Skocz do zawartości

uchwyt do mocowania tv na ścianie


Morgan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czym się kierować przy zakupie uchwytu do tv, aby zamontować go na ścianie? Brać jakiś uniwersalny czy raczej dedykowany dla danego telewizora?

 

U siebie na próbę kupiłem uchwyt z Biedronki 99 zł w gazetce - pojawia się co jakiś czas.

Początkowo nie byłem przekonany, dopóki nie zamontowałem go na ścianie.

Jak na tą cenę uchwyt rewelacyjny. Stabilny, duży zakres regulacji, nawet poziomica jest zamontowana w nim.

TV 42 wisi już od ponad pół roku, często jest przekręcany kuchnia - salon. Zero problemów - luzów.

Montowany do ściany na kołki Fischera.

 

A i jestem na tyle zadowolony, że kupiłem kolejny taki uchwyt do drugiego pokoju. :oki:

 

Uchwyt taki:

uchwyt_do_telewizora_biedronka-ulotka.jp

 

Po zamontowaniu wyszło tak:

 

12745702_941761865877799_574331192523794

Co prawda uchwytu nie widać, ale TV stabilnie wisi ;]

Edytowane przez Przemas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ufaj tej libelli zamontowanej na uchwycie, najlepiej użyć zwykłej poziomicy. Ja u brata montowałem ten uchwyt z biedronki i okazało się że krzywo wisi(na szczęście można było wyregulować). Co do wytrzymałości to jest ok, pół roku wisi tv (też coś około 50 cali) i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cos uniwersalnego w stylu uchwytu jak kolega Przemas, tyle ze wydaje się bardziej masywny (więcej ramion ma, szukałem konkretnego, żeby na przyszlosc cos dużego powiesić bez wymiany uchwytu).

Często jest obracany i działa. Jego "masywność" jest jednocześnie wada dla kogos ktma mało miejsca, min. odleglosc od sciany chyba 15 zcy 18cm wynosi.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czym się kierować przy zakupie uchwytu do tv, aby zamontować go na ścianie? Brać jakiś uniwersalny czy raczej dedykowany dla danego telewizora?

Wzialem jakis z allegro za jakies 30 zl i dziala. Tv 32 cale.... kolki porzadne i git...

Patrz ile tv wazy i jaki udzwig ma uchwyt.... ja sie kierowalem tym i cena.... nie potrzebiwalem dlugiego ramienia

Wysłane z deski do krojenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nad mocowaniem do ściany to się zastanawiam czy dać kotwy czy kołki, bo u mnie ściany z pustaka żużlowego i na to tynk cementowo-wapienny. Takie uroki starego budownictwa

Mam takie ściany u siebie, wieszałem 3 lata temu tv 52" i użyłem zwykłych kołków - chyba 10 szt. Nie pamiętam tylko średnicy kołków, 10 albo 12mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym przypomnieć, że zwykła dwudrzwiowa szafka kuchenna waży z 8-10 kilo.

Jak się do niej naładuje szklanek czy talerzy to czasami i 15 dodatkowych kilogramów.

Szafkę się otwiera i zamyka.

A my tutaj się rozwodzimy o powieszeniu telewizora o wadze ok. 10 kg w całkowicie statycznym obciążeniu (bo autor nic nie wspominał o regulacji).

Zwykły uchwyt z Allegro (wszak to tylko zwykle stalowe profile) + 4 kołki fi8 i gotowe.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki mam uchwyt:

391F0843-DE4B-46D2-810A-A656EC755EDB.JPE303B5E4E-25EA-45BD-9F03-7E684A4A1E50.JPE

TV 55" - waga 18 Kg.

Przybite to na 4 kołki i wisi, niezależnie czy dopchnięty do ściany czy odsunięty. Dodatkowe kołki to chyba tylko w sytuacji gdzie jest pusta ściana z GK albo jakaś dziurawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym przypomnieć, że zwykła dwudrzwiowa szafka kuchenna waży z 8-10 kilo.

Jak się do niej naładuje szklanek czy talerzy to czasami i 15 dodatkowych kilogramów.

Szafkę się otwiera i zamyka.

A my tutaj się rozwodzimy o powieszeniu telewizora o wadze ok. 10 kg w całkowicie statycznym obciążeniu (bo autor nic nie wspominał o regulacji).

Zwykły uchwyt z Allegro (wszak to tylko zwykle stalowe profile) + 4 kołki fi8 i gotowe.

 

Święte słowa, telewizor to lekkie pudełko, gdyby nie jest powierzchnia to mógłby zawisnąć na jednej śrubce. Też mam uchwyt przykręcony na cztery kołki chyba 10-tki bo innych pod ręką nie miałem. Po drugie uchwyt do ściany ludzie montują na niewiadomo ile kołków a warto zwrócić uwagę na jakie śrubki montuje się uchwyt do telewizora, 4 x 5 mm czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki mam uchwyt:

391F0843-DE4B-46D2-810A-A656EC755EDB.JPE303B5E4E-25EA-45BD-9F03-7E684A4A1E50.JPE

TV 55" - waga 18 Kg.

Przybite to na 4 kołki i wisi, niezależnie czy dopchnięty do ściany czy odsunięty. Dodatkowe kołki to chyba tylko w sytuacji gdzie jest pusta ściana z GK albo jakaś dziurawka.

 

Mam taki sam i jest .. średni.

Powiesiłem na 6 kołków, wisi stabilnie. TV 55:, też coś koło 20kg, ale sam uchwyt jest trochę idiotyczny. Sama konstrukcja jest ciężka i stabilna ale TV mocuje się (wg instrukcji) poprzez przykręcenie pionowych pałąków a potem nałożenie pionowych pałąków na poziome szyny i dociśnięcie malutką śrubkę. Efekt taki, że caly TV z tymi pałąkami się buja i deko przekrzywia na tym mocowaniu.

Kolejna sprawa, że uchwyt sam w sobie ładnie się rozkłądał, ale po dociążeniu TV, bardzo trudno go złożyć, trzeba użyć dużej siły, a nie ma jak go dociskać. Czy też tak masz ?

 

Generalnie nie jestem z niego zadowolony, ale na alledrogo inne wcale lepiej nie wyglądały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Morgan

 

uchwyt-scienny-tv-art-ar-70-vesa-200x200

 

ja kupiłem tam gdzie @

 

Wybór padł na ten, bo ma możliwość odsunięcia/odchylania od ściany celem dostania się np do kabli bez konieczności zdejmowania tv, Druga sprawa to, że po złożeniu przylega blisko do ściany. Ekran odstaje razem z uchwytem na 13 cm od ściany (Tv + uchwyt), Przy ambilight jest IMO idealnie.

 

 

@

Ja jestem zadowolony, choć co do sposobu łączenia pionowych profili z poziomymi trochę się z Tobą zgadzam. niemniej równomierne dokręcenie śrubek nie powoduje naprężeń. W końcu tam działa tylko siła nacisku. TV musiałby być podważany od dołu aby łączenie mogło zawieźć. Co do rozkładania, ja dałem na tuleje trochę wd40 i nie mam takich oporów przy składaniu. NIestety w podobnej cenie to co oglądałem natet w marketach rtv to była tandeta, albo odstawały strasznie od ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja jestem zadowolony, choć co do sposobu łączenia pionowych profili z poziomymi trochę się z Tobą zgadzam. niemniej równomierne dokręcenie śrubek nie powoduje naprężeń. W końcu tam działa tylko siła nacisku. TV musiałby być podważany od dołu aby łączenie mogło zawieźć. Co do rozkładania, ja dałem na tuleje trochę wd40 i nie mam takich oporów przy składaniu. NIestety w podobnej cenie to co oglądałem natet w marketach rtv to była tandeta, albo odstawały strasznie od ściany.

 

Tak, właśnie chodzi o te bujanie na tym zaczepie, ja wiem że nie spadnie bo jest zaczepiony, ale mógłby być mocniej/stabilnie mocowany przez co by się nie bujał.

Popróbuję z wd40, choć jak pisałem sam w sobie chodził bez przeszkód. Tj piszesz też szukałem alternatywy i nic nie znalazłem a odchylanie to fajny bajer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.