Skocz do zawartości

Uszczelnienie instalacji CO


torelek

Rekomendowane odpowiedzi

W niewiadomym miejscu "ucieka" mi ciśnienie z instalacji centralnego ogrzewania. W efekcie co kilka tygodni muszę odkręcać zawór "dolewowy" na kotle, bo inaczej ciśnienie spada poniżej mimium (chyba 0,9bara) i kocioł się wyłącza. Był spec od kotłów, oglądał, sprawdzał, powiedział, że kocioł jest ok. Nie mam już cierpliwości ciągle pilnować tego ciśnienia i dopuszczać wody. Czy ktoś poleci jakiś środek do uszczelniania instalacji CO? Sporo tego jest, jak się googla zapyta i nie wiem który wybrać i czy w ogóle to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niewiadomym miejscu "ucieka" mi ciśnienie z instalacji centralnego ogrzewania. W efekcie co kilka tygodni muszę odkręcać zawór "dolewowy" na kotle, bo inaczej ciśnienie spada poniżej mimium (chyba 0,9bara) i kocioł się wyłącza. Był spec od kotłów, oglądał, sprawdzał, powiedział, że kocioł jest ok. Nie mam już cierpliwości ciągle pilnować tego ciśnienia i dopuszczać wody. Czy ktoś poleci jakiś środek do uszczelniania instalacji CO? Sporo tego jest, jak się googla zapyta i nie wiem który wybrać i czy w ogóle to działa.

 

 

 

Mam analogiczny problem.

U mnie ciśnienie spada tylko w sezonie grzewczym...

W lato nie spada, pomimo, że instalacja jest pod ciśnieniem...

 

Podobno potrafi woda parować przez odpowietrzacze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie macie gdzieś gdzieś walniętych odpowietrzników automatycznych? Miałem ten sam problem i winny był ten z drabinki łazienkowej. Po wymianie jest w porządku.

 

 

Ale miałeś wyciek, czy po prostu parowało przez niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niewiadomym miejscu "ucieka" mi ciśnienie z instalacji centralnego ogrzewania. W efekcie co kilka tygodni muszę odkręcać zawór "dolewowy" na kotle, bo inaczej ciśnienie spada poniżej mimium (chyba 0,9bara) i kocioł się wyłącza. Był spec od kotłów, oglądał, sprawdzał, powiedział, że kocioł jest ok. Nie mam już cierpliwości ciągle pilnować tego ciśnienia i dopuszczać wody. Czy ktoś poleci jakiś środek do uszczelniania instalacji CO? Sporo tego jest, jak się googla zapyta i nie wiem który wybrać i czy w ogóle to działa.

Sprawdź ciśnienie w przestrzeni powietrznej naczynia wzbiorczego! !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co to da?

To ze jeśli nie masz kompensacji w naczyniu to będzie ci spadło ciśnienie w instalacji ... np przez odpowietrzniki albo przez zawór bezpieczeństwa

Pamiętaj o tym żeby sprawdzać ciśnienie w tej powietrznej części na zbity do zera ciśnieniu w instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze jeśli nie masz kompensacji w naczyniu to będzie ci spadło ciśnienie w instalacji ... np przez odpowietrzniki albo przez zawór bezpieczeństwa

Pamiętaj o tym żeby sprawdzać ciśnienie w tej powietrznej części na zbity do zera ciśnieniu w instalacji.

Ja mam dwa naczynia w instalacji - jedno w kotle, a drugie na zewnątrz, więc przynajmniej jedno jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa naczynia w instalacji - jedno w kotle, a drugie na zewnątrz, więc przynajmniej jedno jest ok.

Jeśli masz 2 naczynia to sprawdź oba....

Przecież to 10 minut roboty ....

Odwalisz najczestszy powód do takiego zachowania instalacji.

A oba naczynia są do co

Czy jedno do co i drugie do cwu ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz 2 naczynia to sprawdź oba....

Przecież to 10 minut roboty ....

Odwalisz najczestszy powód do takiego zachowania instalacji.

A oba naczynia są do co

Czy jedno do co i drugie do cwu ....

 

Razem mam 3 :)

2 do CO i jedno CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam analogiczny problem.

U mnie ciśnienie spada tylko w sezonie grzewczym...

W lato nie spada, pomimo, że instalacja jest pod ciśnieniem...

 

Podobno potrafi woda parować przez odpowietrzacze....

 Dokładnie tak samo jak u mnie. Poza sezonem grzewczym też spada ale znacznie wolniej.

Naczynia wzbiorcze sprawdzone - serwisant od kotła przy przeglądzie dopompował ale nie pomogło.

Ponawiam pytanie o uszczelniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale uszczelniacz to nie jest rozwiązanie problemu, a może być początkiem końca kotła. 

To, że dopompował powietrza, nie znaczy, że zbiornik jest sprawny, membrana może być przebita. 

Jeśli jednak jesteś absolutnie pewien, że to nie zbiornik, to sprawdź odpowietrznik(i) oraz zawory bezpieczeństwa. 

Odpowietrzniki są dość tanie, więc ja bym wymienił profilaktycznie, jeśli nie masz ich 10 :)

 

Kolejnym sposobem jest odcinanie różnych elementów instalacji i obserwacja.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale uszczelniacz to nie jest rozwiązanie problemu, a może być początkiem końca kotła. 

To, że dopompował powietrza, nie znaczy, że zbiornik jest sprawny, membrana może być przebita. 

Jeśli jednak jesteś absolutnie pewien, że to nie zbiornik, to sprawdź odpowietrznik(i) oraz zawory bezpieczeństwa. 

Odpowietrzniki są dość tanie, więc ja bym wymienił profilaktycznie, jeśli nie masz ich 10 :)

 

Kolejnym sposobem jest odcinanie różnych elementów instalacji i obserwacja.

 

 

Jak wyobrażasz sobie to odcinanie?

poza tym latem ciśnienie nie spada, pomimo, że kocioł działa do grzania CWU  a w całej instalacji jest woda pod ciśnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale uszczelniacz to nie jest rozwiązanie problemu, a może być początkiem końca kotła. 

To, że dopompował powietrza, nie znaczy, że zbiornik jest sprawny, membrana może być przebita. 

Jeśli jednak jesteś absolutnie pewien, że to nie zbiornik, to sprawdź odpowietrznik(i) oraz zawory bezpieczeństwa. 

Odpowietrzniki są dość tanie, więc ja bym wymienił profilaktycznie, jeśli nie masz ich 10 :)

 

Kolejnym sposobem jest odcinanie różnych elementów instalacji i obserwacja.

Absolutnie pewien to ja już niczego nie jestem. Walczę z tym pier...m kotłem/instalacją od dwóch lat. Ponieważ problem pojawił się zimą po wymianie kotła na nowy, więc oczywiście na początku podejrzewałem kocioł lub elementy, które były rozkręcane/zmieniane przy montażu (kupiłem kocioł tego samego producenta co poprzedni, rózni się tylko nieznacznie umiejscowieniem podłączeń co wymagało małych przeróbek instalacji). Wezwałem serwisanta od kotłów - sprawdził kocioł i powiedział, że jest ok. Przy okazji znalazł miejsce na złączce (w instalacji), które się "pociło" (zawsze tam kropelka była) - byłem przekonany, że to jest przyczyną. Niestety po uszczelnieniu nadal jest to samo...

W jaki sposób sprawdzić naczynie wzbiorcze? Dysponuję kompresorem, więc mogę sam dopompować jeśli trzeba (tylko do jakiego cisnienia?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyobrażasz sobie to odcinanie?

poza tym latem ciśnienie nie spada, pomimo, że kocioł działa do grzania CWU  a w całej instalacji jest woda pod ciśnieniem.

W Twoim przypadku problemem może być naczynie wzbiorcze. Ciśnienie w nim musi być odpowiednie żeby instalacja poprawnie pracowała ani za małe ani za duże bo w tedy membrana nie pracuje. 

 

Powiedzmy że naczynie nie pracuje jak trzeba, uzupełniasz wodę, piec grzeje.Przy wzroście temperatury w układzie rośnie też ciśnienie. Wtedy może zadziałać zawór bezpieczeństwa, gdy układ się wystudzi, spada ciśnienie i nie pozwoli to już na uruchomienie pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.