Skocz do zawartości

Traktorek-kosiarka


rwIcIk

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, pysiok napisał:

Niestety u lokalsa nie mają tego modelu. Oferują mi wersje ze słabszym silnikiem i trochę taniej, albo jeszcze

Nie mówiłem, że musi być ten sam model. Może lokalny sprzedawca ma coś co spełni Twoje oczekiwania w podobnej cenie. A dostęp do serwisu i części zamiennych będzie sporym ułatwieniem. :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, a jak chciałbym coś takiego w komplecie i niedrogo, to da się czy tylko w Erze?

Jakiś minitraktorek-kosiarka, do której da się podpiąć pług (nie do odśnieżania, a do orania) i bronę.)

Jakoś mało tego widzę używkach, a nowe nie ma sensu finansowego.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, ZUBERTO said:

Jakiś minitraktorek-kosiarka, do której da się podpiąć pług (nie do odśnieżania, a do orania)

 

IMHO za małe koła i nie ten bieżnik. Ale widzę, że można kupić takie pod jedną skibę. Tylko toto będzie raczej orać tylko świeżą ziemię, a nie trawnik ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kiziuk napisał:

 

IMHO za małe koła i nie ten bieżnik. Ale widzę, że można kupić takie pod jedną skibę. Tylko toto będzie raczej orać tylko świeżą ziemię, a nie trawnik ;) 

Możesz rzucić przykładem?

Ja widziałem traktorki ogrodnicze z doczepianym osprzętem, ale to w sumie wydatek ok 40-50 tysięcy za nowy, a to za dużo.

Widziałem coś z 1996r. za 25 tysi, ale starych traktorków się boję.

Sąsiad coś wspominał o starych, ale tanich sprzętach, ale jak przeglądam ogłoszenia to chyba tylko jako sąsiedzkie okazje występują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minutes ago, ZUBERTO said:

Możesz rzucić przykładem?

 

Myślałem o typowym ogrodowym z doczepionym takim czymś:

 

 

 

To wymaga dorzucenia jakiejś przemyślanej belki do mocowania osprzętu i odpowiednio mocnego silnika, pewnie ze 25 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2021 o 15:46, pysiok napisał:

Witam,

A czy miał ktoś może okazje testować/jest w posiadaniu Alpina AT4 98 HA ST 500? W OBI można dostać za 7700 zł.

https://www.obi.pl/traktory/alpina-traktorek-at4-98-ha-st-500/p/6648224

Nie mogę nigdzie znaleźć recenzji czy opinii. Początkowo myślałem o innej wersji tzn. Alpina BT 84 X za 5250zł w LM ale nie wiem czy moc silnika i wielkość przednich kółek nie będzie za mała. Teren jest dosyć nierówny, bardziej łąkowy niż trawnik. Będę wdzięczny za każdą opinie co do tych dwóch egzemplarzy  :)

Pozdrawiam

SzF

hej!

 

 

uzytkuje od 3 sezonów Stiga 2084h. Kupilem z przyczepą i pługiem za 10200. Plus zasadniczy - serwis ogólnodostępny. 

Podsumowanie - oprócz przeglądów i ostrzenia noża, w tym roku w kwietniu strzelił pasek napedowy. Reszta czasu - bez awaryjnie. 

 

Ogólnie polecam, jestem bardzo zadowolony z wyboru.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kiziuk napisał:

 

Jak to można prosto zrobić ficzer:

 

 

:] 

Jak nie przytrzymasz i będziesz chciał jechać do tyłu z włączonym kosiskiem, traktor zacznie się "dusić" i zgaśnie. 

Można to odłączyć - nie jest to problem - oferował mi to sprzedawca. Ale nie skorzystałem, dla mnie to żadne utrudnienie :)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minutes ago, Focus206 said:

Jak nie przytrzymasz i będziesz chciał jechać do tyłu z włączonym kosiskiem, traktor zacznie się "dusić" i zgaśnie.

 

Piję do tego, że żeby mieć takie zachowanie, to trzeba dorzucić kawałek elektryki. Więc nie bardzo widzę w ogóle uzasadnienie dla takiej funkcji no chyba, że <baczność>bezpieczeństwo<spocznij> dzięki któremu produkt będzie się odróżniać w katalogu od konkurencji. Osobiście wolałbym zamiast tego tempomat :phi: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kiziuk napisał:

 

Piję do tego, że żeby mieć takie zachowanie, to trzeba dorzucić kawałek elektryki. Więc nie bardzo widzę w ogóle uzasadnienie dla takiej funkcji no chyba, że <baczność>bezpieczeństwo<spocznij> dzięki któremu produkt będzie się odróżniać w katalogu od konkurencji. Osobiście wolałbym zamiast tego tempomat :phi: 

 

Nie wiem skąd pomysł na coś takiego - pewnie jakieś bezpieczeństwo... Ale nie jest to dla dyskryminująca funkcja... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2021 o 13:25, kiziuk napisał:

To wymaga dorzucenia jakiejś przemyślanej belki do mocowania osprzętu i odpowiednio mocnego silnika, pewnie ze 25 KM.

15 KM w traktorku Kubota daje radę przy napędzie na 4 buty na powolnych biegach.

Ogólnie do wertykulowania i napowietrzania stosunkowo dużych powierzchni jakim jest boisko piłkarskie używamy pożyczonej starej Kuboty o takiej mocy jak wspomniałem wcześniej.

Wycie przekładni hydrostatycznej Stigi Estate 2398 HW jest masakryczne już jak się ciągnie za nią siatkę a co dopiero mówić o wertykulatorze lub czymś cięższym. Więc nie polecam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.