Skocz do zawartości

Spalanie, różne stacje.


amazaque

Rekomendowane odpowiedzi

Od nowości tankuję samochód na jednej stacji. Sporadycznie gdzieś w trasie, ale zawsze jest to BP. Zawsze do pełna i drugiego odbicia. Litry i kilometry wpisuję do aplikacji na smartfonie. Średnie zużycie kiwa się między 5,1/5,4. Ostatnio trzy czy cztery razy tankowałem na innej stacji BP i po wpisaniu danych wywala mi średnie zużycie w okolicy 4,6. Przychodzą mi do głowy dwie możliwości - albo stacja myli się na korzyść klienta, albo dystrybutor wcześniej odbija. Ale ile paliwa zmieści się w rurze od wlewu do baku? Przecież to jest różnica prawie 10%. Ta "główna" stacja też chyba nie robi wała, bo Clio 1,2 nie jest w stanie zejść poniżej 5 litrów  :hehe: . Widzicie jakieś inne możliwości?  :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzicie :)

Każda jazda jest inna, innych ruch, różne obroty / biegi, różne ciśnienie i temp na zewn. Pistolet też może odbijać w różnym momencie.

To są dane z prawie dwóch lat! Ta sama trasa, te same zachowania. Inaczej bym nie pytał. Jeszcze zwrócę uwagę, czy następnym razem tankując na "macierzystej" stacji spalanie mi nie wzrośnie, bo był by to jakiś trop  :phi: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od nowości tankuję samochód na jednej stacji. Sporadycznie gdzieś w trasie, ale zawsze jest to BP. Zawsze do pełna i drugiego odbicia. Litry i kilometry wpisuję do aplikacji na smartfonie. Średnie zużycie kiwa się między 5,1/5,4. Ostatnio trzy czy cztery razy tankowałem na innej stacji BP i po wpisaniu danych wywala mi średnie zużycie w okolicy 4,6. Przychodzą mi do głowy dwie możliwości - albo stacja myli się na korzyść klienta, albo dystrybutor wcześniej odbija. Ale ile paliwa zmieści się w rurze od wlewu do baku? Przecież to jest różnica prawie 10%. Ta "główna" stacja też chyba nie robi wała, bo Clio 1,2 nie jest w stanie zejść poniżej 5 litrów  :hehe: . Widzicie jakieś inne możliwości?  :phi:

 

To ty jezdzisz 90km/h na autostradach? :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalej paliwo najpierw do kanistra 20L (od razu zobaczysz jak zmienia się pojemność kanistra na różnych stacjach) a dopiero potem do baku i wtedy zmierzysz faktyczne spalanie. U mnie komp pokazuje jakieś pół litra mniej niż liczone z dystrybutora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalej paliwo najpierw do kanistra 20L (od razu zobaczysz jak zmienia się pojemność kanistra na różnych stacjach) a dopiero potem do baku i wtedy zmierzysz faktyczne spalanie. U mnie komp pokazuje jakieś pół litra mniej niż liczone z dystrybutora.

 

Bez przesady...

Tanuje zawsze do pierwszego odbicia jak zapala sie rezerwa i roznice w ilosci wlanego paliwa nie przekreczaja 1-1,5l pomiedzy stacjami.

Co daje max blad ok 2%, a wystarczy troche inaczej wlozyc pistolet, wiec nie doszukiwalbym sie spisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady...

Tanuje zawsze do pierwszego odbicia jak zapala sie rezerwa i roznice w ilosci wlanego paliwa nie przekreczaja 1-1,5l pomiedzy stacjami.

Co daje max blad ok 2%, a wystarczy troche inaczej wlozyc pistolet, wiec nie doszukiwalbym sie spisku.

 

Nie chodzi o spisek tylko o różna tolerancję na dystrybutorach. zawsze są w normie, ale w różnych stacjach bliżej lub dalej prawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest to o czym piszecie, bo sam chciałem zadać podobne pytanie. Od zawsze tankowałem praktycznie tylko na stacji Shell w miejscowości X. Od czasu jak mam focusa 1.6 tdci i program na tel - Fuelio- notuję każde tankowanie, a w 99% tankuję do pełna. Wskazania kompa po tankowaniu na Shellu rozmijały się z rzeczywistym zużyciem ok ok 0,4-0,5 l/100 km. Komp pokazywał 4,9-.5,1, a z dystrybutora wychodzi regularnie 5,4-5,6l/100. Ostatnio zatankowałem na Lotosie On Dynamik i spalanie z kompa wyszło 5,0l/100 km, a z dystrybutora 5,1.

Skąd te różnice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tankuje na roznych stacjach. Spalanie liczone po pojedynczym tankowaniu potrafi odbiegac od wskazan o pol litra. Spalanie liczone od poczatku eksploatacji rozni sie od wskazan komputera o 0,2 litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o spisek tylko o różna tolerancję na dystrybutorach. zawsze są w normie, ale w różnych stacjach bliżej lub dalej prawdy.

No dobrze ale ta norma a dokładniej klasa dokładności dystrybutora to 0,5 czyli zamiast 20 litrów dostaniesz min. 19,9 litra więc raczej blisko prawdy :)

I nie wiem jakim cudem taka niedokładność dystrybutora może wpłynąć na ponad 10% różnice w spalaniu :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.