Skocz do zawartości

Co po E39?


bizz

Rekomendowane odpowiedzi

Opcje są trzy - 

 

1. 70 kpln do wydania, 40 gotówka reszta leasing

2. 40 kpln do wydania, gotówka

3. 20 kpln pakuję w E39 i jeżdżę dalej

 

Problem w tym, że E39 spełnia wszystkie moje wymagania, może jest troszeczkę już za słabe, ale wystarcza. Natomiast brakuje mi nowinek technicznych trochę młodszych niż 16 lat:) 

Dużo jeżdżę, zachwycił mnie ostatnio head-up display i aktywny tempomat w E61 i to jest priorytet w nowym aucie. Musi być automat i musi być diesel (choć tylko ze względu na zasięg). 

 

Kręci mnie Audi Q7, zawsze chciałem je mieć i na pewno będę miał, tylko nie wiem czy już czy jeszcze czekać. Nie wiem czy jest sens pakować się w E61 skoro na wszystkich forach twierdzą że to dużo bardziej problematyczne auto.

 

Kręci mnie też Citroen C5, bo ponoć jest mega wyciszony, a na to bardzo zwracam uwagę, tutaj też mógłbym mieć najmłodsze auto biorąc pod uwagę punkt 1.

 

Co byście zrobili na moim miejscu?

 

E39 się nie psuje ale wymaga stałych inwestycji - ostatnio regeneracja wału - 700 zł, wymiana oleju z filtrami i separatorem 1200, w najbliższym czasie regeneracja maglownicy - 1300 (servotronic), wydech - nie mam pojęcia ile i czy używka czy da się znaleźć nowy w rozsądnych pieniądzach, tarcze i klocki przód - też okolice tysiąca...

 

Lubię kupować nowe auta mocno zadbane, tak żeby minimum pół roku nie robić nic - w E39 pierwsza inwestycja nastąpiła po roku...

 

Mętlik mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalna kolej rzeczy - BMW e60... za 40 tys zł kupisz ładny egzemplarz  :ok:

 

Pomysl jeszcze o X5 , za 70 tys wyrwiesz 2007-8r  :ok:

 

X5 mi się nie podoba. E61 mam do kupienia od tej samej osoby od której kupiłem moją E39, ale musiałbym poczekać do końca roku, to raz, jest dużo gorzej wyposażona - to dwa. Mogę ją wziąć za 40kpln, rocznik 2004 zdaje się, ale bardzo mocno doinwestowana, też silnik 3.0 tyle że już 218KM.

Niestety nie ma webasto, a przyzwyczaiłem się już mocno i nie ma szyberdachu, a w zasadzie w lecie jeżdżę głównie z uchylonym dachem bez klimy... 

 

Cały czas kusi mnie Q7, ale to już okolice 70-80kpln za rocznik 2006-7. Zastanawia mnie też bagażnik tego auta, wygląda na bardzo mały pomimo deklarowanych ponad 700 litrów - jest to o tyle istotne że większość moich podróży odbywa się z załadowanym po roletę bagażnikiem...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcje są trzy - 

 

1. 70 kpln do wydania, 40 gotówka reszta leasing

2. 40 kpln do wydania, gotówka

3. 20 kpln pakuję w E39 i jeżdżę dalej

 

Mętlik mam...

Lexus GS... ew. mocniejsze E39.

E61 odpuść - mało zadowolonych właścicieli :) wystarczy zagadać mechaników od BMW :)

a co do aktywnego tempomatu - mam, nie używam - wkurzająca rzecz :D zbyt zachowawczo jedzie, za wczesnie hamuje, za późno odpuszcza hamowanie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leasing i wiek auta nie może przekraczać 8 lat. WIęc nie wiem czy 70 tys starczy na BMW lub Audi czy jakis inny prestiż. Zmień leasing na kredyt i będzie ok. ;)

 

Zajmuję się pośrednictwem finansowym zawodowo, więc temat opanowany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, co ty chcesz robić w tym E39 w kwocie 20k zł? :hmm:

 

Nowe opony plus felgi 4000, stacja multimedialna żeby ogarnąć bluetooth i nawigację i jednocześnie obsługującą DSP - 3000, hamulce przód komplet 1000, regeneracja maglownicy 1500 z robotą, na wszelki wypadek turbo bo już je słychać - 1500, chłodnica plus wszystkie gumowe rury ok 1500, blacharsko usunięcie paru wżerów i maska do malowania 1000, polerka i zabezpieczenie lakieru 2000, pranie tapicerki plus odnowienie dwóch foteli z przodu 1500, wymiana przedniej szyby - może uda się z AutoSzyba, jak nie to też okolice 1500 pewnie... Lekko wychodzi 20 tysi bo wielu pierdół nie wypisałem...

Poduszki pod silnikiem i skrzynią, jakieś drobne elementy zawieszenia, tak się wydaje, ale jak robię starym autem min 30 tyś rocznie to jednak ono się zużywa w widoczny sposób, a odpuszczenie czegoś na początku tego etapu powoduje lawinę... Wiem, bo już to przerabiałem, więc teraz sukcesywnie robiłem wszystko - teraz na chwilę zastopowałem bo nie wiem co robić/kupić, a w lipcu 2000 km wakacji, we wrześniu 6000 km, oprócz normalnej eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ci sie podoba C5 -> to po co kombinować ze starymi trupami :)?

 

Bo póki co najwygodniej mi się tym moim jeździ, mimo że w opinii wielu jest starym trupem.

 

Jeździłem dłuższą chwilę Insignią 160 konną, Mazdą 6 2.0 skyactiv, trochę krócej SuperBem bo tylko jazdy próbne, nie potrafię znaleźć kompromisu pomiędzy wydawaniem >100 kpln a tym moim. 

Jedyne czym naprawdę fajnie mi się jechało to SuperB, ale konfiguracja za 120 kpln, trochę żal jeśli masz świadomość że nic więcej za tą cenę nie masz oprócz paru gadżetów.

Dlatego próbuję szukać innych rozwiązań typu właśnie C5 - nie jeździłem, ale bardzo podoba mi się wizualnie plus słyszałem dobre opinie o wyciszeniu. A cena wymiata.

 

Dlatego piszę tutaj, bo może nagle ktoś rzuci jakimś egzotykiem o którym bym nie pomyślał nawet i to będzie to.

 

Kolejny póki co na liście do oglądania jest C5 i 508. Zobaczymy.

 

Szalenie podoba mi się C6, ale bardzo tego mało. E39 naprawi każdy "kowal" a C6 to jednak już egzotyka w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q7 za te pieniadze to juz bedzie mocno przechodzone a uwierz mi to tanie w utrzymaniu nie jest.Celował bym w jakies młode mondeo 2.5T benzyna lub 2.0 tdci

 

http://olx.pl/oferta/audi-q7-faktura-vat-23-zakupione-i-serwisowane-w-polskim-serwisie-CID5-IDeGoGW.html#17cb34c6f7

 

tego chciałem jechać oglądać, zakładam że do 62 netto by zszedł... trochę budżet przekracza, ale człowiek napalony trochę jest w stanie przeskoczyć:)

 

Mondeo odpada, brakuje porządnego silnika - R6 albo V6 i powyżej 200 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lexus GS... ew. mocniejsze E39.

E61 odpuść - mało zadowolonych właścicieli :) wystarczy zagadać mechaników od BMW :)

a co do aktywnego tempomatu - mam, nie używam - wkurzająca rzecz :D zbyt zachowawczo jedzie, za wczesnie hamuje, za późno odpuszcza hamowanie itp.

 

 

Ooo, Lexus GS zawsze mi się podobał, muszę sprawdzić na co mnie stać w tym budżecie.

 

Ostatnio też oglądam się za Infinity, o takim - http://olx.pl/oferta/infinity-ex37-gt-320km-44navi4kamerysalon-plmozliwa-zamiana-CID5-IDeUyF7.html#a25125049b;promoted

 

ktoś coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://olx.pl/oferta/audi-q7-faktura-vat-23-zakupione-i-serwisowane-w-polskim-serwisie-CID5-IDeGoGW.html#17cb34c6f7

 

tego chciałem jechać oglądać, zakładam że do 62 netto by zszedł... trochę budżet przekracza, ale człowiek napalony trochę jest w stanie przeskoczyć :)

 

Mondeo odpada, brakuje porządnego silnika - R6 albo V6 i powyżej 200 KM.

Audi świeżo rejestrowane w moim powiecie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51kkm w 7 letnim dieslu  :hmm:  nie mowię, że niemozliwe ale mimo wszystko ciezko uwaierzyć. Chyba, ze sie przez przypadek jedno 0 zgubiło przy wystawianiu ogłoszenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://olx.pl/oferta/audi-q7-faktura-vat-23-zakupione-i-serwisowane-w-polskim-serwisie-CID5-IDeGoGW.html#17cb34c6f7

 

tego chciałem jechać oglądać, zakładam że do 62 netto by zszedł... trochę budżet przekracza, ale człowiek napalony trochę jest w stanie przeskoczyć :)

 

 

Kupiony w 2008 a wyprodukowany w 2009, cuuuda Panie  :hehe:

Rozwalaja mnie tacy goście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51kkm w 7 letnim dieslu  :hmm:  nie mowię, że niemozliwe ale mimo wszystko ciezko uwaierzyć. Chyba, ze sie przez przypadek jedno 0 zgubiło przy wystawianiu ogłoszenia...

1 jest takie ogłoszenie, więc prawdopodobieństwo duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.