Skocz do zawartości

Na co się tu zdecydować ... segment D laguna C5 a może ...


goldixll

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Naprowadzcie trochę człowieka bo zaczynam mieć mętlik w głowie. Mam luźne 15 tyś i chce kupić sobie jakiegoś kombiaka. Laguna wiadomo królowa lawet ale stosunek ceny do rocznika chyba ma najlepszy, biorę pod uwagę tylko benzynę (lpg) najchętniej 2.0T lub 3.0 (tutaj trochę "boję" się automatu - czy słusznie? ) ewentualnie 2.0 ale fun z jazdy pójdzie się :swinka:   Co do cytryny to nawet skusił bym się na HDI 2.0 bo opinie ma nie najgorsze lub 2.0 benzyna (ale wiadomo co z funem ;] )  Cytryna kusi mnie zawieszeniem pneumatycznym - nigdy nie miałem styczności a chciałbym zobaczyć z czym to się je.  

 

Także Laguna vs C5  co według was będzie lepszym wyborem ??

 

Chyba że możecie coś jeszcze podrzucić do rozważań, najrozsądniej było by sobie kupić drugiego Santa Fe (według mnie mega bezawaryjne wozidło ) ale jak to mówią życie jest za krótkie żeby jeździć bezawaryjnymi autami - jest ryzyko jest zabawa  

 

Budżet raczej nieprzekraczalny, szkoda mi ładować kasę w auto które i tak po roku mi się znudzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Także Laguna vs C5  co według was będzie lepszym wyborem ??

 

Jeżeli taki wybór to C5.Mam kolegę co jeździł Laguną i jak tylko ktoś go zapyta o Renault to wali prosto w  :swinka: 

Zostawił masę kasy i zdrowia dla 1.9 dCi i sprzedał z ulgą.

Szukaj C5,polataj Pb,ON bierz co przypasuje i co w lepszym stanie :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny Laguny II nie biorą się z przypadku. Miałem 1.8 2004 i to katastrofa była... Najbardziej awaryjne auto jakim jeździłem i między nią, a pozostałymi jakie miałem jest przepaść pod tym względem.

Miałem LII 1.8 2003r i to było bardzo dobre auto, z tym że moja Lagunka była kupiona jako nowa w Polsce i jeździła cały czas w 1 rodzinie, a więc miała tyle km ile widniało na liczniku plus regularne przeglądy oraz bieżąca obsługa we własnym zakresie.  Dla wnikliwych --> przez 195 tys.km nie przejechała żadnego km na lawecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem LII 1.8 2003r i to było bardzo dobre auto, z tym że moja Lagunka była kupiona jako nowa w Polsce i jeździła cały czas w 1 rodzinie, a więc miała tyle km ile widniało na liczniku plus regularne przeglądy oraz bieżąca obsługa we własnym zakresie.  Dla wnikliwych --> przez 195 tys.km nie przejechała żadnego km na lawecie.

Nie kupuję sprowadzanych jeśli o to Ci chodzi. Wszystkie usterki, które występowały były typowe dla modelu i bez trudu do odnaleziania na forum Laguny w licznych tematach na temat jej przypadłości. Wszystko wskazywało też na to, że samochód był bez przeszłości wypadkowej i z oryginalnym przebiegiem. Kupowałem go jako najdroższą Lagunę na otomoto. Przekonały mnie opinie takie jak Twoja i, że z benzynowym 1.8 nie powinno być problemów. Obiektywną miarą jest myślę forum Laguny i niespotykana IMHO liczba usterek "typowych" dla modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów zaraz wypowiedzą sie hejterzy aut francuskich i bedzie kolejna bezsensowna rozmowa. Ja polecam c5 bo od prawie roku jezdze totalnie bezawaryjnie

Od prawie roku??? Bezawaryjnie to moge powiedziec o moim 16 letnim sunnym ktorym w 5lat zrobilem prawie 100kkm . Do astry przez ostatnie 4 lata i 70kkm dolozylem ze 2 wartosci nysy. Ale jak sie trafi...nigdy nie powiem "nigdy wiecej opla". Co do tematu to z tych 2 wybralbym lage i nie przejmowal sie stereotypami . Ale nie jezdzilem c5...

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od prawie roku??? Bezawaryjnie to moge powiedziec o moim 16 letnim sunnym ktorym w 5lat zrobilem prawie 100kkm . Do astry przez ostatnie 4 lata i 70kkm dolozylem ze 2 wartosci nysy. Ale jak sie trafi...nigdy nie powiem "nigdy wiecej opla". Co do tematu to z tych 2 wybralbym lage i nie przejmowal sie stereotypami . Ale nie jezdzilem c5...

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Od lutego 2015 dopiero mam to auto dlatego pisze ze od roku. Ile wczesniej jezdzil bezawaryjnie to nie powiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuję sprowadzanych jeśli o to Ci chodzi. Wszystkie usterki, które występowały były typowe dla modelu i bez trudu do odnaleziania na forum Laguny w licznych tematach na temat jej przypadłości. Wszystko wskazywało też na to, że samochód był bez przeszłości wypadkowej i z oryginalnym przebiegiem. Kupowałem go jako najdroższą Lagunę na otomoto. Przekonały mnie opinie takie jak Twoja i, że z benzynowym 1.8 nie powinno być problemów. Obiektywną miarą jest myślę forum Laguny i niespotykana IMHO liczba usterek "typowych" dla modelu.

Miales wersje przed czy po lifcie?

LIFE IS TOO SHORT TO RIDE SHIT BIKES

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha ja mam z 06' u mnie zrobione 15kkm w niecaly rok i poki co odpukac 0 awarii... i zastanawiam sie czy auta na rynek niemiecki nie byly lepiej skladane... bo kolega od ktorego ja kupilem lagune kupil dla zony megane z 2003 za 7kzl tez z niemiec nieco juz polatal i tez 0 awarii i mnie zastawnawia czy na rynek pl nie byly wsadzane najgorszej jakosci czesci?

LIFE IS TOO SHORT TO RIDE SHIT BIKES

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha ja mam z 06' u mnie zrobione 15kkm w niecaly rok i poki co odpukac 0 awarii... i zastanawiam sie czy auta na rynek niemiecki nie byly lepiej skladane... bo kolega od ktorego ja kupilem lagune kupil dla zony megane z 2003 za 7kzl tez z niemiec nieco juz polatal i tez 0 awarii i mnie zastawnawia czy na rynek pl nie byly wsadzane najgorszej jakosci czesci?

LIFE IS TOO SHORT TO RIDE SHIT BIKES

Po 15 kkm to wg mnie nic powiedzieć nie można. Ja mówię o doświadczeniu z 50 kkm. Pytanie też co kto klasyfikuje jako awaria, bo unieruchomiona nieodwołanie bez pomocy serwisu była w tym czasie raz. Tylko, że parę razy została uruchomiona po zastosowaniu czarów, tzn. albo odpinanie aku, albo ruszanie czujnikiem położenia wału (jak dobrze pamiętam) i dodatkowo szereg upierdliwości pozwalających jeździć, ale mocno irytujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.