Skocz do zawartości

Monitoring


sherif

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zainstalować monitoring wokół domu. Mam kable 4xCat5 w 3 narożnikach, czy jest jakaś lepsza alternatywa dla:

-4 x Hikvision DS-2CD1041-I (2x2.8mm i 2x4mm) po 320zł/szt

https://www.napad.pl/produkty-934-7991-kamera-ip-4mpx-ds-2cd1041-i.htm

- rejestrator Hikvision DS-7608NI-K2/8P z 8xPoE - niestety cena ok 1080zł

http://www.hikvision.com/europe/Products_accessries_212_i31346.html

 

To co istotne to:

- podczerwień do ok 10-20m

- min 4Mpixele

- rejestrator z PoE, 6-8portów

- możliwość podglądu poprzez hdmi i vga (cinch)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te G3, zaczynają się od ok 600zł, czyli prawie x2. Parametry też mają słabsze, sama rozdziałka już jest mniejsza.

 

Soft to pewnie nie problem, ale żeby pociągnęło przełączanie pomiędzy kamerami (podgląd), rejestracje dość sporego bitratu to musi to być coś więcej niż Raspberry. Dla mnie przyda się wyjście HDMI oraz VGA - to w przypadku serwerków też dodatkowy problem, no i na koniec switch z PoE. Nie wiem czy da się to tanie osiągnąć.

Tego Hikvision mogę mieć za 890zł ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Te G3, zaczynają się od ok 600zł, czyli prawie x2. Parametry też mają słabsze, sama rozdziałka już jest mniejsza.
 



Pytałeś może w Eltroxie co proponują? Ktoś kto w tym siedzi dobrze jakby się wypowiedział, bo tego sprzętu trochę jest na rynku...
Te ceny co podałeś to z oficjalnego źródła w oficjalny sposób?

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie brał kamery z wbudowanym oświetlaczem. Często obrazy z takich kamer przedstawiają tylko pająki, które lubią budować sieci na obiektywach i w nocy ogrzewają się podczerwienią. Ty masz tylko skrętkę, więc raczej nie masz wyboru, bo puszczanie 230V i sygnału z kamery tym samym przewodem to niezbyt dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, luccass napisał:


 

 


Pytałeś może w Eltroxie co proponują? Ktoś kto w tym siedzi dobrze jakby się wypowiedział, bo tego sprzętu trochę jest na rynku...
Te ceny co podałeś to z oficjalnego źródła w oficjalny sposób?

tapatalked
 

Nie byłem, jedynie czytałem, szukałem po sieci. Mam kolegę co w tym siedzi od lat i obsługuje firmy. Od kilku lat instaluje głównie Hikvision, dlatego mi polecił, że jest bardzo dobry stosunek jakości do ceny oraz, że są bezproblemowe a zainstalował ich całą masę. Tym bardziej, że wyszła nowa seria kamer 4M z dobrymi cenami. Ceny ich produktów są wysokie jak się zerknie na oficjalny cennik, ale mają bardzo duże rabaty dla hurtowni a te dla instalatorów. Ceny które podałem to do zamówienia w sklepie z paragonem, gwarancją ale po zniżce dla instalatora. Dla przykładu ten rejestrator kosztuje przeważnie 1200-2000, na allegro znalazłem za 1080, w owym sklepie za niecałe 900zł brutto.

Plan jest taki, że jak nei znajdę nic sensownego w tej cenie to zamówię 2szt, jak będą ok zamówię kolejne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Orochimaru napisał:

Ja bym nie brał kamery z wbudowanym oświetlaczem. Często obrazy z takich kamer przedstawiają tylko pająki, które lubią budować sieci na obiektywach i w nocy ogrzewają się podczerwienią.

Prawie nie mam takiego problemu. Natomiast przy wbudowanym oświetlaczu jest inny problem. Przy gęstych opadach lub mgle podczerwień rozświetla obraz przed kamerą, masz taki, jak przez przednią szybę samochodu gdy jadąc we mgle czy gęstej śnieżycy włączysz długie światła. Dlatego oświetlacz dobrze jest dać poza polem widzenia kamery (bo inaczej będzie ją oślepiał), ale nie w osi obiektywu.

11 godzin temu, Orochimaru napisał:

 

Ty masz tylko skrętkę, więc raczej nie masz wyboru, bo puszczanie 230V i sygnału z kamery tym samym przewodem to niezbyt dobry pomysł.

 

Są oświetlacze na 12V, tylko jest kwestia pobieranego przez nie prądu i spadku napięcia na długiej skrętce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2017 o 11:05, sherif napisał:

Chcę zainstalować monitoring wokół domu. Mam kable 4xCat5 w 3 narożnikach, czy jest jakaś lepsza alternatywa dla:

-4 x Hikvision DS-2CD1041-I (2x2.8mm i 2x4mm) po 320zł/szt

https://www.napad.pl/produkty-934-7991-kamera-ip-4mpx-ds-2cd1041-i.htm

- rejestrator Hikvision DS-7608NI-K2/8P z 8xPoE - niestety cena ok 1080zł

http://www.hikvision.com/europe/Products_accessries_212_i31346.html

 

To co istotne to:

- podczerwień do ok 10-20m

- min 4Mpixele

- rejestrator z PoE, 6-8portów

- możliwość podglądu poprzez hdmi i vga (cinch)

 

Kamery Dauha mają dość dobre opinie.

Byłem niedawno w eltroxie po jakieś kable i akurat jakiś klient porównywał kamery i te z Dauhy dawały całkiem ładny obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Majkiel napisał:

Kamery Dauha mają dość dobre opinie.

Byłem niedawno w eltroxie po jakieś kable i akurat jakiś klient porównywał kamery i te z Dauhy dawały całkiem ładny obraz.

Akurat wczoraj bawiłem się systemem Dauhy, sam konfig rekordera wydał mi się dość zagmatwany a kamery Full HD nie powaliły jakością - nie wiem może to bardzo subiektywne, bo pogoda była mocno średnia.

Idealnie byłoby mieć dwie kamery obok i porównać.

Problem to też cena, porównywalna w Eltroxie kosztuje 700zł, czyli x2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, sherif napisał:

Akurat wczoraj bawiłem się systemem Dauhy, sam konfig rekordera wydał mi się dość zagmatwany a kamery Full HD nie powaliły jakością - nie wiem może to bardzo subiektywne, bo pogoda była mocno średnia.

Idealnie byłoby mieć dwie kamery obok i porównać.

Problem to też cena, porównywalna w Eltroxie kosztuje 700zł, czyli x2.

Parametrów szczerze mówiąc jakoś dokładnie nie porównywałem.

W sklepie też za dużo nie pokażą, bo w oświetlonym pomieszczeniu to nawet stara kamera 0.3 Mpix da przyzwoity obraz. Ja bym kupił jedną, podłączył i przetestował w różnych warunkach i o różnych porach. Będziesz zadowolony - dokupisz kolejne, nie - to ta jedna zostanie a dokupisz lepsze, albo i ją wymienisz.

Chociaż przypuszczam, że nawet najtańsza skutecznie odstraszy drobnych złozdzejaszków czy psotników, a na fachowcach żadna nie zrobi wrażenia. Tak jak lata temu, kiedy plagą były kradzieże radia z samochodów - często wystarczyło dać migająca diodę i był spokój. Smarkacze woleli skroić inne rado, a prawdziwi włamywacze nie bawili się w radyjka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Majkiel napisał:

Parametrów szczerze mówiąc jakoś dokładnie nie porównywałem.

W sklepie też za dużo nie pokażą, bo w oświetlonym pomieszczeniu to nawet stara kamera 0.3 Mpix da przyzwoity obraz. Ja bym kupił jedną, podłączył i przetestował w różnych warunkach i o różnych porach. Będziesz zadowolony - dokupisz kolejne, nie - to ta jedna zostanie a dokupisz lepsze, albo i ją wymienisz.

Chociaż przypuszczam, że nawet najtańsza skutecznie odstraszy drobnych złozdzejaszków czy psotników, a na fachowcach żadna nie zrobi wrażenia. Tak jak lata temu, kiedy plagą były kradzieże radia z samochodów - często wystarczyło dać migająca diodę i był spokój. Smarkacze woleli skroić inne rado, a prawdziwi włamywacze nie bawili się w radyjka.

Tu nie tylko chodziło o złodziej, a i o bezpieczeństwo dzieci bawiących się na dworze latem, możliwość podglądu live jak się jest poza domem czy nawet sprawdzenie w nocy jaka kręciła się zwierzyna (mieszkam na skraju lasu) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim entuzjastom sprzętu Hikvision, hqvision, internec, Dahua, BCS itp. polecam przed zakupem poszukać w sieci o włamaniach i atakach na ten sprzęt.

 

Przykład jak można zhackować kamerę Hikvision.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poszukałem, i doszedłem do wniosku że stosując się do zaleceń producenta ryzyko włamania jest małe. Dodatkowo kiedy uświadomiłem sobie że niestety mam prywatne IP - to ryzyko jest pomijalne. Większość instalatorów nawet nie zmienia domyślnych haseł, portów wrzuca wszystko do DMZ i efekt jak na obrazku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, punktak napisał:

 Większość instalatorów nawet nie zmienia domyślnych haseł, portów wrzuca wszystko do DMZ i efekt jak na obrazku

 

Akurat zmiana haseł jest bez znaczenia skoro na podstawie aktualnej daty możesz wygenerować hasło roota, porty też niewiele dają, jedyną opcją jest dostęp przez vpn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, alster napisał:

Wszystkim entuzjastom sprzętu Hikvision, hqvision, internec, Dahua, BCS itp. polecam przed zakupem poszukać w sieci o włamaniach i atakach na ten sprzęt.

 

Przykład jak można zhackować kamerę Hikvision.

W jednym z najnowszych firmware naprawili tego bubla.

Niestety, jak ktoś nie robi tego sam, albo robi sam, ale jego robota kończy się na połączeniu i późniejszym nie ruszaniu, to tak zostaje na wieki wieków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lucyfer napisał:

Internet to robi ;]

Niestety, mając jakikolwiek sprzęt trzeba trzymać rękę na pulsie. Nie zawsze producent sam głośno powie że w sofcie był błąd, nie zawsze będą o tym trąbić w TV.

Kamerki Hikvison to nie to, co WPA2 (protokł WiFi), którego używa praktycznie każdy - niespełna miesiąc temu nawet w TVNie mówili że wykryto poważną dziurę w WPA2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, zestawik zakupiony, po przeszukaniu sklepów nic w podobnje cenie nie znalazłem:

20171106_113746_procs.jpg.a95860e5fdb2d43e94f4cbdf91ef25fe.jpg

 

 

Ogólnie zestaw robi dość dobre wrażenie, jest dobrze wykonany, same połączenie są opisane i dobrze przewidziane. Mimo, że się na tym nie znam udało mi się to dość szybko odpalić od pierwszego podłączenia :). Problem to jedynie instrukcja :(.

 

Odnośnie jakości mam trochę mieszane uczucia, za pewne miałem zbyt duże oczekiwania i zły pkt odniesienia (dobry aparat). Jakoś IR jest całkiem ok i cały 8metrowy podjazd wraz z bokami oświetla prawidłowo (brak oświetlenia zewn, jedynie odbija oświetlenie elewacji 8W). Przy wjeżdżającym samochodzie na światłach rejestrację daje się odczytać z ok 6-7m, potem już nie, co jest ok. W dzień jest to ok 1-2m więcej. Niestety na ulicy z odległości 10-12m przy jadącym wolno aucie nie jestem w stanie odczytać numerów.

Tutaj trochę brakuje mi doświadczenia i porównania do innych kamer CCTV.

Z minusów to na pewno brak dobrego drugiego streamingu, czyli jeżeli główny o rozdziałce 4M rejestrujemy to do podglądu przydałby się mniejszy, jest tylko o sz 640pix - to trochę mało, droższe kamery mają wyższe rozdziałki.

Kolejny minus to bardzo kiepskie wykrywanie ruchu i praktycznie brak regulacji. Niby jest 6 stopni ale na 0 nie działa a na 1 jest już masę fałszywych alarmów/nagrań. W dzień to działa cąłkiem ok, ale w nocy wystarczy że przeleci owad i jest już nagranie, więc nagrań po ciemnku jest ok 20xkilka sek per godzina :(

Tutaj też nie wiem czy te kamery tak mają, że są słabe w wykrywaniu ruchu czy tylko TTTM.

Jeżeli ktoś ma porównanie, opinie to prośba o podzielenie się, muszę podjąć decyzje czy kupić kolejne 2 kamery tego typu czy odczekać i kupić coś lepszego ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, sherif napisał:

Kolejny minus to bardzo kiepskie wykrywanie ruchu i praktycznie brak regulacji. Niby jest 6 stopni ale na 0 nie działa a na 1 jest już masę fałszywych alarmów/nagrań. W dzień to działa cąłkiem ok, ale w nocy wystarczy że przeleci owad i jest już nagranie, więc nagrań po ciemnku jest ok 20xkilka sek per godzina :(

Tutaj też nie wiem czy te kamery tak mają, że są słabe w wykrywaniu ruchu czy tylko TTTM.

Jeżeli ktoś ma porównanie, opinie to prośba o podzielenie się, muszę podjąć decyzje czy kupić kolejne 2 kamery tego typu czy odczekać i kupić coś lepszego ..

Poczekaj aż będzie padał deszcz, śnieg lub będzie mgła. Nagrywanie będzie praktycznie non stop. Detekcja ruchu w kamerach nie wykrywa ruchu, tylko zmiany w obrazie kamery. Dla kamery nie ma różnicy czy przechodzi człowiek, zapala się światło czy przelatuje owad, ona widzi zmianę obrazu. Na wiosnę zaczną się pająki które bardzo lubią podczerwień.

Co do innych kamer "lepszych" to upewnij się że będą się dogadywały z Twoim rejestratorem, co nie jest takie oczywiste. Spotkałem się już z przypadkami że kamera nie chciała współpracować z rejestratorem, pomimo że był obraz to nie obsługiwała detekcji ruchu (urządzenia tego samego producenta, tylko inna seria).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, alster napisał:

Poczekaj aż będzie padał deszcz, śnieg lub będzie mgła. Nagrywanie będzie praktycznie non stop. Detekcja ruchu w kamerach nie wykrywa ruchu, tylko zmiany w obrazie kamery. Dla kamery nie ma różnicy czy przechodzi człowiek, zapala się światło czy przelatuje owad, ona widzi zmianę obrazu. Na wiosnę zaczną się pająki które bardzo lubią podczerwień.

Co do innych kamer "lepszych" to upewnij się że będą się dogadywały z Twoim rejestratorem, co nie jest takie oczywiste. Spotkałem się już z przypadkami że kamera nie chciała współpracować z rejestratorem, pomimo że był obraz to nie obsługiwała detekcji ruchu (urządzenia tego samego producenta, tylko inna seria).

Czyli jednym słowem - wszystkie tak mają ?

Tutaj też pewnie błędnie wychodzę z doświadczenia z alarmem, gdzie dobre czujniki ruchu nie powodują fałszywych alarmów - na coś podobnego liczyłem pewnie przy cctv.

Czyli te droższe też mają takie problemy ?

Rekorder ma do wyboru mnóstwo protokołów do połączeń, ale już samych Hik jest cała masa do wyboru. Te droższe mają wykrywanie twarzy, linii, itd - pytanie czy są lepsze w detekcji ruchu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, sherif napisał:

OK, zestawik zakupiony

Dzięki za mini-recenzję - ja też będę chciał coś kupić w nadchodzących tygodniach, więc fajnie, że dzielisz się doświadczeniami :ok::piwko: 

 

11 minut temu, sherif napisał:

na coś podobnego liczyłem pewnie przy cctv

A jest jakaś opcja żeby podpiąć zewnętrzny sygnał ruchu wyzwalający nagrywanie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sherif napisał:

Czyli jednym słowem - wszystkie tak mają ?

Tutaj też pewnie błędnie wychodzę z doświadczenia z alarmem, gdzie dobre czujniki ruchu nie powodują fałszywych alarmów - na coś podobnego liczyłem pewnie przy cctv.

Musiałbyś jakoś pożenić kamerę z taką czujką ;) 

5 minut temu, sherif napisał:

Czyli te droższe też mają takie problemy ?

Rekorder ma do wyboru mnóstwo protokołów do połączeń, ale już samych Hik jest cała masa do wyboru. Te droższe mają wykrywanie twarzy, linii, itd - pytanie czy są lepsze w detekcji ruchu ...

Jeśli też działają na zasadzie zmian w obrazie, to w deszczu, śniegu czy mgle działać będą tak samo - cały czas ruch. W sprzyjających warunkach mogą mieć lepszy algorytm albo większe możliwości ustawień (np od ilu pixeli/procent obrazu reagować na zmianę)

Wykrywanie twarzy itp - to chyba zbędny gadżet. No chyba że ktoś potrzebuje alarm "Uwaga teściowa nadchodzi" ;)

 

A sam rejestrator jak się spisuje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, luccass napisał:

Dzięki za mini-recenzję - ja też będę chciał coś kupić w nadchodzących tygodniach, więc fajnie, że dzielisz się doświadczeniami :ok::piwko: 

 

A jest jakaś opcja żeby podpiąć zewnętrzny sygnał ruchu wyzwalający nagrywanie? 

Tak, masz AFAIR 4 wejścia i wyjścia (NO lub NZ) i konfigurujesz sobie logikę co ma się dziać jak zmieni się wejscie lub co ma się dziać na wyjściu. Do tego można dodatkowo załączać nagrywanie, wysyłać maila z obrazem, wysyłać powiadomienia, itd

 

26 minut temu, Majkiel napisał:

Musiałbyś jakoś pożenić kamerę z taką czujką ;) 

Pewnie są różne drogi detekcji, w czujkach są chyba mikrofale czy mikrofale+IR w kamerach to pewnie jakiś chips sprawdza wartości pikseli :). Choć z drugiej strony wiele osób odradzało mi czujniki ruchu zewn, że nie działaja tak dobrze jak te w środku.

31 minut temu, Majkiel napisał:

Jeśli też działają na zasadzie zmian w obrazie, to w deszczu, śniegu czy mgle działać będą tak samo - cały czas ruch. W sprzyjających warunkach mogą mieć lepszy algorytm albo większe możliwości ustawień (np od ilu pixeli/procent obrazu reagować na zmianę)

Wykrywanie twarzy itp - to chyba zbędny gadżet. No chyba że ktoś potrzebuje alarm "Uwaga teściowa nadchodzi" ;)

 

A sam rejestrator jak się spisuje?

Pytanie tylko na ile jest to lepiej / gorzej zrobione pomiędzy kamerami. Nie wiem czy nie warto poczekać i dokupić kamery za ok 600zł, które maja np wykrywanie twarzy, linii, przedmiotów, itd - być może mają bardziej zawiły algorytm/ chip który to robi i robi lepszą analizę obrazu. Widzę też na prtscr, że mają znacznie więcej ustawień.

Sam rejestrator ok, trochę zawiły system i mało logiczny (podobno w lepszych firmach nieChRL jest to lepiej zrobione) ale spoełnia swoje założenia. Trochę przegiełem z danym bo ustawiłem stream 16Mbps i o ile rekorder dawał radę (max do 80Mbps) to komp mi już mulił przy przeglądaniu ;]. Teraz włączyłem H.264+ i zmniejszyłem bitrate, przekierowałem porty i ustawiłem security to działa całkiem fajnie. Odpaliłem sobie apkę na telefonie - gdzie mam dostęp live i do materiałów nagranych + TV. Walczę jeszcze z monitorem od domofonu, ale tam musi być analogowy sygnał ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kamery i rejestratory CCTV mają detekcję ruchu opartą o analizę obrazu w jednych działa to lepiej a w innych gorzej.

Ja w niskobudżetowych instalacjach stosuje sprzęt "Novus". Mam okolo 40 instalacji zrobionych na sprzęcie "Avigilon" i tam detekcja działa perfekcyjnie, ale to inna półka jakościowa i cenowa.

O ile rejestrator lub kamera posiada wejścia alarmowe to można to pożenić z czujnikami ruchu lub systemem alarmowym, jest jedno "ale", dobry czujnik zewnętrzny będzie droższy od kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sherif napisał:

TV. Walczę jeszcze z monitorem od domofonu, ale tam musi być analogowy sygnał ;)

 

Jeżeli z domofonu masz analogowy sygnał to sprawę załatwi tzw. Videoserwer. Nie wiem jak to wyjdzie jakościowo, ale przekształci sygnał z analoga na IP. Jak byś się chciał bawić to mogę poszukać i udostępnić do testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, alster napisał:

Wszystkie kamery i rejestratory CCTV mają detekcję ruchu opartą o analizę obrazu w jednych działa to lepiej a w innych gorzej.

Ja w niskobudżetowych instalacjach stosuje sprzęt "Novus". Mam okolo 40 instalacji zrobionych na sprzęcie "Avigilon" i tam detekcja działa perfekcyjnie, ale to inna półka jakościowa i cenowa.

O ile rejestrator lub kamera posiada wejścia alarmowe to można to pożenić z czujnikami ruchu lub systemem alarmowym, jest jedno "ale", dobry czujnik zewnętrzny będzie droższy od kamery.

Czujników zewn na ruch nie chcę dokładać, to nie ma sensu, myślałem, że załatwi to kamera.

Natomaist jak rozumiem z twojego doświadczenia te tańsze kamery to tak mają, że byle ćma je wzbudza ?

 

3 godziny temu, alster napisał:

Jeżeli z domofonu masz analogowy sygnał to sprawę załatwi tzw. Videoserwer. Nie wiem jak to wyjdzie jakościowo, ale przekształci sygnał z analoga na IP. Jak byś się chciał bawić to mogę poszukać i udostępnić do testów.

Trochę inaczej to wygląda, Rejestrator ma wyjście VGA o rozdziałkach od 1024 w górę. Monitor od domofonu, poprostu Video in na jednym pinie, czyli analogowy cinch /composit.

Problemy tutaj są dwa:

- czy wyswietlacz który ma coś ok 700x na 500 wyświetli obraz o wyższej rozdziałce ?

- jak przejść z VGA na comp, z tego co się orientuję VGA to sygnał RGB i trzeba to jakby połączyć w jedno, w sieci są przejściówki, ale zapewne źródło musi obsługiwać sygnał composite zamiast RGB, są też aktywne konwentery VGA- comp i chyba coś takiego potrzebuje, ale nie jestem pewny od powyższego pkt.

 

Serwer będe potrzebował aby na Smart TV to wyśweitlić, chciałem dociagnąć HDMI, ale to ze 18m, więć spory koszt. NIestety mój "smart" nie obsługuje strumieni rsvp, więc z tego co wyczytałem musiałbym to na przykład przepuścić przez PLEXa, ale to dopiero wtedy kiedy NASa postawię :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliśmy się, myślałem że chcesz wpuścić analogową kamerę z domofonu do rejestratora IP, a Ty chcesz obraz z rejestratora wyświetlić na domofonie.

Detekcja ruchu w kamerach tak ma, każda zmiana w obrazie będzie ją wzbudzać, jak przytępisz detekcję żeby nie reagowała na przykładowe owady to również nie będzie reagowała na człowieka przechodzącego trochę dalej.

Detekcji nie można traktować jako czegoś do sygnalizowania zdarzeń alarmowych, to służy tylko do ograniczenia miejsca na dysku i ułatwieniu znalezienia potrzebnego nagrania.

U siebie mam podgląd na 4 telewizorach za pomocą kabli i splitera hdmi. Rejestrator mieszka na strychu, obsługuję go za pomocą myszy bezprzewodowej a najdłuższy kabel hdmi ma 32 metry i chodzi bez problemów, kable z tych najtańszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, alster napisał:

Nie zrozumieliśmy się, myślałem że chcesz wpuścić analogową kamerę z domofonu do rejestratora IP, a Ty chcesz obraz z rejestratora wyświetlić na domofonie.

Detekcja ruchu w kamerach tak ma, każda zmiana w obrazie będzie ją wzbudzać, jak przytępisz detekcję żeby nie reagowała na przykładowe owady to również nie będzie reagowała na człowieka przechodzącego trochę dalej.

Detekcji nie można traktować jako czegoś do sygnalizowania zdarzeń alarmowych, to służy tylko do ograniczenia miejsca na dysku i ułatwieniu znalezienia potrzebnego nagrania.

U siebie mam podgląd na 4 telewizorach za pomocą kabli i splitera hdmi. Rejestrator mieszka na strychu, obsługuję go za pomocą myszy bezprzewodowej a najdłuższy kabel hdmi ma 32 metry i chodzi bez problemów, kable z tych najtańszych.

ok czyli trzeba się z tym pogodzić.

Tak jak patrzyłem to kabel HDMI ok 20m to coś koło 400zł. W sumie dużym plusem IP, jest możliwość streamu i odbieranie poprzez apkę, dlatego na razie olewam HDMI i pokombinuję ze streamem. Android z apkami Hivision radzi sobie z tym bezproblemowo. VLC też to potrafi wyświetlać :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, sherif napisał:

Tak jak patrzyłem to kabel HDMI ok 20m to coś koło 400zł.

Kupujesz np. dwa takie kable http://allegro.pl/kabel-przewod-hdmi-gold-oplot-fullhd-3d-4k-24h-15m-i7008386406.html

do tego złączkę hdmi/hdmi i za 100 pln masz kabel 30 metrów.

Ewentualnie możesz zastosować extender na skrętkę http://allegro.pl/przedluzacz-hdmi-po-kablu-lan-skretce-30m-krakow-i5295041539.html

Oba rozwiązania działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, alster napisał:

Kupujesz np. dwa takie kable http://allegro.pl/kabel-przewod-hdmi-gold-oplot-fullhd-3d-4k-24h-15m-i7008386406.html

do tego złączkę hdmi/hdmi i za 100 pln masz kabel 30 metrów.

Ewentualnie możesz zastosować extender na skrętkę http://allegro.pl/przedluzacz-hdmi-po-kablu-lan-skretce-30m-krakow-i5295041539.html

Oba rozwiązania działają.

Z przejściówką może być problem, bo muszę go przewlec przez peszel, choć jednek kabel 10m juz mam :)

O extenderach przez 2xcat5, wiem, bo też mam u siebie, fajna sprawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem pająków i deszczu wzbudzającego alarm zamierzam rozwiązać poprzez wyłączenie IR w kamerach i zastosowanie zewnętrznych oświetlaczy podczerwieni. Swoją drogą na posiadanych przeze mnie kopułkach BCS-DMIP1300IR-E III efekt pająków jest w zasadzie niezauważalny, za to na BCS-P422R3A oraz innych kamerach z dwoma jasnymi diodami IR - bardzo widoczny. Może powodem jest to, że kopułkowe mają kilkanaście słabo świecących diod, a tubowe tylko  dwie jasno świecące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update.

Problem chyba udało mi się rozwiązać. Naczytałem się, że większość kamer IP ma z tym problem ale się nie poddawałem ;].

Udało mi się połączyć bezpośrednio z kamerami, gdzie poprzez www jest znacznie więcej opcji i ustawień obrazu, jest też tryb zaawansowany detekcji obrazu. Już same ustawienie harmonogramu czułości dzień /noc dało dużo, ale jest jeszcze regulacja % analizy ruchu, czyli ile % pikseli ma być branę pod uwagę. Efekt jest taki, że w nocy załącza mi się poza ruchem osób przy zapaleniu/gaszeniu oświetlenia zewn (przez czujnik zmierzchowy) :).

Kolejny problem to DVR, który blokuje połączenia bezpośrednie do kamer i pozwala tylko konfigurować poprzez swoje www (gdzie brak wielu opcji), ale jest coś takiego jak wirtualny host, który potrafi przekeirować porty kamer i jest dostęp do interfejsu każdej kamery z osobna. Dziwna w tym logika, ale ważne, że działa ;).

Z jakości za to jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, bo zarówno z tej dyskusji, jak i tamtej na elektrodzie nie mogę zaczaić dlaczego nie możesz zalogować się na adres kamery... Może taka jest specyfika NVR z poe... Ja zastosowałem switche poe i zwykły NVR - jak widać to chyba lepsze rozwiązanie bo każda kamera jest widoczna z jakiegokolwiej miejsca w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, punktak napisał:

Czekaj, bo zarówno z tej dyskusji, jak i tamtej na elektrodzie nie mogę zaczaić dlaczego nie możesz zalogować się na adres kamery... Może taka jest specyfika NVR z poe... Ja zastosowałem switche poe i zwykły NVR - jak widać to chyba lepsze rozwiązanie bo każda kamera jest widoczna z jakiegokolwiej miejsca w sieci.

Tak problem jest ten switch czy nawet router w NVR, to on nie rotuje na zewn NVR. Aczkolwiek jest fajny myk z virtual host, wtedy można się dostać do każdej kamerki z osobna.

Zewn switch POE oczywiście nie ma tego problemu, ale jak kupowałem GiGowy switch to w wersji z POE były strasznie drogie, więc przy zwykłym switchu patent z wbudowany POE jest bardzo dobry. Można jeszcze bawić się w injectory z zasilaczami per każdy port, ale nie wiem czy wyjdzie taniej ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.