Skocz do zawartości

Ściąganie w prawo - przekładnia kierownicza


komor

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Od jakiegoś czasu po puszczeniu kierownicy auto lekko ściągało w prawo, zbieżność oraz geometria ustawiania 2 razy, fachury rozkładają ręce bo wychodzi prawidłowo, mieści się w normach.

Trudzili się i próbowali nawet to ściąganie zniwelować na drążkach itp. Nic to nie pomogło. Byłem w dwóch różnych warsztatach, polecanych przy dziwnych przypadkach.

 

Inni mechanicy również potwierdzili lekki luz na przekładni. Po wymianie opon na nowe ewidentnie ściąga dużo mocniej, na tyle że przy puszczeniu kierownicy mogę jeździć po autodromie bez trzymanki :hehe:

Dodam, że przy skręcie w lewo na drodze z kostki brukowej słychać stuki z układu kierowniczego.

 

Obstawiacie magiel do wymiany czy może być coś jeszcze oprócz tego co przyczynia się do mojego wnerwa :ogien:?? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jest kilka dni po przeglądzie, żadnych luzów nie było.

Sprawa jest o tyle śmieszna, że auto było już na 3 przeglądach w miedzy czasie u kilku mechaników przy okazji jakiś tam wymian oleju i nikt nic nie zauważył. Jedyne co tam nie pasuje to ten luz na przekładni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jest kilka dni po przeglądzie, żadnych luzów nie było.

Sprawa jest o tyle śmieszna, że auto było już na 3 przeglądach w miedzy czasie u kilku mechaników przy okazji jakiś tam wymian oleju i nikt nic nie zauważył. Jedyne co tam nie pasuje to ten luz na przekładni.

 

Może być luz na sworzniu wahacza.

Często mechanicy nie diagnozują tej usterki, bo jak auto stoi, to sworzeń się układa w danej pozycji i niby wszystko sztywne.

Niby byłeś na przeglądzie, tam na szarpakach powinno to wyjść, ale też różnie bywa.

 

Nie puka jak np zaliczasz krawęznik? Nie zmienia kierunku jazdy jak zmieniasz przyspieszanie/hamowanie silnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ściągało mocniej (bo dalej ściąga tyle, że mniej) kiedy miałem lekko blokujące hamulce z tyłu. Poza tym w mojej Fabii prawdopodobną przyczyną ściągania (też w prawo) jest lekko krzywa prawa piasta prawa albo zły kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy (nie ma regulacji i jest taki sam z obu stron, tyle że odbiega od normy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Od jakiegoś czasu po puszczeniu kierownicy auto lekko ściągało w prawo, ...

Nic moja wypowiedź nie pomoże, bo opony zmieniałeś, ale napiszę dla rozweselenia.

Było to łaaadnych parę lat temu. Wartburg znajomej zaczął ściągać w jedną stronę.

Jeden warsztat: on tu nic nie widzi. Nawet pieniędzy nie wziął.

Drugi warsztat: uuuuu! Przepani. Tu trzeba wszystko w zawieszeniu wymienić.

Trzeci warsztat: mechanik obszedł naokoło "samochód", popatrzył i podpompował jedno przednie koło.

Przestało ściągać.

Ile wziął za podpompowanie do nominalnego ciśnienia - nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie zawsze mam właściwe. Sprawdzam bardzo często.

opony,

 

zamień przdnie opony miejscami, zobaczysz, albo zamień z tyłem...

 

tarcze / klocki przód dawno zmieniane? jedno koło nie jest cieplejsze od drugiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opony,

 

zamień przdnie opony miejscami, zobaczysz, albo zamień z tyłem...

 

tarcze / klocki przód dawno zmieniane? jedno koło nie jest cieplejsze od drugiego?

 

Opony mam całkowicie nowe, raczej nic mi nie da zamiana ich miejscami skoro każde jest NOWE.

Stare opony zamieniałem miejscami, było tak samo.

Tarcze stare, klocki nowe, nic nie trze jeśli Ci o to chodzi.

 

W serwisie diagnoza na tylne zawieszenie i tuleje. Rozwulkanizowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się podłącze

Po wymianie lewego wahacza kierownica minimalnie przestawiła się w lewo. Podjechałem do faceta od geometrii/zbieżności i pozakładał przyrządy na koła, coś przestawiał i kierownica jest prosto.

Ale mam jeszcze wątpliwości, bo jak puszcze kierownice na drodze przy 90km/h to delikatnie auto jakby jechało ku lewej stronie. A jak wezmę kierownicą aby minimalnie w prawo, to powolutku auto jedzie do prawej i nie ma tendencji by zaraz skrecac ku lewej. Jak jadę autem i trzymam kierownicę to zachowuje sie normalnie.

 

To normalne? bo chyba jestem przeczulony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjedz na lewy pas (pod prąd) i zobacz, czy nie ściąga wtedy w lewo.

Jezdnia jest pochylona na zewnątrz aby wodę odprowadzać i jak układ kierowniczy jest czuły, to ściąga w stronę pochylenia, czyli w PL w prawo.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

opony,

 

zamień przdnie opony miejscami, zobaczysz, albo zamień z tyłem...

 

tarcze / klocki przód dawno zmieniane? jedno koło nie jest cieplejsze od drugiego?

 

Kolego złoty, miałeś racje, dzisiaj zamienione opony stronami, tylko przednie i dołożone do prawej 0,2 atm. Ściąganie ustało całkowicie. Czy na 100% to dopiero na autostradzie się dowiem, ale masakra!

 

Opony mam całkowicie nowe, raczej nic mi nie da zamiana ich miejscami skoro każde jest NOWE.

Stare opony zamieniałem miejscami, było tak samo.

Tarcze stare, klocki nowe, nic nie trze jeśli Ci o to chodzi.

 

W serwisie diagnoza na tylne zawieszenie i tuleje. Rozwulkanizowane.

 

Sam sobie odpowiem ;]

Komor, Ty debilu :facepalm:  czemu żeś wcześniej tego nie sprawdził!

Najprostsze rozwiązania okazują się najlepsze! :oki:

 

Brawo ASO Ford, wyceniali naprawę na 3500 PLN :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na zimówkach też wyraźnie ściągał w lewo.

Przed zmianą opon zrobiłem przegląd zawieszenia i geometrii (wiadomo, żeby nie ciąć nowych opon).

Po tych zabiegach (był sworzeń do wymiany i z geometrii lekkie korekty kątów mam na wydruku), dalej na zimówkach - niewiele się zmieniło.

Nadal ściągał w lewo, kierownica lekko przekrzywiona.

Zanim poleciałem reklamować, założyłem jednak nowe opony.

I co? Jedzie prosto jak drut.

Także potwierdzam, opońska mogą mieć kolosalny wpływ na ściąganie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.