Skocz do zawartości

Jaka gaśnica do domu ?


Radauskas

Rekomendowane odpowiedzi


z 1kg to możesz się pobawić, a nie ugasić coś

 

powszechna opinia ale błędna, właściwie użyta 1kg potrafi całkiem sporo. Tylko mało kto potrafi jej użyć.

Zobacz sobie choćby na YT co potrafi taka 1kg gaśnica w odpowiednich rękach.

 


Nie planuję nic gasić, ale często się coś spawa, tnie itp gdzie iskier idzie pełno. Mój garaż to nie sypialnia dla samochodu więc wiesz....

 

w takim układzie min 2kg, a skoro masz gdzie trzymać to możesz pomyśleć o większej.

Zerknij sobie na rozpiski, pełno tego w necie. http://sklep-ppoz.pl/pl/i/Gasnice/9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Podstawowy błąd w użyciu gaśnicy proszkowej to jej odpalenie i nie zaczekanie kilku sekund, aż gaz uruchomi proszek.

 

to zależy jakiego typu to gaśnica. Jak z nabojem to masz rację, jak jednokomorowa (z manometrem) to nie ma po co czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos coś poleci,.. zasugeruje,.. podpowie ?

 

A ja polecę gaśnicę tzw. czystą czyli gazową np. GH-2x lub CUG-1x (ale cena zabija) ew. spray gaśniczy. No chyba, że po gaszeniu lubisz mieć sajgon to możesz kupić za poradą kolegów gaśnicę proszkową.

Ja mam w domu halonówkę, chyba 1,5kg, jeszcze ze starych zasobów.

Edytowane przez shapyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w domu stoi proszkowa 4kg na wypadek poważniejszej akcji (nie kupuj żadnej chińszczyzny, tylko od któregokolwiek z polskich producentów) i spray gaśniczy do małych rzeczy. Użycie proszkowej robi straszną demolkę w domu, a taki spray jest praktycznie bezinwazyjny. Do kompletu jeszcze czujnik dymu. Tak, jestem paranoikiem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jako były pracownik sklepu bhp i ppoż odpowiem na wszystkie pytania i spróbuje się odnieść do powyższych wypowiedzi. Jeśli w domu letniskowym masz ubrania, dużo szpargałów czy meble z tapicerką, dywany nigdy nie kupuj gaśnicy proszkowej. Jest to najpopularniejszy błąd, popełniany jest dlatego bo gaśnica proszkowa jest tańsza niż pozostałe typy gaśnic i znamy ją np. z aut. Gaśnica proszkowa po odpaleniu rozpyla proszek pod dużym ciśnieniem na około gaszonego terenu również. Proszek jest drobniejszy niż mąka, co sprawia, że nie da się go do końca usunąć, nawet odkurzaczem, więc całe wnętrze będzie w proszku. Taka gaśnica może narobić więcej szkody niż pożytku. Obecnie najlepszym wyborem jest gaśnica pianowa, coś takiego https://www.przeciwpozarowy.com/gasnica-pianowa  za dwie stówki masz 6l czyli trochę drożej niż proszkowa ale nie wymaga żadnego sprzątania po jest na bazie wody a woda wyparuje. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.