Skocz do zawartości

Zakup 207 czy może cos innego?


Antoine

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pojawil sie pomysl zakupu 207

Po przejrzeniu ogloszen i obejrzeniu kilku szrotow, doszedlem do wniosku ze za 12-16kzl mozna tez kupic w tym samym roczniku czyli 2006-2009 rowniez 307, 308, czy 407 moze wiec lepiej wieksze? Pozatym wydaje mi sie ze 207 sa jakos nienaturanie drogie....

Auto raczej do miasta ale z raz w tyg 300km autostrada i z raz na kwartal 2500km trasa....

Moje zalozenia byly takie:

1.6 HDI 110KM, (ewentualnie 90) z tempomatem, klima, chetnie esp

Edytowane przez Antoine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

308 za te pieniądze to wydaje mi się, że kupisz straszny szrot. Prędzej 307.

407 - jak dla mnie - do miasta za duży a na trasę 300km 307/308 jakw sam raz.

Na te 2500 km to najlepszy byłby 407.

 

Sam musisz rozstrzygnąć czy z powodu czterech wyjazdów w roku warto się w mieście cały rok męczyć przy parkowaniu.

No, może nie jakoś strasznie ale zawsze to 307 łatwiej zaparkować niż 407. ;) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

308 za te pieniądze to wydaje mi się, że kupisz straszny szrot. Prędzej 307.

407 - jak dla mnie - do miasta za duży a na trasę 300km 307/308 jakw sam raz.

Na te 2500 km to najlepszy byłby 407.

Sam musisz rozstrzygnąć czy z powodu czterech wyjazdów w roku warto się w mieście cały rok męczyć przy parkowaniu.

No, może nie jakoś strasznie ale zawsze to 307 łatwiej zaparkować niż 407. ;)

Ale 207 w sumie nie ma bagaznika...

Czemu 307 sa w cenie 207?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze 307 byly tanie. To skutek nie najlepszej opinii.

Wystarczy w necie poczytać o awaryjności 307 (czy rzekomej, czy nie, to nie mnie się wypowiadać) i jak to rzutuje na cenę używanych.

 

A tak a propos silników, to może nie podniecać się 110-cioma koniami w silniku 1,6 HDi a lepiej wziąć z 90-konnym silnikiem ale za to bez dwumasy, FAPa i turbiny ze zmienną geometrią.

Edytowane przez ochkarol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze 307 byly tanie. To skutek nie najlepszej opinii.

Wystarczy w necie poczytać o awaryjności 307 (czy rzekomej, czy nie, to nie mnie się wypowiadać) i jak to rzutuje na cenę używanych.

Pierwsze wiem ze byly.

A tak a propos silników, to może nie podniecać się 110-cioma koniami w silniku 1,6 HDi a lepiej wziąć z 90-konnym silnikiem ale za to bez dwumasy, FAPa i turbiny ze zmienną geometrią.

Hmm wydawalo mi sie ze 110 tez jest bez 2 masy i fap zwlaszcza z rocznikow 2006-8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem koledze polecić, żeby przyglądnął się C4. W mieście daje radę, a i na trasie też nie najgorzej sobie radzi.

 

To jest praktycznie to samo auto co 307, tylko w innym opakowaniu.

Zaczeli je klepac 3-4 lata pozniej niz 307-ke, wiec sila rzeczy mialo chyba mniej problemow "wieku dzieciecego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pojawil sie pomysl zakupu 207

Po przejrzeniu ogloszen i obejrzeniu kilku szrotow, doszedlem do wniosku ze za 12-16kzl mozna tez kupic w tym samym roczniku czyli 2006-2009 rowniez 307, 308, czy 407 moze wiec lepiej wieksze? Pozatym wydaje mi sie ze 207 sa jakos nienaturanie drogie....

 

Moja żona ma 207, i jest to auto raczej do miasta i nieduże trasy. Moja żona jest niższa i szczupłą i dla niej jest ok, dla mnie pedały są za blisko przez co muszą sie starać aby nie naciskać wszystkiego naraz, i jest trochę za mało przestrzeni z tyłu a za nisko jest jeszcze zderzak przedni przez co trzeba b. uważać przy parkowaniu przy krawężnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja bym chyba szukal 307 po FL na Twoim miejscu...

407 jest troche przekombinowany i wg mnie srednio sie sprawdzi w jezdzie miejskiej.

Ewentualnie mozesz sie rozejrzec za C4.

 

c4 sie nie podoba, chyba jednak bedzie 407 2.0 hdi 6biegowy automat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pojawil sie pomysl zakupu 207

Po przejrzeniu ogloszen i obejrzeniu kilku szrotow, doszedlem do wniosku ze za 12-16kzl mozna tez kupic w tym samym roczniku czyli 2006-2009 rowniez 307, 308, czy 407 moze wiec lepiej wieksze? Pozatym wydaje mi sie ze 207 sa jakos nienaturanie drogie....

Auto raczej do miasta ale z raz w tyg 300km autostrada i z raz na kwartal 2500km trasa....

Moje zalozenia byly takie:

1.6 HDI 110KM, (ewentualnie 90) z tempomatem, klima, chetnie esp

Od 3 lat moja żona ujeżdża 207 SW 1.6 HDI 90 KM ze wszystkim co napisałeś klima manualna i poza laniem oleju i przeglądem okresowym nic z samochodem się nie dzieje i nie generuje żadnych kosztów. Sporo elementów wyposażenia jest wspólnych z wyższymi modelami zarówno Cytryn jak i Peugeotów. Myślę, że pod względem rozmiaru jest to rozsądny kompromis bo i kawałek bagażnika i łatwość manewrowania w mieście. spalanie raczej niewielkie bo koło 5.5 l/100 przy jeździe miejsko-wiejskiej z krótkim dojazdem do pracy. Ogólnie mogę polecić taki model bolida.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale 207 w sumie nie ma bagaznika...

Czemu 307 sa w cenie 207?

Patrząc na około 10 letnie autka to segment B jest w cenie C bardzo często.

Jeszcze jak 5-drzwiowy i z klimą, to jest bardzo poszukiwany (moim zdaniem trochę niesłusznie) towar jako drugie auto w rodzinie (zazwyczaj dla kobiety, często z dziećmi)

One po prostu chcą segment B.

Stąd 207 w cenie 307, clio w cenie megane, corsa w cenie astry, micra w cenie almery itd itp

Wbrew temu lepiej kupić to C. B są za małe. Jedyną ich zaletą jest cena, ale jako nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 3 lat moja żona ujeżdża 207 SW 1.6 HDI 90 KM ze wszystkim co napisałeś klima manualna i poza laniem oleju i przeglądem okresowym nic z samochodem się nie dzieje i nie generuje żadnych kosztów. Sporo elementów wyposażenia jest wspólnych z wyższymi modelami zarówno Cytryn jak i Peugeotów. Myślę, że pod względem rozmiaru jest to rozsądny kompromis bo i kawałek bagażnika i łatwość manewrowania w mieście. spalanie raczej niewielkie bo koło 5.5 l/100 przy jeździe miejsko-wiejskiej z krótkim dojazdem do pracy. Ogólnie mogę polecić taki model bolida.

207 znam, w sumie poza brakiem 6 biegu i niemal niedostpnego automata w sumie mogla by byc tylko dlaczego chca po 16000za 2006rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego kupiłem pod koniec lipca dla żony:

 

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:UYresP-gKBEJ:otomoto.pl/oferta/peugeot-207-piekna-czarnula-szklany-dach-parktronic-nawi-1-6hdi-raty-zamiana-sport-ID4oYxFp.html+&cd=6&hl=pl&ct=clnk&gl=pl

 

Oglądałem to na miejscu z Driverem,po bliższych oględzinach wyszło,że był delikatnie uszkodzony przód,raczej tylko zderzak,jeden z halogenów i być może chłodnica wody.

Błotniki nietknięte,brak śladów demontażu na śrubach,pokrywa silnika tak samo.Po pomierzeniu miernikiem wszystkie elementy o grubości lakier do 150 mikronów więc musiał być uszkodzony tylko zderzak.Wersja z dpf-em mokrym i dwumasą niestety,ale przy rocznikach 2007+ tak jak @Jedrucha pisał to nieuniknione.

Bo bliższych oględzinach stwierdziliśmy hamulce przód do wymiany,jedno łożysko koła przód,tylne opony na śmieci.

Po kupnie wyszło,że każda felga jest do prostowania(autem jeździła wcześniej kobieta ;] ),rurka od IC jest nieszczelna(przypadłość tych silników),do dołożenia dolna osłona silnika(po vinie wychodzi,że oryginalnie jej nie było).Przebieg teoretycznie 92tys km i tak niby są wpisy w książce,wywaliło jeszcze komunikat o ryzyku zapchaniu dpfu czyli trzeba uzupełnić płyn eolys w zbiorniczku i wyzerować wpis w kompie od tego dodatku do dpfu.

Auto finalnie kupione za 23kplny,jak za ten rocznik uważam za normalną ofertę,ale auto było jednym z droższych na alle i otomoto,a jak widać i tak sporo rzeczy wyszło do zrobienia. ;]

Jak masz jakieś pytania to pisz. :skromny:;]

Edytowane przez Prozaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego kupiłem pod koniec lipca dla żony:

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:UYresP-gKBEJ:otomoto.pl/oferta/peugeot-207-piekna-czarnula-szklany-dach-parktronic-nawi-1-6hdi-raty-zamiana-sport-ID4oYxFp.html+&cd=6&hl=pl&ct=clnk&gl=pl

Oglądałem to na miejscu z Driverem,po bliższych oględzinach wyszło,że był delikatnie uszkodzony przód,raczej tylko zderzak,jeden z halogenów i być może chłodnica wody.

Błotniki nietknięte,brak śladów demontażu na śrubach,pokrywa silnika tak samo.Po pomierzeniu miernikiem wszystkie elementy o grubości lakier do 150 mikronów więc musiał być uszkodzony tylko zderzak.Wersja z dpf-em mokrym i dwumasą niestety,ale przy rocznikach 2007+ tak jak @Jedrucha pisał to nieuniknione.

Bo bliższych oględzinach stwierdziliśmy hamulce przód do wymiany,jedno łożysko koła przód,tylne opony na śmieci.

Po kupnie wyszło,że każda felga jest do prostowania(autem jeździła wcześniej kobieta ;] ),rurka od IC jest nieszczelna(przypadłość tych silników),do dołożenia dolna osłona silnika(po vinie wychodzi,że oryginalnie jej nie było).Przebieg teoretycznie 92tys km i tak niby są wpisy w książce,wywaliło jeszcze komunikat o ryzyku zapchaniu dpfu czyli trzeba uzupełnić płyn eolys w zbiorniczku i wyzerować wpis w kompie od tego dodatku do dpfu.

Auto finalnie kupione za 23kplny,jak za ten rocznik uważam za normalną ofertę,ale auto było jednym z droższych na alle i otomoto,a jak widać i tak sporo rzeczy wyszło do zrobienia. ;]

Jak masz jakieś pytania to pisz. :skromny:;]

No fajnie tylko ze mam na tto przeznaczone jakies 10kzl mniej ale musi byc euro4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.