tygodnie. I gdzie tu sens pakować kasę na prowizorkę ? Lepiej ją odłożyć na dom. a przez te 2-3 lata spać pod namiotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co przykrywać przyczepę pokrowcem? Moja aktualna ma 18 lat i nic się jej nie dzieje. Samochód też przykrywasz?

 

co to za przyczepa ? 18lat stoi pod chmurką i nic jej nie jest ?

(moja ma 25lat, więc wiem co to stara przyczepa)

 

a co do zakupu przyczepki, jak ma byc tanio to niewiadów polecam szukać 132 bo jest największa, potem 126n i dopiero potem 126e

mała od 1500-2000zł większe od 2500 do 5000zł

z tym ze tam z wyposażeniem cieniutko

 

zachodnie, jeśli ma jeździć to poniżej 5kzł będzie ciężko, optymalnie liczył bym koło 10kzł

ale jest lodówka, piecyk, łazienka (zwłaszcza angielki)

 

aha, przyczepka na działce w "dzikich" rejonach to problemy - nam z niewiadówki zginęła szyba i zaczep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak obserwuję sąsiadów. Kupili działkę z zamysłem postawienia domu. Zainwestowali w zieleń (ok). Postawili przyczepę kempingową  i tak przez 3 lata dokładają do niej kasę (zrobili podest przed wejściem, potem zadaszenie, pociągnęli wodę bo z ujęcia przy bramie było za daleko).  Na działce w ciągu roku są w sumie może ze 2 tygodnie. I gdzie tu sens pakować kasę na prowizorkę ? Lepiej ją odłożyć na dom. a przez te 2-3 lata spać pod namiotem.

 

systemem gospodarczym to sa grosze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jakich rejonach kraju stoi?

bo wiesz inaczej zimuje przyczepa w suwałkach

 

rejon to akurat nie ma aż takiego wielkiego znaczenia, ważne żeby śniegu nie było za dużo na dachu

 

18lat dla przyczepy to nie jest jakiś wielki okres (choć porównanie do samochodu średnie)

moja jak pisałem ma 25lat i jeździ (co zwiększa ryzyko przecieku) i w sumie też jest sucha

 

ciekaw jestem czy faktycznie ta 18'stka jest taka szczelna, bo wielu tak myślało, inni kupili szczelne ...

a potem ucho manewrowe odpada, ściana się rusza itp

 

w każym razie przyczepka pod wiatą to bdb pomysł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak obserwuję sąsiadów. Kupili działkę z zamysłem postawienia domu. Zainwestowali w zieleń (ok). Postawili przyczepę kempingową  i tak przez 3 lata dokładają do niej kasę 

 

nic nie planuje dokładać, tylko ją tam trzymać i już. Za 2 lata sprzedać, pewnie za podobną kasę co kupiłem. 

A tak przez dwa lata będę miał gdzie jechać na działkę. Na chwilę obecną nie mam po co, bo to tylko łąka z garażem, blaszakiem w rogu... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.