Skocz do zawartości

Honda HR-V 2015


Ralph78

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie nowe tsi są wolne od wad poprzedników. Pytanie ile Niby tego oleju spalają i pytanie jak są eksploatowane?

Być może jest to wina ciężkiej nogi użytkownika. Na teście 40kkm dolali 4l oleju. Na forach internetowych ludzie to potwierdzają.

Shamu by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest GT z 1.0. Jest całe mnóstwo hatchbacków nazywanych coupé - Megane Coupé, 4-Series Grand Coupé. Jest CLS Shooting Brake... :facepalm:

Papier wszystko zniesie... ;)

Ja tam się nie czepiam nazewnictwa. Przecież to tylko pakiet stylistyczny. Dzięki niemu auto nie wygląda nudno. Jak ktoś chce prawdziwe GT to nie szuka w tej klasie

Shamu by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz się z serwisem zaprzyjaźnić to bierz ceeda. Robią na gwarancji ale jest sporo wyłączen. A psuje się to na potęgę.

Oj tam chyba nie jest tak źle. Przeglądam testy na różnych portalach, po polsku i angielsku i mało kto narzeka. Oczywiście silnik to wielka niewiadoma. Plusem jest 7 lat gwarancji, może są i wyłączenia ale akurat silnik jest objęty. Bo tak po prawdzie to jego się najbardziej obawiam. Zresztą w pracy parę osób ma ceed, diesel oczywiście, tłuką sporo kkm i są zadowoleni. Koleżanka od lipca 2014 zrobiła 100kkm i tylko przeglądy robi.

Shamu by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzisiaj pojechałem do forda, zobaczyć cmax. To ten sam dealer co sprzedaje hondę. I zobaczyłem nową hrv. Ktoś akurat przywiózł na serwis więc skwapliwie poprosiłem o możliwość obejrzenia. Mnóstwo miejsca, ładne wykończenie,bdb wyposażenie,wielki bagażnik, ogólnie same plusy. Chwilę później rozmowa kiedy byłaby wersja benzyna. Początek 2017...Auto tak mi się podoba, że rozważam aby naprawić audi i poczekać. Nie wiem tylko jak odbyć jazdę testową autem którego nie ma...Przecież nie kupię w ciemno. W porównaniu do kia byloby około 7k euro drożej. Za to więcej miejsca, sporo dodatkowego wyposażenia i zwykły 1.5 130 KM. Na minus 3 lata gwarancji a nie 7.Btw przy okazji dowiedziałem się, że civic już nie wychodzi z fabryki z silnikiem 1.8...

W przyszły wtorek biorę ceed na jazdę próbną. Same rozterki Żona oczywiście już mi dziurę w brzuchu wierci o Hondę

Shamu by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzisiaj pojechałem do forda, zobaczyć cmax. To ten sam dealer co sprzedaje hondę. I zobaczyłem nową hrv. Ktoś akurat przywiózł na serwis więc skwapliwie poprosiłem o możliwość obejrzenia. Mnóstwo miejsca, ładne wykończenie,bdb wyposażenie,wielki bagażnik, ogólnie same plusy. Chwilę później rozmowa kiedy byłaby wersja benzyna. Początek 2017...Auto tak mi się podoba, że rozważam aby naprawić audi i poczekać. Nie wiem tylko jak odbyć jazdę testową autem którego nie ma...Przecież nie kupię w ciemno. W porównaniu do kia byloby około 7k euro drożej. Za to więcej miejsca, sporo dodatkowego wyposażenia i zwykły 1.5 130 KM. Na minus 3 lata gwarancji a nie 7.Btw przy okazji dowiedziałem się, że civic już nie wychodzi z fabryki z silnikiem 1.8...

W przyszły wtorek biorę ceed na jazdę próbną. Same rozterki Żona oczywiście już mi dziurę w brzuchu wierci o Hondę

Shamu by TT

 

To prawie jak ja Skodę kupowałem aut testowych brak, potem już były ale z innym silnikiem (i tak dobrze teraz czeka się ok 2m na jazdę :hehe: ), zamówienia przyjmują ściemniając, że auto będzie za 2-3m a czeka się prawie rok :facepalm: . Po Skodzie zainteresowałem się Volvo, ale znów problem z demem, bo model schodzący i większość już posprzedawała albo sprzedaje demo :phi:

 

Przy Hondzie krótszą gwarancją bym się nie przejmował, jeżeli tobie pasuje to niech załatwią demo, albo sprawdź w innym salonie. Jak Ci Kiła nie podpasuje to warto poczekać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawie jak ja Skodę kupowałem aut testowych brak, potem już były ale z innym silnikiem (i tak dobrze teraz czeka się ok 2m na jazdę :hehe: ), zamówienia przyjmują ściemniając, że auto będzie za 2-3m a czeka się prawie rok :facepalm: . Po Skodzie zainteresowałem się Volvo, ale znów problem z demem, bo model schodzący i większość już posprzedawała albo sprzedaje demo :phi:

 

Przy Hondzie krótszą gwarancją bym się nie przejmował, jeżeli tobie pasuje to niech załatwią demo, albo sprawdź w innym salonie. Jak Ci Kiła nie podpasuje to warto poczekać.

 

Irlandia to takie zadupie motoryzacyjne - w 2015 było 125 tysięcy nowych pojazdów osobowych (w Polsce 408 tysięcy), do tego z ruchem lewostronnym. Nikt się szczególnie tym rynkiem nie przejmuje, do tego wysokie i porąbane podatki motoryzacyjne...

 

Na placu stoją zatem tylko najpopularniejsze modele - tzn. diesel 1.5, manual, średnie wyposażenie. Chcesz coś innego - kupujesz w ciemno lub robisz jady próbne dwu-trzy latkami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irlandia to takie zadupie motoryzacyjne - w 2015 było 125 tysięcy nowych rejestracji pojazdów osobowych (w Polsce 408 tysięcy), do tego z ruchem lewostronnym. Nikt się szczególnie tym rynkiem nie przejmuje, do tego wysokie i porąbane podatki motoryzacyjne...

 

Na placu stoją zatem tylko najpopularniejsze modele - tzn. diesel 1.5, manual, średnie wyposażenie. Chcesz coś innego - kupujesz w ciemno lub robisz jady próbne dwu-trzy latkami :D

 

Nie oplaca sie przytargac auta z UK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Btw przy okazji dowiedziałem się, że civic już nie wychodzi z fabryki z silnikiem 1.8...

 

Waat? To co w Polsce beda sprzedawac. Ja wiem, ze model sie konczy i jeszcze w tym roku zaczynaja klepac X gen, chyba, ze maja tyle naprodukowane na stocku, ze starczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Ralph78, zobacz golfa sportsvan

By Cię trafił Pojechałem do vw i sv jest genialny. A mało nie być vw...

Kia narazie jest w zawieszeniu, wczoraj była jazda testowa i o ile silnik 1.0 jest dość fajny o tyle zawieszenie jest dość miękkie, nie daje czucia drogi a układ kierowniczy jest za mocno wspomagany. Po audi jakoś nie czuje tego auta.

Shamu by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Ralph78, jezdziles nim? Mnie bardzo na plus zaskoczyło wyciszenie i komfort jazdy- pomimo tego, iż auto było wyposażone w felgi 17 i dodatkowo obniżone zawieszenie. Ilość miejsca na tylnej kanapie także na duży plus. 1.4 125 w zupełności wystarcza, a śmiem twierdzić, że 1.2 110 stukanie do normalnej jazdy. Tyle tylko, że w 1.2 jest chyba belka, a nie wielowahacz?

A kia sportage 1.6 gdi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Ralph78, jezdziles nim? Mnie bardzo na plus zaskoczyło wyciszenie i komfort jazdy- pomimo tego, iż auto było wyposażone w felgi 17 i dodatkowo obniżone zawieszenie. Ilość miejsca na tylnej kanapie także na duży plus. 1.4 125 w zupełności wystarcza, a śmiem twierdzić, że 1.2 110 stukanie do normalnej jazdy. Tyle tylko, że w 1.2 jest chyba belka, a nie wielowahacz?

A kia sportage 1.6 gdi?

Z braku czasu jeszcze nie jeździłem. Zresztą wersji benzynowych w Irlandii na jazdę testową nie ma Tylko diesel. Auto mi się bardzo podoba,w końcu znalazłem coś co mi odpowiada wielkością, jakością wykończenia i ilością gadżetów Do tego bardzo wygodne zajmowanie miejsca.

Boję się silnika 1.2 tsi, wiem że jest już na pasku rozrządu ale nie wiem na ile poprawili spalanie oleju. Na wersję highline dostałem dobrą cenę plus 0% raty. Tylko ten nieszczęsny silnik mi się w głowie kołacze...Mam się bać? Wyboru nie ma, wersji 1.4 tsi też u mnie nie znajdziesz.

Kia Sportage w wersji z benzyna nie występuje w Irlandii

Shamu by TT

Edit:

W wersji highline jest też sportowe zawieszenie, więc obstawiam wielowahacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tez adaptacyjne czy jak to sie nazywa.  Moze warto.  Mi tez się  ten golf podoba, ale chyba jest wąski jak wersja kompakt? Trochę drogo 120 tys w PL za kompakt 

ma 180 szerokości-czyli więcej niż poprzedni touran :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma 180 szerokości-czyli więcej niż poprzedni touran :ok:

Dalej jest slabo,  875 mm szerokosc bagażnika 

Edit: nie to długość,  czyli jeszcze gorzej,  szerokosc nie wiem,  nie moge znaleźć.  

Ale chyba nie ma dramatu,  wymiary mowia,  ze jest większy od golfa kombi na szerokość,  rozstaw osi,  tylko jest krótki, stąd ten krotki bagażnik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szerszy, zresztą na moje potrzeby jest idealny,powiedziałbym że mam jeszcze luz. Super, że można przesuwać niezależnie kanapę. Mnóstwo miejsca dla osoby o moim wzroście, nawet z tyłu za mną jest jego ogrom. Bardzo dobra jakość wykonania. Jedyne co to silnik...

Tak, byłem i pisałem na forum użytkowników golfa, niestety raczej mało jest tych silników w Polsce w użytku. Pocieszające jest to, że nie mogę znaleźć złego słowa na forach anglojęzycznych, wydaje się że silniki po poprawkach są ok. Chociaż fajnie by było znaleźć to chociaż w opiniach paru użytkowników. Co do gwarancji muszę jeszcze dopytać, 3 lata są na pewno, potem może jest opcja dokupienia ubezpieczenia. Ogólnie szukam auta na co najmniej 5-7 lat lub dłużej, jeśli nie będzie kłopotu.

Shamu by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniejsze wersje 1.2 tsi lubiły wypić olej, 1-1.5 litra na 10kkm. Mowa o fabrycznie nowych autach. Pewnie dużo zależy od stylu jazdy, jak ktoś miał ciężką nogę na autostradzie to taki był efekt.

Shamu by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniejsze wersje 1.2 tsi lubiły wypić olej, 1-1.5 litra na 10kkm. Mowa o fabrycznie nowych autach. Pewnie dużo zależy od stylu jazdy, jak ktoś miał ciężką nogę na autostradzie to taki był efekt.

Shamu by TT

 

Znam 2 TSI z 2013 roku , 1.4 i 1.2 które od nowości biorą olej nawet przy spokojnej jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam 2 TSI z 2013 roku , 1.4 i 1.2 które od nowości biorą olej nawet przy spokojnej jeździe.

Tyle, że to są jeszcze stare wersje. A ja nie mogę znaleźć informacji czy nowe też mają taki problem.

Shamu by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak bierzesz pewnie w Pcp to po co się martwisz co będzie za 3 lata

Zepsuje sie to oddasz, weźmiesz nowy, niech oni sie martwia.

A ze to VW to bankowo nie dojezdzi do końca gwarancji bezproblemowo.

Chciałem spłacić pcp po trzech latach i zatrzymać auto.

Shamu by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 lata to wystarczy żeby się auto znudziło. Będą świeże modele, lepsze wypasy itd ;)

Niby tak, ale doszedłem do momentu gdzie rozsądek przemawia nad ekscytacją. Teraz jeżdżę 7 rok tym samym autem i gdyby nie jego lata i problemy techniczne plus drogi tax to bym jeszcze go zostawił.

Shamu by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze dzisiaj przeglądałem ogłoszenia i z ciekawości wpadłem na coś takiego :

 

http://www.carsireland.ie/detail.php?ad_id=1410296&r=s.php%3Fm%3D63%26o%3D873%26r%3D2012%26g%3D0

 

Rocznik 2012 i 8kkm przebiegu  8] Jest tez druga z 2013 i 6kkm  :hmm:  Silniki 1.4T 120 KM. Troche mały bagażnik 400l (100 mniej niż w SV). Mógłbym takiego za gotówkę wziąć i nie martwić się kredytem. Nie wiem czy udałoby się wyrwać jakąś gwarancję, natomiast od ceny myślę, że mógłbym urwać koło 1k euro  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie meriva wygląda paskudnie. Zobacz sobie jeszcze bmax i cmax. Dla mnie nr 1 jest sportsvan

Już kupiłem Merive. Nie jest aż taka tragiczna. Wygrał rozum nie serce. Auto z 2012,8kkm przebiegu, silnik 1.4 turbo. Wersja najbogatsza. Miał być golf sv ale mam ich gdzieś. Nie można kupić czego się chce to niech się wypchają. Ba, musiałbym auto kupić w ciemno bo nawet jazdy testowej nie mogą mi zorganizować. Prawie 28k euro za auto, którego nie ma to trochę za dużo.

Shamu by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Ale sportsvan wygląda chociaż elegancko i ma całkiem wysoka jakość

Jest trochę wyższy, ale nie ma to znaczenia. Meriva wygra silnikiem 1.4 turbo 120 KM plus program na 160 KM będzie lepszy niż 1.2 tsi 110 KM. Niech się irole nauczą, że nie każdy chce diesla i niech wprowadzą do cennika lepszą ofertę silników benzynowych. Inaczej będę kupował w uk, gdzie jest do wyboru do koloru czego chce. P.s. Meriva jest już po rejestracji na mnie więc nie ma odwrotu

Shamu by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem zaskoczony tym jak przestronny w środku jest ten nowy Kaszkaj.

Z przodu jest naprawdę nieźle.

Ale bagażnik to prawie jak we Fiacie 500. 2 walizki i tyle. Miałem teraz jako zastępczy po kolizji i zdecydowanie udawany SUV to nie dla mnie auto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.