Skocz do zawartości

Auto dla teścia-25 tys.


brydzia123321

Rekomendowane odpowiedzi

Pomózcie proszę w wyborze auta dla teścia bo już mam zawrót głowy .

Budżet to maks.25-26 tys.Teściowi podoba się się passat b6,audi b7 ,touran jednak te samochody przyprawiają mnie o zawrót głowy z silnikami .Napewno ma to być diesel,ale co bym nie czytał to same negatywy nawet 1,9 TDI ma silnik serii BXE gdzie go nie polecają.Co wybrać w tej cenie w wersji kombii ,żeby teściu przejeżdził komfortowo i bezawaryjnie przez 10 lat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, brydzia123321 napisał:

Pomózcie proszę w wyborze auta dla teścia bo już mam zawrót głowy .

Budżet to maks.25-26 tys.Teściowi podoba się się passat b6,audi b7 ,touran jednak te samochody przyprawiają mnie o zawrót głowy z silnikami .Napewno ma to być diesel,ale co bym nie czytał to same negatywy nawet 1,9 TDI ma silnik serii BXE gdzie go nie polecają.Co wybrać w tej cenie w wersji kombii ,żeby teściu przejeżdził komfortowo i bezawaryjnie przez 10 lat ?

 

Chyba zaden uzywany samochod, ktory juz teraz ma pewnie z 10 lat nie przejedzie koljenych 10 bezawaryjnie ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, brydzia123321 napisał:

Pomózcie proszę w wyborze auta dla teścia bo już mam zawrót głowy .

Budżet to maks.25-26 tys.Teściowi podoba się się passat b6,audi b7 ,touran jednak te samochody przyprawiają mnie o zawrót głowy z silnikami .Napewno ma to być diesel,ale co bym nie czytał to same negatywy nawet 1,9 TDI ma silnik serii BXE gdzie go nie polecają.Co wybrać w tej cenie w wersji kombii ,żeby teściu przejeżdził komfortowo i bezawaryjnie przez 10 lat ?

Ja dizel to celuj w multijeta ew HDI  od PSA. Multijet 120KM mozna podlubac a ma bardzo dobre opinie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś teść szukał Audi w tej cenie, to dopiero po pół roku znalazł przyzwoity egz. Potem kilka lat jeździł i bez problemu sprzedał :ok:

Co do silników, to trzeba mieć rozeznanie. W ogóle z jakimś mechanikiem konsultować stan techn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, brydzia123321 napisał:

Co wybrać w tej cenie w wersji kombii ,żeby teściu przejeżdził komfortowo i bezawaryjnie przez 10 lat ?

 

Mondeo. Będzie komfortowo, diesle 2.0 są dobre, z tym bezawaryjnie jedynie to nie podejdzie w żadnym obecnym samochodzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, brydzia123321 napisał:

Pomózcie proszę w wyborze auta dla teścia bo już mam zawrót głowy .

Budżet to maks.25-26 tys.Teściowi podoba się się passat b6,audi b7 ,touran jednak te samochody przyprawiają mnie o zawrót głowy z silnikami .Napewno ma to być diesel,ale co bym nie czytał to same negatywy nawet 1,9 TDI ma silnik serii BXE gdzie go nie polecają.Co wybrać w tej cenie w wersji kombii ,żeby teściu przejeżdził komfortowo i bezawaryjnie przez 10 lat ?

 

ja bym celował w Lagune III 2.0 dCi ,opinie zbiera bardzo dobre, z rudą się mało lubi, wypas jest. Tylko pewnie zaraz napiszesz ,że teść nie trawi francuzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko wziać pod uwage ile tych 1,9 wyjechało z fabryki w skodadch, leonach, alteach, passatach, golfach, a3 i nie wiem w czm tam jeszcze to śmiem twierdzić że awaryjność jest na podobnym poziomie jak innych. Z tego co też piszą to wymiana panewek (mniej jak 1000zł) i można spokojnie jeździć, taki pakiet startowy haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, todamian napisał:

tylko wziać pod uwage ile tych 1,9 wyjechało z fabryki w skodadch, leonach, alteach, passatach, golfach, a3 i nie wiem w czm tam jeszcze to śmiem twierdzić że awaryjność jest na podobnym poziomie jak innych. Z tego co też piszą to wymiana panewek (mniej jak 1000zł) i można spokojnie jeździć, taki pakiet startowy haha

Ale w A4 B7 jest akurat wersja bezproblemowa-mowię o 1,9TDI 115KM.Także 1,9TDI 100KM z Tourana nie ma tych wad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AkuQ napisał:

 

Mondeo. Będzie komfortowo, diesle 2.0 są dobre, z tym bezawaryjnie jedynie to nie podejdzie w żadnym obecnym samochodzie :)

 

Godzinę temu, wesol napisał:

 

ja bym celował w Lagune III 2.0 dCi ,opinie zbiera bardzo dobre, z rudą się mało lubi, wypas jest. Tylko pewnie zaraz napiszesz ,że teść nie trawi francuzów.

 

Panowie, nie zartujcie ... ;)  Tesc kocha Wieswageny w tedeiku a Wy mu tu z jakims Fordem albo Francuzem czy wczesniej Fiatem z Multijetem. Niech bierze to co chce, bo bedzie was przeklinal, ze mu auto na F doradziliscie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, cesarz napisał:

Znaleźć ładną octavie w tej cenie - to dosłownie jak igłe w stogu siana;]

 

 

 

No to Paska i Audi jak poł igły w stogu siana ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, brydzia123321 napisał:

Teściowi podoba się się passat b6,audi b7

Chce znaczek, czy auto ?

Bo jak auto, to szukałbym czegoś takiego: https://www.otomoto.pl/oferta/seat-exeo-xenon-skora-nawigacja-polska-mapa-mega-full-cr-ID6yI5nW.html

A4 B7 z TDi CR. 

Za troszkę więcej niż 25 k oddam Ci "moje" - tylko to sedan jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, todamian napisał:

tylko wziać pod uwage ile tych 1,9 wyjechało z fabryki w skodadch, leonach, alteach, passatach, golfach, a3 i nie wiem w czm tam jeszcze to śmiem twierdzić że awaryjność jest na podobnym poziomie jak innych. Z tego co też piszą to wymiana panewek (mniej jak 1000zł) i można spokojnie jeździć, taki pakiet startowy haha

Miałem BXE, znany od nowości, sprzedałem jak miał 180 tyś, do prawie 300tys jeździł kolega-z silnikiem zero problemu, może dlatego, że od przebiegu 120 tys dostawał olej co 10-12 tys nowy. Koledze w skodzie, którą miał od nowości przy 106 tys w BXE poleciała panewka-olej zmieniał jak nakazywał serwis co 30 tys, ja w związku z 30 tys zaliczyłem fakap w focusie, panewka zagrała po 28 tys...

3 godziny temu, todamian napisał:

 

ale czy w b7 nie ma tego wielowahacza co w b5 i b6?? jeśli tak to koszt wiekszy niż wymiana panewek

 

Kolejny urban legend powtarza...Od razu widać, że nigdy nie miałeś. Raz, że nie psują się wszystkie wahacze na raz (w aucie z 460 tys przejechanych km kilka było jeszcze ori, z czego prawie 300 tys po pl drogach), a dwa, że są 2 szkoły, albo wymieniasz to co się popsuło, albo za 450zł cały kpl no name, który wytrzymuje 50-60 tys i potem znowu kolejny kpl itd. Zapewniam, że nie jest to jakaś upierdliwość, którą by należało brać po rozwagę przy wyborze auta, bo to pikuś w stosunku do turbiny, dwumasy, wtrysków, pompy CR i innych dpfów...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, AkuQ napisał:

 

Kolejny urban legend powtarza...Od razu widać, że nigdy nie miałeś. Raz, że nie psują się wszystkie wahacze na raz (w aucie z 460 tys przejechanych km kilka było jeszcze ori, z czego prawie 300 tys po pl drogach), a dwa, że są 2 szkoły, albo wymieniasz to co się popsuło, albo za 450zł cały kpl no name, który wytrzymuje 50-60 tys i potem znowu kolejny kpl itd. Zapewniam, że nie jest to jakaś upierdliwość, którą by należało brać po rozwagę przy wyborze auta, bo to pikuś w stosunku do turbiny, dwumasy, wtrysków, pompy CR i innych dpfów...

 

taka sama legenda jak z panewkami, panewki 400zł i śruby niewiele ponad 100zł wiec pisze ze tyle co i zawieszenie, z tym ze tu panewki ory a tu zawias nie do końca.

 

miałem b5 i w sumie przez 100000 km (razem 300000 na liczniku) w zawieszenie włożyłem coś koło 1 000zł, dla mnie normalna rzecz bo w innych też to czy tamto sie wymienia

chodziło mi o to że w jednym jest z reguły jest to "wadliwe" a w innym co innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.