Skocz do zawartości

Cactus po roku ...


joe_00

Rekomendowane odpowiedzi

W żadnym Cactusie nie ma wskaźnika temperatury , jest kontrolka przegrzania silnika.

 

I jak ogolne wrazenia, zadowolony z zakupu?

Mnie sie  Cactus podobal do momentu jak nie wsiadlem do srodka ;]

Niestety te tablety i wyswietlacze sa dla mnie nieakceptowalne...

Szkoda, ze nie zrobili czegos bardziej tradycyjnego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak ogolne wrazenia, zadowolony z zakupu?

Mnie sie Cactus podobal do momentu jak nie wsiadlem do srodka ;]

Niestety te tablety i wyswietlacze sa dla mnie nieakceptowalne...

Szkoda, ze nie zrobili czegos bardziej tradycyjnego ;)

Zadowolony jestem , ten tablet powoduje że kokpit jest minimalistyczny kwestia przyzwyczajenia. Jakość plastików tapicerki drzwi mogłaby być lepsza ,ale ogólne wrażenie jest pozytywne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy z poziomu tabletu sterujesz pracą nawiewów. W nowej 308 tak niestety jest, chcąc zmienić ustawienia wentylacji musisz oderwać wzrok od drogi nie ma siły. 

W poprzednim 308 oraz 3008 dwustrefowa klima miała fajne pokrętła i ustawiałem je na pamięć. Nie wspominając już o tym że jak jest chłodno i wilgotno to tablet czasami potrzebuje około minuty żeby się włączyć. 

Zadowolony jestem , ten tablet powoduje że kokpit jest minimalistyczny kwestia przyzwyczajenia. Jakość plastików tapicerki drzwi mogłaby być lepsza ,ale ogólne wrażenie jest pozytywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy z poziomu tabletu sterujesz pracą nawiewów. W nowej 308 tak niestety jest, chcąc zmienić ustawienia wentylacji musisz oderwać wzrok od drogi nie ma siły.

W poprzednim 308 oraz 3008 dwustrefowa klima miała fajne pokrętła i ustawiałem je na pamięć. Nie wspominając już o tym że jak jest chłodno i wilgotno to tablet czasami potrzebuje około minuty żeby się włączyć.

Szybki intensywny nawiew na szybę jest przyciskiem włączany i wyłączany. Resztę trzeba robić z poziomu tabletu , ale ja właściwie jeżdżę na opcji "auto" klimy ... dosyć inteligentna jest w zależności od temp zewnętrznej steruje fajnie nawiewami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie bezproblemowy ... dwie drobne usterki gwarancyjne po za tym ok!

średnie spalanie 6,3l/km

 

Właśnie jestem na etapie szukania auta, nawet zrodziła się opcja nówki z salonu i właśnie cactusa. Włażę na stronę a tam żadnego mocniejszego silnika niż ten 110 KM. Masakra jakaś i co ciekawe wszędzie we francuzach podobnie, że 130 KM to maks w benzynowych. A auto ma wozić cztery osoby, w okresie wiosna-jesień co dwa tygodnie w trasę i często w pełni załadowane plus 4-5 rowerów na platformie i dachu. Takie piździałki wtedy w ogóle nie jadą. A szkoda bo auto mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem na etapie szukania auta, nawet zrodziła się opcja nówki z salonu i właśnie cactusa. Włażę na stronę a tam żadnego mocniejszego silnika niż ten 110 KM. Masakra jakaś i co ciekawe wszędzie we francuzach podobnie, że 130 KM to maks w benzynowych. A auto ma wozić cztery osoby, w okresie wiosna-jesień co dwa tygodnie w trasę i często w pełni załadowane plus 4-5 rowerów na platformie i dachu. Takie piździałki wtedy w ogóle nie jadą. A szkoda bo auto mi się podoba.

Cactus akurat jest bardzo lekki (~1000kg) i te 110KM naprawdę robią robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie w 4 osoby + rowery ;] 

Do takiego uzytkowania to szukalbym raczej jakiegos wiekszego vana :ok:

 

No i szukam, szukam. Na tapecie jest Captiva 2.4 167 KM. Rozważam jeszcze C4 Picasso 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj Zafiry z wmonowanym bagaznikiem rowerowym(na 4 rowery) w zderzak, 1,6 T 200 KM. Twój problem rozwiązany :phi:

 

1.6T 200KM to montuja max od roku ;]

Probowalem znalezc Astre z tym bagaznikiem i jest to w zasadzie nierealne bo kosztowal w salonie ponad 3kPLN ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się 9s ma do setki ;)

dla mnie to jest wystarczająca wartość (o 2 sek szybciej niż samochody, którymi obecnie jeżdżę) ale co komu potrzeba... może koledzy będą tym łódki nad morze ciągnąć or sth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia w szukaniu samochodu - perełek, cukiereczków, igiełek jest pełno :)

 

Kufa, nic mi nie mów. Oglądałem w niedzielę Captivę, z opisu wiadomo, ale fotki normalne, stała w Kłodzku, więc jadę. Na żywo pierwsze wrażenie okej, sprowadzana, gość zapewnia o przebiegu i bezwypadkowości. W schowku papiery po Niemcu, które potwierdzają w miarę niski przebieg. No to pora na jazdę próbną. I tak, skrzynia biegów ledwo pozwala na wbicie biegu, pedał hamulca wpada tak głęboko, że chyba tylko podłoga go ogranicza. Pora na dokładne zajrzenie pod maskę i pierwsze co się rzuca w oczy to odkręcane wszystkie śruby nadkoli i pasa przedniego. Zaglądasz za chłodnicę i belka na dole wymieniana, nawet nie chciało się zmazać oznaczenia markerem po handlarzu, że belka do Captivy. Ogólnie w samochodzie dużo pozostałości po poprzednim właścicielu, zabawki, buty, jakieś śmieci. Pewnie auto zaliczyło dzwon, poszło do kasacji i właściciel nawet nie odebrał pozostałości z wraka, i tak przyjechał do Polski. Aha, oczywiście umowa na Niemca i żeby nie płacić wysokiej akcyzy za pojemność to Pan Handlarz ma rzeczoznawcę, który zrobi z niego wrak i akcyza będzie 2 kpln a nie prawie 5 kpln.

 

Ale żeby nie było, dzwoniłem do salonów w temacie nowej Octavii, Kadjara, Dustera i wszędzie nie ma kiedy zrobić jazdy próbnej, znaczy jest w środku tygodnia o 12.00. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem na etapie szukania auta, nawet zrodziła się opcja nówki z salonu i właśnie cactusa. Włażę na stronę a tam żadnego mocniejszego silnika niż ten 110 KM. Masakra jakaś i co ciekawe wszędzie we francuzach podobnie, że 130 KM to maks w benzynowych. A auto ma wozić cztery osoby, w okresie wiosna-jesień co dwa tygodnie w trasę i często w pełni załadowane plus 4-5 rowerów na platformie i dachu. Takie piździałki wtedy w ogóle nie jadą. A szkoda bo auto mi się podoba.

Do takiego użytkowania jak napisałeś to Cactus się nie nadaje.Za dużo wszystkiego ;).To auto miejskie i dwa razy w roku do wypadów na wczasy dla 3 osobowej rodziny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj Zafiry z wmonowanym bagaznikiem rowerowym(na 4 rowery) w zderzak, 1,6 T 200 KM. Twój problem rozwiązany :phi:

 

Platformę już mam, ale dzięki za cynk, popatrzę na to auto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego użytkowania jak napisałeś to Cactus się nie nadaje.Za dużo wszystkiego ;).To auto miejskie i dwa razy w roku do wypadów na wczasy dla 3 osobowej rodziny.

 

Zauważyłem na stronie, że to jest C4 Cactus a jednak klasa B a nie C jak modele z grupy C4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem, że każdy Akowicz to nófką jeździ jak się zarabia >13kzł jaki sens szukać auta za 2-3 wypłaty? :)

 

Zarabiając więcej :) nie widzę najmniejszego sensu kupowania nowego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem na stronie, że to jest C4 Cactus a jednak klasa B a nie C jak modele z grupy C4.

Dokładnie to auto ma platformę C3/DS3 ale ze zwiększonym rozstawem osi i większym bagażnikiem ( tak pakowny jak w Focusie 2). Mimo to bliżej mu do klasy B niż C .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6T 200KM to montuja max od roku ;]

Probowalem znalezc Astre z tym bagaznikiem i jest to w zasadzie nierealne bo kosztowal w salonie ponad 3kPLN ;)

Myślałem,  ze dłużej. Astry tez to mialy? Ciekawe ile na Zafire mozna urwać w salonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem,  ze dłużej. Astry tez to mialy? Ciekawe ile na Zafire mozna urwać w salonie. 

 

Wczesniej miales 1,6T 180KM, ten 200 to juz wtrysk bezposredni i pojawil sie chyba dopiero w Astrze K...

Tak Astra i chyba nawet Corsa miala ten wbudowany bagaznik w poprzednich generacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem na stronie, że to jest C4 Cactus a jednak klasa B a nie C jak modele z grupy C4.

Bo to takie oszustwo, C4 cactus jest na płycie C3.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie ostatnio zastanawiam nad kupnem Cactusa do miasta - zwykłe 1.2 w moim przypadku. Strasznie sie podoba - szczególnie wnętrze :ok:

mnie również się podoba, jest inny niż pozostałe auta w podobnym rozmiarze. Myślałem, żeby zamienić megane 2 żony na właśnie coś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj Zafiry z wmonowanym bagaznikiem rowerowym(na 4 rowery) w zderzak, 1,6 T 200 KM. Twój problem rozwiązany :phi:

 

Po Twojej radzie wlazłem na allegro i zacząłem szukać Zafiry. Mi pasuje takie auto, ale mojej żonie nie, jak mówi wygląda na zbyt rodzinne :) Ale po nitce do kłębka trafiłem na nową Astrę J, sedan z LPG i silnikiem o mocy 140 KM. Jazda próbna już była dzisiaj finalizuję zakup demówki (150 km przebiegu) od dealera. Tak więc dzięki za doradzenie Opla, inaczej bym nie trafił na Astrę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Twojej radzie wlazłem na allegro i zacząłem szukać Zafiry. Mi pasuje takie auto, ale mojej żonie nie, jak mówi wygląda na zbyt rodzinne :) Ale po nitce do kłębka trafiłem na nową Astrę J, sedan z LPG i silnikiem o mocy 140 KM. Jazda próbna już była dzisiaj finalizuję zakup demówki (150 km przebiegu) od dealera. Tak więc dzięki za doradzenie Opla, inaczej bym nie trafił na Astrę :)

Tak z ciekawości interesowałeś sie ile idzie % wyrwać w łoplu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości interesowałeś sie ile idzie % wyrwać w łoplu?

 

Wyszło mi ok. 16%, ale tutaj w zasadzie nie targowałem się o cenę, została zaproponowana konkretna, w dół już się nie dało. Dorzucili komplet zimówek za 250 zł. To jest demówka z przebiegiem 130 km. Na astry J z LPG w określonych wersjach zamówienia są na luty-kwiecień, więc albo czekasz i może coś więcej utargujesz, albo bierzesz co jest z jakimś tam rabatem. Ale porównując z ofertami na allegro to ani nie przepłacam, ani też nie wyrwałem mega promocji. Choć mega promocje są tylko w ogłoszeniach brokerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kufa, nic mi nie mów.

Ale żeby nie było, dzwoniłem do salonów w temacie nowej Octavii, Kadjara, Dustera i wszędzie nie ma kiedy zrobić jazdy próbnej, znaczy jest w środku tygodnia o 12.00. :facepalm:

 

Nie mów mi o szukaniu auta w PL dobrze że kolega z pracy sprzedawał to kupiłem, pewnie inaczej do tej pory bym szukał perełki....

Jest ogólnie masakra a uta dobre handlarze zabierają dla rodzin i nie ma ich na rynku wtórnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.