Skocz do zawartości

Przegląd gwarancyjny w ASO poza Polską


karmen84

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem - wybieram się samochodem na wakacje. W trakcie mojego pobytu za granicą. wypadnie przegląd gwarancyjny przy przebiegu 15 tys km. Wiem że Fiat ponoć dopuszcza tolerancję 1000 km, ale obawiam się że to i za mało może być.

 

Pomyślałem więc, czy nie wykonać takiego przeglądu po drodze, w jednym z ASO Fiata np. w serbii.

Może macie doświadczenie, czy jest to honorowane przez gwaranta w celu utrzymania gwarancji?

Dealera nie zdążyłem jeszcze o to zapytać.

 

Na ten moment samochód ma przebieg 11 800, a wyjeżdżam w przyszłym tygodniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem - wybieram się samochodem na wakacje. W trakcie mojego pobytu za granicą. wypadnie przegląd gwarancyjny przy przebiegu 15 tys km. Wiem że Fiat ponoć dopuszcza tolerancję 1000 km, ale obawiam się że to i za mało może być.

Pomyślałem więc, czy nie wykonać takiego przeglądu po drodze, w jednym z ASO Fiata np. w serbii.

Może macie doświadczenie, czy jest to honorowane przez gwaranta w celu utrzymania gwarancji?

Dealera nie zdążyłem jeszcze o to zapytać.

Na ten moment samochód ma przebieg 11 800, a wyjeżdżam w przyszłym tygodniu

Jest honorowane (przynajmniej w BMW), a nawet jeśli masz wykupiony kontrakt serwisowy to Ci wymienią klocki hamulcowe za free np w Hiszpani na wakacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgloś problem w ASO, na pewno ci przedłużą ten przebieg. Ale wez to na pismie :)

A od kiedy to ASO jest gwarantem lub ma upoważnienie od gwaranta do reprezentacji w tego typu sprawach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob przed wyjazdem i z głowy.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 W książce serwisowej jest info, że tolerancja wykonania przeglądu to +/- 1000 km. Wcześniej też się nie załapię - musiałbym w tydzien wyjezdzić ok. 2000 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 W książce serwisowej jest info, że tolerancja wykonania przeglądu to +/- 1000 km. Wcześniej też się nie załapię - musiałbym w tydzien wyjezdzić ok. 2000 km

 

Jeśli przegląd przewidziany dla 15 kkm zrobiłeś przy faktycznym przebiegu 13 kkm, to przegląd dla 30 kkm robisz przy 28 kkm przebiegu faktycznego. itd. - po prostu cały harmonogram się przesuwa. Tu chodzi tylko o to, żeby nie doprowadzić do sytuacji, kiedy pomiędzy dwoma przeglądami przebieg jest znacząco większy niż ten przewidziany przez producenta - gdyby nie było tego zapisu, który cytujesz, to formalnie robiąc dwa przeglądy bezpośrednio jeden po drugim dałoby się dwukrotnie wydłużyć dystans między kolejnymi wizytami w serwisie.  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zapisów w książce Fiata ja raczej wywniosowałem, że nic się nie przesuwa. Literalnie czytając miałem przeglądy wpisane 30 kkm, 60 kkm i tak dalej. Lub dwa lata. Tolerancja była +-1000 km i +- miesiąc. I nie było wpisane co ile kkm, tylko właśnie już uzupełnione dla określonej liczby km. Wprawdzie może się coś zmieniło to raz, a dwa to Fiat dość liberalnie i na korzyść użytkownika traktował gwarancję w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zapisów w książce Fiata ja raczej wywniosowałem, że nic się nie przesuwa. Literalnie czytając miałem przeglądy wpisane 30 kkm, 60 kkm i tak dalej. Lub dwa lata. Tolerancja była +-1000 km i +- miesiąc. I nie było wpisane co ile kkm, tylko właśnie już uzupełnione dla określonej liczby km. Wprawdzie może się coś zmieniło to raz, a dwa to Fiat dość liberalnie i na korzyść użytkownika traktował gwarancję w moim przypadku.

 

W czym bol?

Rozumiem, ze przeglad co 15+-1kkm lub co 1 rok +-1 msc, niech zalozyciel zrobi przy 13kkm, a w 2 warunek rozumiem, ze sie wstrzela idealnie.

Nastepny zrobi za rok lub za 15kkm (ASO w knige wpisze 28kkm nie 30) co bedzie pierwsze.

 

PS. Doczytalem, ze co 2 lata i zalapalem, ze niekoniecznie rok zaraz musi uplynac.

Mimo wszystko nie wierze, ze wlasciciel musi byc niewolnikiem samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zapisów w książce Fiata ja raczej wywniosowałem, że nic się nie przesuwa. Literalnie czytając miałem przeglądy wpisane 30 kkm, 60 kkm i tak dalej. Lub dwa lata. Tolerancja była +-1000 km i +- miesiąc. I nie było wpisane co ile kkm, tylko właśnie już uzupełnione dla określonej liczby km. 

 

A co jeśli przez dwa lata przejechano tylko 3 kkm? Kiedy należy zrobić następny przegląd, jeśli nagle zaczęliśmy jeździć np. po 6kkm na miesiąc?  ;] Następny przegląd jest przy przebiegu 30 kkm, 33 kkm czy może dopiero po 60 kkm?  ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Pomyślałem więc, czy nie wykonać takiego przeglądu po drodze, w jednym z ASO Fiata np. w serbii.
Nie o fiacie a o renaulcie ;)

jakies 10 lat temu czekałem 24 godziny w Budapeszcie na naprawę - i wpadłem na pomysł  (po zapytaniu o cene) żeby zrobili mi  w miedzyczasie przegląd  po 30 kkm(oleje filtry itd) - zrobili  i potem w Polsce nikt sie w ASO Renaulta nie czepiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.