Skocz do zawartości

Kaboom - czyli baj baj Nx i Swift na 3 cylindrach


paruch

Rekomendowane odpowiedzi

Mierzyłem sobie z kuplem przyspieszenie 0-100... Wychodziło fajne, tzn. średnio 8,8s przy włączeniu podtlenku na II biegu, co biorąc pod uwagę problemy z trakcją przy ruszaniu (wilgotna nawierzchnia) jest chyba wynikiem niezłym skromny.gif Wracając sobie trasą siekierkowską chciałem po raz ostatni odpalić n2o tego dnia. Strzał n III biegu przy 3000, kop, przy 3500 zapala się "check engine" wrzucam luz i na biegu jałowym doturlałem się do parkingu w połwie trasy... Stoję, słucham. A silnik chodzi nierówno i dźwiękiem przypomina Subaru Imprezę WRX wpysk.gif Bum-bum-bum-bum-bum... zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif Wnioski - łan cylinder dałn sick.gif Pyatnie? Jeśli stopiła się świeca, to czy się nie ukruszy i nie zrobi kuku Suzukowi. No ale trudno. Z naprawdę zajebistym dźwiękowo 3-cylindorowym Swiftem dojechałem z żółwią prędkością (ok 40-50km/h) dojechałem do domu. Następnego dnia gdy było jasno zabrałem się za świece. Okazało się że 2 były czarne, w tym jedna ukruszona. Dzwonię do Forti:

F: przyjeżdżaj pan!

P: ale świeca się ukruszyła

F: co się miało stać już się stało

P: top jadę na waszą odpowiedialnść

F: przyjeżdżaj pan...

Pojechałem obejrzeli i stwierdzili że za długo jechałem na podtlenku... icon_rolleyes.gif Fajnie, ale ja ani razu nie trzymałem go dłuzej jak 5-6s a podletnku w sumie użyłem może 10-15 razy... Pokzałem im świeczki - ponoć tak spalone widzieli raz - w Viperze po 20s strzale na dyszach +500km... a ja miałem +35km zakrecony.gif Oczywiście oni nie przyznają się do winy. Prawdopodobnie odłamek świecy uszkodził zawór... Co dalej?

Wywalam w cholerę zasranego Nx`a wrrr.gif (czyt. sprzedaję) i robię tjunik wolnossący. swiety.gif Będzie sobie wałeczek od Świątka, obróbka głowicy, elektornika, dolot + stożek... wazniak.gif W ten sposób kosz naprawy wyniesie mnię tyle, co jeden (ew. 2 ) zawór, który sobie załatwię po znajomości po hurotwej cenie zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif A Świst dalej będzie śmigał. Przynajmniej tak to sobie wyobrażam cfaniaczek.gif a jak to w tjuniku bywa, pewnie i tak będą kłopoty, trudności i nudności grinser006.gif Niedługo wrzucę na net filmik co byście mogli posłuchać mojego WRX`a rotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Człowiek się na błędach uczy zlosnik.gif Szkoda tylko kasy

> oslabiony.gif

> Podstawa, to to ,że wyciągnołeś słuszne wnioski z tej

> zabawy ok.gif

> N/A Rulez zlosnik.gifok.gif

Jeśli wziąć pod uwagę ze i tak miałem na wiosnę sprzedać nx`a i zrobić "prawdziwy" tuning, to całkowite straty to zawór (ok 50zł) i gaz (ok 90zł), czyli chyba nie tak źle smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wywalam w cholerę zasranego Nx`a wrrr.gif (czyt. sprzedaję) i robię tjunik

> wolnossący.

Ups... rotfl.gif Jak to mówiła moja babcia, "i w Paryżu nie zrobią z owsa ryżu"... Kurica nie ptica, Polsza nie zagranica, a Ferrari ze Swifta nie będzie... grinser006.gif Dobrze, że tylko tyle się popsuło... Teraz będziesz robił na spokój i z zimną głową...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli wziąć pod uwagę ze i tak miałem na wiosnę sprzedać

> nx`a i zrobić "prawdziwy" tuning, to całkowite

> straty to zawór (ok 50zł) i gaz (ok 90zł), czyli

> chyba nie tak źle smirk.gif

50 zł to tylko zawór, do tego wymiana uszczelki pod głowicą, którą trzeba zdjąć, i robocizna z tym związana grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ups... rotfl.gif Jak to mówiła moja babcia, "i w Paryżu nie

> zrobią z owsa ryżu"... Kurica nie ptica, Polsza nie

> zagranica, a Ferrari ze Swifta nie będzie... grinser006.gif

> Dobrze, że tylko tyle się popsuło... Teraz będziesz

> robił na spokój i z zimną głową...

Wiesz najgorsze jest to, że wina nie leży po stronie Swifta, tylko albo instalacji podtlenku (od czego oczywista fachury co zakładali się odżegnują...), albo świec crazy.gif W każdym razie gdyby wszystko było jak należy, to nie miało prawa mieć miejsca. Co by jednak nie było to o podtlenku nie chcę już nigdy słyszeć sick.gifwpysk.gif A czy będę robił z głową to się jeszcze okaże jump.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 50 zł to tylko zawór, do tego wymiana uszczelki pod

> głowicą, którą trzeba zdjąć, i robocizna z tym

> związana grinser006.gif

Ale ja od razu będę robił tjunik silnika, więc głowicę i tak trzeba zdjąć i uszczelkę wymienić i dlatego tylko koszt zaworu skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bede strzelac zlosnik.gifi wina nie lezy po stronie Swifta, ani swiec, tylko wlasciciela i autora tej instalacji, ktory zmienil jedna rzecz nie modyfikujac pozostalych. Dlatego te wszystkie tuningi trzeba robic ostroznie i z glowa, a najlepiej nie robic w ogole, bo jak masz za wolny samochod, to najlepszym rozwiazaniem jest tuning na inny model biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja bede strzelac zlosnik.gifi wina nie lezy po stronie Swifta,

> ani swiec, tylko wlasciciela i autora tej

> instalacji, ktory zmienil jedna rzecz nie

> modyfikujac pozostalych. Dlatego te wszystkie

> tuningi trzeba robic ostroznie i z glowa, a

> najlepiej nie robic w ogole, bo jak masz za wolny

> samochod, to najlepszym rozwiazaniem jest tuning na

> inny model biglaugh.gif

Kumpel jeździ identycznym Swiftem z dyszami +50km od blisko roku i nie ma żadnych problemów. Ja widać farta nie miałem grinser006.gif Ale jak masz 20kpln dla mnie, to chętnie zmienię furkę cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kumpel jeździ identycznym Swiftem z dyszami +50km od blisko roku i nie ma

> żadnych problemów. Ja widać farta nie miałem grinser006.gif

No widac nie miales, ale tak to jest jak sie bardziej obciaza seryjny silnik zlosnik.gif

> Ale jak masz 20kpln

> dla mnie, to chętnie zmienię furkę cool.gif

ja tez tongue.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale ja od razu będę robił tjunik silnika, więc głowicę i

> tak trzeba zdjąć i uszczelkę wymienić i dlatego

> tylko koszt zaworu skromny.gif

Twój silnik chyba bardzo chciał tej modyfikacji wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widac tuning to nie jest zabawa dla Ciebie zlosnik.gif, smigaj

> seryjnym autem bo tylko sie na koszty bedziesz

> narazal .

Takie życie. Koszta muszą być - ważniejsza jest ta chwila satysfakcji kiedy wszystko chodzi jak trzeba skromny.gif

> A sciagnales glowice zeby zobaczyc czy ukruszona

> elektroda nie porysowala Ci gladzi cylindra ?

Tak - mam warsztat w piwnicy mojego bloku rotfl.gif A serio to możę w poniedziałek oddam auto, żeby wysłali wałek do Świątka i wtedy się zobaczy co jest grane wazniak.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie życie. Koszta muszą być - ważniejsza jest ta chwila

> satysfakcji kiedy wszystko chodzi jak trzeba skromny.gif

> Tak - mam warsztat w piwnicy mojego bloku rotfl.gif A serio to możę w

> poniedziałek oddam auto, żeby wysłali wałek do Świątka i

> wtedy się zobaczy co jest grane wazniak.gif

Dobrze Ci mowie , zloz to lepiej seryjne .

A co do walkow Swiatka , to jesli chcesz to pojedz do niego na montaz , ja kupilem sam wysylkowo walek i montowalem u Chojnackiego ............. 400PLN w plecy i auto nie jezdzilo sick.gif

Dopiero u Swiatka medrkowali dwa dni i dolozyli 6KM i pare Nm , zawsze cos .

Ale zrobisz jak bedziesz chcial , najwyzej bedziesz co tydzien silnik rozkladal hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zbyt małe przerwy robiłeś pomiędzy strzałami, trzeba min. 5 minut poczekać.

No ale cóż, stało się, trudno.

Mam nadzieję, że wszystko się satysfakcjonująco skończy dla CIebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prawdopodobnie zbyt małe przerwy robiłeś pomiędzy

> strzałami, trzeba min. 5 minut poczekać.

> No ale cóż, stało się, trudno.

> Mam nadzieję, że wszystko się satysfakcjonująco skończy

> dla CIebie.

Satysfakcjonujące jest choćby to, że mam pretekst żeby wywalić Nx`a który od początku mi się nie podobał. Oczywiście fajnego kopa dawał ale w codziennej jeździe bezużyteczny sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie przyznaja sie do winy..... a co z ich winy moglo Ci

> namieszac w silniku...?

Moim zdaniem nieprawidłowa praca elektrozaworów. Tzn ten od paliwa raz się otwierał raz nie... Dlatego też czasami sprzęgło się ślizgało - bo był za duży przyrost momentu, a innym razem był ok i się nie ślizgało. W związku z tym silnik dostawał za dużo podtlenku... Niestety nie jestem im w stanie tego udowodnić tongue.gif Bo jak to zawsze bywa - w ich obecności wszystko działało ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykra sprawa. Wyrazy współczucia. A swoja drogą, to coś musiało być nie tak z ustawieniem mieszanki. Przy tak krótkich strzałach ukruszenie świecy ?? Ja waliłem serie po 7-10 sek z przerwami na zmianę biegu grinser006.gif

Szkoda, że nie wrzuciłeś zimniejszych świec (u mnie nie ma to negatywnego wpływu, poza trochę nierównomierną pracą silnkia) - może to mi pomogło nie rozwalić mojego wynalazku smile.gif.

A swoją drogą to świetnie świadczy o Forti. byle się wszystkiego wyprzeć, a klient zapłacił to niech teraz sam się męczy sick.gifsciana.gifconfused.gifsciana.gifpupa.gif

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja kupilem sam wysylkowo walek i

> A miałeś wszystko wyliczone jaki ma być, czy poprostu wysłałeś?

> niewiem.gif

Opisalem przerobki w moim silniku oraz co chce osiagnac i Swiatek wyslal mi walek , walek w koncu okazal sie dobry , ale nie rewelacyjny , ale Chojnackiemu nie chcialo sie szukac przyczyny tylko wzial 400PLN za montaz i hamownie oraz zaproponowal jeszcze regulator cisnienia paliwa za 400PLN.......... podziekowalem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szkoda, że nie wrzuciłeś zimniejszych świec

Wrzuciłem - Denso Iridium - jak widać niewiele pomogło zlosnik.gif

> A swoją drogą to świetnie świadczy o Forti. byle się

> wszystkiego wyprzeć, a klient zapłacił to niech

> teraz sam się męczy sick.gifsciana.gifconfused.gif

> sciana.gifpupa.gif

Zgadza się - odradzam komukolwiek współpracy z tą firmą sick.gif Szkoda, że Sławek jest w Afryce - może z nim by się dało dogadać niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A swoją drogą to świetnie świadczy o Forti. byle się wszystkiego

> wyprzeć, a klient zapłacił to niech teraz sam się męczy

> sick.gifsciana.gifconfused.gifsciana.gifpupa.gif

> Pozdr!

Dlaczego tak jedziesz na Forti ? Przeciez to byl jakis uzywany zestaw NX kupiony przez Parucha od kogos !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A swoją drogą to świetnie świadczy o Forti. byle się wszystkiego

> wyprzeć, a klient zapłacił to niech teraz sam się męczy

> Dlaczego tak jedziesz na Forti ? Przeciez to byl jakis

> uzywany zestaw NX kupiony przez Parucha od kogos !

ale ja na nich nie jadę. są przedstawicielem NXa, założyli Paruchowi zestaw (w końcu oni znają się na tych instalkach najlepiej), a jak rozwaliło silnik, to umywają ręce. na wizerunek firmy wpływa właściwy PR - u nich z tym chyba nie jest najlepiej. ot tak świece się nie upalają - jesli tak je przydymiło to albo były stare (powinni na to byli zwrócić uwagę), albo źle ustawiono mieszankę - a to też nie świadczy najlepiej...

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ot tak świece się nie upalają - jesli tak je przydymiło to

> albo były stare (powinni na to byli zwrócić uwagę),

> albo źle ustawiono mieszankę - a to też nie

> świadczy najlepiej...

> Pozdr!

już doczytałem wątek Parucha. sorry - przy dobrze dobranych świecach po prostu instalka była zwalona - źle ustawili skład mieszanki i tyle. więc nie ma chyba za co ich chwalić. mogli chociaż chłopakowi pomóc, przyznać się do błędu i pokryć część kosztów naprawy silnika...

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego tak jedziesz na Forti ? Przeciez to byl jakis

> uzywany zestaw NX kupiony przez Parucha od kogos !

Od gościa który pracuje w Forti i który twierdził, że jeśli u nich założę to dają gwarancję Forti i która gówno mi dała sick.gif Jak dla mnie to partacze angryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale ja na nich nie jadę. są przedstawicielem NXa, założyli

> Paruchowi zestaw (w końcu oni znają się na tych instalkach

> najlepiej), a jak rozwaliło silnik, to umywają ręce. na

> wizerunek firmy wpływa właściwy PR - u nich z tym chyba nie

> jest najlepiej. ot tak świece się nie upalają - jesli tak je

> przydymiło to albo były stare (powinni na to byli zwrócić

> uwagę), albo źle ustawiono mieszankę - a to też nie świadczy

> najlepiej...

> Pozdr!

Nie mialem nigdy N2O wiec nie bede sie wypowiadal na ten temat wink.gif

Jak bylo naprawde wie tylko Paruch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak bylo naprawde wie tylko Paruch

Sławek (Fazzy) długo i namiętnie tłumaczył mi co mogę robić, a czego mi nie wolno i wierzcie mi że sobie wziąłem to do serca. Z resztą po jaką cholerę miałbym narażać nowy (18kkm) silnik na rozwalenie. Nigdy nie strzelałem dłużej jak 8s. Używałem tego z min z 10 minutowymi przerwami i tylko na ciepłym silniku... W sumie wystrzeliłem nie więcej niż 15 razy blush.gif I naprawdę zależało mi na tym, żeby ten silnik długo jeszcze pojeździł. A co było przyczyną tego, że tak się nie stało nie wiem. ja jestem tylko laikiem. A fachury w Foprti zamiast szukać przyczyny skwitowali że za długo jeździłem na podtlenku sick.gif Po czym zamknęli się w warsztacie zostawiając mnie na podwórku z rozpieprzonym autem. Takie podejście do sprawy to nie jest na pewno profesjonalizm tylko fuszerka wrrr.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgodnie z reklama jest to system do wiekszych silnikow ,

> wiec moze tu byl problem ?

Mnie polecił szefui całego Forti własnie ten do mojego silnika. Poza tym jak pisałem kolega jeździ od roku z dyszami +50km i nie ma najmniejszych problemów w identycznym aucie. waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podtlenku sick.gif Po czym zamknęli się w warsztacie

> zostawiając mnie na podwórku z rozpieprzonym autem. Takie

> podejście do sprawy to nie jest na pewno profesjonalizm

> tylko fuszerka wrrr.gif

Oj to nieladnie , a mialem do nich napisac w sprawie Turbo , odpuszcze sobie , chyba ze sie sytuacja wyklaruje wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.