Skocz do zawartości

a takie rozwiązanie foteli ???


jetbang

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, jetbang napisał:

to jak inżynier z inżynierem ... kto da gwarancje że oczko plastikowe nie pęknie ??? :D ... wiem brniemy w szczegóły ... itp

 

ja mam problem że nie chce vana a chce trójkę dzieci bezpiecznie na tylnym siedzeniu przewieźć ... :D

 

@Ryb się zgodzi - kup outlandera 7 osobowego i nie marudź...

 

3 minuty temu, jetbang napisał:

 

trzy pełne w osobówce prawie nieosiagalne ... a wolałbym z racji zawodowych terenówkę ... w terenówkach to tylko w tych klasy lux sie zmieszczą 3 pełne foteliki

 

takie jak ma VW (np w tiguanie) dwie sztuki na skrajnych pewnie by dało radę i 7 latka i 5 latka by pojechała ... a na środku w pełnym foteliku najmłodsza ...

 

Tiguan nie ma trzech osobnych foteli! To cytowane zdjęcie nie jest z Tiguana, a Tourana: https://www.drive2.ru/b/2857126/.  A jak nie masz trzech osobnych foteli, to dzieciaków nie upchniesz tak jak planujesz.

 

Kup jakiegoś siedmioosobowego SUVa - i woź dzieci w dwóch rzędach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ryb napisał:

 

Słuszna uwaga. Należałoby zażądać atestów tego oczka i wyników testu materiału oraz mocowania.

:ok: ;]

 

 

ale taka prawda ... bo np moze sie okazać ze z VW rozwiązania zapewniają 99% skuteczności ... a fotelik za 3 czy 5  tys pln daje 99,5%

 

natomiast fotelik taki jak mamy za 500 czy 700 pln daje 99,3%

 

a fotelik graco który pokazałeś daje w tej skali 65% :D

 

 

3 minuty temu, Ryb napisał:

W SUVie rzeczywiście będzie trudniej. Trzeba by sprawdzić kto ma z tyłu trzy isofixy. Faktycznie może się okazać że tylko te największe.

 

temat badam od dawna ... największym wrogiem fotelików pełnych jest miejsce styku kanapy z otworem drzwi ... wiekszość aut ma "wyoblenia" które blokują możliwość przysunięcia fotelika do ściany bocznej auta ... w kodiaq jest w wersji 7 osobowej fajne że mozna podsunąć fotele do przodu i zostaje cokolwiek miejsca dla dzieciaków ... w innych nie da sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, grogi napisał:

 

@Ryb się zgodzi - kup outlandera 7 osobowego i nie marudź...

 

 

Tiguan nie ma trzech osobnych foteli! To cytowane zdjęcie nie jest z Tiguana, a Tourana: https://www.drive2.ru/b/2857126/.  A jak nie masz trzech osobnych foteli, to dzieciaków nie upchniesz tak jak planujesz.

 

Kup jakiegoś siedmioosobowego SUVa - i woź dzieci w dwóch rzędach. 

 

7 osobowy był brany pod uwagę ... ale ... 5 osobowa rodzina ma też bagaże (dość sporo)  ... + box .. ok ale robi sie straszna kombinacja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jetbang napisał:

 

7 osobowy był brany pod uwagę ... ale ... 5 osobowa rodzina ma też bagaże (dość sporo)  ... + box .. ok ale robi sie straszna kombinacja :D

 

Mało który 7-osobowy ma isofixy w trzecim rzędzie. Z testowanych przeze mnie: Mercedes GL.

;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ryb napisał:

 

Mało który 7-osobowy ma isofixy w trzecim rzędzie. Z testowanych przeze mnie: Mercedes GL.

;l

 

tym bardziej w tym trzecim rzedzie ja raz jechałem w zafirze ... LBN - POZ .... i dziekuje bardzo ... .. nie wiem czy nawet w mitsubishi dało by rade tam wsadzic fotelik ...  ... chyba że żonę bym tam wsadził ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ryb napisał:

 

No ale jak zadziałały siły to spadł dziecku z ramienia. Dlatego, że jego kąt był inny - mocowanie masz na słupku dalej od ramienia dziecka niż na bocznej ściance fotelika, tuż nad jego ramieniem. Siła zadziałała pod innym kątem i dziecko wynurkowało. W foteliku nie dość że jest inny kąt to jeszcze masz ściankę, która nie pozwoli dziecku wynurkować spod pasa.

 

Ja tego nie widzę, zatrzymaj sobie filmik jak pas normalnie jest na ramieniu, ten niebieski jest jakiś giętki i się wygina w pół a ten brązowy - sztywny :phi:, potem niby pas z niebieskiego spada i wypada mu ręka, przesuwając się do przodu. Nie wygląda to dla mnie wiarygodnie. Może dla mniejszych dzieci /manekinów ma to znaczenie, bo rzeczywiście mogę wypaść.

Pomijam już fakt napięcia się pasów, ten z lewej jest bardziej luźny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2017 o 22:12, jetbang napisał:

 

no właśnie ... i są różne wersje tego wydarzenia ...

 

znalazłem że jedno dziecko nie było przypięte

a dwójka była źle zapięta ...

 

do tego nie sądzę żeby w którymkolwiek volvo były 3 takie fotele ... 2 szt ok ... 3 ... jakoś nie wierze ...

 

do tego brak info nt tego czy miało auto poduszki boczne ...

 

 

940/960 miało w niektórych wersjach 1 poddupnik. V70/ XC70/ XC60 itp. mają opcjonalnie ale zawsze max 2 poddupniki.

 

W tym wypadku volvo dzieci miały niewłaściwie dobrane foteliki do wieku/ wagi a jedno chyba wcale nie miało zapiętych pasów. Było na AK jakiś czas temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.