Skocz do zawartości

Lexus IS200


dyniek000

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie czego się bać w tym modelu (1generacji)

To ze podobno drogo to wiem tylko jak drogo ? Jakieś przykładowe ceny części , bolączki w/w modelu ?

Ktoś coś , tylko poprosze z autopsji a nie z internetu

Edytowane przez dyniek000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet Lexus to w tym modelu jakaś podróbka. Ma tylne przeciwmgielne z Daihatsu. I IS200 nie jedzie.

za to auto jest ciche i komfortowe, ma przepiekne zegary na desce i welurowa tapicerke, silnik ladnie mruczy, acz pije niemal jak smok. Omal kiedys tego auta nie kupilem i nie wiem czy nie trzeba jednak bylo tego zrobic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie czego się bać w tym modelu (1generacji)

To ze podobno drogo to wiem tylko jak drogo ? Jakieś przykładowe ceny części , bolączki w/w modelu ?

Ktoś coś , tylko poprosze z autopsji a nie z internetu

 

Był wątek dwa lata temu: https://forum.autokacik.pl/index.php/topic/362299-lexus-is200-mo%C5%BCe-kto%C5%9B-je%C5%BAdzi%C5%82

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za to auto jest ciche i komfortowe,

 

taa...mam porównanie na bieżąco GS do ISa...i wszystko o ISie można powiedzieć ale nie to, że jest cicho i komfortowo...

opona niska (większość ma 17ki), zawieszenie twarde, prowadzi się bosko ale nie komfortowo...nie ma tragedii ale nie jest to kanapa na pewno...

cicho? jak się jedzie z prędkościami do 130-140km/h to jest ok ale przy rozpędzaniu do tych prędkości jest słabo...

do tego manual z bardzo krótko zestrojoną skrzynią...niby 6 biegowa ale automat 4 biegowy w tym samym modelu na autostradzie ma niższe obroty...

ceny bez tragedii ale są rzeczy, których nie kupisz poza ASO albo nie ma dobrych zamienników po prostu...

spalanie w trasie przy spokojnej jeździe można osiągnąć i ok. 8-8,5l, autostrada to min. 10l, miasto przy normalnej jeździe ok. 14l przy spokojnej 12l...

to są dane dla IS200 automat...

 

co chcesz jeszcze wiedzieć? :)

 

Sam o tym myślę. Tylko raczej IS300.

 

to jak biały kruk ;)

IS300 SC łatwiej znaleźć...

Edytowane przez muzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa...mam porównanie na bieżąco GS do ISa...i wszystko o ISie można powiedzieć ale nie to, że jest cicho i komfortowo...

opona niska (większość ma 17ki), zawieszenie twarde, prowadzi się bosko ale nie komfortowo...nie ma tragedii ale nie jest to kanapa na pewno...

cicho? jak się jedzie z prędkościami do 130-140km/h to jest ok ale przy rozpędzaniu do tych prędkości jest słabo...

 

widac kwestia do czego sie porownuje ;) . W porownaniu do aut ktorymi ja jezdze/jezdzilem (Prelude, Celica, Impreza, MX5, Lancer, rozne sluzbowozy) to auto bylo oaza komfortu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie czego się bać w tym modelu (1generacji)

To ze podobno drogo to wiem tylko jak drogo ? Jakieś przykładowe ceny części , bolączki w/w modelu ?

Ktoś coś , tylko poprosze z autopsji a nie z internetu

 

spora bolączka, to brak skladanych tylnych siedzeń :) dopiero w 3 generacji to jest... jako opcja :) Lexus przez wiele lat tłumaczyl swiatu ze to ich filozofia i poprawia sztywnosc nadwozia... ale swiat mial to w d... :)

poza tym to brac GSa... od początku produkcji to absolutny lider wygłuszenia wnętrza w segmencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak wyje to się naprawia a nie ignoruje, żeby takich problemów właśnie nie było... ;)

u mnie w GS też zaczął sobie wyć i zrobił tak +/- 300-400km do wymiany...można za śmieszne pieniądze kupić używkę albo naprawiać swój, wszystkie części są dostępne...

a i przy okazji można kupić dyfer ze szperunkiem ;)

Edytowane przez muzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak wyje to się naprawia a nie ignoruje, żeby takich problemów właśnie nie było...

 

Spróbuj naprawić moją wyjącą skrzynię w Toyocie, albo wymienić na inną nie wyjącą  ;l  ;l  ;l  Miałem już w niej 3 skrzynie i 3 naprawy. Powodzenia    :hehe:

 

Również rozbawił mnie 3-letni Auris z przebiegiem 80kkm w którym wyła skrzynia. 

 

Widzę że Lexusy też? Brawo Toyota, ja już tej marce podziękuję, tak samo jak Hondzie, dopóki się nie nauczą skrzyń robić. 

Edytowane przez teg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak wyje to się naprawia a nie ignoruje,

 

Czy

 

 

 

no nam serwis powiedział przy skrzyni w avenie t27, że TTTM więc olaliśmy temat..

 

No to się zdecyduj :D To że serwis powiedział to nie znaczy, że było ok - u mnie 3 serwisy rozbierały i próbowały naprawiać. Na pewno skrzynia bo każda wyła inaczej, w innym zakresie prędkości. Ogólnie: skrzynie w Toyotach wyją, a Lexusach też są tego typu problemy. Nie mówi się o tym po prostu, ot mit niezawodności: jak się nie rozpadło i jedzie, to jest ok. 

 

Ale z tym T27 to nawet mnie zaskoczyłeś... Przecież to są względnie nowe samochody klasy wyższej niż Auris czy Corolla. O co chodzi Toyocie i Hondzie z tymi skrzyniami? 

Edytowane przez teg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz. Tutaj w t27 w zasadzie nic się nie działo. Kiedyś w nocy na postoju zauważyliśmy, ze skrzynia bardzo delikatnie hałasuje - terkocze/szumi. Serwis wymienił zestaw sprzęgła z kołem zamachowym po czym dostali info z centrali, ze 6 biegowe skrzynie po prostu takie odgłosy wydają. Przejechaliśmy tym konkretnym samochodem w sumie 180k km i nic się nie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za to auto jest ciche i komfortowe, ma przepiekne zegary na desce i welurowa tapicerke, silnik ladnie mruczy, acz pije niemal jak smok. Omal kiedys tego auta nie kupilem i nie wiem czy nie trzeba jednak bylo tego zrobic...

 

Ciche??

Chyba nie jechałeś szybciej niż 120 km/h :)

 

 Szum wiatru jest głośniejszy niż w średniej klasie innych pojazdów

 IS200 ogólnie do spokojnego turlania, 300 pojedzie zdecydowanie lepiej

 

Łatwo się gazuje.

Koszty utrzymania na średnim poziomie, może do najtańszych nienależny, ale z uwagi na małą awaryjność nie inwestuje się wiele, 

 

 

Miałem 2 x IS300 i z chęcią kiedyś wrócę do tego auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy

 

 

 

 

No to się zdecyduj :D To że serwis powiedział to nie znaczy, że było ok - u mnie 3 serwisy rozbierały i próbowały naprawiać. Na pewno skrzynia bo każda wyła inaczej, w innym zakresie prędkości. Ogólnie: skrzynie w Toyotach wyją, a Lexusach też są tego typu problemy. Nie mówi się o tym po prostu, ot mit niezawodności: jak się nie rozpadło i jedzie, to jest ok. 

 

Ale z tym T27 to nawet mnie zaskoczyłeś... Przecież to są względnie nowe samochody klasy wyższej niż Auris czy Corolla. O co chodzi Toyocie i Hondzie z tymi skrzyniami? 

 

 

Poczytaj fora, skrzynie w toyce to słaby punkt. Sam mam Verso 2009 1.8 i skrzynia wyje na piątym biegu, przy 80 tyś. przebiegu. Najlepsze jest to, że jak się wcześnie zdiagnozuję to naprawa nie jest droga.

Edytowane przez Marek T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.