Skocz do zawartości

WTF? Mandat a Urząd Skarbowy?


Luke16

Rekomendowane odpowiedzi

16 grudnia 2015r dostałem mandat za prędkość 100zł. Dwa tygodnie temu dostałem pismo z US o zajęciu kasy z konta w ciągu siedmiu dni od otrzymania pisma. Mówię spoko nie pierwszy raz niech sobie pobiorą. We wtorek rano przychodzi kolejne pismo żeby wpłacić kasę i zjawić się u nich z pokwitowaniem albo pisemną odmową. To mówię zapłacę. Dzisiaj dostałem dwa pisma o uchyleniu zadłużenia i w drugim kwitek od wpłaty. Mówię git więcej wydali na korespondencję ze mną niż co warte... Po czym dostaję smsa z banku ok. godziny 18nastej o przelewie z US na kwotę którą im przelałem w tytule: "ZWROT Z UWAGI NA BRAK ZALEGŁOŚCI".

Czy ktoś rozumie coś z tego? Z konta z banku nic mi nie zajumali wcześniej... WTF? :nie_wiem:  :totalszok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś rozumie coś z tego?

Mają ciśnienie, walą ze wszystkich stron. Zajumali Ci z konta.

Miałem swego czasu podobną sytuację z podatkiem od nieruchomości, dostałem polecony z zajęciem przez UMŁ zwrotu podatku - obśmiałem się jak norka, stwierdziłem, że życzę powodzenia, zapłacę po wypłacie.

Zrobiłem przelew i zapomniałem na chwilę o sprawie.

Po chwili dostałem kolejny polecony, tym razem zajęcie z pensji i tu już się wkurzyłem bo zmieniałem pracę i nie bardzo wiedziałem skąd tak szybko UMŁ dowiedział się gdzie pracuję obecnie.

Zadzwoniłem, okazało się, że dział windykacji (czy jakkolwiek to się w UMŁ nazywa) nie dostał informacji z działu finansowego, panie wyjaśniły to pomiędzy sobą i za godzinę dowiedziałem się, że muszę dopłacić całe 13,2zł, dopłaciłem i cofnęli zajęcie z pensji.

Przykra wiadomość jest taka, że w tym kraju prawie każdy pracownik, prawie każdego urzędu ma dostęp do danych ZUS, więc wiedzą o Tobie wszystko i natychmiast.

Zamiast jechać do nich to zadzwoń i zapytaj się OCB, zapłać i zapomnij o sprawie.

Ewidentnie przykręcono im śrubę jakiś czas temu i wzięli się za ściąganie.

Tak czy inaczej nadal opłaca się nie płacić mandatów.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zajumali Ci z konta.

 

Nie jest to możliwe bo w historii by było to odznaczone a jak stan konta był taki jest... 

 

Kasa wpłacona --> pismo z US mówiące o umorzeniu sprawy ---> zwrot kasy na konto  ;l  ;l

 

Nadal nic z tego nie rozumie  :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykra wiadomość jest taka, że w tym kraju prawie każdy pracownik, prawie każdego urzędu ma dostęp do danych ZUS, więc wiedzą o Tobie wszystko i natychmiast.

Ewidentnie przykręcono im śrubę jakiś czas temu i wzięli się za ściąganie.

hmmm

ale to chyba dobrze prawda? uchylający sie od zapłaty musi wiedzieć, że państwo jest sprawne i kara będzie szybko i skutecznie wyegzekwowana  :oki:

no ja wiem, że dla płacącego to ból i że zabrali się "tu", a "tam" nie robią nic, ale w końcu może będzie normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają ciśnienie, walą ze wszystkich stron. Zajumali Ci z konta.

Miałem swego czasu podobną sytuację z podatkiem od nieruchomości, dostałem polecony z zajęciem przez UMŁ zwrotu podatku - obśmiałem się jak norka, stwierdziłem, że życzę powodzenia, zapłacę po wypłacie.

Zrobiłem przelew i zapomniałem na chwilę o sprawie.

Po chwili dostałem kolejny polecony, tym razem zajęcie z pensji i tu już się wkurzyłem bo zmieniałem pracę i nie bardzo wiedziałem skąd tak szybko UMŁ dowiedział się gdzie pracuję obecnie.

Zadzwoniłem, okazało się, że dział windykacji (czy jakkolwiek to się w UMŁ nazywa) nie dostał informacji z działu finansowego, panie wyjaśniły to pomiędzy sobą i za godzinę dowiedziałem się, że muszę dopłacić całe 13,2zł, dopłaciłem i cofnęli zajęcie z pensji.

Przykra wiadomość jest taka, że w tym kraju prawie każdy pracownik, prawie każdego urzędu ma dostęp do danych ZUS, więc wiedzą o Tobie wszystko i natychmiast.

Zamiast jechać do nich to zadzwoń i zapytaj się OCB, zapłać i zapomnij o sprawie.

Ewidentnie przykręcono im śrubę jakiś czas temu i wzięli się za ściąganie.

Tak czy inaczej nadal opłaca się nie płacić mandatów.

Pozdrawiam BAS

 

Jesteś potwornym hipokrytą... Z jednej strony buczysz o uczciwości i "normalności", a z drugiej z wyrachowaniem nie płacisz mandatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś potwornym hipokrytą... Z jednej strony buczysz o uczciwości i "normalności", a z drugiej z wyrachowaniem nie płacisz mandatów.

Czy mogę prosić o przykłady mojej hipokryzji? Wydawało mi się, że to ja zawsze pisałem o moim swobodnym podejściu do ograniczeń prędkości a nawet ostatnio stwierdziłem (choć nie pamiętam czy napisałem o tym na AK), że robienie z PL na siłę D jest głupotą, co więcej uważam, że jest parę południowych krajów, w których dużo fajniej się żyje.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego zastanawiam sie nad usunięciem środków z rachunku bankowego.

Nic Ci to nie da.

Jak nie ściągną z konta, to zgłosi się poborca podatkowy. Tytuł wykonawczy zajęcia, ma swoją określoną ważność. US wysyłając Ci zawiadomienie o zajęciu, nawet Cię o tym informuje. Plusem tego jest to, że od mandatu nie ma odsetek, nie wiem natomiast czy wizyta smutnego Pana/Pani z US nie jest już dodatkowo płatna.

Nawiasem mówiąc od stycznia tego roku,musiałem zapłacić za wszystkie mandaty od 2013 roku.

Jak US udało się wyegzekwować ode mnie mandaty, które lada moment byłyby przedawnione, to poszli za ciosem i przysłali zestaw z 2014 i 2015.

Wiem, że nie jestem odosobnionym przypadkiem. Wzięli się ostro za ściąganie należności.

Co do zajęcia konta bankowego, to prawo mówi o kwocie wolnej od zajęcia ( 3x średnia krajowa ), w przypadku gdy na koncie masz mniej środków niż taka kwota US i tak nakaże bankowi zablokować konto ( przelewy internetowe i kartę ), a kwotę wolną od zajęcie można wypłacić tylko w okienku, w banku ( bank informuje o tym US ).

Jak chcesz odblokować konto, to idziesz do banku i podpisujesz kwit, że zgadzasz się na zapłatę należności z kwoty wolnej od zajęcia ( jeżeli masz tyle na koncie )

Ciekawe jak sprawnie działa US w Opolu, bo teraz opolski US nadzoruje mandaty karne. ( od 01.01.2016 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam wątek. @@Luke16 wyjaśniałeś coś w tej kwestii.
W zeszłym tygodniu zapłaciłem, bo się US upominał. Dostałem dwa tytuły wykonawcze z oddzielnymi numerami.
Dzisiaj dostałem zwrot jednego z nich na moje konto, w tytule napisali że nie mam zaległości.
Korespondencji z US więcej nie dostałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bravus mi odciagneli ze zwrotu VATu akurat :P szkoda tylko że pismo przyszło znacznie później niż miałem kasę na koncie stąd taka zmylka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z tym płaceniem w terminie to różnie bywa.
Bardziej zastanawia mnie dlaczego odesłali mi kasę na konto, przelew zrobiłem tego samego dnia co dostałem pismo. Tytuły przelewów były na pewno ok.
Szkoda mi czasu na wizytę w US, w celu zaspokojenia mojej ciekawości, czyli o co im chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bravus mi odciagneli ze zwrotu VATu akurat :P szkoda tylko że pismo przyszło znacznie później niż miałem kasę na koncie stąd taka zmylka ...

Prowadzę DG na pełnym VAT, ale zwrotu się żadnego nie spodziewam. Rozbawiła mnie ta sytuacja. Poczekam, może coś przyślą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.