Skocz do zawartości

Piekarnik+zmywarka kopie


draco40

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

mili Państwo, pytanko jw. po wymianie instalacji elektrycznej piekarnik oraz zmywarka podpięte na 1 linii zasilającej pieszczą obsługującego w momencie "połaczenia" ich np. z kranem (chwytajac reka to i to).

Czy dobrze rozumiem ze gdzies na lini (puszki badz gzniazdka) jest przerwa na bolcu uziemiającym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kopie zarówno piekarnik jak i lodówka i są podłączone do jednego gniazda to może być problem z uziemieniem na tym gnieździe.

Jeśli są podłączone do różnych gniazd to może być problem z uziemieniem na całym obwodzie, np. gdzieś w skrzynce bezpiecznikowej itp.

Poza tym może być też kombinacja problemu z uziemieniem i usterki jednego z urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kopie zarówno piekarnik jak i lodówka i są podłączone do jednego gniazda to może być problem z uziemieniem na tym gnieździe.

Jeśli są podłączone do różnych gniazd to może być problem z uziemieniem na całym obwodzie, np. gdzieś w skrzynce bezpiecznikowej itp.

Poza tym może być też kombinacja problemu z uziemieniem i usterki jednego z urządzeń.

 

Z jednej puszki ida 2 gniazdka i 2 gniazdka "kopia"....

wiec podejzewam albo puszka albo skrzynka bezpieczników...

 

urządzenia - raczej nie, byłby to duzy zbieg okolicznosci gdyby 2 urządzenia razem sie wyjsrały...

 

jeszcze jedno, jezeli jest ww. problem z "uziemieniem" to różnicówki tez nie bedzie wywalac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


urządzenia - raczej nie, byłby to duzy zbieg okolicznosci gdyby 2 urządzenia razem sie wyjsrały...

Jeśli jedno się sypie a są na tym samym, słabo uziemionym obwodzie to może tak to wyglądać.

Jeśli natomiast włączasz do gniazda jedno a drugie jest wyłączone z gniazda w ogóle i wtedy każde z nich, oddzielnie kopie to problem jest raczej w instalacji, aczkolwiek z praktyki wiem, że urządzenia lubią padać parami.

Zupełnie jak nieszczęścia chodzić.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założ różnicówki, bo inaczej święto zmarłych może być twoim świętem.

 

 

jest różnicówka, ale własnie w tym obwodzie nie wywala...

wiec albo w rozdzielni cos sie pochrzaniło albo w puszce

 

zapytam jeszcze raz, czy jezeli uziemienie sie gdzies wypieło nastąpia ww. objawy i czy w takim przypadku roznicowka tez nie zadziala??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jedno się sypie a są na tym samym, słabo uziemionym obwodzie to może tak to wyglądać.

Jeśli natomiast włączasz do gniazda jedno a drugie jest wyłączone z gniazda w ogóle i wtedy każde z nich, oddzielnie kopie to problem jest raczej w instalacji, aczkolwiek z praktyki wiem, że urządzenia lubią padać parami.

Zupełnie jak nieszczęścia chodzić.

;)

 

 

inaczej, oba urządzenia działaja normalnie, dopiero gdy np. złapie sie np. "obudowy zmywarki" lub "obudowy piekarnika" i np. kranu wtedy delikatnie piesci (urządzenia moga byc wyłaczone).

 

 

co rozumiesz pod pojeciem dobrze uziemione??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


dopiero gdy np. złapie sie np. "obudowy zmywarki" lub "obudowy piekarnika"

Czy każde z osobna tak się zachowuje czy tylko kiedy oba są podłączone do swoich gniazd?

Spróbuj odłączyć jedno i sprawdzić drugie a później odłączyć z gniazda drugie i sprawdzić pierwsze.

 


co rozumiesz pod pojeciem dobrze uziemione??

Prawidłowo uziemione. Dobry kontakt i bardzo niska rezystancja w całym obwodzie uziemienia.

 


czy jezeli uziemienie sie gdzies wypieło nastąpia ww. objawy i czy w takim przypadku roznicowka tez nie zadziala?

Zależy gdzie i co się wypięło i czy jest od początku prawidłowo podłączona? Trzeba by obejrzeć instalację, żeby stwierdzić z całą pewnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy każde z osobna tak się zachowuje czy tylko kiedy oba są podłączone do swoich gniazd?

Spróbuj odłączyć jedno i sprawdzić drugie a później odłączyć z gniazda drugie i sprawdzić pierwsze.

 

 

 

inaczej, i jedno i drugie podłaczone jest na tej samej linii do podwójnego gniazdka, nie sprawdzałem czy gdy wypne jedno to drugie tez piesci ale to zrobie. (myslisz ze któres urządzenie cos miesza??)

 

 

 

Prawidłowo uziemione. Dobry kontakt i bardzo niska rezystancja w całym obwodzie uziemienia.

 

 

 

Zależy gdzie i co się wypięło i czy jest od początku prawidłowo podłączona? Trzeba by obejrzeć instalację, żeby stwierdzić z całą pewnością.

 

rozumiem, w pozostałych gniazdkach nic sie nie dzieje, wiec sądze ze w puszce sie po prostu wago wypieła lub gdzies w rozdzielni uziemienie poluzowało...

zerkne przy najblizszej okazji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, cał instalacja nowa...

 

witam.

mili Państwo, pytanko jw. po wymianie instalacji elektrycznej piekarnik oraz zmywarka podpięte na 1 linii zasilającej pieszczą obsługującego w momencie "połaczenia" ich np. z kranem (chwytajac reka to i to).

Czy dobrze rozumiem ze gdzies na lini (puszki badz gzniazdka) jest przerwa na bolcu uziemiającym??

Jeżeli tylko te dwa urządzenia "pieszczą" obsługującego to  na ich obudowie jest napięcie./nie piszesz,że np pieści pralka/

Skąd na obudowie napięci?-z uszkodzonych urządzeń lub z bolca uziemiającego / w gniazdku/. W blokach były instalacje dwu żyłowe i może mistrzunio od prądu połączył fazę w gniazdku do bolca uziemiającego.Miernik w garść i do sprawdzenia.

  To piszę ja mechanik,który nie wierzy w prąd elektryczny ale miałem z takim przypadkiem do czynienia.

Taki numer u znajomych pań wykręcili glazurnicy jak podłączali gniazdo w łazience.Pralka "szczypała "aż iskry leciały.

..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tylko te dwa urządzenia "pieszczą" obsługującego to  na ich obudowie jest napięcie./nie piszesz,że np pieści pralka/

Skąd na obudowie napięci?-z uszkodzonych urządzeń lub z bolca uziemiającego / w gniazdku/. W blokach były instalacje dwu żyłowe i może mistrzunio od prądu połączył fazę w gniazdku do bolca uziemiającego.Miernik w garść i do sprawdzenia.

  To piszę ja mechanik,który nie wierzy w prąd elektryczny ale miałem z takim przypadkiem do czynienia.

Taki numer u znajomych pań wykręcili glazurnicy jak podłączali gniazdo w łazience.Pralka "szczypała "aż iskry leciały.

..

Właśnie to miałem napisać  :)

 

Niech kolega najpierw sprawdzi czy na bolcu uziemienia w gniazdku nie ma fazy. Jak jest to albo ktoś się pomylił robiąc zerowanie i podłączył uziemienie pod fazę zamiast pod zero. Jeśli nie ma zrobionego zerowania w gniazdku a idzie osobny przewód uziemiający może jest źle podłączony w skrzynce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to miałem napisać :)

Niech kolega najpierw sprawdzi czy na bolcu uziemienia w gniazdku nie ma fazy. Jak jest to albo ktoś się pomylił robiąc zerowanie i podłączył uziemienie pod fazę zamiast pod zero. Jeśli nie ma zrobionego zerowania w gniazdku a idzie osobny przewód uziemiający może jest źle podłączony w skrzynce.

I sprawdziłem, we wszystkich gniazdkach pod bolcem jest napięcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dzwonił do elektryka i postraszył ze kogoś poraziło i że na bolcach jest napięcie, powinien przyjechać na sygnale. Jeśli masz jakieś pojęcie i nie boisz się prądu to rozbierz gniazdko i zrób zerowane tak zeby na bolcu nie było fazy a tak na szybko to przynajmniej odłącz bolec i zamawiaj elektryka.Trzeba posprawdzc wszytko dokładnie bo o tragedię nie trudno

Wysłane z mojego LG-D802

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ktoś po prostu na uziemienie wpiął fazę i po sprawie :D teraz pytanie czy w mieszkaniu było uziemienie czy specjalista elektryk wykonał sam. Jeśli było to pewnie gdzieś w głównej skrzyni przyłączeniowej ktoś zamienił kable, albo któryś z sąsiadów robił u siebie remont i posłał fazę na uziemienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Novy81 ale on pisze, że na wszystkich bolcach ma napięcie więc obrócenie w jednym gniazdku nie załatwi sprawy. Najlepiej było by w skrzynce z bezpiecznikami wypiąć wszystkie uziemienia i sprawdzić czy faza przychodzi już po uziemieniu do mieszkania czy problem jest gdzieś w mieszkaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Novy81 ale on pisze, że na wszystkich bolcach ma napięcie więc obrócenie w jednym gniazdku nie załatwi sprawy. Najlepiej było by w skrzynce z bezpiecznikami wypiąć wszystkie uziemienia i sprawdzić czy faza przychodzi już po uziemieniu do mieszkania czy problem jest gdzieś w mieszkaniu

Źle przeczytałem, myślałem że na tych 2 gniazdkach. Niech dzwoni do elektryka zanim komuś stanie się krzywda.

Wysłane z mojego LG-D802

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ktoś się pierdyknął w skrzynce najprawdopodobniej i dlatego mimo obecności różnicówka nie reaguje. Dzwoń po elektryka.

Sprawa załatwiona...

Zmieniłem żyły na wejściu (były podpięte naopak_napięcie na neutral i uziemienie)zmieniłem je miejscami i wsio śmiga juz jak trzeba... Sprawdziłem Gniazdka i juz jest jak powinno, roznicowka po naciśnięciu testu wywala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Novy81 ale on pisze, że na wszystkich bolcach ma napięcie więc obrócenie w jednym gniazdku nie załatwi sprawy. Najlepiej było by w skrzynce z bezpiecznikami wypiąć wszystkie uziemienia i sprawdzić czy faza przychodzi już po uziemieniu do mieszkania czy problem jest gdzieś w mieszkaniu

Problem w skrzynce, odwrotnie podpięte kable na wejściu do skrzynki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisał bym Ci sprawdź różnicówke na gniazdku, ale jak nie jesteś elektrykiem to może lepiej tego nie rób co byś sobie krzywdy nie zrobił. Przycisk test o którym piszesz sprawdza tylko poprawność działania różnicówki, a nie całej instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisał bym Ci sprawdź różnicówke na gniazdku, ale jak nie jesteś elektrykiem to może lepiej tego nie rób co byś sobie krzywdy nie zrobił. Przycisk test o którym piszesz sprawdza tylko poprawność działania różnicówki, a nie całej instalacji

Wpiac żarówkę pod boleć i +?

Czy jakoś inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa załatwiona...

Zmieniłem żyły na wejściu (były podpięte naopak_napięcie na neutral i uziemienie)zmieniłem je miejscami i wsio śmiga juz jak trzeba... Sprawdziłem Gniazdka i juz jest jak powinno, roznicowka po naciśnięciu testu wywala...

 

To wyjaśnia , że kopało (kopał prąd powrotny z urządzeń) puszczony na obudowy. Wyjaśnia też, że słabo kopało, bo przewód ten ma potencjał bliski 0.

Wyjaśnia też, czemu nie wywalało różnicówki, bo zamienione było przed rożnicówkami i z punktu widzenia wyłącznika różnicowego wszystko było w porządku - cały prąd szedł fazą, a wracał zerem.

A że dodatkowo potem cześć wracała do odbiorników uziemieniem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.