Skocz do zawartości

mycie silnika z oleju


angrius

Rekomendowane odpowiedzi

mam nie mały problem... A mianowicie muszę umyć silnik od dołu z oleju by zlokalizować jego wyciek. I problemem jest umycie tego. Dzwoniłem do kilkunastu myjni ręcznych i żadna nie oferuje mycia silnika od spodu. W jaki sposób sobie radzicie w takich sytuacjach? Niestety nie mam dostępu do kanału by samemu wejść pod auto... Czy po prostu oddac auto na warsztat i niech oni sobie radzą? I tak uszczelnienie wymieniane by bylo w warsztacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki środek AKRA. Psikasz tym silnik, może być od góry, czekasz aż spłynie i KONIECZNIE spłukujesz. bardzo dobrze czyści silnik z tłustych smarów czy innych takich rzeczy. Oczywiście, najlepiej, gdybyś jednak miał możliwość wejścia pod samochód i zaatakowania od spodu. Ale z braku takiej możliwości możesz (umiejętnie!) napierać od góry.

Ja tak czyściłem cały silnik w Celinie po zalaniu go olejem silnikowym - opisywałem swoją "przygodę" na MK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie o takiej porze ale w lato to myje na myjni bezdotykowej mam takową blisko siebie, podjeżdżam że jeszcze silnik jest zimny , maska do góry osłaniam jeśli mogę alternator i ważniejszą elektrykę następnie AKRA , czekam chwile i jazda z wodą;] , wypycham auto na miejsce postojowe przy myjni, wycieram szmatka co mogę  albo zostawiam auto na kilka godzin aby obeschło, albo odpalam silnik i podziwiam parę wydobywająca się :phi:, i też czekam na cieplejsze dni bo mam cały silnik upaćkany oliwą z pękniętej rurki bagnetu a nie wiem też czy i odma jest cała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, angrius napisał:

mam nie mały problem... A mianowicie muszę umyć silnik od dołu z oleju by zlokalizować jego wyciek. I problemem jest umycie tego. Dzwoniłem do kilkunastu myjni ręcznych i żadna nie oferuje mycia silnika od spodu. W jaki sposób sobie radzicie w takich sytuacjach? Niestety nie mam dostępu do kanału by samemu wejść pod auto... Czy po prostu oddac auto na warsztat i niech oni sobie radzą? I tak uszczelnienie wymieniane by bylo w warsztacie...

 

Na myjniach Słonik można myć silnik :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szukaj firm które w ofercie mają konserwację podwozi- często mają taki sprytny podnośnik jednokolumnowe (auto jest podnoszone tylko za przednią os do tych 30-40stopni) i ci to od ręki w 5 minut zrobią za cenę myjni ręcznej/automatu

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.