Skocz do zawartości

Do zdjęciowych oglądaczy


ancka

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, pierwszy raz mam do Was taką prośbę i jednocześnie pytanie . Czy w tym ogłoszeniu jest coś, co zwraca Wasza uwagę? Szukam auta a to mam pod nosem. Ewentualnie o co dopytać przy oglądaniu i na co zwrócić uwagę? 

Skoro już marudzę to czy ten silnik to bardzo zły pomysł w przypadku chęci zagazowania go? 

 

http://olx.pl/oferta/ford-focus-xii-2005-1-6-16v-salon-polska-klima-niskiprzebieg-5drzwi-CID5-IDgT8Jd.html#d7500d1893

 

 

Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaślepka mocowania haka w tylnym zderzaku ma inny kolor niż sam zderzak. Cena dość wysoka więc miejmy nadzieję, że właściciel ma mocne dokumenty na potwierdzenie przebiegu - szczególnie, że Focusy potrafią wyglądać "jak nowe" nawet po 250tys km przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, pierwszy raz mam do Was taką prośbę i jednocześnie pytanie . Czy w tym ogłoszeniu jest coś, co zwraca Wasza uwagę? Szukam auta a to mam pod nosem. Ewentualnie o co dopytać przy oglądaniu i na co zwrócić uwagę? 

Skoro już marudzę to czy ten silnik to bardzo zły pomysł w przypadku chęci zagazowania go? 

 

http://olx.pl/oferta/ford-focus-xii-2005-1-6-16v-salon-polska-klima-niskiprzebieg-5drzwi-CID5-IDgT8Jd.html#d7500d1893

 

 

Dziękuję :)

silnik dobrze znosi współpracę z LPG, choć minusem jest regulacja luzów zaworowych za pomocą szklanek, którą ponoć trzeba wykonywać co ok 100kkm jazdy na gazie (koszt kilkaset zł). Co do wrażliwych punktów na rdzę, to przede wszystkim należy sprawdzić połączenie tylnego błotnika ze zderzakiem, tam najczęściej pojawia się korozja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) zwrócę uwagę na te miejsca, umówiłam się dziś wieczorem na oględziny :) Jak pierwsze wrażenie będzie ok to podjadę jeszcze na przegląd. Grubość "lakieru" jaka powinna być? Może uda mi się miernik pożyczyć to bym go sprawdziła.

Napaćkane Note 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) zwrócę uwagę na te miejsca, umówiłam się dziś wieczorem na oględziny :) Jak pierwsze wrażenie będzie ok to podjadę jeszcze na przegląd. Grubość "lakieru" jaka powinna być? Może uda mi się miernik pożyczyć to bym go sprawdziła.

Napaćkane Note 4

u mnie w F3 grubość lakieru dochodziła do 130 mikronów, ale ja mam lakier niemetalizowany, więc u Ciebie może być inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) zwrócę uwagę na te miejsca, umówiłam się dziś wieczorem na oględziny :) Jak pierwsze wrażenie będzie ok to podjadę jeszcze na przegląd. Grubość "lakieru" jaka powinna być? Może uda mi się miernik pożyczyć to bym go sprawdziła.

Napaćkane Note 4

 

Na moje kaprawe oko to on łaciaty prawą stroną trochę, ale to żaden wyznacznik, nawet jak coś malowane było. Zastanawia mnie brak opcji-Bezwypadkowy. Pożyczenie miernika nic Ci nie da, bo np drzwi będą malowane po rysie i nie kupisz, a kupisz padalca co drzwi założone w kolorze miał, a na progu spaw po wstawieniu ćwiartki. Jak mocno chcesz bezwypadkowe, to blacharzowi zapłać niech obejrzy fachowym okiem, powie Ci dużo więcej niż miernik.

Sprawdzić przód progów czy nie pognite (lubi się łuszczyć lakier od wypiaskowania spod kół i rdzewieje), podłoga pod spodem czy mocno nie zainfekowana, dolne ranty drzwi, bo często w przedliftach jest próchno, tylna klapa w okolicy podszybia i rejestracji, oraz ranty nadkoli.

Wnętrze znosi bardzo dobrze przebieg, więc nie poznasz nawet jak cofany.

Pasowałoby, żeby silnik był zimny bo lubią zawory klekotać na zimnym, ale jak ktoś o tym wie, to będzie mówił, że właśnie wrócił z pracy,,,;)

Sam w sobie samochód do jazdy fajny. Lubię fordy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tyle info. Na pewno przed kupnem podjadę do mojego mechanika. Po tylu latach dla mnie jest zrozumiałe ze może być coś robione. Pytałam właściciela o bezwypadkowość, twierdzi ze tylko zderzak przód malowany bo był porysowany, reszta w oryginale, szyby itp. Też lubię fordy bo mam fiestę i może dołączy focus.

Napaćkane Note 4

Edytowane przez ancka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, pierwszy raz mam do Was taką prośbę i jednocześnie pytanie . Czy w tym ogłoszeniu jest coś, co zwraca Wasza uwagę? Szukam auta a to mam pod nosem. Ewentualnie o co dopytać przy oglądaniu i na co zwrócić uwagę? 

Skoro już marudzę to czy ten silnik to bardzo zły pomysł w przypadku chęci zagazowania go? 

 

http://olx.pl/oferta/ford-focus-xii-2005-1-6-16v-salon-polska-klima-niskiprzebieg-5drzwi-CID5-IDgT8Jd.html#d7500d1893

 

 

Dziękuję :)

Zwróc uwage jak pracuje zmny silnik ,i czy po 5 minutach chodzi juz cicho.. Mam po fl ,dobrze sie jedzie .spalanie w trasie 6,5l musisz liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałam ale to kombi a ja nie potrzebuję tak dużego auta. Gdyby było inaczej na pewno byłby pierwszy na liście.

Wbrew pozorom foką kombi się lepiej manewruje niż krótką. Tak mówi moja żona. A spalanie 6,5 w trasie to tylko spokojna jazda powiatówkami z przepisową prędkością.

Do tego foki po 400kkm maja tapicerkę jak po 150kkm i jak po 250kkm ... wiem mieliśmy w pracy flotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto nie kupione. Malowany tylny błotnik ale tak na 300 mikronów, zmieniamy tylny zderzak być może też klapa bo lekko nie zgadzały się szpary itd. Dziś byłam na przeglądzie cieknie ze skrzyni lekko. Geometria w porządku, tuleje gumowe obydwie z tyłu do wymiany.Mechanik mówił ze trochę za szybko się skończyły bo powinny przy jakiś 200 tys. Nie działa syrena alarmu wyje cały czas. Ogólnie bez rdzy, nie poobijany. Pan nie jest właścicielem, jest handlarzem wiec umowy na siebie nie pisałby. Chciał dać umowę z kobietą od której kupił auto w czerwcu, do tego chciał pisać fakturę na zaniżoną wartość i to mocno czyli na jakieś dziesięć tys. Na tym skończyła się rozmowa moja z Panem.

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Pan nie jest właścicielem, jest handlarzem wiec umowy na siebie nie pisałby. Chciał dać umowę z kobietą od której kupił auto w czerwcu, do tego chciał pisać fakturę na zaniżoną wartość i to mocno czyli na jakieś dziesięć tys.

 

kiedy takie pomysły się skończą ???  :sciana: czy naprawdę tacy handlarze znajdują jeszcze idiotów, co się zgadzają na takie praktyki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia jak wiele opisywanych w internecie, niestety przekonałam się na własnej skórze, że to realne jest. Nie wierzyłam, że można tak kłamać dla osiągnięcia celu. Do samego końca opowiadał, że jest właścicielem i tworzył historie kiedy i jak dbał o auto. Po czym przy sprawdzaniu dokumentów się wszystko wydało i dla niego nie było to problemem, zero skrupułów dalej wciskał kłamstwa, że to normalne bo on musiałby duży podatek itd zapłacić i że tak się robi. Nagle zapomniał ze wcześniej był właścicielem i użytkownikiem auta. Zero wstydu itd. To się nie skończy dopóki ludzie będę godzili się na takie układy a jak widać interes kwitnie. Gość ma jeszcze kilka aut i stracić na nich nie będzie chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.