Skocz do zawartości

Auto benzyna do9 tyś


Mopsica

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :).

Zwracam się w takiej sprawie, chce kupić nowy samochód.

Moje wymagania:

Benzyna,roczniki od 2002 r, sedan/hatchback, do 9000 zl.

Myślałam o spodzie octavi, lacetti, borze.

Czy możecie mi coś doradzić?

Chciałabym żeby był jak mniej awaryjny i mało palił, nie planuje przerobić na gaz, bo jeżdżę ok 10000 km rocznie.

Autko głównie do miasta, w okresie wakacyjnym wypady gdzies dalej.

Ktoś,coś?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mniej niż 9tys. nowego samochodu nie kupisz ale z używanych w tej cenie najmłodsze i najlepiej wyposażone będzie jakieś Daihatsu. Sirion II gen, Trevis albo może nawet Materia?

Z tym, że jeśli kiedyś pojedziesz do mechanika to zrobi wielkie oczy a mniej popularną cześć będzie trzeba zamówić w sklepie internetowym z Japonii i czekać ze cztery dni na przesyłkę.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :).

Zwracam się w takiej sprawie, chce kupić nowy samochód.

Moje wymagania:

Benzyna,roczniki od 2002 r, sedan/hatchback, do 9000 zl.

Myślałam o spodzie octavi, lacetti, borze.

Czy możecie mi coś doradzić?

Chciałabym żeby był jak mniej awaryjny i mało palił, nie planuje przerobić na gaz, bo jeżdżę ok 10000 km rocznie.

Autko głównie do miasta, w okresie wakacyjnym wypady gdzies dalej.

Ktoś,coś?

Pozdrawiam :)

astra g ?

 

 

 

 

ps i ot

"nowy" i "rocznik od 2002" jakbym już to gdzieś czytał ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :).

Zwracam się w takiej sprawie, chce kupić nowy samochód.

Moje wymagania:

Benzyna,roczniki od 2002 r, sedan/hatchback, do 9000 zl.

Myślałam o spodzie octavi, lacetti, borze.

Czy możecie mi coś doradzić?

Chciałabym żeby był jak mniej awaryjny i mało palił, nie planuje przerobić na gaz, bo jeżdżę ok 10000 km rocznie.

Autko głównie do miasta, w okresie wakacyjnym wypady gdzies dalej.

Ktoś,coś?

Pozdrawiam :)

 

Jak teraz masz uno i budżet do 9 tys, zatem nie przelewa się w domu, więc musisz kupić coś co nie będzie drenowało Ci kieszeni. Borę bym odradził z takiego powodu, że będzie to auto mocno wiekowe ładny egz z 98-99roku. Octavia też dziko trzyma ceny za ładne egzemplarze, w obu benzyniaki to 1.6 niby prosta konstrukcja ale dość leciwa i paliwożerna. Jeśli głównie miasto, to zejdź z wielkości auta jak chcesz mieć oszczędnie czyli Corsa C, Punto, Clio-to moje propozycje, spalą do 3l/100 mniej niż te co wymieniłaś.

Jeśli koniecznie większe ma być, to szukałbym Meganki, ale nie dwójki, tylko jedynki po lifcie z ostatnich wypustów, będzie fajne i dość proste konstrukcyjnie auto z umiarkowanym apetytem na paliwo (mniejszym od bory, octavii, wyposażenie również będzie miało lepsze. I spora szansa, że jeszcze na pierwszy serwis pozakupowy zostanie (oleje, rozrząd, jakieś klocki czy amortyzatory w razie potrzeby).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zartownisie :D w sensie nowy, bo teraz mam uno więc wiecie :D.

Jakoś tak się lekam przed rdza na astrze :> I podoba mi się Octavia Ale czy znajdę dobry egzemplarz :).

Coś jeszcze?

octa to w tej cenie chyba tylko I i 1.6mpi jak beznzynowa, podoba się to szukaj bo też było ich sporo, jak astr, sprzedawanych "dziadkom" jako nowe :) więc może zaczną w końcu sprzedawać :)

 

wielkościowo to rozumiem, że raczej kompakt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Octavia też dziko trzyma ceny za ładne egzemplarze, w obu benzyniaki to 1.6 niby prosta konstrukcja ale dość leciwa i paliwożerna. Jeśli głównie miasto, to zejdź z wielkości auta jak chcesz mieć oszczędnie czyli Corsa C, Punto, Clio-to moje propozycje, spalą do 3l/100 mniej niż te co wymieniłaś.

Który silnik w Corsie C spali w mieście (takim z korkami, nie jakiejś pipidówie) 7l?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :).

Zwracam się w takiej sprawie, chce kupić nowy samochód.

Moje wymagania:

Benzyna,roczniki od 2002 r, sedan/hatchback, do 9000 zl.

Myślałam o spodzie octavi, lacetti, borze.

Czy możecie mi coś doradzić?

Chciałabym żeby był jak mniej awaryjny i mało palił, nie planuje przerobić na gaz, bo jeżdżę ok 10000 km rocznie.

Autko głównie do miasta, w okresie wakacyjnym wypady gdzies dalej.

Ktoś,coś?

Pozdrawiam :)

 

Chyba Astra II będzie git. Spalaniem się nie przejmuj. Kup lub załóż gaz i śmigaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz uno w gazie i jednak trzeba bardziej dbać o takie auto.

kapuje, masz słabego gaziarza, jak Cię boli spalanie tych co wymieniłeś rozejrzyj się za astra II 1.4, fabia (dosyć sporawa) lub almera 1.5

chyba że poszukasz czegoś większego z dieslem 1.9 SDI

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zartownisie :D w sensie nowy, bo teraz mam uno więc wiecie :D.

Jakoś tak się lekam przed rdza na astrze :> I podoba mi się Octavia Ale czy znajdę dobry egzemplarz :).

Coś jeszcze?

 

Popatrz ile masz AG http://allegro.pl/astra-g-1998-2009-12744?price_to=9000&a_text_i%5B1%5D%5B0%5D=2002&a_enum%5B16%5D%5B1%5D=1&a_enum%5B16%5D%5B4%5D=4&a_enum%5B13%5D%5B1%5D=1&a_enum%5B13%5D%5B2%5D=2&a_enum%5B12%5D%5B3%5D=3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Xsare 1.6 16V + jeszcze ci zostanie na nieprzewidziane wydatki

 

http://otomoto.pl/oferta/citroen-xsara-citroen-xsara-vtr-1-6-16v-ID6ys99N.html

 

Ewentualnie jak ci nie zależy na dynamice 1.9D -> ale takie diesle będą miały realne przebiegi 500k+

 

Po lifcie ma podwójny ocynk - więc problemów z rdzą raczej nie będzie.

Edytowane przez cesarz
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który silnik w Corsie C spali w mieście (takim z korkami, nie jakiejś pipidówie) 7l?

 

Pomijając 1.0 bo to 3 garowa wydumka to chociażby 1 z brzegu 1.2 75KM.  :skromny:  Jeśli się zamierzasz targować, że się nie da, że spali min 7.5 itd, to od razu mówię-nie wdaję się w polemikę i wiem ile te auta spalają (octa i pozostałe wymienione).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corsa nie zejdzie do tych 7-7,5l?

 

Oczywiście, że zejdzie, tylko temat spalania na AK jest tak drażliwy, że lepiej nie zaczynać wcale, bo zaraz zleci się stado pseudofachowców co wiedzą lepiej choć nigdy nie mieli i będą przywoływać, żebyś udowadniał, żebyś podał jakie miasto, ile sygnalizatorów, ile pasów na jezdni i miliony innych zmiennych wchodzących na skład spalania benzyny  :hehe:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Corsy to juz lepiej kupić Pande.

 

No oczywiście i argumentów za pandą to na AK nawet nie ma co wymieniać, bo ta lepsza nawet od paska B6 bo też na wakacje wyjedzie i tyle samo da się zapakować (opinia jednego usera nt pandy).  :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając 1.0 bo to 3 garowa wydumka to chociażby 1 z brzegu 1.2 75KM.  :skromny:  Jeśli się zamierzasz targować, że się nie da, że spali min 7.5 itd, to od razu mówię-nie wdaję się w polemikę i wiem ile te auta spalają (octa i pozostałe wymienione).

Zapomniałeś o dopisku - w normalnym mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :).

Zwracam się w takiej sprawie, chce kupić nowy samochód.

Moje wymagania:

Benzyna,roczniki od 2002 r, sedan/hatchback, do 9000 zl.

Myślałam o spodzie octavi, lacetti, borze.

Czy możecie mi coś doradzić?

Chciałabym żeby był jak mniej awaryjny i mało palił, nie planuje przerobić na gaz, bo jeżdżę ok 10000 km rocznie.

Autko głównie do miasta, w okresie wakacyjnym wypady gdzies dalej.

Ktoś,coś?

Pozdrawiam :)

Jak masz 9kpln na auto to szukaj takiego za 6kpln, za resztę ubezpieczysz, zrobisz co jest do zrobienia i będziesz mial pewne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie chce wydać na auto więcej :) bo i po co.

A uno dostałam od dziadków więc sami rozumiecie :).

Chodzi mi o auto które pomieści 4 osoby i psa :) no i żeby faktycznie nie paliło jak smok.

Myślałam właśnie o octavi 1.

 

Takich aut sporo jest, ale podam przyklad, brat osotatnio nabyl za 8 klockow Fabie 1 kombi 1,4 + LPG (dla psa bagaznik chyba wystarczy?) z 2007, z pakietem 10 wyszlo (ale dokupil alumy). Choc tutaj ktos krzyczal, ze to i tak strasznie drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :).

Autko głównie do miasta, w okresie wakacyjnym wypady gdzies dalej.

Ktoś,coś?

Pozdrawiam :)

 

Moje stilo 2005 benzyna 1,4 95 km handlarz wycenił na 8000 zł.

Ale jest trochę rzeczy w nim do porobienia - bo wszystko w oryginale: hamulce, wydech etc...

 

Przebieg ca. 112 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co tam trzeba zrobić?

Słuchaj auta małe jak Panda pala do 7 w mieście. Klasa B jak Corsa do 8.5 . Klasa C jak golf koło 10. Tak to wygląda. Różnica między Panda a golfem na paliwo to koło 2400 rocznie. Jak cie to nie boli to wiesz co wybrać. Polsrodek to klasa B 1200 rocznie tańsza niż golf ale droższa niż Panda.

Na którą klasę cie stać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj auta małe jak Panda pala do 7 w mieście. Klasa B jak Corsa do 8.5 . Klasa C jak golf koło 10. Tak to wygląda. Różnica między Panda a golfem na paliwo to koło 2400 rocznie. Jak cie to nie boli to wiesz co wybrać. Polsrodek to klasa B 1200 rocznie tańsza niż golf ale droższa niż Panda.

Na którą klasę cie stać?

 

 

 

Hmm najlepiej ta pierwsza, oczywiście.

Zastanawiam się czy nie lepszą opcją jest jednak auto z gazem.

Edytowane przez Mopsica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A fabia hmm mam wątpliwości, bo słyszałam że te komponenty się szybko zużywają.

 

Nie wiem co tam moze sie nadprzecietnie zuzywac, jak w klasie B (kombi to takie jakby B+ troche).

Konstrukcja stara, czesci tanie (wiele wspolnych z polo, ibiza), dostepne na warzywnym straganie.

Zrobilem 200kkm fabieda i nawet milo wspominam (z niespodziewanych awarii to, nie szalejac ukrecilem polos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj auta małe jak Panda pala do 7 w mieście. Klasa B jak Corsa do 8.5 . Klasa C jak golf koło 10. Tak to wygląda. Różnica między Panda a golfem na paliwo to koło 2400 rocznie. Jak cie to nie boli to wiesz co wybrać. Polsrodek to klasa B 1200 rocznie tańsza niż golf ale droższa niż Panda.

Na którą klasę cie stać?

 

Bez urazy ale trochę uogólniłeś  porównanie tych aut.

Jeśli mówimy o małych autach do miasta i benzynach bez gazu to Jazz nie spali w mieście z klimą ani 8,5 ani 7.Spali do 6.

Chyba że będziemy jeżdzić przy np - 10*C na bardzo krótkich odcinkach.Ale ile spalą pozostałe przytoczone auta ?

Zresztą taki Jazz to idealne auto dla kobiety do miasta i nie taki mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe. Moj pasek z 1.6MPI pali 7,5-8,0l/100km a astra jest lzejsza

No widzisz, a tutaj uparcie twierdza, ze octa z tym silnikiem pali 10. Nie chce sie wdawac w klotnie, ale najwyzsze moje spalanie z 3 lat i 30 tys, to 9l lpg, wiec benzyn wyszloby faktycznie ok 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.