Skocz do zawartości

Brawo dla policji drogowej


p i p p

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem napisać list pochwalny dla krakowskiej drogówki.

Sytuacja z wczoraj:

Kooorkiii, że aż spać się chce. Jeden pas, którym można jechać prosto i w prawo - korek. Z przodu robi się drugi pas do skrętu w lewo. Wszyscy przede mną chcą prosto więc przejeżdżam podwójną ciągłą okrakiem i człapię, żeby się dostać do lewoskrętu.

Przeczłapałem obok radiowozu i zaraz  :czujnik:.

Nie ściągał mnie na bok bo i tak wszyscy stali. Wysiadł, podszedł do mnie, opierdzielił mnie, że jak robię takie manewry to nie przed radiowozem, a ja mówię, że przecież korki takie, że ja tylko je zmniejszam. Chłop mówi, że OK, ale on musi zareagować na taki manewr bo to się kwalifikuje na 200 zł. Ale bez zbędnych słów życzy mi zdrowia i odchodzi.

Dziękuję za reakcję, dziękuję za słuszną zyebkę i brawo, że nie wypisał mandatu.

To jest sama esencja sensu istnienia policji. Mam wiedzieć, że są, mam czuć, że patrzą, mają rozmawiać, opieprzać, a nie pisać kwity. Ale po samej "gębie" było widać, że policjant siano to trzyma w stodole, a nie w głowie. Wzór i oby tylko takich policjantów zatrudniały nasze mundurówki. A nie albo olejstwo, albo czesanie kasy.

Brawo.

 

Pozdrawiam.

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem napisać list pochwalny dla krakowskiej drogówki.

Sytuacja z wczoraj:

Kooorkiii, że aż spać się chce. Jeden pas, którym można jechać prosto i w prawo - korek. Z przodu robi się drugi pas do skrętu w lewo. Wszyscy przede mną chcą prosto więc przejeżdżam podwójną ciągłą okrakiem i człapię, żeby się dostać do lewoskrętu.

Przeczłapałem obok radiowozu i zaraz  :czujnik:.

Nie ściągał mnie na bok bo i tak wszyscy stali. Wysiadł, podszedł do mnie, opierdzielił mnie, że jak robię takie manewry to nie przed radiowozem, a ja mówię, że przecież korki takie, że ja tylko je zmniejszam. Chłop mówi, że OK, ale on musi zareagować na taki manewr bo to się kwalifikuje na 200 zł. Ale bez zbędnych słów życzy mi zdrowia i odchodzi.

Dziękuję za reakcję, dziękuję za słuszną zyebkę i brawo, że nie wypisał mandatu.

To jest sama esencja sensu istnienia policji. Mam wiedzieć, że są, mam czuć, że patrzą, mają rozmawiać, opieprzać, a nie pisać kwity. Ale po samej "gębie" było widać, że policjant siano to trzyma w stodole, a nie w głowie. Wzór i oby tylko takich policjantów zatrudniały nasze mundurówki. A nie albo olejstwo, albo czesanie kasy.

Brawo.

 

Pozdrawiam.

pochwalam :ok: sam mam takie jedno miejsce (przy czym tam jeździ się po zakreskowanym) i przy ostatnim razie to wysiadł do mnie jeden pan "ormowiec" i pouczał ... ale czekam kiedy na policję tam trafię, a jak nie ja to dziesiątki innych, którzy tak robią ....

a że przy okazji tego miejsca czerwień należy się "organizatorom ruchu" to swoja drogą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem napisać list pochwalny dla krakowskiej drogówki.

Sytuacja z wczoraj:

Kooorkiii, że aż spać się chce. Jeden pas, którym można jechać prosto i w prawo - korek. Z przodu robi się drugi pas do skrętu w lewo. Wszyscy przede mną chcą prosto więc przejeżdżam podwójną ciągłą okrakiem i człapię, żeby się dostać do lewoskrętu.

Przeczłapałem obok radiowozu i zaraz  :czujnik:.

Nie ściągał mnie na bok bo i tak wszyscy stali. Wysiadł, podszedł do mnie, opierdzielił mnie, że jak robię takie manewry to nie przed radiowozem, a ja mówię, że przecież korki takie, że ja tylko je zmniejszam. Chłop mówi, że OK, ale on musi zareagować na taki manewr bo to się kwalifikuje na 200 zł. Ale bez zbędnych słów życzy mi zdrowia i odchodzi.

Dziękuję za reakcję, dziękuję za słuszną zyebkę i brawo, że nie wypisał mandatu.

To jest sama esencja sensu istnienia policji. Mam wiedzieć, że są, mam czuć, że patrzą, mają rozmawiać, opieprzać, a nie pisać kwity. Ale po samej "gębie" było widać, że policjant siano to trzyma w stodole, a nie w głowie. Wzór i oby tylko takich policjantów zatrudniały nasze mundurówki. A nie albo olejstwo, albo czesanie kasy.

Brawo.

 

Pozdrawiam.

 

Super :ok:

Zresztą - wszystkie moje spotkania z Policją tak wlasnie wyglądały :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super :ok:

Zresztą - wszystkie moje spotkania z Policją tak wlasnie wyglądały :ok:

Eee tam, pewnie zawsze wtedy masz farta i akurat z Grażyną jedziesz i się chłopy przy eleganckiej kobiecie kompromitować nie chcą i rozmowa miła jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie codziennie robię tak w jednym miejscu. Na szczęście nigdy żaden patrol mnie nie zatrzymał.

 

W moim przypadku pas rozdziela się na pas do jazdy prosto i prawoskręt. Na prawoskręcie często robi się korek sięgający skrzyżowania paredziesiąt metrów wcześniej, a prosto jedzie parę aut. Wtedy jeszcze na tym wcześniejszym skrzyżowaniu trzeba pojechać trochę pod prąd. Swoją drogą strasznie irytują mnie czekający do skrętu, którzy ustawiają się na środku lub po lewej stronie dosyć szerokiego pasa.

 

Link do tego miejsca

https://www.google.pl/maps/@50.2409443,19.1382056,122m/data=!3m1!1e3?hl=pl

Piszę o sytuacji, gdy jadę od prawego dolnego narożnika prosto przez oba skrzyżowania.

 

 

pozdro

wookash84

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę myślisz, że w policji zatrudniają funkcjonariuszy, którzy dla własnego widzimisię "czeszą kasę"?

Oczywiście że nie, ale co ma taki chłop zrobić jak wraca zdać służbę, a tu szef opier...la że mandaty nie przyniesione..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Naprawdę myślisz, że w policji zatrudniają funkcjonariuszy, którzy dla własnego widzimisię "czeszą kasę"?

Myślę, że każdy człowiek zatrudniony w budżetówce ma takie widzimisię. :phi:

Naturalne jest, że wielu funkcjonariuszy to ofiary wytycznych, które nakłada "góra". Ale policja ma tą cechę, że na dzień dobry nikt nie zostaje komendantem. Ci, którzy decydują o "polowaniu na $" kiedyś byli takimi kierowcami niebieskiego Mastera. I jeśli wśród tych "dołów" będą dokładne przeciwieństwa funkcjonariuszy MO, których partia oderwała od pługa, przyszłość będzie różowa.

Dlatego czuję potrzebę dzielenia się takimi, pozytywnymi wrażeniami.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że każdy człowiek zatrudniony w budżetówce ma takie widzimisię. :phi:

Naturalne jest, że wielu funkcjonariuszy to ofiary wytycznych, które nakłada "góra". Ale policja ma tą cechę, że na dzień dobry nikt nie zostaje komendantem. Ci, którzy decydują o "polowaniu na $" kiedyś byli takimi kierowcami niebieskiego Mastera. I jeśli wśród tych "dołów" będą dokładne przeciwieństwa funkcjonariuszy MO, których partia oderwała od pługa, przyszłość będzie różowa.

Dlatego czuję potrzebę dzielenia się takimi, pozytywnymi wrażeniami.

 

pzdr

 

Nie będę więc wyprowadzał Cię z błędu - Święta idą. :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci, którzy decydują o "polowaniu na $" kiedyś byli takimi kierowcami niebieskiego Mastera.

 

 

O tak, na pewno... to musi być prawda :phi:

Na podstawie tego, z czym mam do czynienia na co dzień, mogę śmiało napisać tak: układy, układziki, poparcie "partyjne", kolesiostwo, wazeliniarstwo lub zwykłe "skazanie na sukces". Dla naiwnych jest to później opisywane jako: "niezwykle uzdolniony, ambitny, wybijający się na tle ogółu, przeszedł wszystkie szczeble awansu zawodowego" :hehe::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, na pewno... to musi być prawda :phi:

Na podstawie tego, z czym mam do czynienia na co dzień, mogę śmiało napisać tak: układy, układziki, poparcie "partyjne", kolesiostwo, wazeliniarstwo lub zwykłe "skazanie na sukces". Dla naiwnych jest to później opisywane jako: "niezwykle uzdolniony, ambitny, wybijający się na tle ogółu, przeszedł wszystkie szczeble awansu zawodowego" :hehe::lol:

Kedyś pytalem kolegi, majora policji, dlaczego się nie dochrapał pułkownika? "Stary, po prostu mam za słabą wątrobę" ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja też pochwalę dzisiejszą policję z Sulejówka k. Warszawy. Jadę, na Yanosiku kontrola, to zwalniam. Mimo to zatrzymali. Uchylam szybkę. Pan Policjant się przedstawia i informuje, iż w Michałowie był wypadek i nie przejadę więc lepiej abym wybrał inną drogę.

Podziękowałem i pojechałem.

 

Pozdrawiam MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co się cieszysz , pewnie  wyrobili już limity mandatowe na ten rok , albo brakło bloczków hehe

 

nie ma takiej opcji,

 

policjant prewencji ma 1 bloczek mandatowy (20szt mandatów)

policjant drogówki ma 2 bloczki mandatowe (40szt mandatów) ;]

 

a przeważnie policjantów jest dwóch :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.