Skocz do zawartości

Kosiarka spalinowa z napędem do tysiaka


Harnas80

Rekomendowane odpowiedzi

Podobny temat jak ostatnio no ale sezon się zaczął. Szukam kosiarki jak w temacie. Spalinowa z napędem do tysiąca max +200 ale to już ostateczność. Teren lekko pochyły do koszenia poletko około 7 arów. Co polecicie?

 

Takie coś by było?: http://allegro.pl/nac-5w1-kosiarka-spalinowa-naped-5-75km-model-2016-i5914981185.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta funkcja mielenia przydaje się do czegoś czy można ją odpuścić? 

 

Znawcą nie jestem, ale przyjrzałem się jak to jest zrobione w niektórych (nie wiem czy we wszystkich) kosiarkach i funkcja mielenia polega na tym, że zakrywasz wylot do kosza, trawa jest siekana dodatkowo przez nóż tnący i leci na ziemię. Idea ma być taka, że to zostając na ziemi robi się z tego naturalny nawóz. Ale żeby to była efektywne to musiałbyś być chyba miłośnikiem koszenia i jechać po trawniku co kilka dni żeby ilość skoszonej trawy była na tyle mała że to co zostanie na trawniku będzie nawozem a nie kupkami zmielonej niezagrabionej trawy i spaskudzi wygląd trawnika. To mój wniosek po zobaczeniu jak rozwiązany jest ten mechanizm w kosiarce. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znawcą nie jestem, ale przyjrzałem się jak to jest zrobione w niektórych (nie wiem czy we wszystkich) kosiarkach i funkcja mielenia polega na tym, że zakrywasz wylot do kosza, trawa jest siekana dodatkowo przez nóż tnący i leci na ziemię. Idea ma być taka, że to zostając na ziemi robi się z tego naturalny nawóz. Ale żeby to była efektywne to musiałbyś być chyba miłośnikiem koszenia i jechać po trawniku co kilka dni żeby ilość skoszonej trawy była na tyle mała że to co zostanie na trawniku będzie nawozem a nie kupkami zmielonej niezagrabionej trawy i spaskudzi wygląd trawnika. To mój wniosek po zobaczeniu jak rozwiązany jest ten mechanizm w kosiarce. 

Potwierdzam jako praktyk koszenia. Mulczowanie zabiera sporo mocy kosiarce i jak wjedziesz w bardziej gesta /wyższą trawę to może kosiarka zgasnąć. jeżeli kosisz rzadko to może być kłopot. Poza tym ta ścięta trawa też wszędzie leży i nie ma efektu po skoszeniu równego "chodnika". Sam odpad jest w sumie dość podobny do korzystania z wyrzutu bocznego, który ściętą trawę potrafi nieźle rozrzucić a ubytek mocy przy wyrzucie bocznym jest minimalny. Dla mnie wnioski sa takie że mulczowanie to zbędny bajer- bo albo korzysta się z kosza na trawę i wtedy masz czyściutko, albo korzysta się z wyrzutu bocznego i jest podobnie jak po mulczowaniu a koszenie jest znacznie sprawniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam jako praktyk koszenia. Mulczowanie zabiera sporo mocy kosiarce i jak wjedziesz w bardziej gesta /wyższą trawę to może kosiarka zgasnąć. jeżeli kosisz rzadko to może być kłopot. Poza tym ta ścięta trawa też wszędzie leży i nie ma efektu po skoszeniu równego "chodnika". Sam odpad jest w sumie dość podobny do korzystania z wyrzutu bocznego, który ściętą trawę potrafi nieźle rozrzucić a ubytek mocy przy wyrzucie bocznym jest minimalny. Dla mnie wnioski sa takie że mulczowanie to zbędny bajer- bo albo korzysta się z kosza na trawę i wtedy masz czyściutko, albo korzysta się z wyrzutu bocznego i jest podobnie jak po mulczowaniu a koszenie jest znacznie sprawniejsze.

IMO popełniasz błąd że tniesz za dużo przy mulczowaniu - powinno się liznąć 1/4 max 1/3 wysokości źdźbła, czyli jak tniesz trawę na 4cm to mulczujesz źbła które mają max 6cm. Wtedy nie powinno być problemu z mocą silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO popełniasz błąd że tniesz za dużo przy mulczowaniu - powinno się liznąć 1/4 max 1/3 wysokości źdźbła, czyli jak tniesz trawę na 4cm to mulczujesz źbła które mają max 6cm. Wtedy nie powinno być problemu z mocą silnika.

Ale wtedy będzie problem z za wysoką trawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy 2000 m2 koszę przeważnie z wyrzutem bocznym.

Koszę niezbyt nisko, by zbyt dużo ściętej trawy nie przykryło trawnika.

Na wiosnę trzeba kosić co 7 dni. Latem rzadziej.

Ale też słabo nawożę i nie podlewam, więc trawa słabiej rośnie.

Skoszona trawa po 1-2 dniach wpada w trawnik i jej prawie nie widać.

Po 3 latach takiego koszenia wpuściłem ekipę z wertykulatorem.

Wygarnęli z trawnika kilka stogów siana ;]

Niestety przyszło suche lato i miejscami trawa wyschła.

Może gdybym na wiosnę zeszłego roku nie zrobił wertykulacji, to trawnik by lepiej przetrwał suszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny temat jak ostatnio no ale sezon się zaczął. Szukam kosiarki jak w temacie. Spalinowa z napędem do tysiąca max +200 ale to już ostateczność. Teren lekko pochyły do koszenia poletko około 7 arów. Co polecicie?

 

Takie coś by było?: http://allegro.pl/nac-5w1-kosiarka-spalinowa-naped-5-75km-model-2016-i5914981185.html

 

Już kiedy pisałem o niej i nawet któryś kolega z forum kupił taki model. Używam 3 sezony i polecam Stiga Combi 48SB.

Po rabatach po koniec sezonu wyszło 1230zł.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta funkcja mielenia przydaje się do czegoś czy można ją odpuścić? 

 

Przydaje, ja tylko tak koszę, chyba że mnie dłużej nie ma wtedy z koszem.

Mogę polecic elektrycznego Stiga na taki teren w zupełności wystarczy, będzie tańszy i cichszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydaje, ja tylko tak koszę, chyba że mnie dłużej nie ma wtedy z koszem.

Mogę polecic elektrycznego Stiga na taki teren w zupełności wystarczy, będzie tańszy i cichszy :)

 

7 arów na elektryku? [...] bym chyba dostał od przerzucania kabla :) Mam do skoszenia około 3 ary trawy i właśnie poszedłem w spalinówkę bo elektryczne mnie wykańczała. Odpaliłem pierwszy raz spalinówkę w niedzielę i to jest komfort, kilkanaście minut i skoszone bez zabawy z kablem.

 

:nono: bez przekleństw proszę.

[Orochimaru]

Edytowane przez Orochimaru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 arów na elektryku? Pierdolca bym chyba dostał od przerzucania kabla :) Mam do skoszenia około 3 ary trawy i właśnie poszedłem w spalinówkę bo elektryczne mnie wykańczała. Odpaliłem pierwszy raz spalinówkę w niedzielę i to jest komfort, kilkanaście minut i skoszone bez zabawy z kablem.

 

Podobnie ja bym dostał kosząc spalinową ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podobny temat jak ostatnio no ale sezon się zaczął. Szukam kosiarki jak w temacie. Spalinowa z napędem do tysiąca max +200 ale to już ostateczność. Teren lekko pochyły do koszenia poletko około 7 arów. Co polecicie?

 

Takie coś by było?: http://allegro.pl/nac-5w1-kosiarka-spalinowa-naped-5-75km-model-2016-i5914981185.html

 

Też mam koło 7 arów, kupiłem potwora za niewielkie pieniądze:

 

http://allegro.pl/kosiarka-spalinowa-z-napedem-ks51n196-6-5-km-i6013625623.html

 

Ta nie ma w opisie startera elektrycznego, choć widać go na zdjęciu, moja ze starterem kosztowała pod koniec sezonu 1032 zł. 

 

Daje poczucie komfortu jeśli zapomnisz o skoszeniu, albo Cię nie ma dwa tygodnie, wgryza się w każdą dżunglę, podejrzewam że i tuje by skosiła jakbym ją puścił wolno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam koło 7 arów, kupiłem potwora za niewielkie pieniądze:

 

http://allegro.pl/kosiarka-spalinowa-z-napedem-ks51n196-6-5-km-i6013625623.html

 

Ta nie ma w opisie startera elektrycznego, choć widać go na zdjęciu, moja ze starterem kosztowała pod koniec sezonu 1032 zł. 

 

Daje poczucie komfortu jeśli zapomnisz o skoszeniu, albo Cię nie ma dwa tygodnie, wgryza się w każdą dżunglę, podejrzewam że i tuje by skosiła jakbym ją puścił wolno ;)

Mam potwora z tą pojemnością silnika, ale do działki 20 arów :ok:;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.