Skocz do zawartości

Civic 2017 5D Xgen dla EU


Filipfm

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, KvM napisał:

Tymczasem Accord VI gen kosztował ponad 100 tysięcy 18 lat temu, co po uwzględnieniu inflacji daje kwotę blisko 200 tysięcy w dzisiejszych złotówkach.

Hm a 1,5 roku  temu kosztowal w akceptowalnej wersji 110 tys zł  - cud? a w podstawoej mozn było wyrwać poniżej 100 tys - zl....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, KvM napisał:

Byc moze masz jakies tajne dane. Wiki podaje dla f30 długość 4624mm civic 4630mm 

 

To bądź tak łaskaw i porównaj wszystkie wymiary :)

 

Zaraz zaczniesz porównywać rozstawy osi i Ci wyjdzie, że Dacia Logan MCV to tak naprawdę klasa luksusowa jak A8, 7 czy S  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎04‎/‎12‎/‎2016 o 16:01, Filipfm napisał:

Pojawił się cennik i specyfikacja dla PL rynku. Jak dla mnie ... kosmos.

Dealerzy juz pewnie w weekend siedza na pracuj.pl ...

 

Ceny na poziomie klasy D. Ja rozumiem, ze fajny silnik i duzo bajerow (honda sensing we wszystkich wersjach w standardzie). Ale konkurencja jest duuuzo tansza.

 

 

IMHO ceny zdecydowanie za wysokie. Jasne ze czasy się zmieniają itp. ale ten 1.5T w (podstawowej) wersji Sport kosztuje tyle ile kosztował nowy CTR VII gen.

Co do fajnego silnika to czas okaże - miałem nadzieje ze będzie troche wyżej robił moc a tu moc maksymalna przy 5500 rpm :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
IMHO ceny zdecydowanie za wysokie. Jasne ze czasy się zmieniają itp. ale ten 1.5T w (podstawowej) wersji Sport kosztuje tyle ile kosztował nowy CTR VII gen.



Akurat CTR nie jest dobrym przykładem bo on wręcz tanial przez 7 i 8.
Kosztował 100 tys w 2001 roku i nie miał nawet klimy.
W 2010 czyli 10 lat pozniek cennikowo kosztował ztcp 104 tys. za wersję Championship white.
Inne wersje drozaly.

sent from mobile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1/29/2017 o 11:01, KvM napisał:

 

Moim zdaniem ich podstawowy błąd to nazwa. Nazwali by to Accord i mieliby sprzedaż, bo cena na klasę D jest rewelacyjna, nawet jeśli to nieduża klasa D. W Niemczech będzie sedan, więc w PL pewnie też: http://www.honda.de/cars/new/coming-soon/civic-4d/overview.html

 

 

albo wydaje im się że mają taką ikonę, którą PRowo będą chcieli odwinąć jak Toyota zrobiła z Corollą. Ze zwykłego, taniego HTB, zrobili coś "pół" D... wrzucili Aurisa, a Corolla została w sedanie i za większą kasę... Sedan w europie to segment "reprezentacyjny"... i tak sobie to wykoncypowali...

 

szkoda że wyszedł im bardziej niż "reprezentacyjny" sedan, sedan pasujący najlepiej na taksi w Hurghadzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Jeździłem o moim zdaniem bardzo fajne auto. Potwierdza się, że to auto klasy kompakt+ co najmniej. Na tylnej kanapie więcej miejsca niż w aktualnym BMW serii 3. Bagażnik jak na mój gust wręcz przepastny.

Auto świetnie skręca, jest przy tym bardzo komfortowe (być może to zasługa amorków adaptacyjnych). Jeździ się prawie jak BMW serii 1, kierownica bardzo ochoczo przenosi każdy ruch rąk na drogę przy umiarkowanych prędkościach, na autostradzie bardzo stabilnie. Bardzo to lubię.

 

Silnik 180 KM nie daje wrażenia zbyt dynamicznego, jest też subiektywnie ciut głośny przy wyższych prędkościach (ok 3000 rpm przy licznikowych 150 km/h ztcp). Samo auto jednak jest dość dobrze wyciszone, nie słychać prawie szumu wiatru.

Bardzo komfortowe fotele z fajną regulacją zagłówka.

 

System rozpoznawania znaków równie beznadziejny jak w BMW (często wymyśla ograniczenia z ... lub ignoruje znak teren zabudowany). Aktywny tempomat za to działa prawdopodobnie lepiej (płynniej). Świetnie działa ostrzeganie przed ryzykiem kolizji (gdy tempomat wyłączymy, bo jeśli jest włączony auto po prostu hamuje).

Nie mam zastrzeżeń do CVT. W zasadzie prawie się nie różni jeśli chodzi o wrażenia od jazdy dobrej klasy hydraulikiem (płynna zmiana obrotów, symulacja biegów). Nieco przestarzała jest tylko konstrukcja lewarka (mechaniczny zamiast dżojsticka).

W standardzie jest hamulec elektryczny, przytrzymujący auto po puszczeniu hamulca głównego (po zatrzymaniu się np. na światłach).

Spalanie z jazdy testowej miasto/drogi podmiejkie/autostrada wg. komputera 7,2 - całkiem przyzwoicie zważywszy, że jechałem na autostradzie głównie 150 licznikowo i dość często hamowałem testując tempomat. Silnik niedotarty...

 

Całkiem dobrze za to działał system utrzymywania pasa ruchu. Ręce trzeba oczywiście i tak trzymać na kierownicy i to dość solidnie (w BMW, wystarczy dotykać paluszkiem).

 

Jeździłem krótko, więc nie traktujcie tych słów jak wyroczni, ale auto jest imho warte zainteresowania. Jak dla mnie rewelacyjne warunki rozszerzonej gwarancji (za 2200 zł dopłaty 5 lat i 300 tysięcy km) Tu się nawet KIA chowa z ich limitem do 160 kkm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3/10/2017 o 20:32, KvM napisał:

Auto świetnie skręca, jest przy tym bardzo komfortowe (być może to zasługa amorków adaptacyjnych). Jeździ się prawie jak BMW serii 1, kierownica bardzo ochoczo przenosi każdy ruch rąk na drogę przy umiarkowanych prędkościach, na autostradzie bardzo stabilnie. Bardzo to lubię.

 

1.5T ma układ kierowniczy z podwójnym przełożeniem. To pewnie dlatego takie wrażenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównaj cenę z takim samym wyposażeniem. Moim zdaniem jest atrakcyjna. Szczególnie z gwarancją na 5 lat 300 tysięcy km. Dodatkowo auto jest sporo większe niż typowy kompakt. Jak dla mnie cena sumarycznie bardzo atrakcyjna. Oczywiście jeśli ktoś chce silnik 1,4 N/A plus radio i klimę to znajdzie znacznie tańsze kompakty. 

 

Astra z wyposażeniem które mnie interesowała wyszła 3 tysiące taniej niż Honda (automat i aktywny tempomat). Już po rabacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎03‎-‎10 o 20:32, KvM napisał:

Jeździłem o moim zdaniem bardzo fajne auto. [ciach]

 

 

Nie jezdzilem, ale miałem okazje obejrzyc w salonie Honda Plaza.

Wrazenia ogolnie ok, z zewnątrz calkiem ladny, w srodku materialy raczej przeciętne natomiast wnętrze zaprojektowane ciekawie.

Co rzucilo sie w oczy to wysoko poprowadzony tunel srodkowy (cos jak w BMW, niestety RWD brak), krotki i przyjemny skok dzwigni zmiany biegow w manualu i elektryczny hamulec reczny (choć nie wiem czy to akurat na plus).

Ogolnie auto sprawia dobre wrazenie, cena mimo wszystko mogla by być nizsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, KvM napisał:

Cena zawsze może być niższa. Elektryczny ręczny jest wykorzystywany przy każdym zatrzymaniu auta. Przy automacie dzięki temu nie trzeba trzymać nogi na hamulcu na światłach. Takie luksusy dopiero w BMW serii 5 są dostępne. 

Elektryczny hamulec pomocniczy był już w Astrze IV - to nie tak znów luksus :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, KvM napisał:

Cena zawsze może być niższa. Elektryczny ręczny jest wykorzystywany przy każdym zatrzymaniu auta. Przy automacie dzięki temu nie trzeba trzymać nogi na hamulcu na światłach. Takie luksusy dopiero w BMW serii 5 są dostępne. 

Pospolity Passat b6 to ma ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, rwIcIk napisał:

Elektryczny hamulec pomocniczy był już w Astrze IV - to nie tak znów luksus :) 

Sam w sobie czasem nawet kłopot. Luksus to automatyczne zaciąganie po zatrzymaniu. Zresztą nie wiem nawet czy to jest tym ręcznym realizowane w Hondzie. Fakt, że działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, KvM napisał:

Sam w sobie czasem nawet kłopot. Luksus to automatyczne zaciąganie po zatrzymaniu. 

I automatyczne zwalnianie przy ruszaniu - pomocne pod górę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, KvM napisał:

Testy zderzeniowe. 

http://www.iihs.org/iihs/ratings/vehicle/v/honda/civic-4-door-sedan/2017

 

wypadl rewelacyjnie. Bardzo dużo punktów za sytemy bezpieczeństwa aktywnego (dwa razy wiecej niż dostało BMW serii 3)

Minus tylko, ze to jest 2 x brzydsze od BMW 3 no i cena. Wlazlem na strone Hondy i mi sie slabo zrobilo. Pewnie z czasem ceny spadna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, wujekcybul napisał:

Minus tylko, ze to jest 2 x brzydsze od BMW 3 no i cena. Wlazlem na strone Hondy i mi sie slabo zrobilo. Pewnie z czasem ceny spadna.

Tylko jesli sobie skonfigurujesz to samo wyposażenie w BMW serii 3 to masz cenę niemal razy dwa (a BMW ma mniej miejsca w środku i jest krótsze od sedana). 

Sedan w wersji komfort kosztować ma 95 tysięcy z automatem i silnikiem 180 KM. 

W tej wersji masz aktywny tempomat, system utrzymania pasa ruchu, rozpoznawanie znaków drogowych, podgrzewane  fotele, zmienny układ kierowniczy, BT, dobre audio, etc. Każda z tych rzeczy w BMW kosztuje grube tysiące a cena zaczyna sie od 154 tysięcy z silnikiem 180 KM i automatem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KvM napisał:

Tylko jesli sobie skonfigurujesz to samo wyposażenie w BMW serii 3 to masz cenę niemal razy dwa (a BMW ma mniej miejsca w środku i jest krótsze od sedana). 

Sedan w wersji komfort kosztować ma 95 tysięcy z automatem i silnikiem 180 KM. 

W tej wersji masz aktywny tempomat, system utrzymania pasa ruchu, rozpoznawanie znaków drogowych, podgrzewane  fotele, zmienny układ kierowniczy, BT, dobre audio, etc. Każda z tych rzeczy w BMW kosztuje grube tysiące a cena zaczyna sie od 154 tysięcy z silnikiem 180 KM i automatem. 

Nie wiem ja sie nie znam. Ja mam a wlasciwie jezdze marnymi 3cyl od BMW i w zyciu bym nie zamienil na tego potwora za wor zlota. Skorko glof 1.2 potrafi kosztowac w grancicach 60k z wyprz to po co mi honda z 1l silnikiem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wujekcybul napisał:

Nie wiem ja sie nie znam. Ja mam a wlasciwie jezdze marnymi 3cyl od BMW i w zyciu bym nie zamienil na tego potwora za wor zlota. Skorko glof 1.2 potrafi kosztowac w grancicach 60k z wyprz to po co mi honda z 1l silnikiem? 

A jeździłeś tym potworem? Bo jeździ to prawie jak BMW. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/16/2016 at 1:33 PM, maro_t said:

 

do wyglądu zewnętrznego pewnie się da przyzwyczaić jak będzie tego trochę na drogach. Ale z tego co widzę na zdjeciach, to auto ma całkiem fajne wnętrze. Takie w miarę schludne i nieprzekombinowane. No i silniki: jeżeli nie przesadzą z ceną to taki Civic 1.5 Turbo 180KM może być bardzo fajnym dynamicznym kompaktem, jako konkurencja np. dla Leona 1.8 TSI

Jak dla mnie cudo! Kocham Hondy bez wz

gledu na wygląd :) Liczy sie charakter!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorko glof 1.2 potrafi kosztowac w grancicach 60k z wyprz to po co mi honda z 1l silnikiem? 

To tak jakby w gorący dzień chciało Ci się loda. Zamiast kupić szelera z pyszna czekoladowa polewa i orzechami to kupujesz zamrozona w kostki kranowke.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KvM napisał:

A jeździłeś tym potworem? Bo jeździ to prawie jak BMW. 

Nie jezdzilem po prostu mi sie nie podoba. Tak jak inne Hondy sa ladne tak to nie. 

 

21 minut temu, hefi napisał:

To tak jakby w gorący dzień chciało Ci się loda. Zamiast kupić szelera z pyszna czekoladowa polewa i orzechami to kupujesz zamrozona w kostki kranowke.

 

Ta i 20k w kieszeni :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.