Skocz do zawartości

Płaskie kołpaki


Polarny

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś była o tym mowa, ale nie mogę znaleźć.

Poszukuję kołpaków 16", ale PŁASKICH - większość jest zazwyczaj wypukła w celu dostosowania się do felg z większym ET.

Ma ktoś namiary na takie kołpaki?

 

EDIT: Gdyby kogoś interesowała motywacja - płaskie kołpaki zbierają mniej śniegu do środka, zwłaszcza przy jeździe blisko zaspy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś była o tym mowa, ale nie mogę znaleźć.

Chyba ze 2 razy zakładałem taki wątek. Bez skutku.

Wszelkie kołpaki niefabryczne to okropne wypukłe bambuły. Może niektóre tylko nieco mniej.

Jak znajdziesz jakieś płaskie, to daj znać na priva.

Osobiście to nie lubię żadnych kołpaków, ale obecne felgi, choć z lekkich stopów, wyglądają jak blaszane i żona mi truje za każdym razem, kiedy po wymianie opon "zapominam założyć"

Twierdzi, że auto bez kołpaków, na czarnych felgach wygląda beznadziejnie. I ulegam.

Do swojego także zażyczyła sobie komplet (nawet znośne się udało wybrać)

... a może by tak do producenta uderzyć?

Myślę, że taka nisza płaskich kołpaków dałaby zarobić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś była o tym mowa, ale nie mogę znaleźć.

Poszukuję kołpaków 16", ale PŁASKICH - większość jest zazwyczaj wypukła w celu dostosowania się do felg z większym ET.

Ma ktoś namiary na takie kołpaki?

 

EDIT: Gdyby kogoś interesowała motywacja - płaskie kołpaki zbierają mniej śniegu do środka, zwłaszcza przy jeździe blisko zaspy.

http://allegro.pl/vw-volkswagen-kolpaki-oryginal-16-passat-b6-b5-eos-i5764929471.html

http://allegro.pl/ford-focus-mk1-lift-1-6-16v-kolpak-oryginal-i5720808694.html

http://allegro.pl/nowe-orginalne-kolpaki-ford-mondeo-focus-16-i5771080333.html

 

 

a takie miałem i nic se pod nimi nie zbiera

http://allegro.pl/kolpak-ford-16-oryginal-d38mb-ym21-1130-maw-i5720646689.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest jeden problem. Kupowanie używanych kołpaków budzi we mnie rozterki moralne.

Zaś kołpaki nowe "aftermarket" - duży wybór wzorów, ale kształt bułowaty. Żeby pasowały np do Espero. Tylko że 90% innych aut nie ma tak wypukłych felg i wygląda to strasznie źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest jeden problem. Kupowanie używanych kołpaków budzi we mnie rozterki moralne.

Zaś kołpaki nowe "aftermarket" - duży wybór wzorów, ale kształt bułowaty. Żeby pasowały np do Espero. Tylko że 90% innych aut nie ma tak wypukłych felg i wygląda to strasznie źle.

I słusznie :ok:  Ja tez takich bym nie kupił podałem tylko przykład modeli że się da ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś była o tym mowa, ale nie mogę znaleźć.

Poszukuję kołpaków 16", ale PŁASKICH - większość jest zazwyczaj wypukła w celu dostosowania się do felg z większym ET.

Ma ktoś namiary na takie kołpaki?

 

EDIT: Gdyby kogoś interesowała motywacja - płaskie kołpaki zbierają mniej śniegu do środka, zwłaszcza przy jeździe blisko zaspy.

Panowie przejść się do sklepu gdzie są wystawione takie kołpaki i popatrzyć.Tak na szybko wzór -Tempo był płaski napewno z firmy Jestic(jest to o tyle istotne ,że różne firmy robią kołpaki o tej samej nazwie różniące się konstrukcyjnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko wzór -Tempo był płaski napewno z firmy Jestic(jest to o tyle istotne ,że różne firmy robią kołpaki o tej samej nazwie różniące się konstrukcyjnie).

Jesteś pewien?

http://www.dystrybutorkolpakow.pl/tempo-15-94.html

cytat:

Tempo 15"

Kołpak uniwersalny, wciskany z rozprężającym pierścieniem stalowym, który umożliwia regulację kołpaka i jego dokładne dopasowanie

Producent: Jestic

Rozmiar: 15" (pasuje na wszystkie standardowe felgi w tym rozmiarze)

Skoro pasuje na wszystkie standardowe felgi w tym rozmiarze, to ja już mam pewność, że jest wypukłą bułą jak każdy inny kołpak uniwersalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien?

http://www.dystrybutorkolpakow.pl/tempo-15-94.html

cytat:

Tempo 15"

Kołpak uniwersalny, wciskany z rozprężającym pierścieniem stalowym, który umożliwia regulację kołpaka i jego dokładne dopasowanie

Producent: Jestic

Rozmiar: 15" (pasuje na wszystkie standardowe felgi w tym rozmiarze)

Skoro pasuje na wszystkie standardowe felgi w tym rozmiarze, to ja już mam pewność, że jest wypukłą bułą jak każdy inny kołpak uniwersalny

Tak jest płaski.Sprzedawałem je niejednokrotnie.Co ma napisać producent?Nie pasuje na dużą cześć felg ,przecież to strzał w stopę.Pisze aby szukać z Jestica bo są wzory tempo robione przez innych producentów które są bardziej wypukłe.

 

2008_10130022.JPG

 

Tu masz real foto-wiadomo płaski jak naleśnik żaden kołpak nie jest ,ale jest to jeden z najbardziej płaskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest płaski.Sprzedawałem je niejednokrotnie.Co ma napisać producent?Nie pasuje na dużą cześć felg ,przecież to strzał w stopę.Pisze aby szukać z Jestica bo są wzory tempo robione przez innych producentów które są bardziej wypukłe.

 ...

Tu masz real foto-wiadomo płaski jak naleśnik żaden kołpak nie jest ,ale jest to jeden z najbardziej płaskich.

 

Strzałem w stopę byłoby opisać produkt niepasujący, sprzedać i narażać się na zwroty.

Więc on faktycznie pasuje na wszystkie koła, może za wyjątkiem ekstremalnie nietypowych.

 

Więc jest jak piszesz - nawet najbardziej płaskie uniwersalne nie są płaskie jak nalesnik. Tak. Są wypukłe.

A ja potrzebuję płaskie, już nawet nie wspomnę, że oryginały potrafią być wklęsłe.

Wygląda to o wiele wiele wiele fajniej

 

Kliknij na załączony obrazek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryczne.

Jeśli kołpak to tylko fabryczny.

 

Bez przesady - nie będę płacił za kawałek plastiku, który może popękać czy zostać ukradziony więcej niż za felgę.

Wystarczy, że kołpak będzie płaski. To naprawdę takie wyzwanie i nie da się tego wyprodukować? Wystarczy dać adnotację, że pasuje do takich a takich felg.

Nie wszystkie żarówki pasują do każdego samochodu a jednak jakoś ten biznes się kręci, co stoi na przeszkodzie, żeby normalne kołpaki zrobić?

 

Właśnie otrzymałem odpowiedź od sprzedawcy z allegro że wszystkie kołpaki są "lekko wypukłe". Dżizas ... :facepalm:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady - nie będę płacił za kawałek plastiku, który może popękać czy zostać ukradziony więcej niż za felgę.

Wystarczy, że kołpak będzie płaski. To naprawdę takie wyzwanie i nie da się tego wyprodukować? Wystarczy dać adnotację, że pasuje do takich a takich felg.

Nie wszystkie żarówki pasują do każdego samochodu a jednak jakoś ten biznes się kręci, co stoi na przeszkodzie, żeby normalne kołpaki zrobić?

 

Właśnie otrzymałem odpowiedź od sprzedawcy z allegro że wszystkie kołpaki są "lekko wypukłe". Dżizas ... :facepalm:

:brawo: brawo dla kolegi, podpisuję się pod tym co napisał rencyma i nogyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryczne.

Jeśli kołpak to tylko fabryczny.

 

Też taką zasadę wyznaję. Z reguły są projektowane przy produkcji auta i jakoś tak wychodzi projektantom, że nic poza fabryką nie wygląda dobrze, o ile już można nazwać dobrym wyglądem auta na kołpakach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też taką zasadę wyznaję. Z reguły są projektowane przy produkcji auta i jakoś tak wychodzi projektantom, że nic poza fabryką nie wygląda dobrze, o ile już można nazwać dobrym wyglądem auta na kołpakach

 

Tak wygląda sytuacja - prawda.

Jednak produkcja kołpaków to nie produkcja promu kosmicznego - myślę że producent gdyby chciałto by tak ładny kak fabryczny zrobił i byłby to dobry biznes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie żarówki pasują do każdego samochodu a jednak jakoś ten biznes się kręci, co stoi na przeszkodzie, żeby normalne kołpaki zrobić?

 

Właśnie otrzymałem odpowiedź od sprzedawcy z allegro że wszystkie kołpaki są "lekko wypukłe". Dżizas ... :facepalm:

Panowie przez 15 lat w branży miałem różnych klientów.Niemniej z taką motywacją na totalnie płaski kołpak spotkałem się tylko tutaj.Jeśli przeszkadza wam wypukłość rzędu 0,5 centymetra proponuje podjechać do Kęt do pana Góreckiego ,forma na kołpak kosztowała około 50tys zrzućcie się i wam wyprodukuje.Ja rozumiem,że nie chcecie wypukłych (z różnych względów krawężniki etc)ale nie ma co szukać dziury tam gdzie jej nie ma.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie na zimę, wg producenta wzór nazywa się Meridian. Są lekko wypukłe, choć i tak jedne z bardziej płaskich.

Jest kilka wzorów m.in wspomniane przeze mnie tempo.Jaki pisałem Jestic robił płaskie,Jacky robi też płaskie ale duża cześć jest z imitacją śrub która nieraz przeszkadzała w montażu kołpaka.Edyta spojrzałem właśnie na kołpaki które montowałem żonie do Yariski (są one WKLĘSŁE w środku -tam gdzie powiedzmy powinien być emblemat)ale delikatnie uwypuklone rantami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka wzorów m.in wspomniane przeze mnie tempo.Jaki pisałem Jestic robił płaskie,Jacky robi też płaskie ale duża cześć jest z imitacją śrub która nieraz przeszkadzała w montażu kołpaka.Edyta spojrzałem właśnie na kołpaki które montowałem żonie do Yariski (są one WKLĘSŁE w środku -tam gdzie powiedzmy powinien być emblemat)ale delikatnie uwypuklone rantami.

Pomijając to, że ten wzór "tempo" wygląda "jak z Opla Kadetta zdjęte" to nadaj jest wypukłe, środek wystaje.

Okazuje się, że po prostu nikt nie produkuje fajnych kołpaków, no bo przecież forma kosztuje 50,000 zł więc nie można ryzykować, że produkt nie będzie pasował do felgi Daewoo Espero i paru innych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając to, że ten wzór "tempo" wygląda "jak z Opla Kadetta zdjęte" to nadaj jest wypukłe, środek wystaje.

Okazuje się, że po prostu nikt nie produkuje fajnych kołpaków, no bo przecież forma kosztuje 50,000 zł więc nie można ryzykować, że produkt nie będzie pasował do felgi Daewoo Espero i paru innych modeli.

Kwestia ,,artystyczna'' to już zupełnie inna sprawa.Forma tyle kosztowała (nie wiem ,może teraz coś się zmieniło) a wiadomo producent chce zarobić.Pamiętam jak jeszcze w 99 pracowałem na hurtowni i przyjeżdżał do nas producent ,nieraz taka forma po iluś tam tysiącach pękała i koszty rosły.Z kołpakami jest różnie.Założyłem pewnie przez swoją ,,karierę '' kilka setek i nieraz felga ,,wypycha'' środkiem,nieraz rant jest za mały.Sytuację są różne.Dlatego odradzam zakup na ALL i w markecie -podjechać do lokalnego sklepu gdzie będzie te 20-30-40 wzorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to to to.

Pasowałyby do 90% felg. Nie wiem co stoi na przeszkodzie, że trudno takie znaleźć. Bo ani kwestie biznesowe ani technologiczne nie powinny.

 

Przez analogię: tak jakby producenci gaci produkowali same XXL - bo na każdą dupę jakoś wejdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 2 miesiące później...

Witam,

przepraszam, że odgrzewam kotleta ale szukam kołpaków 17cali. Znalazłem raptem kilka wzorów gdzie żaden mi się nie podoba ponieważ wszystkie są "gęstoszprychowane". Spośród 16 jest ogromny wybór ale z 17 już nie. Znacie może jakieś namiary na fajne 17 calowe kołpaki?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.