Skocz do zawartości

Parapet zewnetrzny- montaz


Kukis

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze ja was mam taki maly problemik. Ekipa od okien dala ciała instalujac poszerzenia takiej samej szerokosci co rama okna(okna schuco). Jak teraz zamocowac parapet?
Do czoła jak do okien drewnianych? Tylko jak zrobic aby bylo szczelnie? Moze na poszerzenie dac folie epdm wywinieta na styro a pozniej parapet do czola na jakis klej plus wkrety?
Mam takie dwa okna " do ziemi".  Styropian bedzie zachodzil na poszerzenia (zdjecie pomocnicze).
20170322_101117.thumb.jpg.70413cb7646b4275cbca5e864310cf2f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO nie dali ciała, bo tak się robi. Miałem ten sam problem z witrynami w domu. Schucco ma specjalne listwy montażowe, takie jakby ćwierćwałki daje się z tego co pamiętam na kręty do okna a potem wpina parapet pod nią. Dodatkowo możesz dać taśmę butylową, jak się zawulkanizuje to jest bardzo szczelna i mocna, m.in do tego typu połączeń służy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszerzenie to  "głuchy" profil idący pod oknem. Dzięki temu zachowana jest ciągłość izolacji w poprzek ściany: styro pod podłogą - poszerzenie - styro w elewacji. Alternatywą do poszerzeń w oknach niewitrynowych jest zastosowanie ciepłego parapetu, na którym jest osadzane okno.

Parapet idzie normalnie nad styro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, sherif napisał:

IMHO nie dali ciała, bo tak się robi. Miałem ten sam problem z witrynami w domu. Schucco ma specjalne listwy montażowe, takie jakby ćwierćwałki daje się z tego co pamiętam na kręty do okna a potem wpina parapet pod nią. Dodatkowo możesz dać taśmę butylową, jak się zawulkanizuje to jest bardzo szczelna i mocna, m.in do tego typu połączeń służy.

Mozesz rzucic fote tego cwiercwalka. Ale dobrze wiedziec ze jest taki system. Jak bede u nich to sie dopytam co i jak.

A co do reszty postow to sherif juz wyjasnil...

Edytowane przez Kukis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji że pod witrynami (fixami) na zew daje sie parapety lub na poziomie zero kostkę lub deskę namawiam klientów na poszerzenie ciut węższe tzn np w profilu Veka do Soft`a daje poszerzenie z Perfecta . Od srodka licuje a z zew zostaje w głównym profilu wręb na parapet lub żeby podjechac kostka ,deską  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
3 godziny temu, mickry napisał:

Witajcie, Panowie mam tez ten sam problem co kolega wyżej, gdzie mogę kupić takie maskownice? pomóżcie:(

Wersja budżetowa to taka uszczelka.

indeks.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.