Skocz do zawartości

Lód z naczepy uszkodził mi auto...co dalej?


Ragless

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W ubiegły poniedziałek jechałem S8 za naczepą ciężarówki , już włączyłem kierunkowskaz aby wyprzedzić i nagle z dachu naczepy posypały się lodowe tafle w wyniku czego w moim aucie uszkodzeniu uległo:

-kierunkowskaz, lampa przednia, odpryski na masce, błotniku i przedniej szybie,

Dogoniłem sprawcę, pogadałem przez CB radio, zjechaliśmy na MOP. Tłumaczę gościowi co się stało i że mam kamerkę na której wszystko widać. Chciałem spisać oświadczenie z kierowcą ale nie chciał rozmawiać, bo nie poczuwa się do winy. Wezwałem policje (przyjechali po 15minutach), Policjanci też wskazali na jego winę i też odmówił przyjęcia mandatu i sprawa trafiła do sądu. Dmuchneliśmy w alkomat i jedyne co mi zostało to ustnik na pamiątkę bo policjant nie dał mi żadnego pokwitowania.  Na szczęście :milicja: nie zabrali mi dowodu rejestracyjnego. Ile się czeka na taką sprawę w sądzie? Ja do sądu mam blisko także to nie problem, a kierowca ciężarówki był z daleka :facepalm: 

Miał ktoś podobny przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z UFG sciagnij dane o polisie ciagnika siodlowego i zgos do ubezpieczalni. Niech zrobia ogledziny i sprawa bedzie wstrzymana bo facet sie nie przyzna. Napraw uszkodzenia ze swoich i potem jak sprawa sie zakonczy to dasz fakture za naprawe ubezpieczycielowi lub wyplaca to co wylicza. Ewentualnie sprawdz u swojego ubezpieczyciela OC czy mozesz to zrobic regresem, ale tu moze byc ciezko bo nie ma jeszcze winnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 2 opcje, lepszą - tą opisaną przez @ i gorszą, zrobić to z własnego AC z regresem.

Druga opcja jest gorsza bo system UFG nie obsługuje czegoś takiego jak regres i później jest problem ze zniżkami (trzeba się użerać) bo na Twoim koncie figuruje szkoda.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ile się czeka na taką sprawę w sądzie? Ja do sądu mam blisko także to nie problem, a kierowca ciężarówki był z daleka :facepalm:

Miał ktoś podobny przypadek?

Zależy od sądu, jak obciążony sprawami i jakie ma moce przerobowe. Może być 3 miesiące, ale może też być i 12. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@. A czemu OC ciągnika a nie naczepy?

No naczepa była podłączona do ciągnika. Jakby stała samopas to dopiero wtedy działa OC naczepy.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś podobny przypadek?

U mnie, kolizja drogowa:

Uszkodzenie auta w maju, sprawca nie uznał swojej winy i nie przyjął mandatu. Naprawiłem ze swojego AC.

Prawomocny wyrok we wrześniu. Potwierdzenie regresu na sprawcę październik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.