Skocz do zawartości

Regulacja drzwi


wujek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to normalne że drzwi po zamknięciu na zamek i pociagnieciu za klamkę spadają z klamki? W sensie jezyczek z klamki w futrynie wypada i drzwi trochę odskakuja. Nigdy tak nie miałem. Fachmani byli regulowali i dupa. Jak ja to mam sam wyregulowac? Bo już mnie wkurza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne że drzwi po zamknięciu na zamek i pociagnieciu za klamkę spadają z klamki? W sensie jezyczek z klamki w futrynie wypada i drzwi trochę odskakuja. Nigdy tak nie miałem. Fachmani byli regulowali i dupa. Jak ja to mam sam wyregulowac? Bo już mnie wkurza

 

Nienormalne. Przy zatrzasku tu gdzie wchodzi języczek masz zapewne 2 śrubki, luzujesz, wysuwasz wkładkę o 1 ząbek i dokręcasz śrubki. Cieszysz się dobrze zamykającymi się drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne, że przy pchnięciu lub pociągnięciu za klamkę z drugiej strony się otworzą? Lepiej też wyreguluj  ;)

 

Chyba o czym innym mowa. Naciskasz na klamkę- języczek klamki puszcza a drzwi ciut odskakują i trzyma je tylko języczek klucza, bo ten od klucza ma luz w stosunku do otworu w futrynie. Mam tak w jednym zamku w drzwiach wejściowych, bo producent drzwi źle wywiercił otwory w futrynie. Nic z tym nie zrobię, żednej regulacji nie przewidziano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba o czym innym mowa. Naciskasz na klamkę- języczek klamki puszcza a drzwi ciut odskakują i trzyma je tylko języczek klucza, bo ten od klucza ma luz w stosunku do otworu w futrynie. Mam tak w jednym zamku w drzwiach wejściowych, bo producent drzwi źle wywiercił otwory w futrynie. Nic z tym nie zrobię, żednej regulacji nie przewidziano.

Wlasnie o to chodzi. Naciskam klamke pcham :swinka: i opieraja sie na zamkach. Mialem duzo drzwi i nigdy tak nie mialem. Dla mnie to cos dziwnego bo sie ruszaja. Powstaje mala szpara pomiedzy drzwiami a futryna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o to chodzi. Naciskam klamke pcham :swinka: i opieraja sie na zamkach. Mialem duzo drzwi i nigdy tak nie mialem. Dla mnie to cos dziwnego bo sie ruszaja. Powstaje mala szpara pomiedzy drzwiami a futryna. 

 

za duża dziura na rygiel* zamka. regulacja nic nie da bo zawsze będzie luz

 

* - ten od klucza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że nie drzwi a ościeżnicę lub element w którym są te niewłaściwe otwory. Nie wiemy o jakim zamku/drzwiach mowa w twoim wypadku.

Jeśli mowa o wejściowych, to bywają i takie z regulacją na ościeżnicy. Ale jeśli to po prostu otwór wykonany w metalowej ościeżnicy (jak u mnie) to nic nie poradzi, można tylko naspawać i dopiłować otwór na wymiar.

O jakim zamku konkretnie jest mowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne że drzwi po zamknięciu na zamek i pociagnieciu za klamkę spadają z klamki? W sensie jezyczek z klamki w futrynie wypada i drzwi trochę odskakuja. Nigdy tak nie miałem. Fachmani byli regulowali i dupa. Jak ja to mam sam wyregulowac? Bo już mnie wkurza

Do 1mm normalne i tak ma byc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że nie drzwi a ościeżnicę lub element w którym są te niewłaściwe otwory. Nie wiemy o jakim zamku/drzwiach mowa w twoim wypadku.

Jeśli mowa o wejściowych, to bywają i takie z regulacją na ościeżnicy. Ale jeśli to po prostu otwór wykonany w metalowej ościeżnicy (jak u mnie) to nic nie poradzi, można tylko naspawać i dopiłować otwór na wymiar.

O jakim zamku konkretnie jest mowa?

Drzwi Witex. Sek w tym, ze otowry w oscieznicy sa od czapy tam by trzeba jakas blaszke domocowac/spawac chyba. Na dole taki jak ponizej na gorze tylko dwa jezyczki.

Zamek+klamka-Inbal-havana-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam lekko 3-4mm.

To ja mam drzwi Stalmet, podobne zamki i może 2-3mm luzu nie na tym zamku pod klamką, ale na górnym, dodatkowym. Już się przyzwyczaiłem.

Porównywałem nawet u sąsiadów- każde drzwi są inne, niektóre mają luz a inne nie. Czyli zależy od tego jak precyzyjnie ktoś w firmie wiertarkę do ościeżnicy przyłożył. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bolce zamka niczego nie nałożysz, ale może da się wpasować (wkleić?) tulejkę do ościeżnicy? Wystarczy Ci jedna, żeby tylko zminimalizować luz... :hmm:

Na gore wkleilem blaszke. Ale na dol jest wiekszy problem. Dla mnie to troche dziwne, ze nowe drzwi tak sie zachowuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam drzwi Stalmet, podobne zamki i może 2-3mm luzu nie na tym zamku pod klamką, ale na górnym, dodatkowym. Już się przyzwyczaiłem.

Porównywałem nawet u sąsiadów- każde drzwi są inne, niektóre mają luz a inne nie. Czyli zależy od tego jak precyzyjnie ktoś w firmie wiertarkę do ościeżnicy przyłożył. ;)

No dobra ale ten luz to nie jest ulatwienie dla zlodzieja? Przeciez tam mozna wsadzic lom czy inne cos i otworzyc drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie rzeczywiście przykre. U mnie to występuje tylko na górnym zamku, który osobno zamykam tylko jak jestem w domu.

Jak zamknę oba zamki to jest OK, bo dolny trzyma.

Tak jak pisałem wcześniej- jeśli to po prostu ościeżnica stalowa z wywierconymi otworami, to sprawny spawacz sobie z tym poradzi (napawanie, pilnik, lakier).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.