Skocz do zawartości

Buczenie koła przedniego kierowcy - dokładny opis


cypajak

Rekomendowane odpowiedzi

Dźwięk to buczenie - jakby coś w oponie było wbite, albo za mało powietrza, albo coś ocierało - jest to dźwięk jednostajny nie przerywany
Słychać to w zakresie 40-90km/h , poniżej 40 nie słychać, a powyżej 90 to już silnik itp. zagłuszają
Jade prosto jest cicho, podczas delikatnego skręcenia w prawo, oraz mocniejszego też jest cicho
Gdy delikatnie skręcam w lewo słychać, gdy bardziej też słychać.
Nie jest to wina opony / felgi zamieniłem miejscami ale nie pomogło

Co można podejrzewać a co wyeliminować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, swienty napisał:

Lewe łożysko do wymiany. :ok: 

raczej prawe. 

proponuje podnieść przód i ręcznie zakręcić kołem. można nawet ręką uderzyć w górną część koła i posłuchać

grzechotu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podnieść najpierw jedną stronę, rozpędzić koło na 5-tce do prędkości przy której najbardziej wyje, wrzucić luz, wyłączyć silnik i słuchać.

Później tak samo z drugą stroną.

Jeśli to łożysko to różnicę będzie słychać bardzo wyraźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, RABIN napisał:

Też stawiam na łożysko 

Można to też sprawdzić jadąc po łuku z większą prędkością buczenie może się nasilać.

Akurat w większości przypadków to przy uszkodzonym łożysku dwurzędowym to buczenie w łukach zanika przy skręcie w jedną stronę a nasila przy skręcie w drugą stronę w zależności która bieżnia jest uszkodzona.

 

12 godzin temu, swienty napisał:

Jasne że prawe, widocznie nie doczytałem dokładnie.

Przy łożyskach dwurzędowych ta metoda jest średnio sprawdzalna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, cypajak napisał:

Teraz mnie zastanawia taka myśl:
Łożysko buczy gdy .... koło nie jest dociążone ?? w trakcie skrętu w prawo buczy a przecież wtedy auto przechyla się w lewo

Teoretycznie buczy bardziej gdy koło jest dociążone ale przeważnie w autach z przednim napędem masz łożyska dwurzędowe kulkowe więc zależy która bieżnia niedomaga...

U siebie tak miałem, ze cichło przy skręcie w lewo a wadliwe było łożysko z prawej jednak, na szczęście po podniesieniu auta i ręcznym zakręceniu kołem wyraźnie było słychać i można było wymieniać:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cypajak napisał:

Łożysko zamówione, ale mechanik dopiero za 400-500km, jakie mogą być skutki jazdy z takim łożyskiem ?

Zależy jak bardzo jest zużyte?

Jeśli tylko trochę to skutkiem może być co najwyżej irytacja.

Jeśli już dogrywa to hipotetycznie może nawet koło odpaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎02‎-‎04 o 20:54, piter19731 napisał:

raczej prawe. 

proponuje podnieść przód i ręcznie zakręcić kołem. można nawet ręką uderzyć w górną część koła i posłuchać

grzechotu. 

 

Godzinę temu, tom111 napisał:

Tak to już jest że najczęściej padają łożyska z prawej strony. Krawężniki, dziurawe pobocza itp. Lewe koła mają łatwiejszy żywot.

przecież pisałem ,że prawe :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tom111 napisał:

Tak to już jest że najczęściej padają łożyska z prawej strony. Krawężniki, dziurawe pobocza itp. Lewe koła mają łatwiejszy żywot.

 

Może tak, ale miałem odwrotnie. Lewe było padnięte w 8. roku życia auta i ok 140kkm. Prawe padło niecałe 2 lata później i przebiegu +30kkm.

 

A wymiana banalna, bo to łożysko z całą piastą. Za to koszt tegoż niemały, szczególnie w porównaniu z kosztem podobnej wielkości łożyska w innej marce (w której wymienia się samo łożysko)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, borbet napisał:

 

Może tak, ale miałem odwrotnie. Lewe było padnięte w 8. roku życia auta i ok 140kkm. Prawe padło niecałe 2 lata później i przebiegu +30kkm.

 

 

 

Jak często parkujesz z lewej strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.02.2017 o 15:05, tom111 napisał:

 

Jak często parkujesz z lewej strony?

 

Pół na pół. Jest tak przez czas, jaki mam to auto. Jak było wcześniej :nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.