Skocz do zawartości

lublin 3 ... ilość osób


jetbang

Rekomendowane odpowiedzi

jest sobie samochód powszechnie znany ... Lublin 3 ... stary zmęczony ale jeździ i daje radę

ma zamontowane z przodu fotele na 2 osoby plus kierowca z pasami bezpieczeństwa

na "pace" ma zamontowane dwie ławeczki na 4 osoby ale bez pasów bezpieczeństwa
rejestracja na 7 osób

 

pytanie ... można nim wieźć 7 osób czy tylko 3 ... bo juz różnych teorii słyszałem wiele ...

samochody przewożą brygady robocze z punktu A do  punktu B

o tak ooo wyglada paka

 

296909287_5_644x461_pilnelublin-2-dobry-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy swoją drogą, a zdrowy rozsądek swoją. Zapakowałbyś w to guano 7 osób ze swojej rodziny i puścił w Polskę?

 

 

tak ... jeździ od punktu A do punktu B ... 1-5 km ... sam tym tez jeżdzę - nie ma problemów ...

 

nie pytam o zdrowy rozsądek ... pytam o przepisy ...

 

dla pewnych osób jeżdżenie po polskich drogach to odchyłka od normalności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest sobie samochód powszechnie znany ... Lublin 3 ... stary zmęczony ale jeździ i daje radę

ma zamontowane z przodu fotele na 2 osoby plus kierowca z pasami bezpieczeństwa

na "pace" ma zamontowane dwie ławeczki na 4 osoby ale bez pasów bezpieczeństwa

rejestracja na 7 osób

 

pytanie ... można nim wieźć 7 osób czy tylko 3 ... bo juz różnych teorii słyszałem wiele ...

samochody przewożą brygady robocze z punktu A do  punktu B

o tak ooo wyglada paka

 

jesli w DR ma 7 to chyba tyle można, bo dlaczego miało by być 3 ?

kwestia pasów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli w DR ma 7 to chyba tyle można, bo dlaczego miało by być 3 ?

kwestia pasów ?

 

ja idę tym tokiem myślenia ... jak miał pierwszą rejestrację i homologacje to ma to dożywotnio  (oczywiście zmian nie ma konstrukcyjnych od tamtej pory )

 

tak samo jak by teraz kazać montowac DPF do paska z 1995 ... albo katalizator do trabanta z 1978 roku

 

ale pojawiają sie różne zdania ... ot i chcę sie upewnić ewentualnie dostać info ze zgodnie z przepisami tymi i tymi nie wolno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja idę tym tokiem myślenia ... jak miał pierwszą rejestrację i homologacje to ma to dożywotnio  (oczywiście zmian nie ma konstrukcyjnych od tamtej pory )

 

tak samo jak by teraz kazać montowac DPF do paska z 1995 ... albo katalizator do trabanta z 1978 roku

 

ale pojawiają sie różne zdania ... ot i chcę sie upewnić ewentualnie dostać info ze zgodnie z przepisami tymi i tymi nie wolno

 

Możesz jeździć w 7 osób jeśli tyle ma w dowodzie. Co do pasów, to jeśli pojazd nie był w nie wyposażony fabrycznie to mandatu nie będzie, czyli Ci z przodu na fotelach zapinają, bo tam lublinek ma pasy, a z tyłu nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pewnie znając Lublin za bardzo nie pomyliłem się ze sroednią prędkością ;l ;l ;l

 

 

zazwyczaj tak

 

we dwóch z kierowcą kiedyś jechaliśmy eską ponad 100 km/h ... był to pierwszy i ostatni raz ... wystarczy emocji  :hehe:;]:phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazwyczaj tak

 

we dwóch z kierowcą kiedyś jechaliśmy eską ponad 100 km/h ... był to pierwszy i ostatni raz ... wystarczy emocji  :hehe:;]:phi:

Wiele lat temu jadąc nysą Al Racławickimi 80 km/h odnosilem wrażenie ze zbliżamy sie do pierwszej prędkości kosmicznej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest sobie samochód powszechnie znany ... Lublin 3 ... stary zmęczony ale jeździ i daje radę

ma zamontowane z przodu fotele na 2 osoby plus kierowca z pasami bezpieczeństwa

na "pace" ma zamontowane dwie ławeczki na 4 osoby ale bez pasów bezpieczeństwa

rejestracja na 7 osób

 

pytanie ... można nim wieźć 7 osób czy tylko 3 ... bo juz różnych teorii słyszałem wiele ...

samochody przewożą brygady robocze z punktu A do  punktu B

o tak ooo wyglada paka

 

296909287_5_644x461_pilnelublin-2-dobry-

zarejestrowany na 7 osób to tyle może jechać . decyduje data 1 rejestracji , wtedy raczej nie były obowiązkowe pasy bezpieczeństwa dla pasażerów na tylnych siedzeniach . Jest jedno ale - stan tych ławeczek ma trochę do życzenia , mają spełniać wymogi homologacji . Muszą być sprawne a nie wyglądają ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarejestrowany na 7 osób to tyle może jechać . decyduje data 1 rejestracji , wtedy raczej nie były obowiązkowe pasy bezpieczeństwa dla pasażerów na tylnych siedzeniach . Jest jedno ale - stan tych ławeczek ma trochę do życzenia , mają spełniać wymogi homologacji . Muszą być sprawne a nie wyglądają ...

 

 

ok ... u mnie są sprawne - to zdjęcie poglądowe z internetu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W polske jak w Polske - ale np  na dystansie 5 km ze srednią prędkośica 15 km/h ;)

Ty możesz jechać 15km/h ale ktoś może jechać o wiele więcej.

Z chęcią pokazałbym Ci zdjęcia nieszczęśników z Ukrainy, którzy rozwalili się na autostradzie A4 ale nie pokażę choćbyś nie wiem jak mnie prosił.

Byłem, widziałem i wyciągałem ciała.

 

Od 1991 roku wszystkie samochody mają mieć pasy na wszystkich siedzeniach.

Ten Lublin to może wozić ludzi na polu lub w lesie. Na drodze publicznej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Lublin to może wozić ludzi na polu lub w lesie. Na drodze publicznej nie.

 

Możesz podeprzeć się prawem na swoje tezy?

Ad 2-kto rejestrował zatem te pojazdy na 7 osób w 95roku i później?

 

Od 1991 roku wszystkie samochody mają mieć pasy na wszystkich siedzeniach.

 
 
Bzdura. Ale oczywiście również proszę o interpretację prawną, może u Ciebie jakieś inne prawo jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyżurny z itd potwierdza wersje ze jak w dowodzie 7 osób i nie zmienione konstrukcyjnie nic w samochodzie to można 7 ....

;)

Jedna rzecz mi nie pasuje z tej fotki bo z tego co wiem najczęściej towosy miały ścianę grodziowa taką w 1/2 wysokości. Z drugiej strony nigdy nie badałem wnikliwie tematu bo i po co ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz mi nie pasuje z tej fotki bo z tego co wiem najczęściej towosy miały ścianę grodziowa taką w 1/2 wysokości. Z drugiej strony nigdy nie badałem wnikliwie tematu bo i po co ;]

Nie wiem

Mam 2 takie same jak na tej fotce ...

I vw t5 ... i szczerze wole lublinki. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lublina pozbyłem się chyba w 2005 roku i nie mam ochoty wracać do tego cuda. Nie ma żadnego plusa ani ekonomicznego sensu w porównaniu do konkurencji. Zresztą wdać to bo praktycznie nie ma już ich w firmach a jedynie ostatki jako użytek prywatny.

 

T5 to raczej nigdy nie było towosa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lublina pozbyłem się chyba w 2005 roku i nie mam ochoty wracać do tego cuda. Nie ma żadnego plusa ani ekonomicznego sensu w porównaniu do konkurencji. Zresztą wdać to bo praktycznie nie ma już ich w firmach a jedynie ostatki jako użytek prywatny.

T5 to raczej nigdy nie było towosa ;)

6 os. Plus paka pod plandeka. ... taki brygadowy. ... 3 lata ... 50 tys km przebiegu. ... raz na 2 miesiące naprawa

MASAKRA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 1991 roku wszystkie samochody mają mieć pasy na wszystkich siedzeniach.

Ten Lublin to może wozić ludzi na polu lub w lesie. Na drodze publicznej nie.

 

bzdura totalna. mamy w firmie mercedesy z 1995r i nie mają pasów nawet na przodzie. Policja zatrzymywała nie raz i nie dwa... problemów żadnych.

a jezdzimy tym po całej Polsce i z prędkościami powyżej setki, chociaż wyglądają gorzej niż ten lublin z fotki wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może mój błąd, bo chyba złe źródło znalazłem

 

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia.

Rozdział 2 - Wyposażenie.

Punkt 7 i 8.

 

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20030320262

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.