Skocz do zawartości

Assistance & dodatkowe ubezpieczenie


karax

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę o wykupieniu dodatkowego assistance dla siebie. Z opcją holowania bez limitu km i samochodem zastępczym.

Jakaś firma oferuje coś takiego?

I czy istnieje firma, gdzie mógłbym sobie dodatkow ubezpieczyć np auto pod kątem uszkodzeń mechaniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę o wykupieniu dodatkowego assistance dla siebie. Z opcją holowania bez limitu km i samochodem zastępczym.

Jakaś firma oferuje coś takiego?

I czy istnieje firma, gdzie mógłbym sobie dodatkow ubezpieczyć np auto pod kątem uszkodzeń mechaniki?

 

Warta ma Assistance bez limitu w PL i 800km poza granicami.

Odnosnie ubezpieczenia od uszkodzen mechanicznych, to chyba jedynie gwarancja producenta zostaje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę o wykupieniu dodatkowego assistance dla siebie. Z opcją holowania bez limitu km i samochodem zastępczym.

Jakaś firma oferuje coś takiego?

I czy istnieje firma, gdzie mógłbym sobie dodatkow ubezpieczyć np auto pod kątem uszkodzeń mechaniki?

 

zapytaj u swojego ubezpieczyciela od OC/AC. W PZU jest dobre assistance o ile masz u nich ubezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 km holowana albo z 200km z dopłata 150 zł - kupa śmiechu z przewagą kupy  ;l

 

Na pierwszy rzut oka tak. Tylko w starterze rzeczywiście naprawiają na drodze a nie tylko holują. Holowanie to u nich ostateczność. Więc jako asssistance od mechaniki ma sens. Jak tylko chcesz mieć możliwość zholowania popsutego auta to taniej wychodzi u ubezpieczycieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory ale to juz nie czasu malucha i duzego fiata ze na drodze mlotkiem i ponczocha mozna naprawic wiekszosc awarii. Teraz bez profi kompa i zaplecza czesci nawet nie podchodz. Przyklad z wakacji jak wezwalem ass i powiedzialem jakiego auta dotyczy to dyspozytor powiedzial ze odrazu wysyla lawete bo szkoda czasu na podejmowanie sie naprawy. A padl tylko alternator...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory ale to juz nie czasu malucha i duzego fiata ze na drodze mlotkiem i ponczocha mozna naprawic wiekszosc awarii. Teraz bez profi kompa i zaplecza czesci nawet nie podchodz. Przyklad z wakacji jak wezwalem ass i powiedzialem jakiego auta dotyczy to dyspozytor powiedzial ze odrazu wysyla lawete bo szkoda czasu na podejmowanie sie naprawy. A padl tylko alternator...

bez skrajności. Właścicielem Startera jest ADAC, jesli u siebie potrafią naprawiać raczej nowsze fury niż u nas to i u nas dają radę. Z tego co kojarzę to Starter chwali się wysoką naprawialnością na drodze. Te caddy którymi jeżdża mechanicy mają całkiem dobrze wyposażone.To inny typ pomocy drogowej niż assistance producenta czy ubezpieczalni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaje przyklad

 

No ale naiwnością jest myśleć że mając niszowe auto naprawisz je na drodze. W takim przypadku zostaje tylko holowanie i serwis. Wiedząc to wykupujesz taką usługę, która ci to zapewnia. Jak masz popularne auto i zależy Ci na mobilności możesz rozważyć usługę takiej pomocy jak starter która nastawia się na naprawy na drodze. I tyle. W zależności od priorytetów wybierasz określoną usługę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie równo przed rokiem szukałem czegoś podobnego, z tym że auto powyżej 15 lat, więc AC nie wchodziło w grę.

 

Wybrałem PZU, w Polsce brak limitu kilometrów, poza granicami 1000. Nie musisz mieć OC (choć ja wziąłem, dobra cena była), wystarczy że kupisz miniAC.

 

Jedyne co mi się nie spodobało to wycena mojego auta od kradzieży, wycena na 7000 PLN - auto kupiłem chwilę wcześniej za 15000, co i tak uznałem za dobrą cenę.

 

Fajnie byłoby mieć 2000 km za granicą, w tym roku jadę do Hiszpanii i miałbym spokojniejszy sen z pełnym ASS, no ale niestety, nikt nie oferuje. Jak alternatywę mam samolot (nienawidzę latać, plus koszty na korzyść auta przy 3 osobach) lub auto półroczne z pełnym pakietem ubezpieczeń i gwarancją ale duuużo mniej komfortowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PZU 1000km za granica i no limit w Polsce . Tylko musisz faktycznie miec Oc i chyba Ac.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

w kwietniu zeszłego roku nie trzeba było ani OC ani AC - wystarczyło miniAC za 70 zł na rok, do tego mogłeś już brać pełne ASS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez skrajności. Właścicielem Startera jest ADAC, jesli u siebie potrafią naprawiać raczej nowsze fury niż u nas to i u nas dają radę. Z tego co kojarzę to Starter chwali się wysoką naprawialnością na drodze. Te caddy którymi jeżdża mechanicy mają całkiem dobrze wyposażone.To inny typ pomocy drogowej niż assistance producenta czy ubezpieczalni. 

 

no problem tylko sie pojawia jesli jestes mocno za granica a auta sie jednak na drodze nie da naprawic bo padla jakas 'pierdola' ktorej akurat w ass nie ma przy sobie... wtedy masz dwie opcje - albo ryzykujesz i odstawiasz do lokalnego serwisu ktory np. w niemczech jest koszmarnie drogi, albo ciagniesz auto do PL i tanio naprawiasz.

 

Mialem taka sytuacje ze kolega wjechal sluzbowym autem w tyl innego pojazdu ma autostradzie. Zadzwonilismy do ubezpieczyciela i sie dowiedzilismy ze przysluguje nam 'pakiet podstawowy rozszerzony' :facepalm:  z holowaniem do 100km do najblizszego ASO (taki nierozszerzony to cale 20km holowania na koszt Compensy a reszte juz z wlasnego portfela...). Najblizsze ASO wycenilo naprawe przodu na ~15kE (radar do aktywnego tempomatu, chlodnice klimatyzacji, wzmocnienia, mocowania, itp), a kolega musial wynajac auto zeby kontynuowac wycieczke. Auto sciagnelismy na wlasny koszt do PL i w lokalnym ASO naprawione zostalo za ~40kPLN czyli lekko liczac 30% taniej i to doliczajac koszt lawety z Niemiec. Jakby na tym aucie bylo porzadne assis to auto odrazu pojechaloby do ASO w PL, a kolega dostalby drugie auto do kontynuacji jazdy bez szukania wypozyczalni i organizowania ekstra kasy na kolejne auto.

 

Ja tam uwazam jesli ktos planuje wyjazdy poza granice PL, albo sporo jezdzi po PL to pakiet holowania 'no limit' warto miec jednak wykupiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.