Skocz do zawartości

chevrolet nubira kombi 1,6 2007 r. Wahacz TYŁ - szukam


pb0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

poszukuje Tylnych wahaczy do samochodu Chevrolet Nubira Kombi 1,6 benz. 2007 rok. Czy ktoś z was wymieniał, ma jakies dojście. ogólnie w sklepach i hurtowniach rozkładają ręce. nie ma. może ktoś wymieniał i wie czy pasują z innego samochodu. wiele części pochodzi z Opla. może ktoś coś wie. proszę o pomoc. wahacz tył (prawy i lewy). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poszukuje Tylnych wahaczy do samochodu Chevrolet Nubira Kombi 1,6 benz. 2007 rok. Czy ktoś z was wymieniał, ma jakies dojście. ogólnie w sklepach i hurtowniach rozkładają ręce. nie ma. może ktoś wymieniał i wie czy pasują z innego samochodu. wiele części pochodzi z Opla. może ktoś coś wie. proszę o pomoc. wahacz tył (prawy i lewy). 

Zapraszam na kącik Chevroleta. https://forum.autokacik.pl/index.php/forum/59-chevrolet/

Tam jest skośnooki wynalazek - duallink.

Popytaj w http://www.potak.eu/

Może kolega krisb.pl pomoże ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


przeciez tu wszyscy (poza mna i norasem) twierdza

 

Miałem to właśnie napisać, ale bałem się, że mnie zjedzą.

A rada dla kolegi - przewertować ruskie katalogi, odnaleźć numer katalogowy i szukać w necie. Może gdzieś w europie się znajdzie, a może u chińczyków ? Jakieś aliexpress - lacetti tam jeździło jako buick.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to właśnie napisać, ale bałem się, że mnie zjedzą.

A rada dla kolegi - przewertować ruskie katalogi, odnaleźć numer katalogowy i szukać w necie. Może gdzieś w europie się znajdzie, a może u chińczyków ? Jakieś aliexpress - lacetti tam jeździło jako buick.

 

A wiadomo dlaczego są problemy z tym modelem Nubiry, a nie ma problemów z tym z lat 90tych?

Z moją Nubirą problemów z klamotami nie mam  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne zawieszenie jest dosyć niestandardowe, jak na budżetowe auto - tzw. dualink, stosowany w skośnookich autach.

W Potaku widzę wszystko jest http://www.potak.eu/clientcatalogue/tree.aspx?id=1&level=3&c0=500002&c1=500158&c2=500518

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiadomo dlaczego są problemy z tym modelem Nubiry, a nie ma problemów z tym z lat 90tych?

Z moją Nubirą problemów z klamotami nie mam :hmm:

Nieporównywalna ilość egzemplarzy na naszych drogach

+ Pewnie to, że do starej rzemiosło w kraju coś tluklo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieporównywalna ilość egzemplarzy na naszych drogach

+ Pewnie to, że do starej rzemiosło w kraju coś tluklo.

 

No na naszych drogach to tak, ale ogólnie na świecie pewnie ilość porównywalna

A nasz rynek to nie Korea Płn. Firmy działają tak samo u nas jak i na innych rynkach, więc dostępność gratów powinna jakaś być  ;]

Tak z ciekawości poszukałem na allegro w dziale "Wahacze" czegoś do Corvette

I jest tego trochę ;)

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=corvette&search_scope=category-250882&bmatch=s0-mot-1-4-0913

 

Do mojego trupa graty są tak tanie, że nawet na allegro nie kupuję nic. Jak coś trzeba wymieniać, to graty załatwia już mechanik z jakiejś hurtowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na naszych drogach to tak, ale ogólnie na świecie pewnie ilość porównywalna

A nasz rynek to nie Korea Płn. Firmy działają tak samo u nas jak i na innych rynkach, więc dostępność gratów powinna jakaś być  ;]

Tak z ciekawości poszukałem na allegro w dziale "Wahacze" czegoś do Corvette

I jest tego trochę ;)

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=corvette&search_scope=category-250882&bmatch=s0-mot-1-4-0913

 

Do mojego trupa graty są tak tanie, że nawet na allegro nie kupuję nic. Jak coś trzeba wymieniać, to graty załatwia już mechanik z jakiejś hurtowni.

 

Tylko, ze my z norasem nie toczylismy wojny o to czy sa wogole dostepne, a o to ze z niektorymi moze byc problem lub trzeba na nie czekac (zwlaszcza po zawinieciu sie chevroleta z europy).

Wiadomo, ze w obecnych czasach da sie kupic wszystko, ale nie zawsze trzeba czekac na statek z Korei.

Nie kazdy mieszka w Warszawie czy Lodzi, gzie ma Potak pod nosem.

Przykladowo cewke do Fabii kupilem w trasie, w miejscowości gminnej ok 2000 mieszkancow (w sklepie mieli nawet 3 firm do wyboru), cewke do Lacetti w Bialymstoku mialo od reki tylko ASO (az 1 sztuke). Na EGR czekalem chyba z tydzien, piaste 3 dni.

Wybacz, ale allegro uwazam za srednie miejsce zakupu czesci do auta, skorzany mieszek czy inny przygwizd owszem (za czasow Lanosa kupilem kilka silniczkow krokowych, nawet te opisywane jako oryginaly i z odpowiednia cena nie dzialaly jak nalezy).

 

PS. Juz se przypomnailem, koledzy z chevroleta twierzili, ze czesci do chevy sa/beda rownie dostepne jak do starego DU.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega http://krisb.pl/ melduje

wahacz wzdłużny z tulejami: 110PLN 2szt/auto, same tuleje: przednia: 19PLN/szt x2/auto, tylna: 25PLN/szt x2/auto.

tuleja poprzecznego przedniego (poz.3, 2szt/auto): 13PLN/szt, x4/auto

tuleja poprzecznego tylnego (poz.2, 2szt/auto ): wewnętrzna (27) 13PLN x2/auto, zewnętrzna (28) 15PLN x2/auto

 

Ceny śmieszne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ceny śmieszne.

 

Tyle, że nie w tym problem. Wahacz do Golfa/Fabii kupujesz w najbliższym punkcie handlowym - nawet jeśli jest to piekarnia, czy sklep z dewocjonaliami.

Żeby kupić wahacz do lacetti musisz wiedzieć o konkretnej stronie w necie.

Z Potak'iem kiedyś (nie wiem jak teraz) bywało różnie - jako "dostępne" na stronie mieli rzeczy faktycznie niedostępne - pamiętam z czasów posiadania Aveo, że coś u nich zamówiłem, dzwonię z pytaniem, kiedy wyślą - a oni na to, że tego nie mają i nie wiedzą czy i kiedy będą mieć. Jak przyjdzie w następnym kontenerze z Korei to mi mogą dać znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem w lacetti, warsztat nie miał problemu ze znalezieniem dostawcy i wymianę w 1 dzień.

W warzywniakach pewnie nie mają (tam mają tylko części do VW/Skody), ale w specjalistycznych hurtowniach w dużych miastach nie ma problemów ze znalezieniem.

Inna sprawa, że niektórzy mechanicy często robią zakupy w jednej hurtowni i mają alergię na Internet i jak nie ma to mówią klientowi, "Paanie to nigdzie niedostępne...". Mój warsztat nigdy nie miał problemów ze znalezieniem części do chevroleta, choć np. ostatnio musiałem im podpowiedzieć gdzie kupić ten sam przegub do epiki 2x taniej niż chcieli mnie skasować (ten sam oryginał GM, nie jakiś zamiennik)

Edytowane przez Duny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że tak zapytam. Jest ten problem z częściami, czy nie? (za problem nie uważam kupowania w sklepie specjalistycznym przez neta i oczekiwania kilka dni na dostawę).

Raczej nie ma problemu. Na niektóre części trzeba czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


nie ma problemu. Na niektóre części trzeba czekać

 

I tu widzę sprzeczność wewnętrzną. To jest problem:

- dla użytkownika - ma rozgrzebane auto, normalny czas naprawy to powiedzmy 2h, a przez czekanie na części wydłuża się do 2 czy więcej dni,

- dla warsztatu - muszą coś zrobić z rozgrzebanym autem, co generuje wyższą cenę za usługę VW/Skodę robią od ręki, a tu muszą rozgrzebać, wyjąć części - zdjąć auto z podnośnika, gdzieś wypchać, zamówić część, poczekać aż przyjdzie , wepchać auto na podnośnik, wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu widzę sprzeczność wewnętrzną. To jest problem:

- dla użytkownika - ma rozgrzebane auto, normalny czas naprawy to powiedzmy 2h, a przez czekanie na części wydłuża się do 2 czy więcej dni,

- dla warsztatu - muszą coś zrobić z rozgrzebanym autem, co generuje wyższą cenę za usługę VW/Skodę robią od ręki, a tu muszą rozgrzebać, wyjąć części - zdjąć auto z podnośnika, gdzieś wypchać, zamówić część, poczekać aż przyjdzie , wepchać auto na podnośnik, wymienić.

 

A to jakiś warsztat rozgrzebuje auto nie wiedząc czy ma części?   :hehe:

 

ps. Kolega też czekał ostatnio kilka dni aż ściągną części do Gofra VII   ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem w lacetti, warsztat nie miał problemu ze znalezieniem dostawcy i wymianę w 1 dzień.

W warzywniakach pewnie nie mają (tam mają tylko części do VW/Skody), ale w specjalistycznych hurtowniach w dużych miastach nie ma problemów ze znalezieniem.

Inna sprawa, że niektórzy mechanicy często robią zakupy w jednej hurtowni i mają alergię na Internet i jak nie ma to mówią klientowi, "Paanie to nigdzie niedostępne...". Mój warsztat nigdy nie miał problemów ze znalezieniem części do chevroleta, choć np. ostatnio musiałem im podpowiedzieć gdzie kupić ten sam przegub do epiki 2x taniej niż chcieli mnie skasować (ten sam oryginał GM, nie jakiś zamiennik)

 

Napisal człowiek majacy Potak u siebie.

Wlasnie sprawdziłem, ze Bialystok jest 11 pod względem ludności w PL i problemy były, ok rozumiem, ze Polska C ma inne zamilowania niż chevy na podjeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jakiś warsztat rozgrzebuje auto nie wiedząc czy ma części?   :hehe:

 

 

Jeżeli auto zepsute konkretnie (czytaj niejezdzace) to co za roznica czy stoi rozgrzebane czy nie, jak inne może byłoby dużo szybciej gotowe do jazdy?

 

Kumpel niech se kupi gofra 4, nie będzie czekal na części.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A to jakiś warsztat rozgrzebuje auto nie wiedząc czy ma części?

 

Rozumiem, że wszystkie znane Ci warsztaty potrafią zdiagnozować 100% usterek bez rozbierania czegokolwiek ?

Nigdy nie spotkałeś się z przypadkiem, gdzie po demontażu czegoś, wyszło, że coś głębiej też wymaga wymiany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli auto zepsute konkretnie (czytaj niejezdzace) to co za roznica czy stoi rozgrzebane czy nie, jak inne może byłoby dużo szybciej gotowe do jazdy?

 

Kumpel niech se kupi gofra 4, nie będzie czekal na części.

 

Kolega ma Golfa IV i też czekał z rozgrzebanym wozem na mocowanie silnika o ile dobrze pamiętam. Nie chciał bulić około 500 PLN w ASO za nówkę (nie wiem czy było nawet na miejscu) i zamówił używkę z innego miasta.

Edytowane przez Citric
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma Golfa IV i też czekał z rozgrzebanym wozem na mocowanie silnika o ile dobrze pamiętam. Nie chciał bulić około 500 PLN w ASO za nówkę (nie wiem czy było nawet na miejscu) i zamówił używkę z innego miasta.

 

Potwierdzasz tylko moje zdanie, kolega czekal bo przyzydzil na nowej czesci, watpie bys cos takiego nowego znalazl do Lacetti w ASO (zreszta, o jakich ASO mowa, skoro ich juz nie ma), a na szrotach z racji niewielkiej populacji za czesto tez nie wystepujacego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzasz tylko moje zdanie, kolega czekal bo przyzydzil na nowej czesci, watpie bys cos takiego nowego znalazl do Lacetti w ASO (zreszta, o jakich ASO mowa, skoro ich juz nie ma), a na szrotach z racji niewielkiej populacji za czesto tez nie wystepujacego.

Może w Lacetti to tak często nie pada jak w Golfach więc nie ma co porównywać.  Mimo ogromnej ilości Golfów kolega też nie znalazł na szrotach w naszym regionie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo chciał to kupić za 2 zł. Poszedłby do warzywniaka/kebabowni i kupiłby chiński zamiennik za 20 zł. 

 

W Białymstoku wtedy nie znalazł zamiennika. Nawet sklepy motoryzacyjne sprzedawały tylko oryginał (w okolicach ceny ASO albo i drożej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Białymstoku wtedy nie znalazł zamiennika. Nawet sklepy motoryzacyjne sprzedawały tylko oryginał (w okolicach ceny ASO albo i drożej).

 

Bialystok. Wszystko jasne.

Zgadnij gdzie nooryczne problemy mialem z czesciami do Lacetti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w tym mieście jest problem ze wszystkim: częściami, pracą, lotniskiem, mieszkaniami, zakupem używanego samochodu ( nowego pewnie też, ale nie miałem jeszcze przyjemności wypróbować), a nawet z dojazdem do tego miasta. To jest chyba fenomen na skalę światową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.